Šta je novo?

Opera

Nalaze se u C:\Users\username\AppData\Roaming\Opera Software\Opera Stable
ali ako je prilikom apdejta pregazila folder ne verujem da moze da se vrate...jedino ako ima niki bekap pa da prekopira folder.
 
Hvala, gledao sam bas tu i nisam mogao da nadjem.
U windows.old nasao taj folder, doduse iz 2018, ali ima dosta bukmarkova i lozinki, pa znaci i to nesto.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
kad se Opera update nista ne brise.
 
Pobrisalo je sve. Nije to izolovan slucaj. Guglao bio i nisam nasao neki odgovor izuzev pravite back-up, moguce je da se desi.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Ja sam menjao šifru za korisnika i obrisao mi je sve šifre, ali bookmark-ove nije.
Da li neko zna da li se šifre mogu importovati u Operu?
 
Mogu iz drugih pretrazivaca, a mogu da se iskopiraju fajlovi iz foldera sto je naveden nekoliko postova ranije - tu su bookmark ali i sifre.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Evo isti problem sada i ja imam sa brisanjem. Zapravo slican.
Nakon windows update sam imao blue screen i nakon restarta opera prazna. Nestali svi tabovi u svim workspace. Ekstenzije sve tu, bookmarks, cak sam i ulogovan svuda.
Reko, nije toliko strasno, imam redovan backup, nadjem poslednji od 16.06 i prekopiram iz appdata foldere, al' ne lezi vraze, i dalje isto. Probao par puta, cak prekopirao i program files folder i opet bez uspeha.
Na kraju izbrisem operu skroz, cak i foldere i prekopiram sve iz backupa i pokrenem tako bez instalacije i naravno, opet isto sve.

Pogledao sam kroz backupe roaming folder operin i vidim da odjednom u jednoj verziji postoji folder sessions. on je uvek prazan, ali ga ranije nije bilo.
Probacu neki stari backup da vratim. bolje da izgubim mesec dana nego sve
 
Evo ja sam pogledao sessions folder i postoji samo neki raw i raw.lock file (zanemarljive su velicine), ali imas i folder session storage, koji bi mogao sadrzati backup, sudeci po velicini (ldb file velicine oko 1MB kod mene). Mozda bi ti bila od koristi ova ekstenzija za ubuduce - https://addons.opera.com/en/extensions/details/v7-sessions/
 
Da li postoji mogućnost da se postojeći mouse gesture menjaju ?
 
Možda sam pogrešno postavio pitanje, ima neki mouse gesture u samom browser-u ali to nije to, da li postoji mogućnost da se dodaju adonsi iz gooogle chorome ili firefoxa?
 
Ubacio sam CrxMouse Chrome™ Gestures, ali mi ne radi sve kako treba, šta vi koristite kao mouse gesture?
 
Evo ja sam pogledao sessions folder i postoji samo neki raw i raw.lock file (zanemarljive su velicine), ali imas i folder session storage, koji bi mogao sadrzati backup, sudeci po velicini (ldb file velicine oko 1MB kod mene). Mozda bi ti bila od koristi ova ekstenzija za ubuduce - https://addons.opera.com/en/extensions/details/v7-sessions/

Cudno jako sve to. U jednom backupu mi je prazno, u drugom puno, a negde ni nema foldera.
Uradio sam recovery celog sistema jer se BSOD nastavio i vratilo se sve. Dakle nije sve u appdata local i roaming folderima. Ima još negde nešto što se čuva.
 
Nije bilo syncovano. Pretpostavljam da su tada manje sanse, ali bolje napraviti periodicno neki backup.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Kreiraj joj nalog. Sve ti se sync sem addona i otvorenih tabova i speed tj. budu i tabovi kao i speeddial sync-no sem sto kreira poseban folder u bookmarku gde se nalazi to sa prethodnog kompa (reinstalacije win-a). Chrome ima elegatnije resenje, samo povezes nalog i sve je tu kao da nista nisi ni dirao.
 
Posle ažuriranja zadnje verzije Opere sad ne mogu da vratim recently closed...
 
Probao sam Vivaldi, ali mi deluje konfuzno, previse podesavanja. Slican Operi ali ipak drugaciji, kao nezavrsena kopija (bez uvrede).
Meni su i IE i Edge nezgodni za upotrebu, da ne pominjem Chrome, hbg navika.
Godine koriscenja Opere su ucinile svoje. Sto bi se reklo: staro kuce ne uci nove trikove.:p
 
Poslednja izmena:
Ovi bas gledaju da nam zakompikuju.

Ima Opera ovaj add-on, pa moze da posluzi za alternativu. U setting-u add-ona ima dodatnih podesavanja...
SimpleUndoClose
 
...Godine koriscenja Opere su ucinile svoje...

Potpuno te razumem! Koristim je od Win XP-a ali to više nije to. (Ja sam totalno napustio sve što ima veze sa Operaom)
Možeš pronaći dosta informacija u vezi moderne Opera ali kreni odavde, samo 10 minuta traje: https://www.youtube.com/watch?v=PedU3mNm-3Y
EDIT: kao komentar na video - ja danas koristim sve što je bazirano na / oko / u skladu sa Ungoogled Chromium filozofijom. :)
 
Poslednja izmena:
Meni se opera bas usporila od kada je bio poslednji update.Sada je verzija 70.Kupujem prodajem sajt dosta sporije sada radi,kad otvorim blic pa su u tekstu i neki video zapisi njih jednostavno nece da pusti.A sve to na google chromu otvara trenutno i pusta bez problema.
Pojma nemam sta stalno nesto cackaju kad je sve radilo bas kako treba.
 
Trenutno sam na operi verzija 73.Interesuje me kako mogu da sacuvam ove favorite koji su mi na onoj prvoj glavnoj strani,znaci ne u bookmark baru nego na glavnoj strani.Imam ih bas dosta i mrzi me da svaki pojedinacno upisujem.
Trebalo bi ovih dana da podignem win 10 posto menjam plocu procesor i memoriju pa bih trebao da sacuvam ove stranice.Pa ako moze pomoc da se ne bih mucio.
Mislim da je to speed dial ako sam dobro skapirao?
 
Trenutno sam na operi verzija 73.Interesuje me kako mogu da sacuvam ove favorite koji su mi na onoj prvoj glavnoj strani,znaci ne u bookmark baru nego na glavnoj strani.Imam ih bas dosta i mrzi me da svaki pojedinacno upisujem.
Trebalo bi ovih dana da podignem win 10 posto menjam plocu procesor i memoriju pa bih trebao da sacuvam ove stranice.Pa ako moze pomoc da se ne bih mucio.
Mislim da je to speed dial ako sam dobro skapirao?

Help, about
Paths
Install: C:\Program Files\Opera
Profile: C:\Users\TVOJ USER\AppData\Roaming\Opera Software\Opera Stable
Cache: C:\Users\TVOJ USER\AppData\Local\Opera Software\Opera Stable

verovatno.

to sacuvas i trebalo bi da nastavis odakle si stao.
Takodje nije lose da ukljucis sync, mada nisam siguran da li se to povlaci na cloud ili dok su oba uredjaja ukljucena i opera podignuta.
 
Hvala na brzom odgovoru.Probacu ovako kako si naveo pa da vidim sta se desava.

Ne mogu da nadjem ovo pod opcijom 3

Cache: C:\Users\TVOJ USER\AppData\Local\Opera Software\Opera Stable
ovo pod opcijom dva sam nasao.

I jos nesto gde kucas ove pocetne parametre da bi nasao to sto mi treba

Help, about
Paths
Install: C:\Program Files\Opera

u samoj operi to trazis ili negde u c?
U c program files nema nista vezano za operu pa me to buni.
Ima tamo pod user pa moj profil i tamo sam nasao ovo pod opcijom dva.
Ako ti nije problem detaljno da napises ono korak po korak.
 
Poslednja izmena:
kliknes na veliko crveno O gore levo, u meniju se spustis dole do Help, misem predjes preko help otvori se sub meni sa strane, izaberes About Opera i kliknes na to levim dugmetom misa, otvori se novi prozor, pogledas malo dole i videces deo gde pise Paths, ispod njega su putanje gde je sta na tvom racunaru
 
Nisam skrolovao stranicu na dole.Snasao sam se.
Probao sam ovo sto si naveo ali nece da sacuva stranice.
Probao sam na drugom racunaru gde je podignut svez win 10 i instalirana opera.Sve ove tri putanje sam prekopirao tamo gde je receno i jednostavno nijednu adresu iz speed diala nije povukao.
Tako da verovatno ovo nije varijanta da sacuva one adrese iz speed diala.
Pa ako moze jos neka varijanta da pokusam?
 
a jesi li probao sync?
 
Nisam ali sam uspeo nekako da ih povucem.Iskopiram ona tri foldera svaki tamo gde treba.
E sad da bih ih bacio na speed dial moram da udjem u operi u bookmarks pa onda speed dial pa onda mi on nadje taj folder gde su smestene te adrese koje mi trebaju.Onda moram da ih obelezim sve pa onda se u operi koju sam instalirao otvori nova stranica speed dial i kopiram ih sve.I tako se pojave.
Nadam se da cu se snaci kad budem podigao win 10 jer ovo je samo bila proba na drugom racunaru.
U svakom slucaju hvala ti puno na trudu.
Radio sam to davno ali sam pravo da ti kazem zaboravio.
Mada kad budem dizao nov win 10 prvo cu probati sinhronizaciju pa cu videti da li ce ih povuci.
Isto cu prvo prekopirati ova tri foldera pa onda uraditi sinhronizaciju.Ko zna mozda ih povuce.
 
Poslednja izmena:
Imao sam slican problem nakon nekog upgrade windowsa gde sam imao backup, ali sveze instalirana opera nije konstatovala to kopiranje foldera.
Razlika u windowsu i verziji opere ocigledno to radi sto je uzas totalni za backup, ali sta sad.
 
Nazad
Vrh Dno