Šta je novo?

Beogrid - internet + TV

Može, košta dodatnih 270 din mesečno. Ima na njihovom sajtu info.
 
Da li neko zna dal moze da se ne koristi pppoe na Beogridu da bude kao pre static ip ako se koristi samo net od njihovih usluga? ubi me ovo resetovanje pppoe konekcije u 3:15
Cudno, kod mene se ne resetuje konekcija automatski (doduse , namestio sam reset rutera na 24h pa je mozda zbog toga). Kakva su iskustva ostalih?
 
Jel imas samo net ili i net i tv jer se kod neta svako jutro resetuje a kod tv+net neko vreme traje ili mozes sam da restartujes i dobices novu ip barem kod mene je tako. a ako ti treba staticka ip ima za male pare mada trosak je vise pa sta ti pasuje :)
 
Poslednja izmena:
50/50 za 2690 :O
Brate mili kol'ko je ovo dobro. Pojeli sve ISP za uzinu.
 
Mislio sam na lokalnu staticku ip, da se ne koristi pppoe, da bude ip kao pre sto je bio npr 10.x.x.x sad sa ovim novim crnim tp link ruterima odma su podeseni na pppoe ni ne znas koja ti je vise lokalna ip, uzima adresu sa sbb servera....
 
Nema druge opcije. Beogrid nat-uje te adrese i jedini način da imaš ip bez restarta i javne adrese jeste da dokupiš istu za 270 din. mesečno.
 
Kako funkcioniše Beogrid? Je l su oni kablovski ili ADSL operater i da li ih ima u Bloku 8a? Tražim potencijalnu alternativu ako Targo rikne skroz :D
 
Beogrid nije ni kablovski, ni ADSL operater, već, bežični, wireless, wi-fi... Kupio ih je SBB. Rade na ograničenom delu NBG, koliko mi je poznato. Antena na krovu tvoje zgrade, obavezna optička vidljivost sa nekom od njihovih primo-predajnih antena, onda u tvojoj zgradi od antene na krovu, kablovi, kutija, pa UTP mrežni kabl, preko prozora, pa u stan.
Kada sam napuštao TARGO, leta 2014. zbog neprekidnih prekida, kontaktirao sam ih i nisu bili dostupni u "paviljonima", blokovi 7, 7A, 8A.
Ne znam kako je sada...
Tako da, komšija, traži neku drugu alternativu.
 
Hvala. A nešto nemam veliki izbor...Traljakom i PTT KDS...bilo bi tužno da nije žalosno :D
 
Ja kad sam kontaktirao SBB oni su me "divertovali" na beogrid. E sad me zanima , pošto koliko sam se raspitao u toj zgradi niko nije uzeo njih, jel oni idu ADSL ili će taj bezicni sistem da stavljaju za jednog korisnika? To mi neverovatno...
 
Ili bezicni sistem ili od druge zgrade gde ima taj link tako su mene povezali nemaju nista oni sa adsl-om bitno da ima u blizini link beogrida da mogu te povezati ja sam bio jedini u mojoj zgradi kad su me povezali sad ima jos jedan nema pravila treba ih zvati i raspitati se.
 
Steta sto ih je SjBB uzeo pod ruku, pa sada nema sirenja :(
 
Sire se oni samo mozda tvoj kraj njima nije interesantan...
 
Van NBGa?
 
Pa toliko :)
 
Neka ih, neka ostanu lokalni NBG provajder, milina. Samo da malo uozbilje mrezu, jer koliko citam kod nekih su vukli kablove po fasadi zgrade do stana.
 
Pa u ovoj zemlji, verovatno i ne moze bolje :(

Ali evo sada se ja zalim sto SBB ne nudi kod mene isto sto nudi drugde :D
 
Sve pohvale za Beogrid, jedino me brine da ce SBB da ih sj. ako ukinu sinhroni protok.
Ja teram 50/50 i radi vrhunski, TP link koji daju je super stabilan.
Mreza je stabilna, a brzina sjajna, 1 ms latencija... prakticno smo u njihovom LAN-u direktno.
 
Neka ih, neka ostanu lokalni NBG provajder, milina. Samo da malo uozbilje mrezu, jer koliko citam kod nekih su vukli kablove po fasadi zgrade do stana.

Kod mene kabl ide sa 20.og sprata do prvog gde mi je stan, mada mi nisu naplacivali cenu kabla kad sam uvodio pre dosta godina :D Ali su krenuli i to da skidaju, nudili su mi da mi probuse zid i da tu uteraju kabl ali meni ne odgovara trenutno tako. I ovako mi super radi.

Sto se tice sirenja, mislim da nisu ni imali u planu da se sire, a sad nece sigurno jer su pod SBB-om. Takodje imam sve pohvale za njih, a ruter je fantastican: http://www.tp-link.com/en/products/details/cat-15_TD-VG3631.html

Inace, ne vidim da su se cene interneta promenile na tom novom cenovniku, jedino su mozda DUO i TRIO paketi povoljniji.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima,
planiram da pređem na Beogrid u bloku 45 sam. Uzeo bih duo gold paket,kakva su vam iskustva? Želim da budem 100% siguran pre nego što pređem kod njih,zanima me da li je brzina konstantna da ne bude da placam 30mb/s a dobijam 10 takođe da li im često puca mreža.Čujem da vuku kabl preko fasade pa buše prozor a to mi nikako ne odgovara,jel znate za još neke opcije oko toga?

HVala unapred na odgovorima!
 
Brzina je, barem kod mene, ocekivana i konstantna. Nema prekida, u zadnje 3 godine desilo se svega 2-3 puta da nije radilo kako treba. Posto sam promenio skoro sve provajdere, mogu da kazem da je Beogrid ako ne najbolji onda sigurno u top 2.
Sto se kabla tice, verovatno zavisi od zgrade, kod mene su kablove vukli kroz centralni razvod struje (ormani su u hodniku i polaze od podruma pa sve do najviseg sprata) tako da je vidljivo svega 2-3 metra kabla. U stanu vuku onako kako ti kazes, ili ti kao meni ostave visak kabla pa ga sam provuces gde zelis.
Ne znam zasto si uzeo gold paket kad u platinum za 400 din vise mozes da imas +10Mb/s, ali imas i HD paket + mozes da uzmes tablet za dinar.
 
Hvala puno na odgovoru!
Još uvek nisam ništa uzeo zato se i raspitujem,razmisliću o tome,tablet mi je primamljiv a tv mi nešto i ne znači iskren da budem nemam tv jer ga ni ne gledam ali uzeću ga uskoro čisto da stoji,svakako hvala na savetu.
 
Ako ti ne treba TV, uzmi samo net, ustedeces 800din mesecno.
 
Odlican savet. Svaka usteda dobro dodje.
 
Pozdrav svima,
planiram da pređem na Beogrid u bloku 45 sam. Uzeo bih duo gold paket,kakva su vam iskustva? Želim da budem 100% siguran pre nego što pređem kod njih,zanima me da li je brzina konstantna da ne bude da placam 30mb/s a dobijam 10 takođe da li im često puca mreža.Čujem da vuku kabl preko fasade pa buše prozor a to mi nikako ne odgovara,jel znate za još neke opcije oko toga?

HVala unapred na odgovorima!

Kablove su bacali preko krova do prozora pre 5+ godina, sad sve ide iz hodnika kao i kablovska. Sto se tice neta ne znam ljude koji su imali problem sa Beogrid-om. Veoma retko se desi da ne radi net, a i kad se desi, poprave to u roku od pola sata max. Brzine koje pisu su takve i u realnosti i nikada nisam imao problem sa tim. Nisam koristio druge provajdere, Beogrid koristim od njihovog osnivanja i mislim da mogu da uzmem slobodu da kazem da su najbolji na NBG, a verovatno i u Beogradu.
 
+1 sve preporuke za Grid. U odnosu na SBB kao da nisu ista mreza :) Da ne ureknem....
Neverovatno je da cak i sa mobilnim/tabletom, dakle WiFi, onaj TP Link izvlaci gotovo max 50/50 Mbit/s brzine. Ping mi je gotovo uvek i na WiFi 1ms na android Speedtest-u :zgran:
 
Ima li neko na svojoj zgradi onu Beogridovu antenu za WiFi?
Placaju li oni to zgradi ili samo stave da bi neko u zgradi imao net?
 
Nazad
Vrh Dno