Šta je novo?

Opera

Da li je ova 15 postala finalna:






 
izgleda da jeste
 
Ono što mi je čudno je što se nepojavljuje kroz update browsera
 
Namerno je tako, posto se jos razvija, da ne zeznu 12.xx korisnike.
 
Ako je final onda je razvoj bar za tu finalnu verziju završen u smislu sve ispeglano. Ako nije onda nebi smelo d ase zove final nego beta.

Njagora opcija će biti ako podele i ostanu neka dva razvojna puta. 12 i 15. 2 neće unapređivati ali će biti kakva jeste sada (dakle prelepa ali nefunkcionalna) a 15 konstantno u razvoju neispeglana
 
Opera 12 se nece vise razvijati.
 
Ako je final onda je razvoj bar za tu finalnu verziju završen u smislu sve ispeglano. Ako nije onda nebi smelo d ase zove final nego beta.

Njagora opcija će biti ako podele i ostanu neka dva razvojna puta. 12 i 15. 2 neće unapređivati ali će biti kakva jeste sada (dakle prelepa ali nefunkcionalna) a 15 konstantno u razvoju neispeglana

I nece biti 15, sada je rapidni ciklus verzija. I jeste ispeglana, samo je prazna.
12 mozda dobije jos koji sigurnosni patch, i na tome stoji.
 
Ne rade mi google image search kontrole... probao reinstall, ne pomaže.
 
Sve je ok osim sto na redditu (windows8) izbacuje bag kao idi na store skini program koji moze ovo da otvara
 
To pricate za Next 15 ili Final? I probajte Next 16, otvorio sam i temu.


Dopuna:

reddit meni radi Next 16, Win 7 64-bit.
 
Poslednja izmena:
na next 16
windows 8

gledao sam na operinom blogu i drugi imaju istih problema
 
Jel vam radi search tools na google image search?
 
4 procesa u pozadini, isto kao ćopavi, svaki tab otvara nov proces (neverovatno). Podešavanja svedena na statitičku grešku (čitaj skoro da ih nema), mouse gestures ne funkcioniše.
Ćao bezbednost

Probaću 16 ali ako je ovakva glupost posle godina i godina upotrebe Opere kao primarnog browsera izgleda da će biti rastanak
 
staticka greska?

Mouse gestures rade odlicno
 
Meni isto mouse gestures radi normalno.
 
Sem sto jedini gesture koji ja i vecina ljudi koristi, desno dugme i klik na levo za back, i levo dugme i klik na desno za forward, ne radi.
 
Adblock ne blokira reklame na Youtube u videu kao sto radi na Chromeu - cak sam imao i slucajeve da imam crn block u gornjem desnom cosku videa....
Imaju oni jos da napreduju i da peglaju....
 
Adblock ne blokira reklame na Youtube u videu kao sto radi na Chromeu - cak sam imao i slucajeve da imam crn block u gornjem desnom cosku videa....
Imaju oni jos da napreduju i da peglaju....

Meni blokira. Mozes i Ghostery da probas.
 
Probao drugu AdBlock ekstenziju - radi kako valja...
 
Sem sto jedini gesture koji ja i vecina ljudi koristi, desno dugme i klik na levo za back, i levo dugme i klik na desno za forward, ne radi.

Taj gesture nije moderan a bogami ni praktičan. Lakše je prevući miša na levo/desno dok držiš desni klik nego kliknuti prvo desnim pa levim dugmetom. Da ne pominjem koliko više smisla ima na touchscreen-u.

Doduše fali reopen last tab na desni klik gore.
 
Poslednja izmena:
desni klik gore je stop ucitavanju stranice
inace meni jedino fali to sto mi na jednom sajtu neradi forward na desni klik desno
ovo ostalo radi.
 
Poslednja izmena:
Sem sto jedini gesture koji ja i vecina ljudi koristi, desno dugme i klik na levo za back, i levo dugme i klik na desno za forward, ne radi.

rekao bi da vecina ljudi koristi mouse dugme 4 i 5 za napred i nazad ... meni je recimo to bilo nepotrebno :)

ne znam gde mozes da kupis pristojan mis bez browser forward i back trenutno :)

Mislio je ''statisticka''.

kakve veze imaju podesavanjam sa statistickom greskom ?!

.
.
.
zezam se
 
Poslednja izmena:
Misli da statisticka greska, je minorna (mala) u odnosu na veliku sliku. Odnosno da toliko mnogo podesavanja ima nova Opera (skoro pa nista).
Ja se inace drzim da je statistika ''tacan zbir, netacnih podataka''. :whip:
 
Moze li neko da mi kaze,kako da izvucem speed dial iz nje?Posto treba nov sistem da radim.Hvala
 
Opa! Trebalo bi ovu temu preimenovati u Opera Next, btw.
 
Nazad
Vrh Dno