Šta je novo?

Softver za popravku SD-MMC kartica ?

Dzekson

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
13.04.2013
Poruke
1,435
Poena
99
Kupio sam iz inostranstva na djuture 30ak skrkanih digitalnih fotoaparata i uz njih sam dobio brdo memorijskih.

trenutno imam 5 kartica sve u standard SD formatu koje pokazuju identican sindrom - nece da se formatiraju i u format opcijama prikazuju 1MB umesto default size koliko imaju. Format ih predstavlja kao RAW format, a u padajucem meniju za izbor memorije stoji iskjljucivo 1 megabajt. Kada pokusam format sa windows opcijom ili preko CMD-a, dobijam obavestenje: windows cannot format this card

jel su sve pokvarene ? properties>tools>check for errors ne radi nista.

e sad, ide i ono sto me muci: svi softveri koje sam nasao su za recovery podataka a ne mogu da nadjem nijedan za pokusaj opravljanja kartice. Zna li neko da mi preporuci softver za pokusaj popravljanja corrupted kartica da bar vratim neku u zivot .. ? dve su od 16Gb i greota mi da ih bacim .. hvala svima u napred.
 
Ja sam nasao neki programcic za formatiranje flash memorija sa istim sindrom,ajde pogledacu kasnije kako se zove pa cu ti napisati!
 
@dzekson, probaj sa hp usb format tool...tako nesto.
 
nisam stigo od posla, jos nocas cu da pokusam revival pa javljam ko od softvera je uspeo
 
eh malera. Nijedan program nije u stanju da formatira. Zapravo jedino ovaj sa prvog linka od Peje, BOOTICE.exe vidi da kartica ima 16GB umesto prijavljenih 1MB ali nije u stanju da formatira usled CRC-a. sto bi manje vise znacilo da je hardware failure. Malera sam da nijedna nije u stanju da se ozivi, a ove koje su dosle ispravne su po 256 i 512 Mb .. hit :)
 
SD karticu PC ne vidi nikako, telefon je nevidi. Ima li sanse da joj se pristupi, tj. da li postoji neki pgm koji ce da je prepozna preko PC-a?
 
Nazad
Vrh Dno