Šta je novo?

Opera

To i jeste poenta silent update-a, da ne primetis da se ista desilo. Moras bukvalno da pamtis verzije i proveravas da li se verzija promenila.

Nego user agent string im je super... jos samo da upisu internet explorer i nabrojali su sve browsere.
 
To i jeste poenta silent update-a, da ne primetis da se ista desilo. Moras bukvalno da pamtis verzije i proveravas da li se verzija promenila.

Nego user agent string im je super... jos samo da upisu internet explorer i nabrojali su sve browsere.

Znam sta je poenta, ali meni nije to uradilo. Nego sam rucno, mada je moguce da jos nisu stavili.
Ovo su mnogo sitne izmene, ali izgleda da ce brzo da ga unapredjuju, bar se nadam.
 
Vidim da pišete da nema bookmarks, pa mi nije jasno... browser bez toga, je l` sam dobro shvatio ili...?
 
ima Stash
 
Ima i Opera link, ali je to daleko od funkcionalnog, svakako ce biti u stabilnoj verziji i normalni bookmarks i Opera link.
 
Nece biti bookmarksa.
 
Ma bice sigurno, mozda ce probati da eksprimentisu bez njih u pocetku, ali ce ih ubaciti naknadno pod pritiskom korisnika. Ne vidim da su osmislili neko jednostavnije resenje kojim bi ga zamenili.
 
Po njima, zamena su speed dial subfolderi...
 
Ma ne treba skidati ovu operu barem mesec dva dok se sve ne ispegla i dok se ne dodaju sve funkcionalnosti stare Opere. Ovo sad mi je osakaceni Chrome.
 
kako se kreiraju novi speeddial folderi sa podfolderima?
 
Prevuces postojeci sajt koji se nalazi u speeddialu na drugi sajt i tako ce se spakovati u folder.
 
Za par sati testiranja nisam naisao na neke vece probleme. Radi jako brzo i stabilno, sajtovi sa kojima je pre bilo problema se sada otvaraju normalno.

Zanimljivo, blic.rs mi otvara mobilnu verziju :)
 
Nema potrebe za 64bitnom verzijom, jer 32bitna ne može da zauzme više od 4 GB RAM...
 
Dakle, jedina prednosta 64bit procesora je mogucnost adresiranja vise od 4GB memorije? :trust:
 
Šala, dečače, povodom postova kako Opera ima memory leak. :)
 
Pa dobro, nije da je bas uvek bila imuna na memory leak.
 
Opera je sada multi proces, pa i ne moze da koristi mnogo RAM po procesu (i limit je vise negde oko 3GB po procesu, ako je 32-bit).

I 64-bitni kod bi generalno trebalo da je stabilniji.
 
Sta pricaju, kad ce da bude oficijalna verzija ?
 
Po meni samo fali bookmarks. Torrent i mail klijent nikad nisam ni koristio unutar browser-a.
 
^^ to sto nisi ti koristio ne znaci da mi nismo koristili :)
 
Kod mene torenti nikad nisu radili. Pokretanje .torrent otvara novi prazan tab. Pregledao sam sva podešavanja i ne razumem zašto je tako. A mejl komponentu nisam koristio, a živcira me što, kad stitnem multimedijalno dugme na tastaturi sa Operom u fokusu, ne otvara TB, nego taj njen, M2 klijent...
 
Mnogo je dobra ova stvar sa folderima na speed dial , treba samo da ubace malo dugme pored open all umesto da radim desno dugme open all i bice savrseno :)
Stash je isto super.

Po meni samo fali bookmarks. Torrent i mail klijent nikad nisam ni koristio unutar browser-a.

Kombinacija stash + speed dial folderi cini da ti vise bookmarks ne trebaju, mnogo je bolje po meni
 
Poslednja izmena:
Kod mene torenti nikad nisu radili. Pokretanje .torrent otvara novi prazan tab. Pregledao sam sva podešavanja i ne razumem zašto je tako. A mejl komponentu nisam koristio, a živcira me što, kad stitnem multimedijalno dugme na tastaturi sa Operom u fokusu, ne otvara TB, nego taj njen, M2 klijent...
Operin bittorent je bio beskoristan... barem meni.
Moglo je lako da se namesti koji torent hoces da ti otvara .torrnet fajlove i kako da se ponasa, da li da te smara sa popup prozorom ili samo kliknes i upali ti koji god hoces torent klijent i odmah u njega ubaci taj fajl. Mnogo bolje nego na bilo kom drugom browseru.

Mail klijent sam prestao da koristim pre dve godine. OK je ali nema mnogo svrhe pored guglovog gmaila. Taj problem sto si ti imao se resava preko windows defaul programs... treba da se stavi defaul mail klijent na thunderbird.
 
Poslednja izmena:
Sada ima da prenese iz 12 profil, speed dial...tabove...
 
Ti ko da si operin developer :)
 
Kakva vam je osjetljivost na mouse gestures u Operi 15 u odnosu na 12? Meni je lošija, a nekad operacije neće ni da odradi. Može li se negdje povećati osjetljivost?
 
Nazad
Vrh Dno