Šta je novo?

GeForce GTX 770 Thread

koliko je minimalno napajanje dovoljno za karticu ?
da napomenem da je u pitanju lightning verzija od MSIja
 
Tema je dosta zastarela, zanima me realno koliko moze 770 Lightning 2GB da pravi problem sa VRAM-om s obzirom da imam ponudu da je uz 4770k uklopim, a pritom vidim na benchovima da je mozda i brza od 1050ti ?
 
Pozdrav. Imam graficku GTX 770 MSI od 2gb memorije. Zanima me da li sama memorija 4gb u odnosu na 2gb kod grafickih znaci npr. kod gaminga?
 
Znaci kada se pored fps-a u jednacinu ubace stutter, frametime, neoptimizovanost igara, itd.
 
Posto me konkretno zanima kada igram igru PES 2020 koja nije toliko zahtevna, a fps opada ispod 30, pa sam mislio da nije zbog toga sto ima samo 2GB...a i razmisljam ako u skorije vreme budem uzimao noviju grafiku, da li da gledam sa minimum 4GB ili cak neke modele sa 8GB popu gtx 1070
 
Za igranje na 1080p ili visim rezolucijama gledaj 4GB kao minimum, bez obzira da li su zahtevne igre.

Inace nezahtevni PES 2020 jede i do tek malo vise od 3GB vrama.
 
Poslednja izmena:
Isključi antialiasing, ambient occlusion i smanji detalje tekstura.

Pri kupovini nove kartice poslušaj mladog g. Radića.
 
Za igranje na 1080p ili visim rezolucijama gledaj 4GB kao minimum, bez obzira da li su zahtevne igre.

Inace nezahtevni PES 2020 jede i do tek malo vise od 3GB vrama.

Npr. Dirt Rally 2.0 je tako ''optimizovan'' da na mesovitim high/ultra podesavanjima (sa 4XMSAA) jede od 4.8GB do cak 7.5GB vram-a (u zavisnosti od staze), i to u 1080p rezoluciji. Dok stari Dirt Rally skoro duplo manje koristi vram, uz samo malo slabiju grafiku i teksture malo nize rezolucije. Tako da me ne bi cudilo da ce se mnoge kompanije vise potruditi da igre ''optimizuju'' tako da cak i 6GB vram bude malo, odnosno da primoraju sto veci broj korisnika da se sa sto pre (4-6GB VRAM GPU) apgrejduju na 8GB.
 
Znaci ipak ima veze. Jer me cudi posto PES igram otkad postoji, i bas ni sa jednim nisam imao problema, a ovaj 2020 bukvalno sto kaze @DeRadicci jede. Inace razmisljam bas da prodam ovu gtx 770 i da kupim gtx 1070 sa 8gb, sto mislim da cu biti miran bar koju godinu.
 
Problem resen. Grafika gtx 770 je sasvim dovoljna za igranje pes 2020, na najacim podesavanjima. Problem zbog kojeg su mi mnogo opadali frejmovi i sto je igra kocila je zbog kulera na procesoru, zabica jedna se olabavila i nije skroz lezala na procesor, zbog cega je u normalnom rezimu islo do 90 c, a tek kada se pokrene igra je zakucavala.Odmah sam kupio nov hladnjak sa kulerom LC power cc-c95 za 1.400 din. koji je i te kako resio problem, gde sam i iza njega na zadnjoj strani kucista stavio i jedan kuler 120 koji izvlaci topao vazduh. Komp radi extra sada, i nema problema. :D
 
Nazad
Vrh Dno