Šta je novo?

Opera

kod mene rade lastpass i adblock koje sam bas sa chrome store instalirao. ali mi bzvz da ne mogu da uvezem bookmarks nikako, batalio sam operu
 
Ghostery imas u operinom katalogu za ostale neznam.

ja sam sebi instalirao i rade mi bez problema: Sexy Undo Close Tab, Text URL Linker, Facebook Background Changer, Blic Strip i imao sam jos nekoliko ali sve mi je to nova instalacije opere izbrisala.
 
Ghostery imas u operinom katalogu za ostale neznam.

ja sam sebi instalirao i rade mi bez problema: Sexy Undo Close Tab, Text URL Linker, Facebook Background Changer, Blic Strip i imao sam jos nekoliko ali sve mi je to nova instalacije opere izbrisala.

Znam da ima verzija za Operu, nju i koristim, nego sam bas zato hteo da vidim, da li ce za Chrome da radi.
 
Save tabs as Speed Dial group - genijalna stvar. Unistava sve one session managere za ostale browsere. Jos kada bi klikom na tu grupu mogao da otvorim sve tabove a ne da moram pojedinacno svaki, bilo bi perfektno. Tako par sitnica da dodaju i bice bombona browser. Takodje moram da pitam, sta se desilo sa opcijom u Opera Speed Dial da biram sliku kod unosa?

Eh da, treba ono Opera dugme da uvecaju skroz do kontrola za navigaciju i malo zaoble, kao i tabove (ne volim ovaj ostri dizajn, koriscenje zaobljenih elemenata bi mnogo ulepsalo browser). Umalo da zaboravim, treba da rese i onaj piksel na vrhu da i on zahvata tabove.
 
mozes desno dugme pa open all i otvoriti sve tabove iz foldera
 
Save tabs as Speed Dial group - genijalna stvar. Unistava sve one session managere za ostale browsere. Jos kada bi klikom na tu grupu mogao da otvorim sve tabove a ne da moram pojedinacno svaki, bilo bi perfektno. Tako par sitnica da dodaju i bice bombona browser. Takodje moram da pitam, sta se desilo sa opcijom u Opera Speed Dial da biram sliku kod unosa?

Eh da, treba ono Opera dugme da uvecaju skroz do kontrola za navigaciju i malo zaoble, kao i tabove (ne volim ovaj ostri dizajn, koriscenje zaobljenih elemenata bi mnogo ulepsalo browser). Umalo da zaboravim, treba da rese i onaj piksel na vrhu da i on zahvata tabove.

Treba, treba. Vecinom su to ljudi rekli na njihovom sajtu, samo je pitanje da li ce da slusaju.
 
Hoce sigurno. Procitao sam tekst o planovima za buducnost koji si linkovao i dosao do zakljucka da je cova koji je to napisao jako bistar i sve kapira. Samo je pitanje vremena kada ce ovo postati najbolji web browser. Pod uslovom da im Google, nezadovoljan padom popularnosti njihovog resenja ne pocne zavrtati slavinu kako je to radio Microsoft nekada davno.

Ovih dana se osecam kao kada sam se oslobodio IE i presao na Firefox. Mnogo toga fali ali se naslucuje potencijal. Opera mi nikada nije odgovarala zbog Presto endzina, a nisam ih voleo jer su nekada naplacivali browser.

Ovo malo osnovnih opcija sto postoji su sve odreda bolje odradjene nego u Chrome. Pogotovo me raduje kako je resen download bar. To sam mrzeo kod Chrome. Takodje sve radi mnogo brze i bolje ali kontam da je to zasluga Blinka umesto Webkita. Forum vise ne umire kada otvorim youtube temu sa jedno 50 embedded klipova. Reklame na sajtu se jedva osecaju.

Jedino sto me brine jesu HTML5 performanse. Probao sam neke demoe i rusi se tab. Mozda je do demoa a ne Blinka, ko zna.
 
Pogledaj u spojleru:

TE3X0V1.jpg
 
Vise sam mislio na brzinu rada Verge mainpage-a, Opera12 oce dosta da stuca tu.
 
Ucitava Verge brze nego Chrome 27.
 
'ebo vas Verge. :p
 
Instalirao sam v15, i dve stvari koje su mi jako bitne kod v12 ovde ne postoje:

Button bar ispod adress bar-a. Chrome to moze da ima [opciono], Opera 15 nema podrsku za sada. Bez ovoga ne mogu normalno da funkcionisem :lol:
Ctrl+Tab lista tabove redom, sto mi je bas meh. Uvek sam voleo sto Opera sa Ctrl+Tab aktivira poslednji korisceni tab.


Brzina rada je awesome, bice super browser, ali za sada ostajem na v12.
 
Poslednja izmena:
Ma ubacice sigurno i taj button bar.

Inace ta extenzija neme veze sa onim sto sam ja pricao. Extenzija se bavi ponasanjem tabova pri pravljenju ili gasenju tabova... Meni treba v12 Ctrl+Tab behaviour.
 
Poslednja izmena:
Ja ili sam ćorav ili to ne postoji... Naime nervira me npr kad sam eto sad na benchu i izadjem na X i onda kad hoću opet operu da upalim on me baca na tu poslednju stranu kada sam ugasio operu... Želim bre speed dial da mi se pali, a ne ova poslednja strana koju sam posetio... Kako?!
 
Zar nema home page da se namesti ?
 
Da li ima nekih info. kad ce biti za linux ?
 
Treba da otvorimo temu, kad bude nova Next, koja ce ili pokrivati i stabilnu i Next.
Ili pojedna za svaku, za sve verzije, jer ce sada da se stancuje.
 
Sada svi koji su rekli da 15, nece da brise 12. I ispravljali me. Da mi objasne kako je onda 15, izbrisala 12.16 i to jos 64-bitnu.
I uzela njeno mesto??!
 
Bogami kod mene ova 15-ca nece uci u komp.:smash:..dokle god bude radila 12-ca.
Ko da je pravio Chrome majstor..sa levom rukom, za jedno popodne..:crash:
 
Bogami kod mene ova 15-ca nece uci u komp.:smash:..dokle god bude radila 12-ca.
Ko da je pravio Chrome majstor..sa levom rukom, za jedno popodne..:crash:

Nije san snova, ali je dobra. Speed Dial je i dalje najbolji, od svih. Brza je i stabilna.
A ovo sto fali, ce doci...
 
Nazad
Vrh Dno