Šta je novo?

Beogrid - internet + TV

Net im je vise nego ok radi super a sto se tv-a tice to je d3i sto reklamiraju samo nekoriste net koji imaju u paketu nego beogrid ima svoj deo protoka samo za to.

Ako hoces na vise uredjaja tv mislim da sada moze do 3 tv-a mada ovo treba proveriti nisam siguran pre je moglo 2.

Sto se tice neta brzine su ok moze i bolje, upload je fantastican sto se tice prekida retko kada ih ima pogotovu sada sto su krenuli fttb pa bi trebalo jos tabilnije da bude nego pre.
 
Ja sam presao pre par godina sa RV na Beogrid i nisam se pokajao ni trenutka. Net je stabilan, brzine blizu deklarisanih, a i TV mi je bolji jer ima opciju "pogledaj propusteno". Mane:za svaki tv mora po jedan stb i moze maksimalno dva stb-a (a sa druge strane, stb mozes da poneses sa sobom i da ga koristis gde god ima neta). Jos jedna prednost nad RV: kod Beogrida za ugovor dobijes i neki tablet ili popust na TV.
 
Koristim samo net i nisam u tom kraju. Net radi sasvim korektno.
 
Ja sam presao pre par godina sa RV na Beogrid i nisam se pokajao ni trenutka. Net je stabilan, brzine blizu deklarisanih, a i TV mi je bolji jer ima opciju "pogledaj propusteno". Mane:za svaki tv mora po jedan stb i moze maksimalno dva stb-a (a sa druge strane, stb mozes da poneses sa sobom i da ga koristis gde god ima neta). Jos jedna prednost nad RV: kod http://forum.benchmark.rs/images/icons/icon2.pngBeogrida za ugovor dobijes i neki tablet ili popust na TV.

Jesi siguran da D3i box može da se prenese na neko drugo mesto (makar to bio i SBB priključak kod komšije) i da to radi? Mislim da je neko pisao da to nece da radi.
 
Siguran sam. Redovno ga nosim u vikendicu, tamo imam Telekomov ADSL i d3i radi bez problema. Pa poenta d3i i jeste da nije vezan za SBB internet, vec da radi i sa drugim provajderima.
 
Poslednja izmena:
Neka uzmu GRID. Nece se pokajati. Ethernet u odnosu na koaksijalac je neuporedivo..

BTW, normalno da D3i radi bilo gde (sem u inostranstvu?!), ali da vuce poseban protok nisam bas uveren.
 
Poslednja izmena:
Slobodno nek predju na Beogrid, nece se pokajati. Posle Vektora, ima da progledaju. Koristim njihov internet skoro od osnivanja firme i slusajuci i citajuci iskustva ljudi sa drugim provajderima, verujem da ne postoji bolji provajder u Beogradu sto se tice protoka, uploada i kvarova.
 
Siguran sam. Redovno ga nosim u vikendicu, tamo imam Telekomov ADSL i d3i radi bez problema. Pa poenta d3i i jeste da nije vezan za SBB internet, vec da radi i sa drugim provajderima.

Nije me mrzelo da na drugom forumu (ES) nađem sledeću poruku (istina od pre skoro godinu dana):

Samo sto ovi dekoderi ne mogu da se prenesu negde drugde, pokusao sam i kod komse koji ima BEOGRID samo internet i kod
drugih provajdera, samo izbaci Sadrzaj Nije Pronadjen.


Znači jedino ako su nešto menjali može D3i uzet kod Beogrida da radi na nekoj drugoj lokaciji.
Od koga si ti uzeo D3i?
 
Poslednja izmena:
Mozda davno pre ovih D3i da su davali neke stare ili sa drugim firmware-om. Ali od kako je SBB poceo da reklamira na sva zvona tu vrstu DTV-a, takva ogranicenja su izgubila smisao. Uglavnom od prosle godine (ravno sada) provereno daju pravi D3i (unlocked).
 
Da li je još neko imao noćas od oko 2:00 prekid od približno 30 minuta interneta i televizije?
Inače došlo je do prekida PPPoE.
 
Poslednja izmena:
+1
A bas sam radio direkt preko SSH nesto (elsewhere -> Beogird), kad ono me isece :) Vidim ujutru kad se i vratilo. Mozda su im bili neki redovni radovi, premda bi valjda obajvili unapred....
 
Ma bitno da nisam jedini koji je imao prekid u noći sa 30. na 31. maj...
 
Plasim se da taj prekid nije bio izazvan sa nekim spajanjem na SBB (kako ovo glupo zvuci :d)
jer od kako su cene digli za staticke adrese, prebacili su nam i reverzni DNS zapis na:

Kod:
adsl-xxx-xxx-xxx-xxx.static.sbb.rs

(bilo je .dynamic.sbb.rs)
 
Opet 24 porta? Pa kako, zar nigde nemaju vise od tog broja korisnika?

Tamo gde imaju preko 20 korisnika ubacuju 48-portne switcheve. Kod mene ima 18 korisnika od 35 stanova. Gde nadogradjuju, recimo imaju jednog korisnika vise nego sto switch moze da podrzi, onda ubace jos jedan pa rade piggy back sa prvog. Oprema im se dosta razlikuje po blokovima na primer cisco, tp-link, netgear, planet, 3com, allied telesyn sam cak video. Za core tamo kod njih u centrali koriste Cisco Nexus switcheve. Tacnije Nexus 9372PX azdaje...

Screenshot from 2016-06-07 12:50:28.pngScreenshot from 2016-06-07 12:50:28.png


Ako imas staticku IP adresu onda je to ok. Ja sam primetio da se poboljsalo rutiranje, mnogo su krace putanje nego ranije.
 
Poslednja izmena:
Rekao bih da SBB barata sa vec solidnom infrastrukturom. Koliko sam ja cuo, posle svih onih kupovina, BEOGRID, EUnet, SkyNet, AbsolutOk, itd uradili su ozbiljne upgrade na mrezi. Primera radi, u BEOGRID su stigla 4 linka po 10gbps. Zajedno sa 2 48x10GE switcha. Beogrid ima oko 8000-9000 korisnika i svi imaju simetrican protok od 15/15mbps do 50/50mbps.

Još nekoliko interesantnih informacija o Beogridu citiranih iz SBB teme.
 
Mislio sam da pređem na Beogrid i otkažem SBB. Međutim, gospoda iz Beogrida mi rekoše da nema tehničkih mogućnosti u ovom delu Bežanijske kose. A u ulici na drugom kraju Bežanijske kose imaju mogućnosti? Mislim, nepun kilometar sam udaljen od predstavništva Beogrida u Nehruovoj...

Pitah gospodu iz Beogrida kako to ovde nema tehničkih mogućnosti, a ima na drugom[daljem] kraju naselja. Takođe ih pitah da li je to zato što je ovde već SBB. Odgovora nema...
 
Da se dopunim.

Javila su mi se gospoda iz Beogrida. U planu je proširenje mreže i to pomoću optike. Kako kažu, ne zavise od SBB-a.

Na moje pitanje koliko je daleko najbliži deo koji pokrivaju nisu hteli da mi odgovore.
 
Da se dopunim.

Javila su mi se gospoda iz Beogrida. U planu je proširenje mreže i to pomoću optike. Kako kažu, ne zavise od SBB-a.

Na moje pitanje koliko je daleko najbliži deo koji pokrivaju nisu hteli da mi odgovore.


Ja koliko znam oni su deo SBB?
To mi neko reče, kad sam imao zanimljivu situaciju i raspitivao se za mogućnost uvođenja SBB na jednoj lokaciji, oni mi odgovorili da ne može ali posle sat vremena me zvali iz beogrida da da ponude uslugu iako ih ja nisam zvao ...
 
Није он ништа погрешио када је рекао да СББ нема утицај на Беогрид јер су они у смислу понуде независни као и у ширењу мреже. Проблем је што корисник када види СББ одмах скоцка у глави понуду коју има СББ и позива се на то, а у ствари осим уговора и наплате све остало функционише засебно.

Дешава се јако често баш из тог разлога да читајући повежу СББ и Беогрид па онда настане проблем "Ја желим ту и ту конекцију, видео сам на том и том сајту", кол центар и број према њему је исти, на уговору стоји СББ, у овом случају је то требало да буде решено другачије, а у овој ситуацији је збуњујуће.

А ближе речено, ако сутра-данас СББ жели да одвоји Беогрид и прода то му је много лакше да уради, овако и у овој ситуацији СББ је повећао вредност, сутра када "смуља" нешто он једноставно одвоји "ћерку" фирме и настави самостално да послује итд...итд...итд... јако компликовано око СББ и УГ групе... :)
 
Poslednja izmena:
Beogrid jeste postao deo SBB-a. Iznenadilo me to kad sam pre neki dan zvao korisnicku podrsku posle radnog vremena, okrenuo broj Beogrid-a, a kroz razgovor sam shvatio da sam ustvari pricao sa podrskom SBB-a. I naravno, posto ona nema pojma o Beogrid mrezi, nije nista mogla da mi pomogne vec je morala da uputi zahtev Beogrid-u da provere to oko cega sam se zalio. Nakon sto mi je rekla da sacekam, ja cekao jedno 2min i spustio slusalicu jer sam video da nema nista od toga, ali su me ipak u ponedeljak zvali iz Beogrid-a sto znaci da je ipak poslala zahtev. Pohvala u svakom slucaju ali vise bih voleo da ne preusmeravaju podrsku na SBB, vec da se drze Beogrid-a.
 
pitanje za kolege koji zive u bloku 70 :

Da li Beogrid "dobacuje" oko skole 20.oktobar i starog trznog centra ?
 
Pa pozovi i pitaj ih. Zar ti nije lakse da okrenes broj telefona i odmah dobijes informaciju nego da cekas da ti neko odgovori?

Ne znam kako sad ide otkad ih je SBB kupio ali ranije na primer nije bilo uslova da drugaru uvedu u onim belim zgradama u 70om bloku gde su pekare, prodavnice i picerije, dok je u ulazu pored moglo.
 
Poslednja izmena:
Javili se juce mailom. Imam uslova za uvodjenje neta.

Pa pozovi i pitaj ih. Zar ti nije lakse da okrenes broj telefona i odmah dobijes informaciju nego da cekas da ti neko odgovori?

Ne znam kako sad ide otkad ih je SBB kupio ali ranije na primer nije bilo uslova da drugaru uvedu u onim belim zgradama u 70om bloku gde su pekare, prodavnice i picerije, dok je u ulazu pored moglo.

Zasto odmah u vatru ?
Zvao sam ih pre nego sto sam postavio pitanje ovde. Rekli su mi da moraju da provere pa ce mi javiti.

Hvala svima na odgovoru.
 
Nazad
Vrh Dno