Šta je novo?

WINDOWS 8.1

Store app neka radi, ako i kada mi zasmeta rešavaću.
Ostalo funkcioniše za sada bez greške a bingnews, bingweather, zunemusic i slične Microsoftove djakonije ne koristim.
Osmicu sam koristio jedno 3 meseca pa se vratio na sedmicu a 8.1 planiram propustiti kroz "šake" bar 2 meseca pa ćemo videti.
Ako se pokaže i nadalje kao do sada prelazim za stalno.
Jedina stvar koja me trenutno nervira su nekoliko portabilnih aplikacija koje pod njom ne rade ili ne rade zadovoljavajuće (ostale rade). To će da se reši vremenom sa njihovim najnovijim verzijama.
 
Defrag ipak nije resen, pukne cim pocne defragmentaciju (odradi analyze), a nasao je nacin kako da ubije aplikacije - Alt + F4. A neke koje smo juce uninstall-irali se vratile bez icije pomoci :D , show. E da, ni VPN mu ne radi...

p.s. Store app je html/java varijanta
 
Pozdrav,

hoće li mi neko reći koja je to verzija 6.3.9600, tj. Enterprise x64 i build 9600? Hvala!
 
Finalna.
 
koja je naj bolja verzija win 8.1 x64 da li ta Enterprise ili professional,tj. sta ima u ponudi
 
Poslednja izmena:
Cudi me da ova verzija nema mogucnost upgrade-a preko windowsa 7, za razliku
od ciste 8-mice ?
 
Probna.
 
Jel moze Windows 8.1 Preview da se aktivira sa onim kljucem za WMP?
 
Jel moze Windows 8.1 Preview da se aktivira sa onim kljucem za WMP?

8.1 preview se aktivira sa kljucem koji je na zvanicnom sajtu Microsofta Product Key: NTTX3-RV7VB-T7X7F-WQYYY-9Y92F
http://windows.microsoft.com/en-us/windows-8/preview-iso

Jedan savet, ukoliko nemas legalnu kopiju windowsa nemoj nakon instalacije 8.1 ver. da aktiviras WMC jer ce ti traziti legalan kljuc za aktivaciju... Preview ver. 8.1 ce raditi ok ako ti je win 8 aktiviran na znas vec koji nacin...
 
Poslednja izmena:
Pa legalan je taj ključ od WMC jer ga je slao Microsoft. Ali mislim da nećemo moći da stavimo service pack, osim ako ne stigne preko apdejta. Ja isto imam Windows aktiviran na taj način.
 
8.1 će stići kao update na windows store-u. Da, i ja sam rekao ''wtf'' kada sam pročitao :) Umesto preko windows update-a, ićiće preko store-a kao app.
 
Znači, da očekujemo da će tražiti kucanje ključa u toku instalacije? Mada, meni ni iz džepa ni u džep. Ionako ću za nekih 6 meseci da stavim Ubuntu kao jedini OS i zaboravim da Windows postoji.
 
Znači, da očekujemo da će tražiti kucanje ključa u toku instalacije? Mada, meni ni iz džepa ni u džep. Ionako ću za nekih 6 meseci da stavim Ubuntu kao jedini OS i zaboravim da Windows postoji.

Još uvek očekuješ steam - linux thingy? :d
 
Jedno pitanje: Kada zatvorim aplikaciju bilo na "close" ili je "prevucem" dole, ona i dalje stoji aktivna u task menadzeru i moram da je gasim ponovo, ima li neki nacin ili neka aplikacija koja to resava?
 
Neke aplikacije su podešene tako da rade u background-u i kada se ugase, primetio sam da to rade mail, skype i još neke aplikacije. Isto tako neke aplikacije prilikom instalacije pitaju da li želiš da im dozvoliš da rade u background-u. E sad nisam zagledao kako da se gasi taj "feature" kod pojedinih aplikacija...
 
Poslednja izmena:
Probaj recimo da otvoris neki app (sport, vreme itd) i ugasi na close pa ukljuci task menadzer i videces da i dalje rade. Problem mi je jer neke aplikacije zauzimaju mem. i opterecuju proc. a ugasio sam ih...
 
Pa već sam ti rekao, neke aplikacije prilikom instalacije traže da dozvoliš da rade u background-u, kada im to dozvoliš čak i kada skroz izađeš iz njih (alt+f4, close, svučeš dole, sve je to ista stvar) deo njenih procesa ostaje aktiviran u pozadini iako aplikacija nije upaljena.


Edit:

Evo rešenja:


http://www.windows8core.com/how-to-stopremove-windows-8-apps-from-running-in-the-background-tutorial
In settings select, ‘Permissions’ to go to the permissions menu.

You would be showed all permission the app has. You would see the ‘Lock Screen’ option if, the app runs in background. Turn that off by moving the slider switch to the left side.
 
Poslednja izmena:
Ovaj start button je sve samo ne start button. Skoro potpuno je beskoristan. Da bih pokrenuo neku aplikaciju, moram da idem na search u metro UI, pa onda da se vratim na desktop. Ima li neko rešenje za ovo (start is back i sl. ne rade na 8.1)? Jedino što mi pada na pamet je kačenje aplikacija na task bar, ili izbacivanje svih prečica na desktop... malo zametno i nepraktično. Primoravaju ljude da koriste metro.
 
Što moraš "Search" samo klikneš na tile programa koji ti treba. Svi tiles mogu da se prebacuju gde hoćeš na metrou. Lepo ih poređaš i klasifikuješ po nekom principu i imaš ih brzo i blisko. Meni je to zgodinije nego stari Start menu.
 
Poslednja izmena:
Ovaj start button je sve samo ne start button. Skoro potpuno je beskoristan. Da bih pokrenuo neku aplikaciju, moram da idem na search u metro UI, pa onda da se vratim na desktop. Ima li neko rešenje za ovo (start is back i sl. ne rade na 8.1)? Jedino što mi pada na pamet je kačenje aplikacija na task bar, ili izbacivanje svih prečica na desktop... malo zametno i nepraktično. Primoravaju ljude da koriste metro.

Imaš StartIsBack+, sa napisanim novim menijem ispočetka - radi i izgleda odlično. Ako nećeš - ne možeš da platiš licencu:d, ima beta verzija Classic Shell-a koja radi bez problema - 3.9.5.
 
Nazad
Vrh Dno