»RSS Benchmark sajt

Strana 3 od 48 PrvaPrva 123456713 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 31 do 45 od ukupno 713

Tema: Beogrid - internet + TV

Banned
        Na forumu od
        Jan 2007
        Poruka
        1.262
      2. Moja mašina
        • CPU: Intel Core2Duo E7300 2.66Ghz
        • MoBo: Gigabyte GA-EP31-DS3L s775
        • RAM: DDR2 4GB/800 Kingston
        • VGA: NX 9600GT 512MB PCIe
        • MON: LG L194WS
        • HDD: SATA2 320x2
        • OPT: Samsung super writemaser
        • Case: Midi 460W CoolerMaster
        • INET: Kablovska
      3. Cekaj ti mislis da imas sad 32Mbps UL, ma daj salis se. Pa nemas toliki UL, da ti pokazuje 32 u DL pa da poverujemo ali to pokazuju u UL, tako da ili te zeza antivirus ili je nesto drugo, povecanje brzine nije sigurno.
        Probaj da saljes neki malo veci file na neki server ili uploduj na neki provatni tracker(ako koristis) neki file da vidimo brzinu.

Koji to jos ISP poveca duplo UL a ostavi isti DL, takvog nema, imas neki ISP(kao sto je moj) koji ima u PONUDI takve pakete koji imaju veci UL od DL-a, ali da je neko povecao UL a ne DL e to jos niko nije uradio u Srbiji, odnosno da je UL veci od DL, to sam hteo da kazem.

Member
        Na forumu od
        Feb 2010
        Poruka
        347
      5. Moja mašina
        • CPU: i7-4930K - Hyper 212 EVO
        • MoBo: asus p9x79 le
        • RAM: Kingston KVR16N11/8
        • VGA: msi r6670 1gb gddr5
        • MON: LG l222ws
        • HDD: Kingston HyperX 3K SH103S3B/240G
        • Case: thermaltake v3 black edition
      6. Ko je rekao da ja imam 32 mbit upload to speedtest uvek pokazuje cudno kod mene.
        Imam 16 kao sto stoji mi u ugovoru *mjau**mjau**mjau* nemogu menjati koliko ce speedtest pokazati stavio sam sliku od speedtesta kao svi koriscnici sto stavljaju na forum, opste poznato je da speedtest nedaje prave rezultate ali ugasio sam antivirus ali opet toliko bude ako te to brine 16/16 je. pozz

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        43.621
      8. Moja mašina
        • CPU: QX9650 Silence
        • MoBo: P5E64 EVO
        • RAM: DDR3-1600 CL7
        • VGA: ATI 2600
        • MON: Sony 19" XDM-93
        • HDD: Intel X25-E x4
        • OPT: DVR-110
        • Case: Supermicro SC846, Zalman ZM600
        • SND: Audiotrak Prodigy Advanced
        • Ostalo: APC Oops za tri racunara.
      9. Mrs Sto samo na NBG ih ima
        Duca89: Daj mi broj tvog dilera, ima opasno dobru robu

Banned
        Na forumu od
        Jan 2007
        Poruka
        1.262
      11. Moja mašina
      12. Citat Citiram korisnika: cole85 Pogledaj poruku
        Ko je rekao da ja imam 32 mbit upload to speedtest uvek pokazuje cudno kod mene.
        Imam 16 kao sto stoji mi u ugovoru *mjau**mjau**mjau* nemogu menjati koliko ce speedtest pokazati stavio sam sliku od speedtesta kao svi koriscnici sto stavljaju na forum, opste poznato je da speedtest nedaje prave rezultate ali ugasio sam antivirus ali opet toliko bude ako te to brine 16/16 je. pozz
        Ma ne brine mene nista od toga sto pisemo, mene brine sta li cemo nasoj deci ostaviti sutra od ove nase male Srbije, a ovo ko koliko ima uopste me ne brine, cak naprotiv ravnodusan sam prema glupostima.
        E sad sto se tice speed testa ja sam mislio da se ti "hvalis" da su ti povecali UL zato sto je UL duplo veci od DL, samo zato sam mislio da su povecali.
        A sta su ti povecali, koliko je bilo pre povecanja mislim ne znam u odnosu na koju predjasnju brzinu su povecali????
        Ako ti stoji u ugovoru 16(ti si znaci nov njihov korisnik) od pre par dana jer kazes da je pre neki dan povecali na 16 a u ugovoru ti to pise, pa ne trebas nista da menjas i da hoces ne mozes.

Banned
        Na forumu od
        Jan 2007
        Poruka
        1.262
      14. Moja mašina
      15. Citat Citiram korisnika: alfaunits Pogledaj poruku
        Mrs Sto samo na NBG ih ima
        Ma nista brate evo meni je na 30m njihov AP pa ni ne razmisljam da ih uzmem ali uopste, ali to je moje razmisljanje, a ranije sam pisao zasto mi ne ogdovaraju, nekome odgovaraju sto je opet normalno, ali da se ti toliko "nerviras" sto ne mozes da ih imas je bezveze, bolje se nerviraj sto ne mozes da imas TT(iako su blizu Mirijeva gde si ti, zapravo su vam i trazili potpise ako se dobro secam) koji ima i bolje brzine i nije iza NAT-a i koji je FTTH.
        E sad sto trenutno nije sve OK sa njima, druga je stvar, ali eto ga februar pa cemo videti.

Member
        Na forumu od
        Feb 2010
        Poruka
        347
      17. Moja mašina
      18. imao sam pre 12/12 nisam se ''hvalio'' nek obrisu moderatori sliku ako misle da za to sluzi postavio sam radi info-a jer i na samom beogridu dosta ljudi nezna da su povecali kao ni ja nisam znao ovde pre videce nego sto gledace sajtu beogrida mislio sam na sajt ne ugovor nisam se dobro izrazio ali uglavnm ide sve kako i treba da ide za sad kao i dosad sto je islo (nisam njihov nov koristik imam beogrid jedno godinu ipo recimo)

Member Avatar korisnika Batke
        Na forumu od
        Dec 2003
        Poruka
        585
        Poz,

Evo ja se razmisljam da ih uvedem.
        Trenutno sam na Ikomu 25/1 ( 3100 dinara ) i nemam nekih zamerki na kvalitet neta i tv, mada nisam zahtevan korisnik.
        Ali dosta bi mi znacio ovakav skok na upload-u, sa 1 na 16 ili tek na 24.
        A i ovaj duo srednji paket je bas primamljiv.....

Ajde vi sto trenutno koristite neki od duo paketa, napisite utiske. Posebno me zanimaju 16/16 i 24/24.
        Jos ako se javi neki komsija iz bloka 70a...
        pozzz,

Member
        Na forumu od
        Feb 2010
        Poruka
        347
      21. Moja mašina
      22. Ja sam u 70 om na pocetku tv video sam kod njih kada placao sam racun neizgleda lose isto i ja razmisljam da uzmem taj paket 24/24 toliko me dodje ikom digitalna plus beogrid.
        Cekam jos malo da vidim sta targo uradice ako ne uzecu ovo verovatno.

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        43.621
      24. Moja mašina
      25. Citat Citiram korisnika: dusman13 Pogledaj poruku
        Ma nista brate evo meni je na 30m njihov AP pa ni ne razmisljam da ih uzmem ali uopste, ali to je moje razmisljanje, a ranije sam pisao zasto mi ne ogdovaraju, nekome odgovaraju sto je opet normalno, ali da se ti toliko "nerviras" sto ne mozes da ih imas je bezveze, bolje se nerviraj sto ne mozes da imas TT(iako su blizu Mirijeva gde si ti, zapravo su vam i trazili potpise ako se dobro secam) koji ima i bolje brzine i nije iza NAT-a i koji je FTTH.
        E sad sto trenutno nije sve OK sa njima, druga je stvar, ali eto ga februar pa cemo videti.
        Svejedno mi je TT ili BeoGrid ili cak i SBB "FibrePower", uzeo bi ih kao dodatni net, a osnovni (za svaki slucaj i za igrice) bi bio neki najjeftiniji stabilan net, znaci Telekom ADSL verovatno. (nemam SBB kao mogucnost sada, mada sam i mnogo vise zadovoljan Telekomom nego SBB-om)
        Toliki upload mi ne treba za hosting, vec kad treba nesto vece da se salje da mogu brzo to da uradim.

Ali, da, vidim da uopste nije super kao jedina solucija ni TT ni Beogrid

Member
        Na forumu od
        Feb 2010
        Poruka
        347
      27. Moja mašina
      28. Beogrid jeste sbb tj ista ponuda je sto se tv-a tice jedino mi smeta sto nema arene a sto se tice neta meni radi ok beogrid, imao sam pre toga telekom i verat adsl isto su isli ok bez nekih prekida velikih.
        Sto se tice igrica jedino cs igram i ping je veoma nizak na telekomu bio je najveci ping dok na veratu isto nizak ping bio je za druge igra neznam nisam igrao online
        Menjao cole85 : 19.01.2014. u 16:15

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        43.621
      30. Moja mašina
      31. Znam da je SBB vlasnik sada, ali opet - sve to samo nude na NBG Iako mogu kod mene, bez problema, imao sam optiku do zgrade (i trenutno imam, ovde je Vektor, znaci opet SBB ).
        Ali, obrni/okreni, to je taj "let the free market handle it" BS - iako moze SBB da ponudi nama i Gbit/Gbit (u stvari nisam siguran za Gbit/Gbit, mozda je trenutno u zgradi coax), nema razloga da to radi.

I meni je veci ping na ADSL-u - jer koristim WiFi, za razliku kad sam koristio SBB
        Menjao alfaunits : 19.01.2014. u 16:24

Member Avatar korisnika CountMike
        Na forumu od
        Jul 2012
        Poruka
        6.649
      33. Moja mašina
        • CPU: Ryzen R7 3700X, CM Nepton 140XL
        • MoBo: Asus PRIME X470 PRO
        • RAM: 2x8GB Kingston Predator 3600MHz
        • VGA: Asus strix 570 OC 4gb
        • MON: BenQ 28" + 2x Samsung 2494
        • HDD: Samsung 960Evo, 250GB, SP V70 240GB, WD Blue 2TB,WD Blue 1TB
        • Case: Raidmax Agusta (customized)
        • SND: On Board
      34. Znam da je tema malo stara ali reko' da se raspitam. Video sam kod njih neke dobre WiFi pakete 24/24 "Family", Imali neko kod njih još uvek i kako im radi. Ja sam vezan za WiFi ovde, nema ništa drugo.

Banned
        Na forumu od
        Oct 2010
        Poruka
        1.502
      36. Moja mašina
        • CPU: q6600 - Thermalright IFX-14
        • MoBo: p5k-e wifi
        • RAM: 4x2GB Geil Black Dragon
        • VGA: Gforce 9600GT
        • MON: Samsung 2233BW
      37. To što si naveo su flat paketi, uz kabal. Njihov sam korisnik baš te usluge koju si ti naveo a ne wi-fi i sa iskustvom ti ne mogu ništa reći sem da si verovatno trebao da pogledaš Promet Internet što ti verovatno ne odgovara. Potvrdu da se verovatno o tome radi crpem iz podatka sa portala u vezi mog naloga:

gde se na dnu vidi zasivljena rubrika za hot-spot pristup sa merenjem protoka.

Inače, od pre neki dan Beogrid nudi Trio uslugu - Net+TV+Fon i mene bi interesovalo iskustvo nekoga ko je već koristi a na prvom mestu da li telefonija radi kako treba ili ima problema kao kod SBB i da li je neko radio prenos fixnog u Beogrid.

Takođe bih pitao da li i ostali, od kako su povećane brzine u januaru, mere niže upload brzine. Do januara ja sam merio i po 4x veću brzinu od plaćene a od tada merim ~40% nižu. Zbog ovoga sam prošlog meseca spustio paket sa 24/24 na 16/16 misleći da je tu catch, ali nije i u ovom paketu merim niže brzine.
        Menjao marxista : 18.05.2014. u 01:58

Member
        Na forumu od
        May 2005
        Poruka
        900
        Imam 24/24, ako mislis na merenje po speed testu, onda nemam usporenje. Nemam trio vec duo paket, tako da nisam 100% siguran, ali mislim nece raditi nista bolje nego kod SBB-a. Kod duo i trio paketa ti si prakticno u SBB mrezi, javna adresa ti bude iz SBB a ne Beogrid domena pa pretpostavljam da je tu u pitanju neki VPN izmedju SBB i Beogrid-a. Nisam u toku, kakvi su to problemi sa SBB telefonijom?

Banned
        Na forumu od
        Oct 2010
        Poruka
        1.502
      40. Moja mašina
        • CPU: q6600 - Thermalright IFX-14
        • MoBo: p5k-e wifi
        • RAM: 4x2GB Geil Black Dragon
        • VGA: Gforce 9600GT
        • MON: Samsung 2233BW
      41. Na temama o prenosu fixnog I na SBB temi se moze procitati da si za sagovornika tih u odnosu na vreme dok si bio na klasicnoj telefoniji a takodje da se desava da mozes da zoves ali da budes privremeno nedostupan za dolazne pozive.
        Nisam znao za ovo sa SBB-ovom vanjskom IP adresom pri koriscenju duo i trio paketa I hvala ti za tu info.
        Meni bi sigurno znacilo ako postavis skrinsote svojih brzina a svakako da je to informativno I za druge, sto sadasnje sto buduce Beogrid korisnike. Ako se odlucis da pomognes na taj nacin, molim te da izmeris prema svim serverima jer sam primetio da postoji doslednost u drukcije izmerenim vrednostima u zavisnosti od izbora servera. Isto cu uraditi I ja cim budem za kompom. Hvala.

Telekom:

SBB:

VIP:

Telenor:

pingtest ka Nišu:

U mom merenju se može primetiti da su rezultati saobrazni plaćenome (16/16) samo kad je server SBB a da je u svim drugim slučajevima upload brzina znatno manja od plaćene. Pingtest je takođe drastično lošiji u odnosu na merenja koja sam pravio pre januara. Možda negde pronađem neko staro merenje na kome se može videti da su rezultati bili 0 za jitter a od 2-5 ms za ping. E sad, meni bi značilo da saznam da li sam ja potpao u grupu onih koji nemaju sreće ili možda trpim zbog kablova, switch-a... Inače, nalazim se u 61s.
        Menjao marxista : 19.05.2014. u 21:15 Razlog: dodati skrinšoti i završni komentar

Strana 3 od 48 PrvaPrva 123456713 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •