Šta je novo?

Opera

Je li neko probao GX Operu? Izgleda fino, glavne su opcije limitiranja rama i CPU usage sto mi treba dok mi se nesto renda samo strasno nervira "GX Corner" jer ga browser tretira kao pinovani tab koji se ne moze zatvoriti.

https://www.opera.com/gx#start
 
Jel koristi neko ovu novu Operu 64?
Neverovatno koliko je troma, v63 je letela u poređenju sa ovim. Prvo pokretanje, Speed Dial se učitava minut, onda kad se učita prvih par puta ne učita background istog, stranice se dosta duže učitavaju (ne znam jel ima veze sa tim što je uključen tracker block...

Kao drugi browser da koristim, u odnosu na prethodne verzije.
 
^^ Koji me đavo terao da pročitam komentar, apdejtovao i ista stvar, vuče se ko prebijena.
 
^^ Koji me đavo terao da pročitam komentar, apdejtovao i ista stvar, vuče se ko prebijena.

Takodje, procitao komentar i ajde da vidim koja je verzija, a ona se odmah apdejtovala (na 64.0.3417.54).
Vec sam se spremio za navedene probleme, ali ih za sada nema..:smoke:
Sve radi isto ko pre.."samo njega nema":D

Nisam do sada koristio Operin snapshot (editor), bas dobra stvarcica..
 
Poslednja izmena:
Meni radi bas lepo... 63 je imala problem sa RAM-om kod velikog broja tabova po njihovom gasenju se nije praznio...
 
Iskreno ne pratim, stanje, ali sto je tacno 63 mo je ubijala ram maksimalno, ali i vratila problem crne trake na ati grafickoj, isti problem imam temu na oppera supportu, i reseno bilo sa nekim davnim update i sad opet se pojavljuje crna horizontalna linija, pokriva adresbar i bookmark, Stim da je prosle godine bila u donjem delo pokrivala status bar.
 
Opera ili Vivaldi?
 
Da li je nekako moguce editovanje search engine ili postoji opcija za iskljucivanje automatskog azuriranja ? Hocu da uvek bude google.rs a ne da se menja.
 
Da li je nekako moguce editovanje search engine ili postoji opcija za iskljucivanje automatskog azuriranja ? Hocu da uvek bude google.rs a ne da se menja.

Ako na ovo mislis:
Settings/Search engine/Set which search engine is used when searching from the combined search and address bar/ iz padajuceg menia izaberes Google
ispod : u "Manage search engines" odaberes da je Google default i toliko..
 
ali hocu da bude google.rs a ne da se prebaci na google.at
 
ne pomaze nista od toga, ne mogu da dodam drugi ggole i da ga postavim kao default
 
Ajde jos nesto probaj..
Vidi da nisi ukljucio VPN..
Ili mozda nije dozvoljena geolokacija za google pa nezna da si iz srbije..;)
 
Geolokacija iskljucena, trenutno nisam u Srbiji ali hocu da mi google bude rs
 
Nece vise da mi otvori PDF u okviru Opere. Na ovom linku:
opera://settings/content/pdfDocuments
mi stoji na off, sto znaci da bi trebalo da otvori.
Ne znam sta jos da pogledam? Azuirana je na zadnju verziju.
 
Nece vise da mi otvori PDF u okviru Opere. Na ovom linku:
opera://settings/content/pdfDocuments
mi stoji na off, sto znaci da bi trebalo da otvori.
Ne znam sta jos da pogledam? Azuirana je na zadnju verziju.

treba da bude na on da bi otvarao unutar opere. off je kad zelis eksterno.
 
Ko hoce da vrati ikonicu u gornjem desnom cosku recently closed neka disabluje ovo:

Kod:
opera://flags/#search-in-open-tabs

Nadam se da ce izbaciti ovu bespotrenu stvar da se pretrazuje po tabovima.
 
Jako su kritikovani sto su izbacili recently closed, tj. tu je ali kroz meni. A ovo pretraga taba je bespotrebno. Nadam se da ce vratiti kako je bilo.
 
Pretraga taba je neviđena glupost, mislim stvarno ko još drži 100+ otvorenih tabova pa mu treba pretraga istih... Ako su hteli da ubace tu pretragu na vidno mesto, mogli su da ostave recently closed pa pored da stave pretragu.
 
Ublock orgin je poceo da propusta reklame na youtubu imali li neka bolja exstenzija za reklame?
 
+1za AdGuard

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Takođe preporuka za Ad Guard.

Послато са SM-N970F уз помоћ Тапатока
 
Meni Operin build-in AdBlocker fantastično radi posao.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Da li ima neka varijanta da se vrate lozinke i bookmarkovi za Operu? Sama se updateovala i sestri sve nestalo.
Gledao po folderima, ali ne.vidim nigde gde bi moglo da bude.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno