Šta je novo?

WINDOWS 8.1

Što moraš "Search" samo klikneš na tile programa koji ti treba. Svi tiles mogu da se prebacuju gde hoćeš na metrou. Lepo ih poređaš i klasifikuješ po nekom principu i imaš ih brzo i blisko. Meni je to zgodinije nego stari Start menu.

Da, poenta je da ne idem na metro za startovanje desktop aplikacija-jedan dodatni korak. Metro aplikacije startujem kako si napisao, mada ne koristim ni jednu aktivno.

Imaš StartIsBack+, sa napisanim novim menijem ispočetka - radi i izgleda odlično. Ako nećeš - ne možeš da platiš licencu:d, ima beta verzija Classic Shell-a koja radi bez problema - 3.9.5.

Hvala, nisam znao da je napravljen i za 8.1.
 
da li je neko merio brzinu kopiranja u mrezi na win8/8.1 u odnosu na win7?
znam da je kod mreze sve relativno, ali ja ne mogu da izvucem vise od 1,8MB/s na w7, nebitno da li preko W/L ili kabla i od toga hocu da poludim.
isprobao sam sve moguce kombinacije od drajvera do kojekakvih stap-kanap saveta sa neta i nista, tako da bi to bio jedini razlog zbog cega sam spreman da zamenim 7icu.
 
Kako si sam naglasio, brzina kopiranja u mreži je individualna stvar i zavisi od svih karika u lancu.
To da li je kod nekoga viša na osmici naspram sedmice je irelevantno za tebe i neće ti biti od pomoći.
Napravi system image 7-ce (naravno ako imaš prostora na hardu za bekap), instaliraj 8-cu, isprobaj kako funkcioniše kopiranje.
Ako nema poboljšanja, "pokokaj" sistemske particije od 8-ce i vrati image od 7-ce nazad.


http://www.howtogeek.com/howto/4241/how-to-create-a-system-image-in-windows-7/
http://www.howtogeek.com/howto/7702/restoring-windows-7-from-an-image-backup/
 
Jel se pojavio neki "krsten" nacin aktiviranja 8.1?Nisam pratio u zadnje vreme sta se desava a presao bi sa sedmice na 8.1.Ako ima neki link gde je sve objasnjeno,nek mi neko posalje.Fala!
 
Nije, nema.
 
To je moguće samo ako imaš sopstveni ključ, što ne verujem da je slučaj.
 
Opet ja. Razumem ja o čemu se radi, ali zar mislite da je microsoft toliko glup da ne vidi da je jedan te isti ključ (sa interneta, znači javan, dostupan svima) upotrebljen više puta i to na više mašina. Ako Vam ostane aktivacija i posle oktobra, onda jeste toliko glup. :d
 
Poslednja izmena:
Mislim da posle aktivacije microsoft više ne vidi i/ili ne proverava ključ. Kada bi proveravao, nijedan piratski windows ne bi se održao na računaru koji ima internet.
 
Uspeo sam da aktiviram win 8.1 preko skype-a,i svuda mi pise da mi ja win aktiviran.Jedino mi u donjem desnom uglu desktopa i dalje pise ono-Windows 8.1 Enterprise Build 9600.Zasto to i dalje pise?Dali ce nestati samo od sebe?

EDIT:Nestalo je......
 
Poslednja izmena:
E, sad kako da bekapujem ovu aktivaciju, to jest koji kljuc da sacuvam za neku ponovnu instalaciju windowsa?
 
Mislim da posle aktivacije microsoft više ne vidi i/ili ne proverava ključ. Kada bi proveravao, nijedan piratski windows ne bi se održao na računaru koji ima internet.

Ja mislim da jedino moze da proveri ako ti je ukljucen windows update,a ako nije ne postoji nacin.
 
Update ide bez problema.
Ni to nije garancija (da je permanentna aktivacija).
Sa druge strane ko želi garancije uvek može da kupi windows..

Sada koristim orginalnu sedmicu,ali ranije sam koristio piratske sisteme i 7-cu i vistu i xp,dovoljno je samo da se ugasi update i nikakvih problema nema.
 
To ti i kazem znam ljude koji koriste piratske sistem i update im prolazi bez problema,ali jedini nacin da budes siguran da microsoft nece videti da koristis piratski sistem je da ugasis update.
 
Ako se koristi OEM offline "haktivacija" (SLP i SLIC), nema šanse da to ikada bude "non-genuine". Ovo se odnosi na XP (SLP), Vistu i 7 (SLIC). Kod 8-ce je ovakva aktivacija jedinstvena za određeni računar, nije univerzalna kao kod XP-a, Viste i 7. (microsoft je naučio lekciju)
 
Kako si sam naglasio, brzina kopiranja u mreži je individualna stvar i zavisi od svih karika u lancu.
To da li je kod nekoga viša na osmici naspram sedmice je irelevantno za tebe i neće ti biti od pomoći.
Napravi system image 7-ce (naravno ako imaš prostora na hardu za bekap), instaliraj 8-cu, isprobaj kako funkcioniše kopiranje.
Ako nema poboljšanja, "pokokaj" sistemske particije od 8-ce i vrati image od 7-ce nazad.

Kako da se "pokokaju" sistemske particije ? Zar nije dovoljno samo vratiti image ,u mom slucaju Acronis backup image 7-ce, ili se bas trebaju obrisati sist.fajlovi od 8-ce pa tek tada uraditi recover sa Acronis-om ?
 
Da li je legalan win 8 enterprize x64 dobio update na 8.1 preko update opcije u control panelu...ja ne mogu da pronadjem, a vidim da mnogi vec koriste 8.1 i stavljaju na svoje laptopove?!
 
instalirano sa jednim posle promenjen u drugi product code i aktiviran preko skajpa.. ko hoce nacice/snacice se...
ako moze neko nek mi pomogne samo oko cuvanja kljuca, u slucaju reinstalacije...
 
Poslednja izmena:
Uglavnom zapiši ključ aktivacije i sačuvaj folder C:\Windows\System32\spp\store\2.0

ili sačuvaj uz pomoć ovoga.

Imajte na umu upozorenje dole.
 
Poslednja izmena:
Kako da se "pokokaju" sistemske particije ? Zar nije dovoljno samo vratiti image ,u mom slucaju Acronis backup image 7-ce, ili se bas trebaju obrisati sist.fajlovi od 8-ce pa tek tada uraditi recover sa Acronis-om ?

Imaš PP.
 
Sada videh da postoji mogućnost da uzmem Windows 8.1 aktivacioni ključ, pa da pitam za subjektivno mišljenje... Kao neko ko mrzi MetroUI i kome je on izuzetno nepraktičan na desktopu, da li preporučujete prelazak na Win8.1? Pročitao sam da se može uključiti opcija da bootuje direktno na desktop. Da li se MetroUI u potpunosti može izbeći? Zanima me rad u okruženju nalik Win7.
 
Pomoc! Odjednom, nista nisam podesavao, kako god pipnem tastaturu, ono mi izbacuje neke precice! Ne mogu nista da kucam na tastaturi od toga. Ako stisnem slovo "r" ono mi izbaci "run"! Ili " m" a ono mi minimizuje brovser! Sta da radim? Ovo pisem sa telefona.
 
Zaglavio ti se win taster.
 
Nazad
Vrh Dno