Šta je novo?

WINDOWS 8.1

Ja lepo odem na MSDN sajt pogledam SHA1 i lepo uporedim sa onim sto skinem i tu nema greske.

hashtools-1.png

Sto se tice Windows Update-a pvaj update resava stvar Windows8.1-KB3138615-x64.
 
Imam problem sa Win 8.1. Neki fajlovi su zakljucani, odnosno trazi admin permission da bih im pristupio i to mi opasno ide na zivce. Bez nekog konkretnog reda koji jesu a koji nisu. Neke obicne txt fajlove cak ne mogu ni da otvorim, kao ni jpg slike?? U cemu je stos?
 
Da nisi popio kakav ransomware? Ili je mozda ownership nesto zabrljao (sto hoce da se dogodi sa reinstalacijama).
 
Od jutros imam problem,
Ne mogu da se ulogujem ...
Ne poznaje sifru.
Online account...
Ne prikazuje ni PIN samo hotmail sifru koju kada unes kaze da nije dobra,zamenio sam i na sajtu je prihvata.
Komp je povezan na net.
Probao sam i preko regedita da obrisem i preko hirens boot-a da obrisem ali Localne naloge mi ne prikazuje samo taj jedan Online.
Sta moze da bude,ako neko zna...?Hvala
 
Što ne staviš desetku? Šta je to, skineš apdejt tool i polako dok ne završi :)
 
Što ne staviš desetku? Šta je to, skineš apdejt tool i polako dok ne završi :)
To je sledece u planu ;) samo nije tako jednostavno instalirati ni win 8, ovaj procesor nema PAE, NX podrsku tako da
ima dosta peripetija da se to instalira...graficki drajveri su posebna prica, Nvidia FX 5200 AGP.
 
Poruka AMD-a je "Windows 7 je bolji od Windows 8.1" :) dali su podrsku za Microsoftov operativni sistem iz 2009 a nisu za operativni sistem iz 2013 godine.
 
Mogu da se vade na malo korisnika koliko god hoće, ali da podržavaju stariji OS, dok ukidaju za noviji, je nebuloza.
 
Poslednja izmena:
Zapravo i nije tolika nebuloza ako se pogleda statistika i ako se prihvati da se danas u mnogim sferama posmatra veličina tržišta. Koliko je to fer ili nefer, je druga stvar.

Doduše, vodeći se njihovom logikom, treba ukinuti podršku i za linux, pošto ih sigurno najmanje ima...
 
Poslednja izmena:
8.1 ima podršku do 2023. dok Windows 7 ima do 2020. Potpuno je neprihvatljivo ukinuti podršku 6 godina ranije.
 
Kod mene je podrska zavrsena pocetkom ovog meseca.
Elem izasle su dve velike zakrpe septembra i bilo koju da instaliram dobijam plavi ekran.
Vracao sam windows 8.1 iz backup-a od avgusta jedno desetak puta i on radi odlicno dok ne instaliram jednu od te dve zakrpe, posle toga - plavi ekran.
Da li se jos nekome to desava ?
 
Nazad
Vrh Dno