Šta je novo?

Beogrid - internet + TV

Kakvu vatru?
 
Evo malo da ozivimo temu, da ne bude da su samo ovi SBB-ovci aktivni...

Video sam pre neki dan da u 71. bloku vuku optiku iz telekomovih kanala. Kada sam pitao radnike za koga kopaju, rekose Beogrid. E sad beogrid je vec tu, zapravo u tom ulazu im je cvoriste, sto znaci da prosiruju kapacitete. Ja sam cuo da ce do kraja godine znatno dici brzine.

Sto se tice javnih/privatnih IP adresa, navodno tvrde da imaju jos dosta slobodnih adresa. Medjutim pre neki dan sam primetio da mi ruter dobija gateway adresu iz 10.0.0.0 opsega, sto kontrira njihove tvrdnje. Mozda je SBB odlucio da im oduzme ono sto je ostalo..

Takodje, nisu zvanicno objavili ali vec neko vreme D3 Kuca podrzava 3 dekodera.
 
Poslednja izmena:
Kopali su i u 72 bloku kod ulaza broj 100, sad sam tek povezao razlog kopanja a znam da mi ortak reče da su beogridovci kopali... Sinoć je bio neki prekid oko 2 - 3 ujutru, taman kad sam se ušuškao u krevet spazih da mi se telefon prebacio sa Wi-Fi na 4G.
 
Najbolji provajder na Novom Beogradu je Beogrid, preporučujem svakome ko ima mogućnosti da se priključi na njihovu mrežu.
Korisnik sam već 7 meseci i za sada sam vrlo zadovoljan.
Internet i fiksna telefonija rade odlično, televizija je vrlo dobra (D3i zna ponekad da zabaguje).
Jedina zamerka je svakodnevni prekid usluga u trajanju od 10 sekundi oko 3:00 sata noću.
 
Najbolji provajder na Novom Beogradu je Beogrid, preporučujem svakome ko ima mogućnosti da se priključi na njihovu mrežu.
Korisnik sam već 7 meseci i za sada sam vrlo zadovoljan.
Internet i fiksna telefonija rade odlično, televizija je vrlo dobra (D3i zna ponekad da zabaguje).
Jedina zamerka je svakodnevni prekid usluga u trajanju od 10 sekundi oko 3:00 sata noću.

jesi siguran da je bolji od RV ili SBB ??? ne bi se kladio na to...
 
Наравно да је бољи, власник је СББ, а нађи још неког провајдера који нуди интернет 1:1.
 
jesi siguran da je bolji od RV ili SBB ??? ne bi se kladio na to...

Hahahaah lepo se ismejah

Kakav crni RV, pa oni su dno. Evo u kaficu gde cesto sedim, non stop nema interneta, vlasnik hoce da izludi. Te ga ima, te ga nema, te radi lose. Drugaru prethodnih par dana pucao RV nekoliko puta na dan.

Ne postoji bolji provajder od Beogrida na teritoriji NBG i to kazem kao neko ko je njihov korisnik preko 6 ili 7 godina, ne mogu tacno da se setim. Kupio ga je SBB i mislio sam da ce ga usrati, ali za sada nisu. Jedini koji je mogao da mu parira, bio je Targo koji je imao odnos 2:1 i nudio je vece brzine downloada za istu ili mozda cak i manju cenu ali od njega nista nema danas.

Inace to pucanje u 3 ujutru, mislim da nesto restartuju i da se menja ip adresa svako vece. Tako je makar bilo prethodnih par godina, stim sto se prekid desavao u 2 umesto u 3 ujutru.
 
U kojim blokovima ima 100 % Beogrid a da sljaka bez problema ?
 
A kako "Beograd" doprema signal. Ja sam imao ponudu za lokaciju četvorospratnice u 70-om bloku...
Nije mi bilo najjasnije kako misle da dovedu signal pošto nikakvi radovi u zgradi nisu obavljani...

....shit has hit the fan...
 
pa meni su rekli nesto kao s krova spustaju kablove i ...mani me, da mi buse vrata i eloksirana vrata nema sanseeee...nek se nose...sve je to divlje...ako ne mogu doci regularno u ulaz i sprovesti kablove do razdelne kutije, onda necu nikako...cuj da mi spustaju kablove s krova, kao spajdermeni,hahaha, da imaju ne znam kakav net za mene su nula
 
Ако проводе кроз улаз и ходнике, онда не буше врата? Како год окренеш, нешто морају да избуше.
 
Ако проводе кроз улаз и ходнике, онда не буше врата? Како год окренеш, нешто морају да избуше.

jel ti citas ??? dakle spustaju s krova do stana...dakle buse vrata terase tj prozore od stanova, ma uzas
 
Ниси одговорио како провлаче кабл ако иду кроз улаз и ходнике. Буше улазна врата?
 
Ниси одговорио како провлаче кабл ако иду кроз улаз и ходнике. Буше улазна врата?

ne idu kroz ulaz i hodnike, nego kazu da sa krova niz fasadu spustaju do svakog stana...dakle buse vrata ili prozore od stanova.
 
Ниси одговорио како провлаче кабл ако иду кроз улаз и ходнике. Буше улазна врата?

ne idu kroz ulaz i hodnike, nego kazu da sa krova niz fasadu spustaju do svakog stana...dakle buse vrata ili prozore od stanova.
 
Мораћу опширније. Када би радили онако како мислиш да је боље и како раде неки други, па каблове уведу регуларно у улаз до разделне кутије, како онда иде даље? Од те кутије ће да провлаче каблове кроз ходнике па када дођу до неког стана, како убаце кабл унутра? Како то раде други? Не буше ништа?
 
Мораћу опширније. Када би радили онако како мислиш да је боље и како раде неки други, па каблове уведу регуларно у улаз до разделне кутије, како онда иде даље? Од те кутије ће да провлаче каблове кроз ходнике па када дођу до неког стана, како убаце кабл унутра? Како то раде други? Не буше ништа?

vidi lafe, ja sam renovirao stan pre 2 god, gde je vec instalacija za kablovsku TV, telefon sprovedena...dovoljno je u hodniku ispred stana da se razdelna kutija poveze sa kablom koji je tu, i koji je izveden iz mog stana u hodnik i ne vidi se instalacija, sve se nalazi ispod maltera, dakle kablovi su ispod maltera...nisu busena vrata, nego zid iza stoka od vrata, ne znam kako da pojasnim bolje ??? necu da gledam kablove po stanu, kad ne mora...i do sada sam imao kablovski net i adsl da se ne vidi kabal, sve se poveze ispred stana u hodniku...jasno ?
 
busi se, al ne mora vrata da se buse, moze to bolje i da se ne vidi...u postu iznad sam napisao...ko ima stariji stan onda se to vidi, al nista strasno...ja ne zelim po stanu da gledam kablove, kad vec moze tako, pa meni su zvucnici od HI FI uredjaja invisible, uzidani u zid i ne vide se...premocno, dakle moze sve ako se planira...
 
Beogrid od switch-a koji postave u svaku zgradu ili ulaz do stana svakog korisnika (router-a u stanu) vuče zaseban UTP kabl.
Do svakog switch-a u zgradi ili ulazu ide optički kabl od Beogrid-ove centrale u Nehruovoj ulici.

Beogrid uopšte ne koristi koaksijalne kablove, samo mrežne UTP kablove i optičke kablove.

Dok još nisu imali optičke kablove između čvorišta, signal je išao do zgrada preko antena koje su bile na krovu, tako da je u tim zgradama sva njihova oprema na krovu.
Antene su zamenili optičkim kablovima, a pozicija opreme je ostala na istom mestu.
Kablove spuštaju sa krova preko fasade zato što su svoje optičke kablove vukli 'vazdušnom linijom' preko krovova.

U zgrade u koje sada ulaze i u kojima ima veći broj potencijalnih korisnika, optički kabl dovode pod zemljom, u podrum ili prizemlje postavljaju switch i od te tačke do svakog stana kroz kanalice u hodniku dovode UTP kabl do svakog stana.

Inače u planu je da se ubuduće UTP kablovi zamene za optičke kablove do svakog korisnika, FTTH GPON.
 
Poslednja izmena:
ne idu kroz ulaz i hodnike, nego kazu da sa krova niz fasadu spustaju do svakog stana...dakle buse vrata ili prozore od stanova.

Nemoj da gresis dusu. Poceli su da uvode u hodnike, to je sad proces obzirom da imaju mnogo zgrada u kojima moraju ponovo da uvedu. Kod mene su pre 6 meseci sasekli sve sa krova i ljudski usli kroz ulazna vrata. Kad krene da ti steka radijus pitacu te da li ti smeta spajdermen ;) Evo sad si mi dao inspiraciju, idem sutra u ekspediciju da snimim, ima jedan ulaz u koji su usli sa optikom, profesionalno odradjeno.
 
Poslednja izmena:
Ja sam beogrid ugradio kad se ugradnja plaćala 7500 dinara (100e tadašnjih) mislim da je to bilo 2008 godine, kabl mi ulazi sa terase kroz prozor, tako su ranije svima ugrađivali. Prezadovoljan sam kako radi. Ortaku koji je ugradio godinu - dve posle mene su skidali kabl sa terase i provlačili novi kroz ulaz pre mesec dana. Čudno mi je da su njemu odradili a meni ne iako smo u istoj zgradi, samo smo različiti ulaz...
 
Ja sam beogrid ugradio kad se ugradnja plaćala 7500 dinara (100e tadašnjih) mislim da je to bilo 2008 godine, kabl mi ulazi sa terase kroz prozor, tako su ranije svima ugrađivali. Prezadovoljan sam kako radi. Ortaku koji je ugradio godinu - dve posle mene su skidali kabl sa terase i provlačili novi kroz ulaz pre mesec dana. Čudno mi je da su njemu odradili a meni ne iako smo u istoj zgradi, samo smo različiti ulaz...

a mozda ima puno vise korisnika u tom ulazu gde ti je drugar, nema drugog objasnjenja...
 
Вероватно им је то сада стандард а уводили новим корисницима па пошто су ушли кроз улаз, онда редом свима променили. Ако још неко у твом улазу буде уводио, вероватно ће и код тебе да сврате.

Невезано за тему, а везано за причу, код мене су и СББ и ехе ушли преко крова па кроз степениште до станова, мада су нудили и улаз и светларник ... мени је било најбоље одозго да не дирају видљив део зграде. Ионако оба долазе ваздушним путем са зграде преко пута.
 
Ma Beogrid vec godinama ne vuce kabl kroz prozor, ide se kroz hodnike, zid kod ulaznih vrata a dalje kako se ko snadje, ja sam npr rekao da mi ostave 20 metara kabla pa sam sam provlacio i busio tako da se kablovi ne vide. A ko je renovirao stan, taj je uglavnom prevideo da provuce UTP kabl koji Beogrid koristi, a koaksijalni se ne koristi nizasta kod njih. Sve u svemu, sto se montaze tice, nit su bolji nit gori od ostalih, al zato im je usluga za nase pojmove odlicna. Zao mi je sto vise nisam njihov korisnik, posle selidbe samo morao nazad na Radijus Vektor, to se zove s' konja na magarca.
 
Zao mi je sto vise nisam njihov korisnik, posle selidbe samo morao nazad na Radijus Vektor, to se zove s' konja na magarca.

E ta ti je na mestu. Evo kako izgleda jedan ulaz. Optiku su dovukli pre recimo 2 nedelje.

vrTtrUQ.jpgfETWz5G.jpgM737pRV.jpgazAf0KW.jpg
2aA9Pfv.jpg

5cyy1fs.jpg
 

Prilozi

  • wleQBQC.jpg
    wleQBQC.jpg
    909.3 KB · Pregleda: 123
Poslednja izmena:
@taureg71 Ti ocigledno hejtujes Beogrid samo ne znam iz kog razloga. Net im radi saveseno, a kablove odavno ne bacaju sa krova. A i da ih bacaju, kakve veze ima ako sve radi kako treba?

Meni su, kada sam uvodio, spustali kabl sa 20og sprata zgrade, na prvi. Skoro su dolazili i pitali me sa li mogu da skinu taj kabl i da ubace novi, kroz ulaz, reko nema potrebe, kad odluce da provuku optiku, onda moze.

Uzivaj ti sa svojim podzemnim RV, shvatices vremenom zasto nisu na dobrom glasu ;)
 
Sve u svemu, sto se montaze tice, nit su bolji nit gori od ostalih, al zato im je usluga za nase pojmove odlicna. Zao mi je sto vise nisam njihov korisnik, posle selidbe samo morao nazad na Radijus Vektor, to se zove s' konja na magarca.

Po meni su za klasu iznad drugih, kad sam premeštao komp iz jedne sobe u drugu zvao sam ih da mi produže kabl, ništa mi nisu naplatili (častio sam radnike sa 500 dinara pre nego što su otišli), sve odradili, nisu ni pominjali bilo kakvu naplatu. Mesec dana kasnije su mi vrata presekla kabl, nisam ni znao da se to desilo ali pucao mi je net često (svaki put kad keva otvori ili zatvori vrata), pozvao sam ih, rekao da mi puca net 20 puta u toku dana, oni u šoku, kako, šta, gde, zbog čega... Odradili klasiku preko telefona, reset rutera, izbaci pa ubaci kabl, nije pomoglo, zakažu mi ekipu da dođe sutradan i sve sredili za 15 minuta zamenom kabla, opet ništa nisu pominjali nikakvu naplatu niti novac uopšte...

Drugar koji ima Vektor je isto premeštao komp i uzeli mu 1500 dinara za ~10 metara kabla...

Beogrid je pojam za bilo koji internet na novom beogradu! Makar što se mene tiče. Od mene imaju već godinama toplu preporuku svakoj osobi koja hoće da ugradi net.
 
Beogrid je pojam za bilo koji internet na novom beogradu! Makar što se mene tiče. Od mene imaju već godinama toplu preporuku svakoj osobi koja hoće da ugradi net.

+1

Po meni nema boljeg provajdera trenutno u Bg-u, ne samo na NBG
 
@ Dzoni gde je ta zgrada sa slike koju si postavao? Jesu skoro tu postavljali optiku?
 
Nazad
Vrh Dno