Šta je novo?

Opera

Testiram je sada na malo slabijoj masini (G550 4GB) i radi fluidnije od Chrome-a. Videcemo kako stoji sa bagovima. Ono sto mi je odmah upalo u oci, ne mogu da se menjaju tabovi ako je kursor skroz uz gornju ivicu, mislim da je 1px u pitanju :D
 
Nema custom search, kartica grupisanja,bookmarks, rocker gestures,site preferences,fast forward,preferences,custom shortcuts,custom gestures ,custom menu....i onda oni objave ovakvu operu kao finalnu verziju
 
Ako sam se zbog necega dugo vremena cvrsto drzao Opere, onda je to zbog njene funkcionalnosti. Dajmo im malo vremena, nadam se da ce uspesno povratiti najveci deo opcija.

We have neither asked nor forced our 12.x users to upgrade to Opera 15, as we know that some features that are important to you are still to come. So, while you are very welcome to test and use Opera 15, Opera 12.x will still be alive for some time. You can expect that we will keep Opera 12.x up to date and secure. In the future, once we are comfortable with the feature set, we may ask you to upgrade.
 
Dva pitanja. Kako ukloniti onaj + iz Speed Diala? I kako ukloniti Google search takodje iz Speed Diala?
 
kako import bookmarks? Meni je ta opcija zasivljena
 
Znaci neprepoznatljiv pretrazivac. Ovo nije opera, sve sto sam koristio i sto me je odvracalo do drugih pretrazivaca je nestalo. Nema bookmark bar, nema export bookmarka, toolbarovi, ma katastrofa. Isto mi je tako upalo u oci zatvaranje tabova. Koristim extended desktop sa tv-om i navikom zatvaram tabove sa tockicem misa i tu nastaje problem zato sto svaki put prebaci ceo pretrazivac na drugi ekran. Bas bas iritirajuce. Ovo nikako nije next, opera pre 10 godina je bila funkcionalnija od ove. Vracam se na prethodnu verziju dok se ovde nesto debelo ne promeni.
 
Sinoć sam probao finalnu verziju Opera 15, ali ne znam, pomešani su mi utisci. Nisam probao da mu otvorim više od 10 tabova (ja tako normalno obično koristim bilo koji browser, umem i 20 da ih otvorim istovremeno) pas da vidim kako se tada ponaša ali složio bih se sa ovom rečenicom člana treci: "Nema bookmark bar, nema export bookmarka, toolbarovi"...

Takođe, nisam našao kako se uključuje klasični meni, toga kao da uopšte nema u Operi sada. Mnogo čudno mi je to...ili ja nešto nisam dobro video ?
 
Sinoć sam probao finalnu verziju Opera 15, ali ne znam, pomešani su mi utisci. Nisam probao da mu otvorim više od 10 tabova (ja tako normalno obično koristim bilo koji browser, umem i 20 da ih otvorim istovremeno) pas da vidim kako se tada ponaša ali složio bih se sa ovom rečenicom člana treci: "Nema bookmark bar, nema export bookmarka, toolbarovi"...

Takođe, nisam našao kako se uključuje klasični meni, toga kao da uopšte nema u Operi sada. Mnogo čudno mi je to...ili ja nešto nisam dobro video ?

Stash ti dodje kao primitivan bookmark, što se toolbar tiče to se slažem da treba sa postoji opcija iako ih lično prezirem
 
Jedini plus je brzina, a sve ostalo je katastrofa. Deluje mi kao chrome sa opera skinom
 
Jedini plus je brzina, a sve ostalo je katastrofa. Deluje mi kao chrome sa opera skinom
Pa Opera v15 i jeste Chrome sa drugim skinom, cak se API-jima za pisanje ekstenzija pristupa preko chrome objekta.
 
Eto sta ljudi uradise sa onako dobrog browser-a. Ni sajtovi je vise ne vide kao Operu,nego kao Chrome. Steta,bila je dobar browser.
 
Nova Opera nema bagove zbog kojih me Chrome izludjuje. Za sada sam zadovoljan. Prelazak na Webkit je genijalan potez.
 
Da li ovo nova Opera ima u pozadini 4 procesa kao ćopavi ili jedan kao stara Opera?
 
Zar to ne treba tek da usledi?

Jedno pitanjce, kako da namestim da otvara linkove u novom tabu na levi klik? Ili mozda ne moze u ovoj verziji?
 
Ja to nisam nasao ni na Operi 12 - osim sto se slucajno samo podesilo na laptopu; inace krajnje korisna stvar, dosta elegantnija od klika tockicem.
 
pa u operi 12 se iskljuci reuse current tab, mislim da toga nema u v15
 
Pa instaliraju se, ali ne rade, realno.
Ghostery i avast! Online Security ekstenzije ne rade, stoje sive u uglu.
 
Nazad
Vrh Dno