Šta je novo?

Beogrid - internet + TV

Cekaj ti mislis da imas sad 32Mbps UL, ma daj salis se. Pa nemas toliki UL, da ti pokazuje 32 u DL pa da poverujemo ali to pokazuju u UL, tako da ili te zeza antivirus ili je nesto drugo, povecanje brzine nije sigurno.
Probaj da saljes neki malo veci file na neki server ili uploduj na neki provatni tracker(ako koristis) neki file da vidimo brzinu.

Koji to jos ISP poveca duplo UL a ostavi isti DL, takvog nema, imas neki ISP(kao sto je moj) koji ima u PONUDI takve pakete koji imaju veci UL od DL-a, ali da je neko povecao UL a ne DL e to jos niko nije uradio u Srbiji, odnosno da je UL veci od DL, to sam hteo da kazem.
 
Ko je rekao da ja imam 32 mbit upload to speedtest uvek pokazuje cudno kod mene.
Imam 16 kao sto stoji mi u ugovoru krastavac nemogu menjati koliko ce speedtest pokazati stavio sam sliku od speedtesta kao svi koriscnici sto stavljaju na forum, opste poznato je da speedtest nedaje prave rezultate ali ugasio sam antivirus ali opet toliko bude ako te to brine 16/16 je. pozz
 
Mrs :( Sto samo na NBG ih ima :)
 
Ko je rekao da ja imam 32 mbit upload to speedtest uvek pokazuje cudno kod mene.
Imam 16 kao sto stoji mi u ugovoru krastavac nemogu menjati koliko ce speedtest pokazati stavio sam sliku od speedtesta kao svi koriscnici sto stavljaju na forum, opste poznato je da speedtest nedaje prave rezultate ali ugasio sam antivirus ali opet toliko bude ako te to brine 16/16 je. pozz

Ma ne brine mene nista od toga sto pisemo, mene brine sta li cemo nasoj deci ostaviti sutra od ove nase male Srbije, a ovo ko koliko ima uopste me ne brine, cak naprotiv ravnodusan sam prema glupostima.
E sad sto se tice speed testa ja sam mislio da se ti "hvalis" da su ti povecali UL zato sto je UL duplo veci od DL, samo zato sam mislio da su povecali.
A sta su ti povecali, koliko je bilo pre povecanja mislim ne znam u odnosu na koju predjasnju brzinu su povecali????
Ako ti stoji u ugovoru 16(ti si znaci nov njihov korisnik) od pre par dana jer kazes da je pre neki dan povecali na 16 a u ugovoru ti to pise, pa ne trebas nista da menjas i da hoces ne mozes.
 
Mrs :( Sto samo na NBG ih ima :)
Ma nista brate evo meni je na 30m njihov AP pa ni ne razmisljam da ih uzmem ali uopste, ali to je moje razmisljanje, a ranije sam pisao zasto mi ne ogdovaraju, nekome odgovaraju sto je opet normalno, ali da se ti toliko "nerviras" sto ne mozes da ih imas je bezveze, bolje se nerviraj sto ne mozes da imas TT(iako su blizu Mirijeva gde si ti, zapravo su vam i trazili potpise ako se dobro secam) koji ima i bolje brzine i nije iza NAT-a i koji je FTTH.
E sad sto trenutno nije sve OK sa njima, druga je stvar, ali eto ga februar pa cemo videti.
 
imao sam pre 12/12 nisam se ''hvalio'' nek obrisu moderatori sliku ako misle da za to sluzi postavio sam radi info-a jer i na samom beogridu dosta ljudi nezna da su povecali kao ni ja nisam znao ovde pre videce nego sto gledace sajtu beogrida mislio sam na sajt ne ugovor nisam se dobro izrazio ali uglavnm ide sve kako i treba da ide za sad kao i dosad sto je islo (nisam njihov nov koristik imam beogrid jedno godinu ipo recimo)
 
Poz,

Evo ja se razmisljam da ih uvedem.
Trenutno sam na Ikomu 25/1 ( 3100 dinara ) i nemam nekih zamerki na kvalitet neta i tv, mada nisam zahtevan korisnik.
Ali dosta bi mi znacio ovakav skok na upload-u, sa 1 na 16 ili tek na 24.
A i ovaj duo srednji paket je bas primamljiv.....

Ajde vi sto trenutno koristite neki od duo paketa, napisite utiske. Posebno me zanimaju 16/16 i 24/24.
Jos ako se javi neki komsija iz bloka 70a...
 
Ja sam u 70 om na pocetku tv video sam kod njih kada placao sam racun neizgleda lose isto i ja razmisljam da uzmem taj paket 24/24 toliko me dodje ikom digitalna plus beogrid.
Cekam jos malo da vidim sta targo uradice ako ne uzecu ovo verovatno.
 
Ma nista brate evo meni je na 30m njihov AP pa ni ne razmisljam da ih uzmem ali uopste, ali to je moje razmisljanje, a ranije sam pisao zasto mi ne ogdovaraju, nekome odgovaraju sto je opet normalno, ali da se ti toliko "nerviras" sto ne mozes da ih imas je bezveze, bolje se nerviraj sto ne mozes da imas TT(iako su blizu Mirijeva gde si ti, zapravo su vam i trazili potpise ako se dobro secam) koji ima i bolje brzine i nije iza NAT-a i koji je FTTH.
E sad sto trenutno nije sve OK sa njima, druga je stvar, ali eto ga februar pa cemo videti.

Svejedno mi je TT ili BeoGrid ili cak i SBB "FibrePower", uzeo bi ih kao dodatni net, a osnovni (za svaki slucaj i za igrice) bi bio neki najjeftiniji stabilan net, znaci Telekom ADSL verovatno. (nemam SBB kao mogucnost sada, mada sam i mnogo vise zadovoljan Telekomom nego SBB-om)
Toliki upload mi ne treba za hosting, vec kad treba nesto vece da se salje da mogu brzo to da uradim.

Ali, da, vidim da uopste nije super kao jedina solucija ni TT ni Beogrid :)
 
Beogrid jeste sbb tj ista ponuda je sto se tv-a tice jedino mi smeta sto nema arene a sto se tice neta meni radi ok beogrid, imao sam pre toga telekom i verat adsl isto su isli ok bez nekih prekida velikih.
Sto se tice igrica jedino cs igram i ping je veoma nizak na telekomu bio je najveci ping dok na veratu isto nizak ping bio je za druge igra neznam nisam igrao online :)
 
Poslednja izmena:
Znam da je SBB vlasnik sada, ali opet - sve to samo nude na NBG :( Iako mogu kod mene, bez problema, imao sam optiku do zgrade :) (i trenutno imam, ovde je Vektor, znaci opet SBB :)).
Ali, obrni/okreni, to je taj "let the free market handle it" BS - iako moze SBB da ponudi nama i Gbit/Gbit (u stvari nisam siguran za Gbit/Gbit, mozda je trenutno u zgradi coax), nema razloga da to radi.

I meni je veci ping na ADSL-u - jer koristim WiFi, za razliku kad sam koristio SBB :)
 
Poslednja izmena:
Znam da je tema malo stara ali reko' da se raspitam. Video sam kod njih neke dobre WiFi pakete 24/24 "Family", Imali neko kod njih još uvek i kako im radi. Ja sam vezan za WiFi ovde, nema ništa drugo.
 
To što si naveo su flat paketi, uz kabal. Njihov sam korisnik baš te usluge koju si ti naveo a ne wi-fi i sa iskustvom ti ne mogu ništa reći sem da si verovatno trebao da pogledaš Promet Internet što ti verovatno ne odgovara. Potvrdu da se verovatno o tome radi crpem iz podatka sa portala u vezi mog naloga:
screenshot1.png

gde se na dnu vidi zasivljena rubrika za hot-spot pristup sa merenjem protoka.

Inače, od pre neki dan Beogrid nudi Trio uslugu - Net+TV+Fon i mene bi interesovalo iskustvo nekoga ko je već koristi a na prvom mestu da li telefonija radi kako treba ili ima problema kao kod SBB i da li je neko radio prenos fixnog u Beogrid.

Takođe bih pitao da li i ostali, od kako su povećane brzine u januaru, mere niže upload brzine. Do januara ja sam merio i po 4x veću brzinu od plaćene a od tada merim ~40% nižu. Zbog ovoga sam prošlog meseca spustio paket sa 24/24 na 16/16 misleći da je tu catch, ali nije i u ovom paketu merim niže brzine.
 
Poslednja izmena:
Imam 24/24, ako mislis na merenje po speed testu, onda nemam usporenje. Nemam trio vec duo paket, tako da nisam 100% siguran, ali mislim nece raditi nista bolje nego kod SBB-a. Kod duo i trio paketa ti si prakticno u SBB mrezi, javna adresa ti bude iz SBB a ne Beogrid domena pa pretpostavljam da je tu u pitanju neki VPN izmedju SBB i Beogrid-a. Nisam u toku, kakvi su to problemi sa SBB telefonijom?
 
Na temama o prenosu fixnog I na SBB temi se moze procitati da si za sagovornika tih u odnosu na vreme dok si bio na klasicnoj telefoniji a takodje da se desava da mozes da zoves ali da budes privremeno nedostupan za dolazne pozive.
Nisam znao za ovo sa SBB-ovom vanjskom IP adresom pri koriscenju duo i trio paketa I hvala ti za tu info.
Meni bi sigurno znacilo ako postavis skrinsote svojih brzina a svakako da je to informativno I za druge, sto sadasnje sto buduce Beogrid korisnike. Ako se odlucis da pomognes na taj nacin, molim te da izmeris prema svim serverima jer sam primetio da postoji doslednost u drukcije izmerenim vrednostima u zavisnosti od izbora servera. Isto cu uraditi I ja cim budem za kompom. Hvala.

Telekom:

3510507940.png


SBB:

3510515418.png


VIP:

3510519288.png


Telenor:

3510523493.png



pingtest ka Nišu:


97983576.png



U mom merenju se može primetiti da su rezultati saobrazni plaćenome (16/16) samo kad je server SBB a da je u svim drugim slučajevima upload brzina znatno manja od plaćene. Pingtest je takođe drastično lošiji u odnosu na merenja koja sam pravio pre januara. Možda negde pronađem neko staro merenje na kome se može videti da su rezultati bili 0 za jitter a od 2-5 ms za ping. E sad, meni bi značilo da saznam da li sam ja potpao u grupu onih koji nemaju sreće ili možda trpim zbog kablova, switch-a... Inače, nalazim se u 61s.
 
Poslednja izmena:
Telekom:

3510867357.png


SBB:

3510871222.png


VIP:

3510878723.png


Telenor:

3510876806.png


Ping ka Nisu:

97997027.png



To je trenutno stanje, manje-vise odgovara specifikaciji. Testovi su preko wirelessa, preko kabla je upload neznatno veci.Ipak, upload brzine ka inostranim serverima su vrlo sarene, negde ide punom brzinom, a negde 50%, pa i manje. Zanimljivo je da je download prilicno konstantan.
Obrati paznju, svi sajtovi me identifikuju kao deo SBB-a.
U pitanju je duo paket.
 
Poslednja izmena:
Telekom

3510874710.png


SBB

3510876109.png


Vip

3510877746.png


Telenor

3510879256.png


pingtest ka Nisu

97996291.png


Kod mene je sve ok isto paket 16/16 radi sve normalno/

Sto se tice fixnog broja mislim da je prevelika cena bar je to moje misljenje sacekacu neko bolje vreme za trio paket.

@marxista zovi ih nek ti srede nesto se sjebalo moguce switch

Sto se tice fixnog nadam se da bolje radi nego sbb-ov telefon jer ipak nije ide kroz beogridovu mrezu mada ko ce ga znati sa sbb-om sve je moguce .

Za wi fi mislim da je to isto jer u mom slucaju dolazi wi fi do zgrade pored mene pa utp kabl, do nekih koliko sam video samo kablom idu.
 
Hvala vam puno drugari, s ovim rezultatima već mogu da se izvlače zaključci. Naravno kvalitetniji zaključci bi bili kad bismo imali još koji uzorak ali do tada možemo da zaključimo da iz nekog razloga SBB server meri ~ dvostruku upload brzinu u odnosu na ostale servere i da ljudi koji koriste duo uslugu nemaju problem sa izgubljenim paketima kod pingtesta a s tim u vezi je verovatno SBB-ova WAN IP. Već sam ja razgovarao sa ovima u kancelariji o ovom problemu pri čemu su oni (na neki način s pravom) govorili o nepouzdanosti speedtesta, međutim proveravao sam ja i upload torenata i ftp transfer i dizanje na cloud i definitivno mi je upload brzina u banani. Sad bar znam da nije problem na nivou cele mreže već da je ili u mom ruteru ili u kablu do njega ili meni bližoj opremi. Sutra ću eliminisati sebe kao uzrok i ako ne bude boljitka tražiću da srede to što je do njih.

@cole85 bacao sam na papir i trio usluga nije skupa, pitanje je samo da li je dobra i da li nama kao korisnicima odgovara, evo malo cifara baziranih na najskupljem paketu koji je ujedno i najisplativiji:

3.580,00 x 24 = 85.920,00......................je ukupan iznos za ugovor na 24 meseca bez stimulansa,
85.920,00 - (3 x 3.580,00) = 75.180,00....je ukupan iznos na 24 meseca sa umanjenjem za 3 meseca gratis,
75.180,00 : 24 = 3.133,00.......................je iznos koji uz stimulans plaćamo za mesec dana usluge,

E sad, u zavisnosti kako želimo da (zlo)upotrebimo cifre dalja računica izgleda ovako:

3.133,00 - 606,00 = 2.527,00...................ovo je mesečni iznos umanjen za pretplatu za Telekomov fiksni sa identifikacijom,
2.527,00 - (500,00 + 450,00) = 1.577,00...ovo je mesečni iznos umanjen za Plus i HD TV dodatke,
1.577,00 - 1.026,00 = 551,00....................ovo je mesečni iznos umanjen za Standardnu TV pretplatu na PTT KDS (nju koristim u primeru jer sam njen korisnik bio)
551,00 - 250,00 = 301,00..........................ovo je mesečni iznos umanjen za mesečnu rentu STB uređaja kod PTT KDS-a

...dakle ako sve druge usluge sem interneta obračunamo u punom iznosu (kako ih na kraju krajeva i plaćamo ako smo izmešali provajdere) dolazimo do toga da internet 24/24 + lokal 30/30 plaćamo 301,00

...a to je jeftino zar ne? ;) ...a pride imamo potpuno besplatno telefoniranje ka fiksnim u Srbiji + 200min. za 70 zemalja preko grane što je doooosta više nego u Telekomu.
 
Poslednja izmena:
Paket Duo Mix 24Mb/s. Testirano 20.05 u 0:15.

server Download Upload Ping
SBB 23.55 Mb/s 44.15 Mb/s 3 ms
Telekom 22.44 Mb/s 21.81 Mb/s 1 ms
VIP 23.41 Mb/s 21.33 Mb/s 16 ms
Telenor 23.44 Mb/s 22.00 Mb/s 2 ms
SBB 23.55 Mb/s 50.69 Mb/s 19 ms

Ping (Niš) 43ms
 

Prilozi

  • 98067466.png
    98067466.png
    19.3 KB · Pregleda: 131
Podneo sam zahtev za prenos fiksnog broja u Beogrid u subotu, 17.05.2014. Beogrid je taj zahtev prosledio Telekomu 19.05.2014. a meni je 20.05.2014 stigao SMS u kojem mi je potvrđeno da je zahtev odobren i da će tehnički prenos broja biti izvršen 23.05.2014.

U Beogridu su mi rekli da je obično potrebno oko 6 dana za prenos broja, od trenutka prosleđivanja zahteva Telekomu, tako da je ovo malo brže. Takođe, pošto očekuju da Telekom odmah izvrši isključivanje broja oni nude privremeno neki broj iz njihove numeracije, dok se prenos ne završi. Meni to nije mnogo bitno, pošto fiksni ne koristimo mnogo, tako da čak i ako nemam fiksni par dana nije problem. Doduše, verovatno će se promeniti korišćenje fiksnog broja zbog 200 minuta u Trio Gold paketu :)

Samo potpisivanje ugovora se vrši kada montiraju opremu i tada se bira paket koji se koristi. Meni su se najavili za 22.05.2014 u 18h pa ću posle toga javiti utiske.
 
Poslednja izmena:
Napokon je i kod mene sve u redu! :banana:

VIP:

3530411291.png


Telenor:

3530417040.png


SBB:

3530419669.png


Telekom:

3530422629.png


Ping ka Nišu:

98657543.png


Danas mi je bio odličan Beogridov tehničar i na osnovu njegovih merenja i zaključaka a naravno i uz pomoć vaših iskustava drugari, napokon sam našao razlog i uspeo da ga otklonim. Pošto mi je svojevremeno moj mali tupavi mačak izgrickao Beogridov UTP kabal na dva mesta trebalo je otkloniti sumnju da sam ja to loše zalemio - hvala Beogridovom tehničaru za to ...direktnim povezivanjem kompa na kabal dokazali smo i da problem nije do Beogrida niti bilo kog dela opreme pre mog rutera ...znači ruter je, ali šta baš? Beogridovac je posumnjao na rom chip (pored ostalog ruter nije hteo da čuva izmene baš onako kako je za očekivati) odnosno WAN port. Oprostili smo se a ja sam onda rasturio ruter tražeći ladne lemove ili bilo šta što bi mi vizuelno ukazalo na grešku, oko WAN porta u osnovi. Ništa nisam primetio ali sam se naoružao strpljenjem spakaovao ga i krenuo u istraživanje softvera. Onda kada sam ustanovio šta je razlogom bilo mi je jasno i kako se desilo i zašto toga nisam bio svestan - u nekom trenutku, sticajem okolnosti baš u vreme kad su nam povećali brzine ja sam imao potrebu za fabričkim resetom i uradio sam ga. Sada sam posle 2-3 sata cimanja i zagledanja u svako slovo, svaku kvačicu primetio da se u QOS engine-u pod Traffic Shaping Setup-om posle fabričkog reseta vratio defaultni izbor "Detected xDSL Or Other Frame Relay Network" za Connection Type i kvačica na Automatic Uplink Speed. Uklonio kvačicu i stavio manuelno na Cable Or Other Broadband Network što je već samo po sebi dalo dobre rezultate ali takve da je i SBB merio kao i ostali serveri a svi su bili negde 5-8% slabiji od plaćenog. Nastavio da istražujem i onda bez znanja već samo putem gomile pokušaja i pogrešaka došao do ovih gore rezultata a koji su se desili tek kad sam u rubriku Manual Uplink Speed upisao vrednost 65536 kbps.

Da, ja ću morati da sačekam na Trio Gold uslugu zbog administrativnih peripetija oko obaveznog prisustva vlasnika telefonskog broja pri podnošenju zahteva za prenos ali ću to svakako na kraju uraditi.
U razgovoru sa "Beogriđaninom" sam saznao da se na korišćenje dobija ovaj ODLIČNI ruter te da se u duo i trio paketima koristi PPPoE protokol što objašnjava vezu sa IP adresama iz SBB-ovog domena.

Hvala vama drugari što ste mi dali smernice, hvala sjajnom Beogriđaninu za susretljivost, merenje i profesionalnost a ja se nadam da će nekome biti od koristi ovo iznad gde sam opisao način rešenja problema koji sam imao.
 
Reci cu ti nesto sto treba da razumes samo kao misljenje korisnika zasnovano na informacijama nadjenim na beogrid forumu ili I razgovoru na hubovima - mislim dakle da Beogrid ne baca vise od savskih blokova plus blokovi sa nazivima 2x koji se nalaze do autoputa gledano od periferije. Na hubovima sam vidjao korisnike I iz zemuna I iz Obrenovca ali mislim da oni nemaju privilegiju simetricnog I brzog neta vec da se radi o starim wifi korisnicima sa ogranicenom kolicinom prometa koji eto imaju mogucnost kacenja na hubove.

Sve ovo primi sa rezervom a pravu info ces dobiti samo pozivanjem kancelarije.
 
Da li Beogrid i dalje ima lokal? Dc++ sam daaavno koristio. Ukoliko postoji lokal, koliko Hubova ima? Šta još radi od p2p programa u njihovom lokalu?
 
Ima lokal 30/30Mbps.

Samo DC++ hubovi i oni su: za sve korisnike; one Sa preko 100GB Sera; one Sa preko 1TB Sera.

TeamSpeak u mrezi

a posto nisam igrac ne znam da li su I dalje aktivni game serveri za koje Sam citao da su (bili) odlicni.

Tacno je da si iza NAT-a, Ali on je vec godinama podesen tako da nema problema oko forwardovanja portova sto znaci da si dostupan na torrentima a zbog simetricnih brzina cak si u vrhu swarma. Imas licnu WAN IP adresu (takodje vec gidinama) pa ne trpis probleme o kojima se ranije pricalo a odnose se na "cekanje u redu" za download Sa fajl servera koji imaju ogranicenje prometa po adresi. Zbog toga sto ne mozes da se koristis resetom rutera zarad promene IP address moze se reci da si kod koriscenja fajl servera za koje je to potrebno u minusu. Ako Sam nesto od onoga sto te interesuje propustio podseti me. :)

EDIT: da malo pojasnim to oko promene IP address ...ona se menja jednom dnevno I to u pet sati ujutru sistemski I ti tu promenu ne mozes izazvati resetom SVOG rutera.
 
Poslednja izmena:
Slucajan dupli post, molim brisanje.
 
Poslednja izmena:
Aktuelna Beogrid ponuda mi deluje 'to good to be true'. Secam se da je SBB na pocetku svog rada imao lokal koji je bio velika prednost po meni u odnosu na ostale providere. Brojni su razlozi bili zasto su ugasili lokal nakon sto je SBB postao ozbiljniji a to svakako nisu bili tehnicki razlozi. Kome file host servisi nisu prioritet (kao npr. meni) ne vidim bolju opciju za odabir usluga interneta. Da li gresim?
Koji su konkretni HUB-ovi?
 
Jel ima neko u bloku 1 odnosno Fontani-Opštini NBG da je uveo Beogrid ? Par puta mi nisu odgovorili na mail kada sam se raspitivao oko pokrivenosti u ovom mom delu...
 
Najbolje je da ih pozoves i pitas.
Pitacu ih ja sutra ako se setim kada budem isao da platim racun.
 
Samo da znate da I Beogrid deli tablete uz dvogodisnje ugovore tako da svi kojima je istekla UO trk na produzenje.
 
Nazad
Vrh Dno