Šta je novo?

ADAPTER 2 x MOLEX (zenski) NA 1 X 8 PINSKI (muski) CPU POWER ZA MATICNU PLOCU ?

MiskoMaxfix

Slavan
Učlanjen(a)
20.08.2008
Poruke
49
Poena
309
Dakle, zna li neko gde se moze kupiti adapter iz naslova, jer izgleda da je to postao problem posto do sada koliko sam gledao ima samo 2 x molex na 6 pinski VGA power ?
 
sta tebi treba ustvari? sto spominjens za vga a trtazis za cpu...mislim napajanje ima posebne 4pin i 8pin za plocu za cpu...sve si pomesao...za sta tebi treba kazi i sta ti imas pa cemo mi da ti kazemo sta ti treba...
 
Koje je to napajanje koje nema bar jedan 4 pinski za CPU a ima za video kartu i to 2 ? Još od prvih 487 ploča sva napjanja imaju to. U većini slučajeva je dovoljan i taj 4pinski za ploču. Onaj običan četvoropinski je isti na ploči za svoja 4 konektora a za drugih 4 pina pasuje i onaj dodatni za glavno napajanje ploče 20/24 pina, na njima su samo +12V i ground tj. minus. Ako su žice na tom 4 pina dovoljno jake sve će raditi i tako. Svih 8 +12v su povezani na jednom mestu a takođe i oni minus.
 
Treba mi 8 pinski za maticnu plocu. Znam da bi mozda bio dovoljan i 1 x4 pin, ali kad kazu da je 2x4 ili 1x8 bolje - sto da kvarimo.

Ima moje napajanje 1x4pin kao slobodan izvod i 1x4 pina na 24 pinskom za maticnu plocu, ali kod moje maticne je 24pinski konektor + 8pin za napajanje - GA-f2a85x-d3h. proc je APU a85600k. Ovo valjda objasnjava verovatnu potrebu za 8pinskim konektorom, mada za sada nemam nameru da uparujem APU sa jos jednom grafikom. Kazes da su u napajanju +12V sve vezane na istom mestu ? Znaci li to da svih 15A koliko ima moje napajanje (LC power 420W) vuce sa iste grane a da je vise zica samo zbog bolje raspodele operecenja ?

Pozdrav
 
Na nalepnici napajanja možeš da vidiš koliko koja grana daje. Na samoj ploči su sva četiri +12v zajedno a isto tako njihovi minusi, radi se samo o rasporedu opterećenja žica i konektora, da nije tako nebi ploča radila i samo sa jednim četvoropinskim. Hteo sam da kažem da ne moraš da se brineš mnogo i da ne priključiješ i radiš na kompjuteru zbog toga dok ne nađeš odgovarujuću stvar.
Na napajanju i ako ima više grana +12V sa glavne idu sve za MB a sa manjih može da ide na molexe i neke dodatne.
Onaj četvoropinski sa 20/24 pinskog sa pomenuo zato što je to jedini koji fizički pasuje u dodatna 4 za CPU ali nie strujno kompatibilan. Ja sam napravio dodatni 4pinski za CPU tako što sam od jednog crknutog napajanja isekao taj dodatni i žice spojio na ženski molex i tako bobio taj za CPU.
Kad spojiš onaj "P4" konektor na ploču primetićeš da fizički pasuje samo na jednom mestu a ne na mestu za druga 4. Po obliku plastike u druga 4 pasuje samo onaj sadodatni sa 20/24 pinskog.
 
Takvu kombinaciju 2x moleks na 8-pin koristim ja na starom racunaru za Sapphire 3850 agp,tesko se nalazi
dobio sam u kompletu sa karticom.jedino da nades 8-pinski pa da budzis od nekog pokvarenog napajanja.
 
Na brzinu sam nasao samo sta je licilo. Jeste taj za grafiku. Pise u opisu PCI express
 
Da. U suprotnom pola 8pinca nece ni biti povezano.
Sa kojih grana se povezuje molex, to zavisi od napajanja
 
pored ovih standarnih prikljucaka sa napajanja za maticnu imam i dva za molex..odvojeni su tj nisu na istom kablu.na koji od njih kacim ove zute,a na koje ove crne od konvertora?:d
 
Poslednja izmena:
Dajte ljudi pomagajte,treba sutra da sklapam komp,a ovo jos nisam resio..
ovo je napajanje lc-power-lc420h-8-4.jpglc-power-lc420h-8-5.jpg
a ovaj kabal planiram da kupim Screenshot_1.png

ovo mi je sa maticne upustvo Screenshot_2.png

jel samo treba da spojim sa molexima i ubodem u 8 pin cpu i to je to? stra me da nesto nesprzim !!
 
Poslednja izmena:
Tesko da ces nesto sprziti. samo nemoj na zivo nsita da radis.
Spoji ta dva molexa koja imas na taj adapter.
 
Зашто не купиш кабл 4->8 и искористиш тај 4-пински који за то и служи а молекс оставиш за нешто треће?
 
Dajte ljudi pomagajte,treba sutra da sklapam komp,a ovo jos nisam resio..
ovo je napajanje Pogledajte prilog 177288Pogledajte prilog 177289
a ovaj kabal planiram da kupim Pogledajte prilog 177290

ovo mi je sa maticne upustvo Pogledajte prilog 177291

jel samo treba da spojim sa molexima i ubodem u 8 pin cpu i to je to? stra me da nesto nesprzim !!
Dobar ti je taj adapter sa 2xMolex, 8mo pinski za MB je drugačiji nego za PCIe, nebi ni stao jer imaju drugačiju formu plastike. 8mo pinci za MB imaju dva reda žica, jedan je -12v (Crno) a drugi red +12v (Žuto).
 
Poslednja izmena:
@allee
A koji procesor i ploču imaš? Verovatno je dovoljno da ubodeš samo 4-pin konektor, i radiće bez problema (to su oni 3,4,7,8 pinovi na slici).
 
Dobar ti je taj adapter sa 2xMolex, 8mo pinski za MB je drugačiji nego za PCIe, nebi ni stao jer imaju drugačiju formu plastike. 8mo pinci za MB imaju dva reda žica, jedan je -12v (Crno) a drugi red +12v (Žuto).

ok.hvala na pomoci uzecu taj adapter nego;
-dali je to najkvalitetnije,najsigurnije resenje naspram ostalih adaptera? tj jel u potpunosti zamenjuje ko da imam 1x8 direktno iz napajanja?
-na koji krak ili granu :D kako se vec zove,da nakacim hdd zbog opterecenja ako ima veze uopste
-valjda ce biti dovoljno napajanje na par meseci jer koristim integrisanu grafiku...
 
Jedini drugi adapter je sa 4 pina za MB na 8 pina za MB a to ne pomaže mnogo žicama koje su najveći problem. 8mopinac je i napravljen da rasterety žice i contakte na MB.
To napajanje ima samo jednu granu za 12v tako da je svejedno na koje Molexe nakačiš, ipak probaj da diskovi ne budu na istim žicama.
Biće dovoljno bez dodatne grafičke.
 
Poslednja izmena:
Jedini drugi adapter je sa 4 pina za MB ma 8 pina za MB a to ne pomaže mnogo žicama koje su najveći problem.
To napajanje ima samo jednu granu za 12v tako da je svejedno na koje Molexe nakačiš, ipak probaj da diskovi ne budu na istim žicama.
Biće dovoljno bez dodatne grafičke.

samo jedan disk cu da kacim,tako da je svejedno ?

edit:skonto :)

hvala puno na pomoci !!!
 
Poslednja izmena:
Znaci on ce sa ovim napajanjem i adapterom imati adekvatnu zamenu,tj ko da ima 8 pin direktno iz napajanja ?
Tih minus 12 crno i plus 12 zuto ? Pitam jer i ja planiram da zadrzim staro napajanje..
 
Znaci on ce sa ovim napajanjem i adapterom imati adekvatnu zamenu,tj ko da ima 8 pin direktno iz napajanja ?
Tih minus 12 crno i plus 12 zuto ? Pitam jer i ja planiram da zadrzim staro napajanje..
Ako je Single Rail i dovoljno jako onda nema problema. U single Rail napjanjima sve žice dolaze sa istog mesta, kod Multirail napajanja ta grana je obično naj slabija pa možda ne može da da dovoljno struje.
 
Znaci on ce sa ovim napajanjem i adapterom imati adekvatnu zamenu,tj ko da ima 8 pin direktno iz napajanja ?
Tih minus 12 crno i plus 12 zuto ? Pitam jer i ja planiram da zadrzim staro napajanje..

Crno nije -12V nego GND, a 8 pin je potpuno nepotrebno, što zbog procesora koji troši samo 54W, što zbog samog napajanja koje na 12V grani daje maks. 15A tj. napajanje ima realnih 180W snage za sve 12V grane. Zbog toga ih i prave sa 4-pin konektorima.
 
Nazad
Vrh Dno