Šta je novo?

Ati 7770 problem sa rezolucijom

veljkovicdani

Cenjen
Učlanjen(a)
25.07.2009
Poruke
142
Poena
170
Pozdrav svima,
Kupio sam danas ati 7770 karticu ali imam problem sa rezolucijom (1920x1080 je max).Moj monitor ima 2048x 1152 nativnu rezoluciju, na nvidia-i sam to resavao custom rezolucijom i podesavanjem timinga na cvt reduce blank.
Da li je moguce neko slicno resenje sa ati drajverima ili da menjam kartu ?
Hvala.
 
Poslednja izmena:
zar ne moze u control centru da destiklisar max rezoluciju i povecas uz redukcije neke,ne mogu tacno da se setim ali sam ranije to radio u kom delu je
 
video sam tutroijale da bezbedno kroz reg editor dodas custom rezolucije
 
Pre svega hvala na odgovoru,
Problem je sa EDID-om sa mojim monitorom, nijedna graficka ga ne vidi vec ga prikazuje kao analog display.Zato nemam opciju za njegovu native rezoluciju, a kod nvidia-e sam to resavao kako sam napisao.Namestim ja custom rezoluciju ali je monitor ne prima,ekran pobeli,nema slike.Problem je u opciji CVT reduce blank koja u nvidia drajverima postoji, kod ati-a je nisam nasao.Celu proslu noc sam se maltretirao i guglao i nisam nista uspeo da uradim,tako da sam danas vratio kartu i narucio GTX650-ti.
Ipak ostajem veran nvidia-i :D
Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Kakav danak neiskustvu,VGA I DVI te pozdravljaju.:d
 
Poslednja izmena:
Problem možeš rešiti uz pomoć programa "PowerStrip".
 
Sto je uradjeno, uradjeno je.:D Kartica je vec vracena, sada cekam 650-Ti.
Hvala na predlogu za Powerstrip, pokusavao sam i sa njim, ali bez uspeha.Nisam uspevao da namestim parametre kako treba, monitor je pobeljivao :d, racunar zakucavao, i kada sam video da ce pre nesto da crkne nego sto cu da namestim, odustao sam.
Verovatno postoji nacin da se namesti, ali ja do njega nisam dosao.
 
Poslednja izmena:
Stigla mi je najzad 650-ti, i sve radi bez problema.U drajverima sam namestio tajming, kao kod stare karte i custom rezoluciju.Nakon 9600GT veliki upgrade.Sada igram neke igre ponovo, sa ultra i high podesavanjima i izgleda odlicno (Metro LL,Tomb Raider...)
Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno