Šta je novo?

WINDOWS 8.1

Skrolujes levo kada udjes u store. a mozes i preko microsoft sajta da se prebacis.
 
Meni jos uvek nema, iako je legalan Enterprise N. Skinuo sam 8.1 DreamSpark sa Microsoftovog sajta, pa cu morati clean install. Samo ne znam da li su DreamSparkovi dobili najnovije izmene sto je Microsoft danas odradio sa ostalim .iso izdanjima.
 
Ja ili sam luud ili corav ali ja to ne mogu da nadjem,kad odem na mic sajt i probam od tamo preusmeri me na store ali tamo nema
 
Meni jos uvek nema, iako je legalan Enterprise N. Skinuo sam 8.1 DreamSpark sa Microsoftovog sajta, pa cu morati clean install. Samo ne znam da li su DreamSparkovi dobili najnovije izmene sto je Microsoft danas odradio sa ostalim .iso izdanjima.
Gde je sad ona ekipa "RTM je RTM", "bice isti ISO u oktobru" itd? Nece ljudi da citaju pa to ti je... :smoke:
 
Gde je sad ona ekipa "RTM je RTM", "bice isti ISO u oktobru" itd? Nece ljudi da citaju pa to ti je... :smoke:

RTM jeste, Microsoft je zvanično to izjavio.
RTM kao pojam više i ne postoji, oni sami su izjavili da je u pitanju RTM ali i da će izaći obiman patch.
Krivi njih i njihove planove/bagovitost/alavost na pare ili šta je već u pitanju od faktora.

Kod mene je aktiviran "wzt" Pro, danas je stigao update.
Stići će svima, danas ili sutra, rekao bih da je samo pitanje vremena.
 
^^To sam ja i pricao (nakon sto sam procitao intervjue i blog-ove), da je ono bio RTM a da ce u oktobru izaci drugi ISO sa update-ovima. A ekipa (tebe se nesto ne secam) je pricala da je "RTM RTM", mora biti isti ISO, ako bude update-ova/bug fix-eva, to ce biti preko winupdate-a.
Kad ono medjutim...
 
WZT nema izmene sto su danas odradjene, jedan od problema je bilo prijavljivanje aktivacionih kljuceva tj. stari .ISO nije prepoznavao neke. Imaju jos neke stvari, ali to cemo verovatno svi dobiti kroz Windows Update, ove druge stvari su .iso-bound posto imaju veze sa setupom a ne samim OS.
 
I ja sam apdejtovao win 8.1,nekih 250 Mb,i ostala mi je aktivacija nedirnuta!Yeah baby!!!:banana:
 
I posto je konacno izasla ta "nadogradnja" za windows 8,voleo bi da cujem utiske.
Kako vam se cini?,)
Ima li neka metro aplikacija koja vam koristi svaki dan(poput one sa desktopa)?:D
Zbog cega ste nadogradili postojecu verziju windowsa?:)
 
Sad procitah Microsoftovo objasnjenje na sajtu: Windows 8 Enterprise (N/non-N) nece dobijati besplatnu nadogradnju kroz Store na 8.1.
 
e sad sta znacio ovo za KMS ?? Meni se nije pojavio 8.1, a ne znam zbog cega, mozda je razlog KMS... Evo slike sa MS sajta gde pise da kao kompovi koji su preko KMS aktivirani da nece moci da dobiju Update, ili ipak gresim ?? Ajde vidite, molim vas :)
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    130.1 KB · Pregleda: 155
pa ja nisam aktivirao preko kms pa opet nemam hahah tacno ima da se ubijem veceras
 
Jel na ovaj Metro start screen mogu da se stave precice do igara, chrome, winamp itd.. Ili tu idu samo Metro aplikacije?
 
moze sta hoces samo dole udjes na sve programe i ides desni klik i pin to start
 
A 'taskbar' onda moze biti to sto samo klikcem na tiles od tih aplikacija? svrbi me da probam Win 8..
 
Utisci na prvu lopu:

Napredak nije epohalan ali je jako vidljiv. Za razliku od Windows 8 koji je s konja na magarca u odnosu na prethodnika, ovo je ipak napredak osmice.

Mnogo bolji odziv start ekrana, tečan skrol, lepši prozirni efekti taskbara, čak bih rekao i da zauzima manje prostora na disku pošto mi je apdejt oslobodio skoro 10 gigabajta.

Zbog cega ste nadogradili postojecu verziju windowsa?

Nije me ništa koštalo. Doduše sistem je bio u lošem stanju pa sam se bojao da će se desiti totalni kuršlus posle nadogradnje ali za divno čudo, sistem radi kao posle sveže instalacije.
 
Poslednja izmena:
Jel moze neko meni da objasni zbog cega nece da mi odradi updejt na 8.1. Sad trenutno imam 8 pro 64bit zna se kako instalirana a aktivacija je preko skajpa isla i sve je proslo ok. Ne mogu da instaliram ni preko stora ni preko sajta.
 
Koliko vidim tri četvrtine ljudi ovde ima baš takav Windows i mnogi su odradili apdejt. Ja imam onaj Win 8 with Media Center (bio nekad pirat sada je original OEM verzija) a sada je Win 8.1 with Media Center.
 
Meni izbacuje crn ekran nakon log in-a, samo se vidi kursor. Cekao sam pola sata i nista, reinstalirao sam 3 puta i tako da sada pisem sa sedmice...
 
Za sad mi se svidja, neke zgodne funkcije su ubacene. Pronasao sam i prvu zamerku, konkretno ono sto mi bode oci je sto ne funkcionise live tile za neke preloaded aplikacije u novim velicinama, recimo "large".
 
Meni izbacuje crn ekran nakon log in-a, samo se vidi kursor. Cekao sam pola sata i nista, reinstalirao sam 3 puta i tako da sada pisem sa sedmice...

Bedak. Inače po podizanju traje podešavanje sistema dobrih pet minuta ako ne i više. Svo vreme se menja boja ekrana, samo što epilepsiju nisam dobio...
 
Samo jos aero da vrate, i odma prelazim sa win 7 :D
 
Aero je bio katastrofalan feature po pitanju performansi, radije bih da imam klasican izgled.
 
Nazad
Vrh Dno