Šta je novo?

Opera

Ako mislis na speed dial, otvori bookmarks i tamo pod speed dial imas sacuvano. Ako ti je ukljucena sinhronizacija, automatski ce da ih povuce i na novoj instalaciji, treba samo da ih iskopiras iz other speed dials u folder speed dial (sve se radi iz opere)
 
@gorankx
@DjoleMC
Hvala na savetima.Bitno mi je da sacuvam pocetnu stranicu u operi jer mi se na njoj nalaze jedno 50-60 adresa,odnosno precica za neke sajtove.To je speed dial pa u njemu ima dosta adresa koje bih da sacuvam.

Jos nesto bih pitao mada nije vezano za operu.Pretpostavljam da je ista procedura.Imam dosta filmova koje seedujem na nekim privatnim trackerima.Da ih ne bi sve ponovo ucitavao kako da ih automatski povuce sa kompa kad ponovo instaliram ytorent i bittorent?Da li se i te adrese nalaze u local i roaming?I koja je procedura da ih sam povuce i opet ih ubaci u bittorent i ytorent programe?
 
Poslednja izmena:
Odradis samo sinhronizaciju i sve je reseno. Jedino sto fali jeste sync. sa addon-ima i speed dial thumbnails ako je to neko i bitno za bolje raznoznavanje.
Npr. kada pootvaram gomilu tabova praktikujem nekada da snimim sve u folderu u speeddial-u. Desni klik na bilo koji tab pa "Save all tabs as speed dial folder" za svaki slucaj ako prsne nesto i ako su retka zapucavanja, a kamoli tako nesto da nestanu svi otvoreni tabovi nekim razlogom (uglavnom kada se cisti browsing data iz nekih alatki poput ccleanera pa se ne ostikliraju neke browser stavke)
 
Da li vam se dešava da Opera blokira kompjuter nekad skoro minut.Nema pravilo koju stranicu otvaram,jednostavno samo zabaguje sve aplikacije i moram da sačekam da se smiluje ili da uradim ručni restart kompjutera
Nekada se desi 2-3 puta dnevno, a opet nekad po nekoliko dana sve radi kako treba.
Ne reinstalira mi se jer ima običaj da zabrljavi sa bekapom
 
Mozda imas previse otvorenih tabova, tj. premalo RAM-a?
 
Meni nikada, odlicno radi i sa puno otvorenih tabova. Nije zapucala mesecima.
 
Nekada sa desetak tabova radi bez problema a onda kada je startujem pri prvom otvorenom tabu bilo jutjub ili fejs,b92 blokada. Ostaje mi samo da čekam od pola minuta do minut da bih mogao bilo šta da radim.
To se ne dešava često i taman pomislim da je sređeno nekim apdejtom krene da ludi
 
Da nije zbog antivirusa..:D;) (sala..:))
Ja nemam tih problema, radi Opera ko satic..
 
Nekada sa desetak tabova radi bez problema a onda kada je startujem pri prvom otvorenom tabu bilo jutjub ili fejs,b92 blokada. Ostaje mi samo da čekam od pola minuta do minut da bih mogao bilo šta da radim.
To se ne dešava često i taman pomislim da je sređeno nekim apdejtom krene da ludi

Probaj da ukljucis: Delay loading of background tabs
 
Da li Opera podržava rich notifications ili to još nisu implementirali?
 
Da li se nekome jos desava da Opera nece da odradi apdejt ?
Nece ni sa sajta.."502 Bad Gateway"?
 
Pozdravljam i evo javljam se posle dosta dugo vremena… Razlog - muka sa Operom. Imam konfiguraciju iz profila sastavljena u petak 22.02 (odradjen upgrade 5 komponenti), instaliran originalni Windows 10 Pro 64-bit sa svim osvezavanjima i najnovijim 1809.Sve radi super i brzo, i sve se ''kaci'' na net(Skype, Steam, Origin, Viber, MS Edge, AVAST) ali Opera nece!!! Verzija Opere je najnovija 58.0.3135.79, drug mi ja objasnio kako da u Widows Defenderu omogucim Operi izlaz na net posto je ni WD ni firewall nisu''videli'' i dalje nece na net i stalno izbacuje gresku (This site can’t be reached i ERR_TIMED_OUT) kada kliknem na neki 'Speed Dial' sajta kog zelim da posetim!! Zna li neko kako mogu ovo da resim ili moram da cekam novu verziju koja ce ispraviti ovaj tzv. 'bug'.. verovatno ce neki reci da koristim Edge posto lepo radi ali ja koristim Operu vec 10-tak godina i ne zelim da koristim drugi browser...
Hvala unapred na pomoci!
 
Da ti nije u podesavanjima za LAN podesen proxy?
 
Pod Settings - Advanced - System - Internet Properties - LAN Settings je oznaceno samo Automatically detect settings, a i sa tim ukljucenim I iskljucenim sam probao i ne radi….
 
Avast i Windows Defender, da li su pokrenuti zajedno? Samo jedane AV bi trebalo da je aktivan.
Moj savet ti je da isključiš sve sigurnosne programe (AV, firewall, malware bytes, itd.), da obrišeš Operu i da je ponovo instaliraš.
Ako i ovo ne radi onda da nađeš stariju verziju Opere ili čak betu da probaš.
 
Probao sam da iskljucim WDF i AV I probao I Developer I Beta I nece da radi ni sa iskljucenim av I firewall programima… Instalirao sam Operu verziju 49 i to je super radilo dok se nije automatski apdejtovalo na najnoviju verziju...
 
Pozdravljam i evo javljam se posle dosta dugo vremena… Razlog - muka sa Operom. Imam konfiguraciju iz profila sastavljena u petak 22.02 (odradjen upgrade 5 komponenti), instaliran originalni Windows 10 Pro 64-bit sa svim osvezavanjima i najnovijim 1809.Sve radi super i brzo, i sve se ''kaci'' na net(Skype, Steam, Origin, Viber, MS Edge, AVAST) ali Opera nece!!! Verzija Opere je najnovija 58.0.3135.79, drug mi ja objasnio kako da u Widows Defenderu omogucim Operi izlaz na net posto je ni WD ni firewall nisu''videli'' i dalje nece na net i stalno izbacuje gresku (This site can’t be reached i ERR_TIMED_OUT) kada kliknem na neki 'Speed Dial' sajta kog zelim da posetim!! Zna li neko kako mogu ovo da resim ili moram da cekam novu verziju koja ce ispraviti ovaj tzv. 'bug'.. verovatno ce neki reci da koristim Edge posto lepo radi ali ja koristim Operu vec 10-tak godina i ne zelim da koristim drugi browser...
Hvala unapred na pomoci!

Probaj ovo: https://forums.opera.com/topic/27076/this-site-can-t-be-reached-problem-while-using-opera/12 ili probaj slicne teme da pronadjes.
 
Instalirala se nova Opera. Sa strane levo (ili gde se stavi) ima Side Bar koji je dugo vremena imao korisnu opciju da označi deo tekuće stranice i iskopira je u clipboard.

Poslednjim ažuriranjem ta opcija je nestala. I u Settings --> Side Bar -- više ne postoji. :(
 
Instalirala se nova Opera. Sa strane levo (ili gde se stavi) ima Side Bar koji je dugo vremena imao korisnu opciju da označi deo tekuće stranice i iskopira je u clipboard.

Poslednjim ažuriranjem ta opcija je nestala. I u Settings --> Side Bar -- više ne postoji. :(

verovatno mmislis na snapshot. sada stoji u address baru sa desne strane odmah pored addblocka ili add bookmark
 
Ima side bar podesavanja,
 

Prilozi

  • sshot-2019-04-14-[3].png
    sshot-2019-04-14-[3].png
    31.9 KB · Pregleda: 71
  • sshot-2019-04-14-[4].png
    sshot-2019-04-14-[4].png
    45.6 KB · Pregleda: 69
Poslednja izmena:
definitivno je boje tu gde je. side bar me nervira strasno. voleo bih kada bi sve te precice mogao da stavim sa ekstenzijama. kada treba da upalim whatsapp to traje jako dugo.
 
Mozes da pokrenes snapshot i sa: Shift + Ctrl + 5.

Odkako sam odradio apdejt na ovu najnoviju verziju (ima oko 1h) vec dva puta mi je zabagovala Opera (Apps Not Responding)
Vracam se na staru verziju dok ovo ne srede (ako srede).
 
Poslednja izmena:
Moram da kazem da se meni svidja nova opera, prvenstveno novi VPN. ne znam da lisu unapredili uslugu kao takvu za sve verzije ili na novoj radi bolje, ali vec 2 dana sam na VPN konstanto i radi savrseno brzo. Apsolutno ne vidim razliku u odnosu na iskljucen.
speed dial je neznatno sporiji u novoj verziji, ali i to se da poboljsati uz iskljucivanje animacija
 
Jel ima Opera neki addon kao sto Edge ima redovnu implementaciju da sve tabove snimi klikom na dugme gore levo? Ugusim se u otvorenim tabovima, sve mislim da mi treba.
 
Jel ima Opera neki addon kao sto Edge ima redovnu implementaciju da sve tabove snimi klikom na dugme gore levo? Ugusim se u otvorenim tabovima, sve mislim da mi treba.

desni klik na bilo koji tab i save all tabs as speed dial folder. u speed dial se pojavljuje grupa sa svim tim tabovima.
Ono sto moras da znas je da nista iz taba nece biti sacuvano ako jeste cuvalo. ovo je samo kolekcija linkova, a sav sadrzaj se gubi ako zatvoris, kao i history (back funkcija)
Ranije je postojao save session, ali su to iz nekog razloga izbacili iako je bila super funkcija.
 
@Sgt. Major
Upravo probao ali kada hocu da instaliram 404 page not found

@ TwistedMind
Koristio sam tako ali mi bas i ne odgovara. Pa trazim nesto prakticnije.
 
Meni katastrofa radi verzija 60 prve verzije su bike ocaj morao sam i racunar da restartujem zablokira ceo racunar, sad moram da izlazim iz opere jer nece prvi out da je pokrene :-D
 
Nazad
Vrh Dno