Šta je novo?

Beogrid - internet + TV

A sta je sa upload-om?! Kazes duplo brzi Internet - dakle sa vrhunskih 6 mbit/s daju 12 mbit/s upload? :d

Promo NET
Novi pretplatnici EON Duo i EON peketa, kao i
postojeći pretplatnici Net, Duo NET+TV, Duo
NET+TEL i Trio paketa ukoliko se opredele za neki
od EON Duo ili EON paketa koji su cenovno viši,
dobijaju pogodnost da koriste NET po najvećoj
dostupnoj brzini do 50/50 Mbps uz minimalno
korišćenje usluga od 24 meseca.
 
Evo mene zavlače već mesec dana za upload ne umeju da ga dignu sa 30 na 50 [emoji1787]

Od februara sam na paketu EON Full DUO sa promocijom 24meseca brzina 50/50

Problem sa EON boxom su mi bar rešili jer su bagovali kanali kad opteretim net.

Sad čekam dokle će da ignorišu prijave za upload. Malo su se zaigrali ako misle da ću da iskuliram.
 
Promo NET
Novi pretplatnici EON Duo i EON peketa, kao i
postojeći pretplatnici Net, Duo NET+TV, Duo
NET+TEL i Trio paketa ukoliko se opredele za neki
od EON Duo ili EON paketa koji su cenovno viši,
dobijaju pogodnost da koriste NET po najvećoj
dostupnoj brzini do 50/50 Mbps uz minimalno
korišćenje usluga od 24 meseca.


Aha, dakle ono od ranije... max koliko je davao i Beogrid. Ali po ceni SBB-ovih EON paketa gde se za iste novce dobija do 300 Mbit/s download makar :d

Strasno je o cemu mi pricamo, nadamo se, petljamo i kalkulisemo, nadamo se da nam ostane ponuda stara pet godina. Ovo su se vratile 90-te. Konkurencija? ccccc :wall:
 
Poslednja izmena:
moram da ubodem EWAN jer drugčije ne ume da prepozna gde bi mu bio gateway za VoIP. ne znam šta bi se desilo da premostim LAN na LAN i da mu dam 0.0.0.0 rutu prema 751gr3 (192.168.20.1). Čini mi se da u podešavanju VoIP ima opcija da se odabere gateway za VoIP i tu ima da se bira između ADSL ili EWAN porta. trenutno sam 99% ubeđen da ovo preko LAN neće da radi al' probaću. sad telefon funkcioniše, štampač sam nakačio preko QNAP-a koji ima dva LAN porta u bridžu. za sad sam knap. al nije komotno i bilo bi zgodno da se podesi da magement može da se radi iz smera EWAN-a. i definitivno ne bi ubacivao još jedan switch ako ne mora

backup varijanta mi je da prepečujem telefonski kabl obzirom da sam svojevremeno izvukao UTP namesto klasične parice pa da TP-Link direkno vežem na port ovog 751gr3. videću dal ima dovoljno kabla u dozni za ovu akciju. neće ovo da reši sve probleme al će barem da mi oslobodi jedan port

Screenshot_2019-03-04 TD-VG3631.png

Da li si probao da setujes ovo iznad - Bound Interface Name: LAN umesto WAN?

i onda da totalno batalis WAN port, samo LAN portove da koristis?
 
Aha, dakle ono od ranije... max koliko je davao i Beogrid. Ali po ceni SBB-ovih EON paketa gde se za iste novce dobija do 300 Mbit/s download makar :d

Strasno je o cemu mi pricamo, nadamo se, petljamo i kalkulisemo, nadamo se da nam ostane ponuda stara pet godina. Ovo su se vratile 90-te. Konkurencija? ccccc :wall:
Углавном сви кукају на мали upload а овде је баш ОК понуда са 50/50. Више ти одговара 300/15? Или би хтео 300/300? Питај оне са 100/8 или са 10/1 да ли би им одговарало 50/50. ;)
 
Pa ne, naravno da mi vise odgovara ovo kako jeste - sinhrono. Ono sto mi ne odgovara tj. smeta je ponuda da za iste pare koliko dobijaju ostali SBB korisnici nama daju 50 umesto 300 download. Na primer. Jer onda taj upload ispada papreno placen. ali videcemo jos... kad ih ugase totalno sta ce biti.
 
Pogledajte prilog 266574

Da li si probao da setujes ovo iznad - Bound Interface Name: LAN umesto WAN?

i onda da totalno batalis WAN port, samo LAN portove da koristis?

nisam. na kraju sam se setio da su portovi od ovog sr**a 100/10 i da ne bi želeo da imam bilo šta bitno vezano preko toga. prepećovaću telefonsku liniju sa RJ11 na RJ45 (imam UTP kabl) i vezaću direktno na ulazni ruter jer mi taj kabl izlazi u isu kutiju gde je ruter. omogućio sam mu management preko WAN-a i to je to što mi treba
 
Uh sad, nije 100 Mbit/s bas tako malo - zavisi sta radis naravno. Ali za stvari kao sto je D3i i ostali uredjaji koji su i tako limitirani na Fast ethernet - je OK.

Dakle telefon ces da ubodes direktno u glavni ruter?
 
Ima li neko mozda nekih novosti za Beogrid? Istekao mi je ugovor odavno ali mi se ne produzuje ugovor pod sadasnjim njihovim uslovima a cena starih paketa je otisla jos gore. Neko je rekao ovde skoro da ih i zvanicno gase i da ih preuzima u potpunosti SBB i da ce tretirati stare korisnike Beogrida kao nove sto je onda sasvim povoljnija situacija nego sada kada ne daju nista.
 
Bio sam pre par dana do kancelarija - Beogrid je tamo gde je i bio, SBB je u "novom" delu, levo kada se uđe. Pošto sam u bloku 70, rekli su mi da ne mogu da potpišem novi ugovor sa Beogridom nego samo sa SBB. Objašnjenje je da Beogrid ostaje samo u 6x blokovima.
Pošto mi se SBB paketi ne dopadaju (upload mi je bitan i ne sviđa mi se da idem na internet preko koaksijalnog kabla) odlučio sam da sačekam Telekom ili SBB optiku... pa ko prvi dođe.
 
I ja sam pre nekoliko dana bio do njih... totalno neizanteresovani i još traže "priključnu taksu" za prelazak postojećeg korisnika na eon pakete??
Samo ako se pređe na Premium EON/ Duo može da se izbegne..
 
Propala stvar nacisto. Tavorenje do gasenja ocigledno. Isto kao i sa IKOM-om prica, nema nista od povoljnosti za nove UO - to jasno i stoji u ponudi - "pogodnost" je po ceni starog paketa prva godina. Smesno.
 
Beogrid je skroz propao, ja sam raskinuo "ugovor" sa njima, tj automatsko produzenje ugovora koji je istekao pitaj boga kada, i dali mi otkazni rok 30dana tj naplatice mi jos 30 dana jer to je SBB politika....
 
Kod nas su ponudili sbb optiku i povoljnosti su kao da smo novi korisnici. Samo evo čekamo već više od mesec dana da urade instalaciju u zgradi.
 
Uveli nove EON uslove. Tj. samo azurirali sajt. Famozni Član 3a :whip:
 
Uskoro mi ističe ugovor na Beogridu, naravno sa Novog Beograda sam, i prilično razočaran cenovnom politikom prema starim korisnicima. I zato, tražim alternativu. Nemam telefonsku paricu i ne bih to ponovo uvodio. Ustanovio sam da imam tehničke mogućnosti za Supernovu, novog operatera interneta i TV, koji je kako vidim nastao udruživanjem nekih ne baš popularnih ili pouzdanih operatera. Pa, ako neko ima neki savet ili predlog, voleo bih da čujem.
 
A vidis, ja planiram da idem u suprotnom smeru...;) Samo se nadam da ce u narednom periodu nestati Beogrid ponuda neta i izjednaciti se s SBB-om jer bih voleo da je net brzi a upload mi ne znaci mnogo. Kod Supernove veoma utice na ponudu pripadnost starom operateru koji je usao u sastav. Ja sam u blokvima, korisnik pokojnog Radijus Vektora. U sastavu su RV, Kopernikus i AVcom. Najbolju ponudu imaju nekadasnji korisnici Vektora kad je tv u pitanju. Kopernikus je automatski prebacen na brze net akete a RV reon samo tamo gde je ugasena analogna. Nama ostalima su ostali postojeci i zateceni paketi, a mozemo novi ugovor ako hocemo. Pitaj sta te konkretno zanima...
 
Ne planiram ja za sada bilo šta. Zvao sam KS Beogrida/SBB i jedino što mi nude (nije mi istekao KU, neće još 4 meseca) jeste da uzmem neki od EON paketa i da plaćam po punoj ceni, a videvši da nove korinike čeka dobar popust (od 30 do 60%) pola vremena KU.
Na mojoj adresi nema MTS optike, Orion takođe otpada, otpada i Beotel (nemaju infrastrukturu kod mene). Jednostavno, želim mogućnost izbora, na 5-6km od centra prestonice, gde je jako velika gustina stanovništva na moloj površini u opštini koja ima najveće prosečne zarade u državi. Kad ono, cvrc, ništa od toga. No dobro, imam još vremena.
Dodao bih da su cenovnici Beogrida/SBB-a čudni, nerezonski, jer su cene iste sa ili bez telefona. Meni realno telefon ne treba, pa čak ni televizija mi nije neki prioritet.
Da zaključim, svaki račun za internet/tv/telefon koji je veći od mog računa za struju je nerealno visok, uzimajući u obzir benefite el. energije u odnosu na ove druge usluge i dodajući da je infrastruktura za el. energiju na desetine puta vrednija i skuplja u odnosu na ove druge, kao i to da se u računu za el. energiju nalazi gomila stavki koja nema veze sa strujom. Pri tome, el. energija ima iste karakteristike - kvalitet, kao i u Francuskoj, Nemačkoj, Norveškoj; 220V 50Hz. Što nije slučaj ovde sa recimo nesimtričnim optičkim internetom (čast Beogridu koji pak nije optički ako se ne varam).
 
Svi imaju popuste za nove korisnike i gotovo ništa za stare. Meni je čudna logika da se niko ne bori za postojeće korisnike jer su oni potencijalno kod drugog provajdera "novi". Tako i zaključujemo da je najbolje imati dve instalacije pa na 24 meseca uvek biti kod nekog "novi" korisnik. Pod uslovom da izbor u ulazu postoji. ;) Ako ti tv nije važan onda biraj prema kvalitetu neta i u skladu s tim za šta koristiš net.
 
Jedina realna alternativa u blokovima je Orion optika ko juri samo net, kome je tv bita mora da ostane na gridu ili Radijus
 
Jedino Orion i nudi samo net, kod svih ostalih mora jos nesto da se uzme i samim tim je i veca cena.
 
Njihov problem samo ce da gube korisnike imaju tu nesrecu da vecina beogridovih korisnika ima alternativu a nece da ide na sbb, sto se mene tice samo da mi istekne ugovor verovatno orion optika jer od ovih nema vajde jer ne da necene stare korisnike nego ih jos podcenjuju.
 
Kod mene bili u zgradi SBB i zakacili one plakate i ostavili mi flajer, kao 12 meseci po 1999 ili 6 meseci za 1rsd. Mozda ne vide da sam na Beogridu :D
 
Koji si blok? Ovo sa Beogridom je vise postala agonija. Daju cenovno iste pakete kao SBB a skoro nista nemaju kao SBB niti vaze pravila kao za SBB korisnike. Nek vise SBB preuzme celu pricu i da znamo na cemu smo.
 
Proveri da ti ne nude SBB optiku. Kod mene u bloku 71 su nam ponudili i sad cekamo da udju u zgradu.
 
^
Neki Milan je ostavio kao broj da se pozove...po cemu cu da znam da li je optika ako on nema pojma sta ga pitam
 
hmm

sada su me zvali iz beogrida, kaze covek da se sve gasi i da prelaze svi na sbb nove pakete, gledaju nas kao nove i mozemo da biramo one kao pogodnosti...
 
Cek bre sad mi tek nista nije jasno. Jel se gasi Beogrid i prelazi se na SBB ili Beogrid gasi staru ponudu D3i i prelazi se na EON? Ja pre neki dan kada sam placao racun rekli mi da SBB dolazi sa optikom ali da jos nisu dosli do moje zgrade i da cemo imati povoljnosti kao novi korisnici a da kao Beogrid ostaje. Sad i ti kazes da te zvali iz Beogrida da ti nude neke povoljnosti. Jesu li ti rekli nesto konkretno? Ovo sa Beogridom je totalna konfuzija.
 
Nazad
Vrh Dno