Šta je novo?

Opera

Pa izgleda da je to bio problem i kod mene,jednostavno je sve iskopirano sa starog sistema sa opere i vraceno na novi komp i iskopirano tamo gde treba i nije hteo da povuce adrese.Nisam probao sinhronizaciju,mozda bi to pomoglo.
Pa sam se snasao na gore opisan nacin.
Sad isto trazim kako da mi povuce adrese sa bittorenta i ytorenta.Imam dosta filmova koje seedujem pa ne mogu sve to ponovo da ucitavam.
Znam da se to sto treba da se sacuva nalazi isto gde i za operu,ono users,users pa appdata pa pod local i roaming.
Ali mi je problem kad to tako posle vratim da nece da povuce adrese i da krene da seeduje.
Kao da mu treba neka sinhronizacija a ja ne znam gde se to nalazi u bittorent i ytorentu.
 
Setili se da grupišu tabove, 11 godina nakon što su to ubili.
Kad si vec digao temu, reci mi koristis li facebook preko opere na pc? Samo u tom tabu gde je facebook ne radi mi copy-paste, u ostalim tabovima (od 10-30 otvoreno) normalno rade obe komande. Operu redovno azuriram.
 
Nisam ja digao temu, a Operu sam prestao da koristim.
 
Na intelu opera zamenila vivaldi koji se rusi,ono sto me izuzetno nervira je kad ublock origin blokira i izbaci mi pop up sa obavestenjem,moze li se to resiti,toga nema na vivaldi,firefox?
 

Prilozi

  • image_2023-06-07_175251231.png
    image_2023-06-07_175251231.png
    62.2 KB · Pregleda: 32
pa jasno kaze sta je problem. easylist blokira taj sajt iz nekog razloga. Da li je prijavljen kao phishing ili reklame.... Verovatno scam i phishing sa obzirom da je ceo sajt.
Ako bas hoces da odes tamo, imas checkbox, dont warn me again i bice ti na whitelist
 
Hocu da mi ne izbacuje pop up,nego da normalno blokira i ne smara,kao na firefox-u.
 
^ Meni izbacuje takav pop-up samo kada kliknem na neki link koji preusmerava na neki od linkova sa crne liste.
 
Da li si probao "dont warn again". Ako si probao i opet ti iskače, onda je negde drugde problem. Možeš da probaš da ručno napraviš whitelist
 
Stigao novi apdejt Opera (v 100.0.4815.13) koji je dosta promenio izgled browsera i meni je odvratan.
Vratio sam staru verziju i zabranio autoapdejt. Ostajem na v 99.0.4788.77 do daljnjeg.
Tako da pogledajte prvo kako izgleda pa apdejtujte.
 
Stigao novi apdejt Opera (v 100.0.4815.13) koji je dosta promenio izgled browsera i meni je odvratan.
Vratio sam staru verziju i zabranio autoapdejt. Ostajem na v 99.0.4788.77 do daljnjeg.
Tako da pogledajte prvo kako izgleda pa apdejtujte.
Kako da vratim staru verziju opere i kako da zabranim autoupdate?
Malopre se instalirala nova verzija opere sama od sebe i uopste mi se ne svidja kako izgleda pa bih vratio na stariju verziju.
Pa ako moze pomoc?
 
Prvo skini staru Operu v 99.0.4788.77 (oko 98 mb je velicina), zatim ugasi net (obavezno).
Deinstaliraj Operu, ali nemoj da brises acaunt podesavanja kad ponudi, samo uninstal. Jos bolje odradi backup ili iskopiraj ova dva foldera Opera Stable na drugo mesto:
(C:\Users\"ime"\AppData\Local\Opera Software\Opera Stable i C:\Users\"ime"\AppData\Roaming\Opera Software\Opera Stable)
Ne bi trebalo da izgubi podesavanja, pasworde, bookmarks... kad se radi reinstal, ali za svaki slucaj. Ako zezne samo ih ponovo iskopiras na svoja mesta.
Sad instaliraj stariju verziju, kad zavrsi instal otvori folder C:\Program Files\Opera\99.0.4788.77 ...pronadji fajl "opera_autoupdate.exe" i preimenuj ga (recimo ..jokopera_autoupdate.exe).
Ja sam i u firewal-u zabranio opera auto update i disejblovao scheduled tasks "opera autoupdate".
Posle omoguci internet i to je to. Da dodam "sve radis sam, ne snosim nikakvu odgovornost" ...itd:p

Inace uzasno izgleda nova verzija.
 
Poslednja izmena:
Nista, to je poenta. Bas nista mi ne treba od ove grozomorne nove verzije..
Meni licno ne odgovara kako izgleda, promenili su neka podesavanja itd. Ako mogu (a mogu) zadrzacu staru verziju na koju sam naviko.
Mozda neka novija verzija bude bolja, tad cu da odradim apdejt.
 
Ako postoji program u kom ne treba isključiti auto-update, to je web browser. Pogledao sam malo verziju 100 - chrome k'o chrome :d Ne vidim mnogo razloga za ostanak na staroj verziji, kada se već koristi Opera. Bolja varijanta je tražiti drugi sličan browser, ako je nekome v100 neupotrebljiva (Brave, Vivaldi, Edge...)
 
Prvo skini staru Operu v 99.0.4788.77 (oko 98 mb je velicina), zatim ugasi net (obavezno).
Deinstaliraj Operu, ali nemoj da brises acaunt podesavanja kad ponudi, samo uninstal. Jos bolje odradi backup ili iskopiraj ova dva foldera Opera Stable na drugo mesto:
(C:\Users\"ime"\AppData\Local\Opera Software\Opera Stable i C:\Users\"ime"\AppData\Roaming\Opera Software\Opera Stable)
Ne bi trebalo da izgubi podesavanja, pasworde, bookmarks... kad se radi reinstal, ali za svaki slucaj. Ako zezne samo ih ponovo iskopiras na svoja mesta.
Sad instaliraj stariju verziju, kad zavrsi instal otvori folder C:\Program Files\Opera\99.0.4788.77 ...pronadji fajl "opera_autoupdate.exe" i preimenuj ga (recimo ..jokopera_autoupdate.exe).
Ja sam i u firewal-u zabranio opera auto update i disejblovao scheduled tasks "opera autoupdate".
Posle omoguci internet i to je to. Da dodam "sve radis sam, ne snosim nikakvu odgovornost" ...itd:p

Inace uzasno izgleda nova verzija.
Hvala na detaljnom objasnjenju.Probacu to da uradim ovih dana kad nadjem malo vremena.
Imam dosta onih precica sto se nalaze na prvoj strani opere pa se plasim da ih ne obrise.Ali svakako cu sacuvati ona dva foldera sto si naveo u poruci i nadam se da ce precice biti sacuvane.
 
jedina prava vizuelna razlika je sto su tabovi malo vise zaobljeni, kao i address bar.
Par ikonica je zamenilo mesta i to je otprilike to, plasio sam se da ce da bude neka katastrofa, ali meni je potpuno isto kao i do sada.
Inace, reklamiraju "islands" kao nesto novo i wow, a opera imala tab grouping pre nego sto je chrome postojao.
 
Svaki browser treba redovno azurirati, to je stavka br.1
I kod mene je trenutno ova nova verzija, njen izgled je pokupljen iz developer opere, a na novi izgled i ostalo sto donosi ovo azuriranje, kod nas koji imamo uvek otvoreno preko 30 tabova vremenom cemo se navici.
 
Interesantan problemcic sa Operom.
Naime ne radi mi autofill pasword-a na sajtu mojSBB. Na svim drugim radi normalno. Ustvari odjedanput je prestao da fukcionise. Do tada je bilo ok.
Da budem precizniji: kad ukucam user i paword uredno me pita Opera da sacuva u pasword menager-u, idem ok.
Kad se izlogujem i probam ponovo logovanje ne nudi mi sacuvane podatke, kao da nisu tu, a jesu. Ne zatvaram operu, ne brisem nista, dovoljno je smo da se izlogujem. Ne radi autocomplet.
Probao sam sa Chrome browser-om i sa njim normalno radi autofill na mojSBB, znaci da je Opera problem.
Probao sa razlicitim resenjima, gasio extenzije ali nisam nasao gde je greska.
Ako neko ima ideju sta moze da bude slobodno neka mi javi bicu mu zahvalan..😌
Nije da je nesto bas bitno ali nije da nije..:D
 
Poslednja izmena:
Opera je u problemu sa poslenja 2 apdejta, ima brdo bagova, probaj neku prethodnu verziju dok nerese (ja trpim jer me mrzi da se akam sa tim trenutno)
 
I kod mene je tako već mesecima i samo na operi ne radi a sve drugo što se passworda tiče na njoj radi.
 
Nisam apdejtovao na novu verziju , jos sam na v 99.0 .
Interesantno je da nisam nista apdejtovao i dodavao odjednom je prestala funkcija autofill samo sa ovim sajtom. Prvo sam mislio da je do SBB-a, da su nesto promenili.
Ali nije cim radi sa drugim browser-om.
 
Moguce je svasta, od kako su pustili ovu novu verziju samo neki bagovi, pogledaj podesavanja u nekom trenutku su mi bila promenjena neka bitnija podesavanja bas sam i ja bio u fazonu wtf kad nisam diro nista
 
Nazad
Vrh Dno