Šta je novo?

specifican usb kabl

hedgehog

Slavan
Učlanjen(a)
10.01.2011
Poruke
1,047
Poena
225
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD FX 4300 [email protected] + Noctua NH-C12P SE14
Matična ploča
ASRock 970 Pro3 R2.0
RAM
HyperX Fury 2x8GB 1866MHz CL10
GPU
Radeon 5750 512Mb GDDR5
Storage
Samsung 850EVO 500GB, WD Blue WD5000AAKS 500GB 7200RPM
PSU
Corsair VX450 450W
Kućište
Cooler Master Elite 334 @CM fan 120mm + Arctic Cooling 92mm PWM
Monitor
ASUS VA24DQSB
Miš & tastatura
Gigabyte GM-6880 & Keychron K10 Pro
Laptop
HP Elitebook 845 G8 Win10 Pro
Mobilni telefon
Moto G72
Pristup internetu
  1. Mobilni internet
Da li neko zna ima li da se nadje usb kabl sa ovakvim krajem?
 

Prilozi

  • ulaz.jpg
    ulaz.jpg
    65.3 KB · Pregleda: 547
To izgleda de je samo strujni priključak za 5v sa USB porta. Dva krajnja konektora na USBu su 5v. Ako ne nađeš to može da se napravi od USB kabla i tog strujnog konektora.
 
Neznam ni zašta je to, jel neki zvučnici ili camera ?. Ako ne mora baš sa USB možeš i neki strujni adapter da upotrebiš ili napraviš lako.
 
Za jedan stariji PDA. Mislio sam nesto da iskobinujem, ali eto sad kad sve saberem i oduzmem manucu se corava posla...:p
 
Nije to problem napraviti. Samo trebaš znati koji je polaritet tog konektora od 5.5mm. Verujem da ćeš takav konektor naći u prodavnicama poput Mikro Princ, Tagor, i ostali.
 
probaj i u Kanibalu u Piramidi.
 
Nakon opsezne pretrage zakljucio sam da su male sanse da cu postici ono sto mi treba. Dakle ja imam ovakav adapter (klik) koji se koristi za punjenje, e sad koliko sam video postoje i 2 varijante koje se koriste i to charge/sync i ovaj kao sync . Dakle pitanje je da li bih mogao da koristim ono kao sync kabl, sve i da napravim kabl sa usb i onim 5.5mm konektorom, mada koliko vidim pinovi su isti kao kod ovog sync konektora http://pinouts.ru/PortableDevices/dell_axim_pinout.shtml
 
Poslednja izmena:
Pa to ti je potpuno drugi "ballgame", taj sync cable. Jesil' ikada probao da krpiš takav kabl. Ako nisi mikro-neurohirurg to je skoro nemoguće. Žice u njima su toliko tanke i uglavnom od metaliziranog najlona, da su praktično nemoguće za lemljenje. Onaj, samo za napajanje je relativno lako napraviti. Treba ti samo kabl od nekog pokvarenog miša ili tastature i onakav strujni konektor. Dve žice sa spoljnih konektora na USB nose 5v, samo treba da pripaziš na polaritet. I tu su žice vrlo tanke ali sa finom lemilicom nije problem. Popravio sam do sada puno miševa tako što sam skraćivao kabl, i nije bilo mnogo teško.
 
Pretpostavljao sam da od tog nema nista (sync), bez sopstvene mini fabrike ;)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno