Šta je novo?

WINDOWS 8.1

To ni Balmer ne može.
 
Nisam siguran da li se Microsoft ikad javno izjasnio oko toga, ali se pricalo da ce Windows Blue (tj. sadasnji 8.1) biti poseban proizvod, a ne dodatak na Windows 8. Sa slabom popularnoscu i "losom" prodajom Windows 8, nije imalo smisla plasirati Blue kao novi OS tj. da se otimaju pare.
 
8.1 zamenjuje Win8 u prodaji a ko već ima 8micu (regularnu) moći će da je updejtuje besplatno preko "Store"a ili preko boot, system diska sa 8.1. Sudeći po beta verziji na 8.1 može da se updejtuje i direktno iz 8mice sa otvorenog ISOa na HDDu ili DVDu. 8.1 je celokupan OS i može direktno da se instalira i cena će biti ista (ili nešto niža) kao regularna 8mica.
To je sve što se zna preko MSa a šta će još da promene su samo nagađanja.
 
Objasnjavam zasto se digao toliki hype oko 8.1, a ne kako ce biti na izlasku iste.
 
Jel popravljen Adobe flash player crash da ne skidam dzabe MICROSOFT.WINDOWS.8.1.RTM.X64.ENGLISH.DVD-WZT? Prethodna verzija mi je stalno crashovala Adobe flash player!
 
MICROSOFT.WINDOWS.8.1.RTM.X64.ENGLISH.DVD-WZT za sada ne kresuje firefox!

Windows 8.1 Preview je kresovao!

Ne kazem da je Windows 8.1 kriv nego je kriv flash player koji je zezao na preview verziji!
 
MICROSOFT.WINDOWS.8.1.RTM.X64.ENGLISH.DVD-WZT za sada ne kresuje firefox!

Windows 8.1 Preview je kresovao!

Ne kazem da je Windows 8.1 kriv nego je kriv flash player koji je zezao na preview verziji!

A da probas da instaliras Cyberfox, to ti je 64bit pretrazivac uradjen na osnovama firefox-a. Mogu ti reci da je mnogo bolji i brzi u radu od standardnog firefox-a a nove verzije se pojavljuju skoro kada izadje i nova vezija FF.
 
A da probas da instaliras Cyberfox, to ti je 64bit pretrazivac uradjen na osnovama firefox-a. Mogu ti reci da je mnogo bolji i brzi u radu od standardnog firefox-a a nove verzije se pojavljuju skoro kada izadje i nova vezija FF.

+1
 
Poslednja izmena:
Ajd ko prvi nadje resenje za 8.1 nek mi javi na pp.:)
 
Ja imam jedan "interesantan problem": Kada gasim komp i idem na shut down preko charms-a, ne ugasi u potpunosti. Monitor se iskljuci, koliko osetim i hard disk se iskljuci, ali ventilatori i dalje vrte. Kao da ode u sleep ili sta vec. A kada ga gasim preko desnog klika na "start dugme", onda sve prodje u najboljem redu i skroz se ugasi.
 
Koju verziju predlazete da skinem?
Vidim da ima Core/Pro RTM i Enterprize RTM Volume.
 
Onu za koju imaš licencu.
 
Onda piši propalo, zasad.
 
Video danas ovo (8.1) kod ortaka...
Znaci, lap sa OEM Win8, odradjen upgrade na 8.1 (uz cuvanje svih podesavanja, programa/aplikacija, file-ova itd.).
Bug-ova i glitch-eva na sve strane - winupdate poludeo, nalazi stalno isti update (i nakon instalacije), defragment radi samo za 1 od 3 particije, fantomske notifikacije u metro-u (tipa mail, skype, store i sl. - pise broj, a kad se udje u app tamo nista), nekoliko novih app-ova ali zato nekoliko starih koje ne mogu da se update-uju a treba im i par desetina sekundi da se uopste startuju; weather app malo malo pa prikaze Washington D.C. sa sve farenhajtima iako je podesen na sasvim druge gradove i celzijus; u Event log-u brdo error-a, najvise search, bingweather, zunemusic, ...
Sistem nesto sporiji, mada ne preterano, aplikacije ostaju da rade i nakon sto se ugase (to je valjda feature a ne bug, cini mi se da sam negde procitao), haos.
Al' su ga opravili - svaka im cast.
Jedino desktop wallpaper u metro-u i preskakanje metro-a pri startovanju lice na nesto, ostalo je kao downgrade a ne upgrade. Valjda ce popraviti do oktobra, ako ne - bice zanimljivo :-devil-:
 
8.1 koristim od "prvog dana".
Clean install je u pitanju.

Nikakvih primedbi za sada nemam, sve funkcioniše i sistem je stabilan.

Metro ne koristim uopšte. Update mi je isključen (za sada).
Event log i defragmentaciju mogu proveriti sutradan, trenutno sam na fonu.

Ne bi bilo loše da se javi još korisnika i postave svoja iskustva (iz prve ruke) sa win 8.1
 
Vec pola meseca koristim MICROSOFT.WINDOWS.8.1.RTM.X64.ENGLISH.DVD-WZT i nema nikakvih problema i bugova za sada! Aktiviran preko via phone(skype) , steta sto su samo ukinuli "Windows Experience Index"

Capture.PNG
 
Instaliran Win 8.1 RTM - desktop funkiconiše bez problema.. Skoro da nisam ni ulazio u Metro. Clean install.
 
Poslednja izmena:
X64.wzt cista instalacija, aktiviran sa genuine kljucem.. Posle malo vise pocetnih podesavanja (install .net 3.5 iz cmd i slicno) radi perfektno. Ne bi se vracao na win 8. Ovo govorim za desktop deo, metro ne koristim, deinstalirao sam metro apps koje sam mogao a ostale sakrio. Start dugme mi otvara programs view (ovo jako lici na apps sa macOs ili onaj "start" na ubuntu :D )i vec sam se navikao. Preporucujem
 
Preporučujem StartIsBack - licenca za dva računar je 350 dinara ili Classic Shell 4.0 beta - mada je prvi bolja varijanta. Uz malo podešavanja, čovek ne vidi RT okruženje uopšte.
 
Posto ste radili clean install verovatno nemate problema sa update-om i defragment-om ali bingnews, bingweather, zunemusic, search error-e sigurno imate (ortak kaze da je google-ao i na x foruma nasao da se ljudi zale na to).
Resili smo weather (prikazivanje washington-a) i notifikacije u mail-u i skype-u - uninstall pa install; music, video i jos par koje su ili prikazivale fantomske notifikacije ili nisu htele da se update-uju su otisle; update sredjen restartom i brisanjem SoftwareDistribution foldera, defragment resen optimizacijom preko ultradefrag-a pa sad kao radi...
Non-stop rad store app-a i ne gasenje ostalih (iako su ugasene srednjim ili desnim click-om pa close) izgleda ne moze da se resi, ali to je feature a ne bug.
 
Nazad
Vrh Dno