Šta je novo?

Beogrid - internet + TV

Vidikovac. Mozda jos negde ali ovo je ono sto ja znam, a kolega Rock86 je prijavio ukopavanje optike i po Petlovom brdu sve uz Ibarsku magistralu i na dalje. On je vec prikljucen na vdsl kao i ja (doduse mene su prikljucili jos 2012-2013 ako se secam dobro).
 
Internet 47-8/49-50 mb/s jači upload :smoke:,sve teče glatko ,interesantno da mi nešto brže otvara operu a to sam primetio i kod kuma na sbb-u sa 3Xslabijim netom i kompom.Slika je toliko bolja nego na RV da su digitalni kanali kao RV hd kanali a beogrid hd signal progledao sam.Dijagonala mi je 2,5 sa 2 metra platno za projektor pa se razlika bas primeti.Naravno SK hd kanali 4 plus sk 4, 5, 6 ...Videćemo tek je drugi dan


Kako oni "dovlače" signal do zgrade?
Razmišljam da do keve uvedem beogrid, ali nemam pojma d li iko u zgradi ima beogrid. Pa me zanima kako rade pa koliko će im trebati vremena...
Njihov tv je d3i ?
 
pozoves ih pa proveris da li imaju u zgradi.... Ja hteo sbb da uvedem (bio na onom pultu u DC) kazu nema, ali imamo beogrid. Zapisali me, posle dva dana dosli,podesili, sve sljaka.
Extra zadovoljan. Uzeo sam duo gold.
 
Kako oni "dovlače" signal do zgrade?
Razmišljam da do keve uvedem beogrid, ali nemam pojma d li iko u zgradi ima beogrid. Pa me zanima kako rade pa koliko će im trebati vremena...
Njihov tv je d3i ?

Da, koriste D3i. Ako ima u nekoj od okolnih zgrada, a ne u tvojoj ili razvuku preko krovova kabl, ili se kopa optika. Preko krova je prilicno brzo povezivanje, dok za kopanje optike moras da cekas ekipu SBBa da se oslobodi i dodje iskopa. 19901, opcija 3, okreni ih i raspitaj se za tvoju lokaciju.
 
Da, koriste D3i. Ako ima u nekoj od okolnih zgrada, a ne u tvojoj ili razvuku preko krovova kabl, ili se kopa optika. Preko krova je prilicno brzo povezivanje, dok za kopanje optike moras da cekas ekipu SBBa da se oslobodi i dodje iskopa. 19901, opcija 3, okreni ih i raspitaj se za tvoju lokaciju.

BEOGRID vise ne vuce optiku preko krova, sada sve ide podzemno. Jedino na mestima gde su zgrade fizicki spojene.
 
BEOGRID vise ne vuce optiku preko krova, sada sve ide podzemno. Jedino na mestima gde su zgrade fizicki spojene.
Mene su inicijalno hteli tako da povezu (krovna konekcija do zgrade), ali stanari sa poslednjeg sprata nisu dozvoljavali pristup krovu. To je "ubrzano" resenje, da korisnik sto pre dobije signal, a cim se stvore uslovi (citaj oslobodi ekipa), prokopace verovatno optiku i povezati podzemno.
 
Moram da pohvalim tehničku službu Beogrid-a, u subotu, 10.12. oko 8:30 su radnici JKP Vodovod i kanalizacija tokom radova na zameni kanalizacionih cevi prekinuli optički kabl ispred moje zgrade i zbog toga sam ostao bez signala. Oko 9:00 sam prijavio kvar i rečeno mi je da je ekipa već na terenu. Očekivao sam da oni taj problem pre ponedeljka neće rešiti. Ali u 10:30 je sve proradilo, tako da svaka čast, prekinut optički kabl su sanirali za 2 sata što mislim da je više nego korektno.


Što se tiče noćnih prekida interneta na 10s kod Beogrid-a, vlastitim testiranjem sam došao do zaključka, da ako router uključim u 07:XY sati, prekid će se desiti u 02:XY, ako router uključim u 14:XY sati, prekid će se desiti u 03:XY sati. Tako da ako je nekome bitno zbog noćnih backup-ova može sam da naštima kada želi da ima taj prekid interneta od pridližno 10s.
 
Poslednja izmena:
Danas su ponovo radnici JKP Vodovod i kanalizacija oko 15:00 časova presekli optički kabl SBB-a i Beogrid-a na uglu ulice Đorđa Stanojevića i Bulevara Crvene Armije.
 
Danas su ponovo radnici JKP Vodovod i kanalizacija oko 15:00 časova presekli optički kabl SBB-a i Beogrid-a na uglu ulice Đorđa Stanojevića i Bulevara Crvene Armije.

Nista novo za Srbiju :) Sacuvaj boze da negde postoje planovi gde sta ide od kablova/cevi za grad, mnogo bi im otezalo posao.
 
Danas su ponovo radnici JKP Vodovod i kanalizacija oko 15:00 časova presekli optički kabl SBB-a i Beogrid-a na uglu ulice Đorđa Stanojevića i Bulevara Crvene Armije.
Kada sam se u prvi stan uselio, meni se desilo, bez sale, bez preterivanja, da su sledecim redom presekli jedni drugima:
- EDB SBBu
- SBB Vodovodu, kada je svoje kablove sredjivao
- Vodovod telekomu, kada je svoje vodove sredjivao
- Telekom nekom 5., ne secam se kome u to doba
4 dana, BUKVALNO, neko je nekome zeznuo kablove/vodove! (ne znam kojim redosledom, ali sve se primetilo, posto sam u to doba imao i fixni i SBB internet, osim ovog 5. sve sam primetio da mi ne radi nesto neki dan za redom :))
To je bilo kod muzeja u Dobracinoj.
Ne drzite me za rec kojim je redom seceno, ali bilo je rada 5 dana za redom!
 
Jel ima neko prekid interneta u bloku 61? Iskačio se oko 19.30

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Posle koliko vama se "vrati" signal kad dodje do tog njihovog prekida?
Meni redovno se prekine oko 01:30 gde dodje do prekida net-a ali i tv signala i bas mi pravi problem ako gledam nesto...
 
10-30sec je taj prekid samo da ruter dobije novu ip adresu, mozes da "pomeris" to prekidanje, ako sam ugasis i upalis ruter posle 4am resetovace se onda u to vreme
 
10-30sec je taj prekid samo da ruter dobije novu ip adresu, mozes da "pomeris" to prekidanje, ako sam ugasis i upalis ruter posle 4am resetovace se onda u to vreme

toliko malo? Uhhh meni zabode sve na bas dosta vremena,nisam merio ali sigurno 10ak min. Ajde za net bih i preziveo, nego tv signal isto (d3i)
 
Meni jutros, a i pre nekoliko dana na po 20-30 minuta.
 
pa taj rad...Sinoc gledam utakmicu i sva sreca se zavrsila par sekundi pre prekida...odlepio bih da mi se prekinulo na pola sata
@Nekron ako ugasim/upalim ruter recimo u 08:00 hoces da kazes da ce u to vreme da se restartuje?
 
pa taj rad...Sinoc gledam utakmicu i sva sreca se zavrsila par sekundi pre prekida...odlepio bih da mi se prekinulo na pola sata
@Nekron ako ugasim/upalim ruter recimo u 08:00 hoces da kazes da ce u to vreme da se restartuje?

Ne, do 5am radi ta fora, znaci ako ga ugasi u 4:35am resetovace ti se u 4:35 svaki dan, dok ruter ne izgubi struju i ponovo ne pocne po njihovoj semi, ako ga ugasis posle 5 resetovace se ko i dosada jer izgleda salju siglane za reset samo do 5 pa posle koji prvi uhvati taj menja ip
 
hvala na info, probacu kad zaglavim jedno vece da probam tu foru pa da resim barem tako ove pauze sto se javljaju
 
Koje rutere ste dobili od Beogrid-a? Ja sam tokom proslog ugovora imao ovaj ruter: http://www.nebo.co.rs/TP-Link-TD-VG3631-300Mb/s-bezični-univerzalni-VoIP-ruter (ne znam da li postoji jos neki model, ali ovako je izgledao)

Sada sam potpisao nov ugovor i dali mi neki "smesni" ruter: https://en.avm.de/products/fritzbox/fritzbox-7360/

Razmisljam da trazim stari, ovaj mi se nit uklapa sa bojom i sav mi je nekako plastican, ko najgori kinez

EDIT: Sto je najgore, dosta kosta ovaj ruter al ne svidja mi se :D
 
Poslednja izmena:
Zadrži taj ruter, odličan je. Bolje da se ne uklapa boja nego da ti daju neko "lepo" kinesko smeće kao što si imao sa prvim ugovorom. I kao što bi dobio kod svih provajdera ovde.
Napokon da neki provajder daje normalan ruter.
 
Poslednja izmena:
Koje rutere ste dobili od Beogrid-a? Ja sam tokom proslog ugovora imao ovaj ruter: http://www.nebo.co.rs/TP-Link-TD-VG3631-300Mb/s-bezični-univerzalni-VoIP-ruter (ne znam da li postoji jos neki model, ali ovako je izgledao)

Sada sam potpisao nov ugovor i dali mi neki "smesni" ruter: https://en.avm.de/products/fritzbox/fritzbox-7360/

Razmisljam da trazim stari, ovaj mi se nit uklapa sa bojom i sav mi je nekako plastican, ko najgori kinez

EDIT: Sto je najgore, dosta kosta ovaj ruter al ne svidja mi se :D

Neki ljudi sanjaju da dobiju FRITZ a ti kazes kako ti se boja ne uklapa, kao sto ti kaze @desp zadrzi taj uredjaj jer je bas kvalitetan i siguran sam da sa njim neces imati nikakvih problema!
https://en.avm.de/products/fritzbox/fritzbox-7360/technical-data/
A inace samo da znas to nije ni malo jeftin uredjaj!
https://www.amazon.de/dp/B008K2WQF2...N=B008K2WQF2&ascsubtag=F4ZlF4ECj8PsETMf_cMf4w
 
Poslednja izmena:
Koje rutere ste dobili od Beogrid-a? Ja sam tokom proslog ugovora imao ovaj ruter: http://www.nebo.co.rs/TP-Link-TD-VG3631-300Mb/s-bezični-univerzalni-VoIP-ruter (ne znam da li postoji jos neki model, ali ovako je izgledao)

Sada sam potpisao nov ugovor i dali mi neki "smesni" ruter: https://en.avm.de/products/fritzbox/fritzbox-7360/

Razmisljam da trazim stari, ovaj mi se nit uklapa sa bojom i sav mi je nekako plastican, ko najgori kinez

EDIT: Sto je najgore, dosta kosta ovaj ruter al ne svidja mi se :D

i ja sam dobio isti...
 
Video sam koliko kosta tek posle. A dobro, ako je bolji od onog TP Link-ovog, ne bunim se, prezivecu sto je crveno-siv :D
 
a ovo inace je amerski hahaha

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
sve je Kinaaaa... samo ima Kinaaa i "Kina"

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Gde se proizvodi nije mnogo bitno. Mada na Fritz uređajima piše i ovako nešto...
IMG_20170102_140357~01.jpg

Ako se u nešto ne razumeš, nemaš potrebe da pišeš tek da bi napisao nešto.
 
Poslednja izmena:
Ja sam isto dobio TP-Link, nije los ruter. Ima neke napredne funkcije: SNMP, TR69, itd. Do duse, zamenio sam ga cim su tehnicari otisli sa Mikrotik ruterom.

Za one koji nisu znali, ako imate bolje rutere mozete da ih vezete direktno na BEOGRID mrezu. Potrebno je da se izvuku PPPoE detalji i da se na novom ruteru klonira MAC adresa. Samo onda kada se zove BEOGRID nece moci da vide nista na vasoj mrezi.
 
Kazu da imaju veoma malo Fritz rutera i da im stizu TP Link-ovi ruteri, neki beli. Kazu da trenutno daju najbolje sto imaju ali toga je malo pa ce ostali korisnici dobijati TP link kada se ovi Fritz-ovi podele
 
Nazad
Vrh Dno