Šta je novo?

Beogrid - internet + TV

HVala na brzom odgovoru.

Moji roditelji su prezadovoljni sa Beogrid Trio Paketom, napokon nema vise cestih prekida kao na Radijus Vektoru, dobili su wifi ruter, vise kanala sa dosta boljom slikom, mnogo brzi internet, a kad uracunaju 3 meseca gratis onda im je i jeftinije za 2godine nego RV.
 
Seca li se neko da li Beogrid ima neke novogodisnje akcije? Nisam nikad pratio to, al posto mi uskoro istice ugovor, razmisljam da sacekam malo pre potpisivanja novog
 
Mislim da u poslednje 2 godine koliko ih ja pratim i koristim, imaju samo 1 ili 3 meseca za 1 ili 2 godine ugovora. Umesto 3 meseca za skuplje pakete, mogao je tablet da se uzme. Proletos sam video flajer u sanducetu sa nekim televizorima sa umanjenim cenama, ne znam da li je to vazilo za sve ili samo za nove korisnike.
 
Moj prijatelj je skoro uzeo vaucer za tv (imaju dva tv-a u ponudi koliko sam razumeo prijatelja vox i jvc) imaju jos i tablete i tesla telefon a da li ce nesto novo da ubacuju neverujem bar dok zalihe verovatno neociste, meni istice ugovor pa videcu sta bude u ponudi.
 
Stigao mi je flajer pre nekoliko dana, cini mi se da sada daju samo Tesla Smartphone 3.1, steta...

Danas dok sam izlazio iz zgrade, vidim neke rovove i pitam ja radnike koji su tu, sta kopaju. Kazu BEOGRID optiku, dovlace do svakog ulaza. Ovo je u bloku 71, jedan red zgrada su vec zavrsili. Znaci nesto ozbiljno spremaju.
 
Poslednja izmena:
Mislim da daju i tablete a za tv popust treba zvati korisnicki flajer ionako nije tacno jer na njihovom flajeru nekom stoji da jos emituju espn america u hd-u tako da nije bas merodavno jer sve zavisi koliko imaju zaliha necega.
 
Vidim ja da cu da sacekam malo, ionako ce mi sve isto ostati i bez ugovora
 
Danas sam par sati bio za kompom na netu preko Beogrida na paketu i testira sam ga, Net savrseno radi 30/30Mbita ping je 2ms, multiplayer igranje je savrseno, kazu mi da su imali samo 1prekid za zadnja 3-4 meseca.

Tv slika solidno bolja od Ikomove isto...
 
Da li dozvoljeno da se D3i dobijen od Beogrida koristi na nekoj drugoj lokaciji - preko drugog operatera? Mislim pre svega pravno, pošto sam probao na MTS mreži i radi.
 
Mislim da ugovorom nisi obavezan gde ces ga korititi, isto kao i za ruter. Mada bolje pozovi njih i pitaj
 
Da li dozvoljeno da se D3i dobijen od Beogrida koristi na nekoj drugoj lokaciji - preko drugog operatera? Mislim pre svega pravno, pošto sam probao na MTS mreži i radi.

Oni ce ti verovatno reci da ne bi trebalo to da radis. Ali mozes ti bez problema da ga nosas, dokle god ga vratis u jednom delu na kraju ugovora ili kada bude bila zamena. Jedino moze da ti pravi problem kada podrska pristupi kucnom ruteru pa vide samo jedan uredjaj u mrezi. Onda kazes da si ga iskljucio iz struje :D
 
U bloku 45 isto uvedena optika u jos jednu zgradu podzemnim putem (stanari nisu dozvoljavali izlaz na krov), a sa obzirom da su mi alternative do povezivanja zgrade bile Radijus ili Lelekom svanulo mi je. Uvodim sledece nedelje Beogrid, koristio sam ih proslih godina dok sam ziveo u Bulevaru umetnosti i prezadovoljan sam uslugom. Isplati se biti uporan :)
 
Jel Beogrid dodeljuje javne dinamicke IP adrese, ili koriste CG NAT? Vidim da je doplata za staticku IP adresu 390 din.
 
Ne znam sta znaci ovo CG NAT, ali ako ti pomaze, svako vece oko 3 ujutru net se prekida na par sekundi i mislim da se menja ip adresa
 
Ponuda je odlicna. Cak i da je NAT u pitanju, staticka IP adresa nije tako skupa, rado bih je platio za simetricni down/up. :)
 
Stavili mi flajer u sanduče i vidim ovu ponudu sa televizorima. Mogao bih kevu obradovati...

Kako to funkcioniše jel oni donose i tv ili se ide po njega?
 
Mom prijatelju su doneli tv samo im rekao koji hoce (mogao je da bira izmedju vox-a i jvc-a ako se dobro secam) i platio 6000 rsd.
 
Posto putujem i necu biti tu par meseci, otisao do Beogrid-a da ih pitam mogu li nekako da mi pauziraju, tj da iskljuce net na odredjeno vreme pa posle opet da ukljuce. Rekose da ne mogu tako da moram da raskinem ugovor pa ponovo da potpisem novi kad se vratim. Inace, uvodjenje se ne naplacuje tako da nista ne gubim. Inace, istekao mi je ugovor pa zbog toga i raskidam bez penala. Placam samo za ovaj zadnji mesec sto sam koristio net

Ovo sam napisao informativno da znate sta vam je ciniti u nekoj ovakvoj situaciji.
 
Posto putujem i necu biti tu par meseci, otisao do Beogrid-a da ih pitam mogu li nekako da mi pauziraju, tj da iskljuce net na odredjeno vreme pa posle opet da ukljuce. Rekose da ne mogu tako da moram da raskinem ugovor pa ponovo da potpisem novi kad se vratim. Inace, uvodjenje se ne naplacuje tako da nista ne gubim. Inace, istekao mi je ugovor pa zbog toga i raskidam bez penala. Placam samo za ovaj zadnji mesec sto sam koristio net

Ovo sam napisao informativno da znate sta vam je ciniti u nekoj ovakvoj situaciji.

Sto je u neku ruku super za tebe, moci ces ponovo da iskoristis bonus pri potpisivanju novog ugovora :D

Stavili mi flajer u sanduče i vidim ovu ponudu sa televizorima. Mogao bih kevu obradovati...

Kako to funkcioniše jel oni donose i tv ili se ide po njega?

TV ide uz duo i trio gold (i jace) pakete. Kada ti donesu ruter i prikljuce te potpisujes ugovor i u tom trenutku biras "bonus". 3 meseca za 1 din, Tesla telefon za 1 din, ili vaucer od 18000 popusta pri kupovini TV-a (kazes im koji hoces, posle par dana ti dostavi firma TV, ti njima kesh u ruke i to je to).
 
Ja sam danas raskinuo ugovor sa Radius vektor-om ,u četvrtak mi dolaze iz Beogrida da instaliraju opremu.Najviše zbog loše tv slike ,gledam preko projektora pa mi odgovara što više kanala u hd SK naravno.Po komentarima svi kažu da je bolji kvalitet slike Beogrida.Što se tiče neta da ne grešim dušu nisam imao nekih zamerki a 10-ak godina sam kod njih,imao sam paket 80/4 mislim da mi ovaj i više odgovara 50/50 mb/s duo diamond ,čak plaćam i nešto manje nego u RV a tv paket je mnogo bogatiji +pogledaj propušteno i još 1 digitalni dekoder.Razmišljao sam o vaučeru za tv ali imaju samo vox modele koji su rekao bih kršine ,tako da makar tri pretplate za dinar nije loše.Pozz.
 
Ajde javi kakvi su utisci.
 
Internet 47-8/49-50 mb/s jači upload :smoke:,sve teče glatko ,interesantno da mi nešto brže otvara operu a to sam primetio i kod kuma na sbb-u sa 3Xslabijim netom i kompom.Slika je toliko bolja nego na RV da su digitalni kanali kao RV hd kanali a beogrid hd signal progledao sam.Dijagonala mi je 2,5 sa 2 metra platno za projektor pa se razlika bas primeti.Naravno SK hd kanali 4 plus sk 4, 5, 6 ...Videćemo tek je drugi dan
 
Mnogo ti zavidim na tom upload-u :)
 
+1 Kada ce se telekom ugledati na beogrid. Imaju vec mogucnost i infrastrukturu. Nego teraju smrdljiv vdsl, sa uploadom od adsl.
 
Verovatno onda kada bude postojao jos neko sem Beogrida sa tim uploadom. Trenutno ne postoji ni jedan provajder koji nudi toliki upload na teritoriji celog grada
Jasno ti je onda zasto im se ne zuri sa tim ;)
 
Ja sve ocekujem neke promene od nove godine kad je rec o telekomu ...
 
Promeniće cenu :D A za Telekom... drastične promene na bolje nisu garantovano ni kad im glavni konkurent (SBB) uvede drastično veće brzine i drastično veći upload nego sad. Godinama su za iste pare nudili bar 3x sporiji net, sad kao nominalno imaju 50 i 100 Mbps u ponudi koje može da dobije mizeran procenat populacije a i za to im je trebalo par godina da "odgovore na ponudu konkurencije".
 
Ja svaki dan po naselju vidim da se kopa i polaze optika telekomova, tako da su oni aktivni, e sad kako je u drugim delovima Srbije, ne bih znao.
 
Nazad
Vrh Dno