Šta je novo?

Opera

Za page top se valjda koristi "Home" na tastaturi, a ne miš :) Mada za vraćanje nemam rešenje :d

(skoro) svaki browser nudi nešto što drugi nemaju. Samo je pitanje šta je korisniku potrebno, tj. šta mu je bitnije. Meni se čini da i dalje najviše inovacija dolazi iz Opere. "Search|copy" mi je najkorisnija opcija. Za Vivaldi postoji (Chrome) ekstenzija, ali ne volim da koristim ekstenzije za tako banalne stvari. I konverzija je sjajna stvar. Pop-up video takođe. Integrisan (ad & crypt) bloker, VPN, IM kome treba...

Meni se ne sviđa što su sklonili "+ add page" za bookmark bar i foldere. Ne znam zašto je problem ostaviti tu opciju pa kome ne treba, ne mora ni da je koristi

Trenutno balansiram između Opere i Vivaldija (konačno su uveli Sync, iako dalje kao eksperimentalnu opciju), sve ostalo mi je suviše osakaćeno
 
Sviđa se i meni search and copy popup, ali ne radi kako treba povremeno, uopšte ne iskoči.
 
Mi kao da koristimo druge verzije Opere ili cak druge verzije. Nemam nikakvih problema sa Operom i prezadovoljan vise nego ikada. Nekada pomislim da je nema ne bi vise ni net koristio :)
 
Taman sam pohvalio kako radi, ali evo prvi problemi. Posto je dugo nisam ocistio, danas izbrisem cookies i ostalo, medjutim kada izadjem i ponovo udjem, moram ponovo da se prijavljem na benchmark, youtube i ostale sajtove gde sam registovan. Dokle god je ukljucena Opera, sve je normlano, cim izadjem, sa svih sajtova se odjavi, i onda moram da ponavljam postupak prijavljivanja.

Da li neko ima slican problem?
 
Hmm, ne znam sta se desava, Chrome radi normalno.
Sada pamti ovde na forumu, ali i dalje zeza Flickr i YT.
 
Nije ti uključeno da briše kolačiće pri gašenju?
 
Nije sigurno, nikada nisam nista cackao po opcijama, ne znam cak ni gde se to nalazi. Jednostavno, clear browsing data, the beginning of time, i to je to, nista vise ne diram. Evo, sada je na svim sajtovima ok, ali Flickr i YT jos uvek odbijaju saradnju :(
 
mali off ali mozda ti je bolje i sigurnije da instaliras neki password manager nego da ti browser pamti razne passworde... ja sam barem to odavno iskljucio...
 
Da, ali nije mi jasno zasto samo na ova dva sajta pravi problem. Normalno se prijavim, i kada ponovo pokrenem Operu i udjem na ova dva sajta, moram ponovo da se prijavljujem. Hiljadu puta sam ovo radio, nema tu nista da se zezne, nije mi stvarno jasno.
 
mozda je neki glupi problem koji je vezan recimo za mejl tog flickr naloga, recimo ako je yahoo... video sam nesto o tome na netu pa je mozda to uzrok... mada vise verujem da je opet opera nesto zabrljala i da je problem samo do njih.
 
Probaj rucno da obrises cookies za YT i flickr (i password-e takodje), tj. da zamenis session cookies sa persistent cookies.
 
Da li bi mogao da mi objasnis kako to da uradim?
Ako nesto znaci informacija, sada sam koristio CCleaner, ali neka stara PRO verzija, posto je odavno imam, Wise Disk Cleaner, ali i dalje ista situacija.

EDIT: Pronasao sam, sad cu da probam.

Nista, opet sve isto...
 
Poslednja izmena:
O tom problemu sam ja pisao pre par stranica. Najpre mi se javio na portabl verziji, pa onda i na svežoj portabl...nisam ni hteo da isprobavam standardnu

Nema veze sa kukijima. Da si obratio pažnju na grešku koju opera javlja, shvatio bi da je do nje :(
 
Tek sada vidim tvoje poruke.
Kod mene nikakvu gresku ne prijavljuje, apsolutno nista.
 
Poslednja izmena:
Verovatno zato što je klasično instalirana.
Pratio sam šta se događa u trenutku pokretanja i zatvaranja programa i našao u čemu je problem. Nebitno za nas korisnike, pošto ne možemo da utičemo na to, ali to jeste do softvera, čudi me da u iz opere mogi da naprave takve greške.
 
zar nisu operu kupili neki kinezi skoro ili tako nesto?
bila je vest koliko se secam da je ne razvija isti tim ljudi...
 
Sacekacu par dana, ako se nista ne promeni, prelazim na Chrome.

Ne mogu da verujem koliko je ovo glup propust, eeej, ne moze da zapamti da sam se prijavio na sajt????
 
Jesu Kinezi i ima tome nekoliko godina. Par developera iz Opere je pokrenulo Vivaldi, ali su sigurno neki ostali i kod novog vlasnika.
 
Kinezi su kupili, a onda uzeli razvojni tim u Poljskoj...
 
A opšte je pozanato da su Norvežavni mnogo bolji programeri od Poljaka i da nijedan program koji su radili Norvežani nikada nije imao nijedan bag. Za razliku od poljskih koji nikada nisu radili kako treba
 
Slovaci su fenomenalni programeri. Bolje da su uzeli njih.
 
To sam napisao u kontekstu da ne radi originalni tim na njoj...
 
Koristim operu verziju 55.Imam jedno pitanje.Ovih dana uzimam novi ssd i dizacu svezu verziju win 10.Interesuje me kako da sacuvam one precice koje postoje kada se otvori opera koji se nalaze na glavnom panelu u operi?Imam dosta tih precica pa bih nekako trebao da ih sacuvam i kad ponovo instaliram operu da ih vratim.Pa ako moze pomoc u vezi toga.
 
Kopiraj opera foldere koji se nalaze u local i roaming i posle ih vrati, u sustini ti treba svega par fajlova ali ovaki ces sve da sacuvas.
 
Nazad
Vrh Dno