Šta je novo?

Beogrid - internet + TV

Jel koci nekome jos tv i net radi losije veceras ?

edit:proradio
 
Poslednja izmena:
To nije do neta nego do SBB streaming servisa za D3i. Meni se i sa Telekom mreze desava ponekad.

Dodatno - Beogrid bi trebalo da ponudi EON pakete i EON box 'mesto D3i - ali ne znaju kada... bice valjda :D
 
Poslednja izmena:
Znači od 1.1.2019. postojećin paketima koji se ukidaju povećavaju cenu za od 40 do 150 RSD mesečno u zavisnosti od paketa.

U vezi sa izmenama, korisnici imaju pravo raskida ugovora pre isteka perioda na koji je zaključen, bez obaveze plaćanja troškova u vezi sa raskidom, u roku od 30 dana od obaveštenja.
 
Zato sam ja i raskinuo ugovor sa njima jos prosle godine kada su povecali cene za 100din cini mi se.

Nije to vise Beogrid koji je bio... Nekada su bili najbolji sto se tice usluge i pouzdanosti.
 
Poslednja izmena:
Pa, gde SBB prodje tu vise trava ne raste. Videcemo. Stize "zlatno doba" SBB-a a Beogird... da makar ostanu sinhroni net paketi pa ce biti uspeh.
 
Ovo je pokusaj da ljudi prihvate malo lakse nove pakete koji verovatno uskoro startuju, mada i to je pitanje, trebali su prema njihovim najavama da startuju neposredno posle Sbb-a. Beogrid je povoljniji od Sbb-a i opet kazem pretpostavka je da verovatno uskoro krece EON platforma koja je inace skuplja pa znaju da nece tako lako ljudi preci na skuplje pakete. Ja sam konkretno na duo gold i placam sa jos jednim risiverom 2940 dinara. Pandan tom paketu je EON full, bar sto se tice tv kanala, koji kosta 3599+290 za jos jedan risiver, izadje 3889. To je razlika skoro 1000dinara. Ako se budu drzali Sbb-ovog cenovnika to je ogromna razlika. Zao mi je jako Beogrida koji jeste bio za mene najbolji provajder, odnos cena kvalitet. Prosli put kada sam bio kod njih da platim racun rekli su mi da se gubi i simetrija, pisao sam o tome u nekom od prethodnih postova da se ne ponavljam. Nazalost mislim da Beogrid nece jos dugo, nadam se da gresim.
 
Prosli put kada sam bio kod njih da platim racun rekli su mi da se gubi i simetrija, pisao sam o tome u nekom od prethodnih postova da se ne ponavljam. Nazalost mislim da Beogrid nece jos dugo, nadam se da gresim.

I meni su pre neki dan u call centru rekli da su paketi spremni, flajeri odštapani i da se sve izjednačava sa SBB EON paketima, što verovatno znači da se od 1.1. gasi "SBB ogranak Beogrid"
 
Ludilu nema kraja... nisu ni izbacili nove pakete, a postojeće su proglasili da "više nisu u komercijalnoj upotrebi" i podigli im cene od 1.1.2019.

http://www.beogrid.net/upload/document/promena_cena_paketa_koji_nisu_vise_u_komercijalnoj.pdf
*pritom imaju grešku u cenovniku, umesto paketa "DUO NET+TV" svuda stoji "DUO NET+Tel"

Gde si nasao ovaj fajl? Na sajtu nigde nisam uspeo da ga nadjem - ni pod vesti ni pod korisnicka dokumentacija. Dakle klasicno guranje pod tepih :)

Ovo je pokusaj da ljudi prihvate malo lakse nove pakete koji verovatno uskoro startuju, mada i to je pitanje, trebali su prema njihovim najavama da startuju neposredno posle Sbb-a. Beogrid je povoljniji od Sbb-a i opet kazem pretpostavka je da verovatno uskoro krece EON platforma koja je inace skuplja pa znaju da nece tako lako ljudi preci na skuplje pakete. Ja sam konkretno na duo gold i placam sa jos jednim risiverom 2940 dinara. Pandan tom paketu je EON full, bar sto se tice tv kanala, koji kosta 3599+290 za jos jedan risiver, izadje 3889. To je razlika skoro 1000dinara. Ako se budu drzali Sbb-ovog cenovnika to je ogromna razlika. Zao mi je jako Beogrida koji jeste bio za mene najbolji provajder, odnos cena kvalitet. Prosli put kada sam bio kod njih da platim racun rekli su mi da se gubi i simetrija, pisao sam o tome u nekom od prethodnih postova da se ne ponavljam. Nazalost mislim da Beogrid nece jos dugo, nadam se da gresim.

Sta?! Ukidaju simetriju? Pa bye bye man nece me videti od prvog januara ako je to tacno.
 
Ako Beogrid pređe na SBB pakete, to bi značilo da će brzine u trio paketima biti 75/5, 150/10 i 300/15 Mbps, a te brzine ne može da podrži Beogrid infrastruktura jer većina njihovih switch-eva je sa 100 Mbps portovima. Beogrid-ovi terenski radnici su mi pre godinu dana rekla da oni moraju da čuvaju 50 Mbps download-a (od tih 100 Mbps) za nesmetan rad do tri televizijska STB i za dve telefonske linije. Istina da su mi rekli i da će Beogrid-ova infrastruktura početi prelaziti sa ETTH na FTTH ali mislim da još uvek nisu odmakli daleko sa tim.
 
Love Hunter,

http://www.beogrid.net

KORISNIČKI SERVIS -> Korisnička dokumentacija -> Promena cena paketa koji nisu više u komercijalnoj ponudi 01.12.2018.
 
Poslednja izmena:
Hvala Dr.Veks! Hahah kakva fora, skroz ga cusnuli u dno a na pocetku vidim fajlove od 1.09. pa reko' nema nista novija od toga. Dakle ipak je guranje pod tepih tj. ko jos posecuje njihov sajt. Ccccc - hvala forumu i ljudima ovde.
 
Dakle od 1.1.2019. Beogird paketi se ukidaju za nove, a za postojece korisnike poskupljuju. Od pomenutog datuma ce postojati samo EON paketi - a u kom obliku (original SBB ili custom Beogrid) ostaje da se vidi.
Bitno je napomenuti da stari paketi (ovakvi kakvi su) nece biti ukinuti ni nakon isteka UO za postojece korisnike, odnosno da korisnici nece biti primoravani da prelaze na EON pakete.

E sad kao sto znamo kako su mislili da ponude EON paket 150/x kada su switch-evi 100 Mbps :) Menjaju onda i switch-eve logicno, ali tu nije kraj - SBB koliko znam gura sve preko koaksijalne infrastrukture - a nama je usao Ethernet u kuce. Delice i konvertor ETH -> Coax? Al' to je njihov problem, ne moj.. :)
 
Jesi li dobio ovaj info od zaposlenih u Beogridu ili zakljucujes na osnovu komentara na forumu?
 
Samo je pitanje kada ce ukinuti i pakete za vec postojece korisnike. Mislim da Beogrid pored Orion optike nema sta da trazi. Naravno, ko ima mogucnost da uvede.
 
Užas. Prošle godine su poskupeli, a ništa dodatno nisu uradili, bar da zamažu oči. Sad opet... Definitivno Orion ili neka druga alternativa...
 
IMHO za sve je kriv SBB. Prosto cilj im je potpuna dominacija i isti paketi za sve (prilagodjen onima koji gledaju rijaliti naravno). Beogird i jeste sizofrena prica od kako ih je kupio SBB - cuj ogranak... a sve sem rutera SBB-ovo. E sad jedino sto ocigledno nestaje sjajna ponuda kada je rec o simetricnom netu, to je najgore. Da su bili pametni pa da naprave reseller varijantu tj. da koriste samo SBB infrastukturu a da zadrze svoju ponudu ali avaj, velikom divu se to ne dopada nego samo svima ranilovka uz bednih 6 Mbit/s uploada i ono neopevano djubre od "siska" kao home gateway.
 
Poslednja izmena:
Svako nosi svoj krst tako i beogrid/sbb, njihova mana je da tamo gde posluje beogrid ima konkurecije vecinom(orion mts optika) i bolji paketi neta orion je cak jeftiniji i brzi a sto se tice tv ako im je ciljna grupa rijaliti i tu su propali jer svi operateri imaju to smece od programa po manjoj ceni od njih.
Videcemo sta ce biti od 1.1 ja sam pod ugovorom i jedino sto me odrzalo na beogridu je uredjaj-tv jer drugo nisu konkurentni jer drugi operateri navedeni imaju veci i download i upload a tv ima sbb/ikom bivsi bar kod mene tao da ni to nije exluziva.
 
Sta si sada ovde hteo da napises, samo ti znas :) AFAIK, niko sem Beogrida nema toliki upload u ponudi.

Dobro je, pomislio sam da je nešto do mene, pošto ga ni ja nisam razumeo :)

Elem, pošto nam se voljeni provajder izgleda utapa u SBB, zanima me sa kojim ste ga zamenili ili planirate da ga zamenite?

Ja sam zvao Orion i mts, u nadi da ću moći kod njih da potpišem ugovor za optiku, ali mrka kapa. Orion u mojoj zgradi (u Bloku 70) nudi samo adsl, a mts mi se nisu ni javili nazad sa odgovorom da li ima mogućnosti. Već su mi nudili iz SBB-a da potpišem ugovor sa njima, ali mi se to ne radi pošto je max upload 6 Mb/s.
 
Poslednja izmena:
Ne verujem da imas igde bolji upload. Ako postoji mogucnost da uvedes Mts, verujem da su dosta skuplji sa optikom u odnosu na Orion.
 
Dobro je, pomislio sam da je nešto do mene, pošto ga ni ja nisam razumeo :)

Elem, pošto nam se voljeni provajder izgleda utapa u SBB, zanima me sa kojim ste ga zamenili ili planirate da ga zamenite?

Ja sam zvao Orion i mts, u nadi da ću moći kod njih da potpišem ugovor za optiku, ali mrka kapa. Orion u mojoj zgradi (u Bloku 70) nudi samo adsl, a mts mi se nisu ni javili nazad sa odgovorom da li ima mogućnosti. Već su mi nudili iz SBB-a da potpišem ugovor sa njima, ali mi se to ne radi pošto je max upload 6 Mb/s.

Odakle ti da max 6 Mb/s kablovska je max 15 Mb/s a ko ima njihovu optiku sad im je max upload 100Mb/s
 
Ima bolje upload orion optika 100 mbit jer ima akcija uvek i ispadne me jeftinije od beogrida sad sto placam 4080 od 1.1 4230 a ovde 1000/100 za 4800 plus 20% popust celu ugovornu obavezu ispadne jeftinije nego beogrid a tv mi neznaci toliko :)

MTS je skup mada i on ima popuste ali moram videti delili su po zgradi ali nisam uspeo da vidim koliko ispadne njihov paket sa sve popustom .
 
Poslednja izmena:
Odakle ti da max 6 Mb/s kablovska je max 15 Mb/s a ko ima njihovu optiku sad im je max upload 100Mb/s
Tako su mi rekli kada su mi nudili da potpišem ugovor sa SBB-om, letos. Pitao sam agenta koji me je zvao da li može da se doplati za veću upload brzinu, rekao mi je da je to maksimalna upload brzina. Nisam proveravao da li se nešto promenilo u međuvremenu.

Sent from my MI 6 using Tapatalk
 
Bio sam juce u Beogridu, korisnik sam Trio Diamond (doplacujem HBO), ugovor mi istice krajem februara. Rekli su mi da mogu da mi ponude produzenje ugovora sa istim uslovima uz 10% popusta i HBO premium bez naknade, što dodje oko hiljadu dindzi uštede mesečno za celu ugovorenu obavezu... Ova ponuda važi samo do kraja decembra, a kasnije mogu u bilo kom trenutku da predjem na EON. Razmišljam da prihvatim, generalno sam zadovoljan uslugom, alternativa je MTS Box4 (nemam optiku u zgradi), koji je nešto jeftiniji (6m za dz svake 2godine), ali njihovu uslugu sam koristio pre 2 godine i tada je kvalitet interneta bash varirao - bilo je vremena da nece da ucita internet stranicu... Šta mislite o konkretnoj situaciji?
 
Simetrija Beogrida meni je pogodnost kakva ne postoji za te novce. A HBO je lep gest ;)
 
Slažem se. Simetrija je nešto najbolje što Beogrid ima. Ja sam u suštini zadovoljan i uslugom i stabilnošću mreže. Ono što mi se ne dopada to je najava da će se izjednačiti sa SBB-ovim cenovnikom i da će ukinuti simetriju a brzine download-a nisu u mogućnosti sa sadašnjom infrastrukturom da dižu. Samo u slučaju da naprave neke kompromise kao što su i do sada radili da im cene budu malo niže od SBB-ovih imaće nekog smisla u svakom drugom slučaju mislim da će oterati veliki broj korisnika.
 
Па добро, пошто не може велики download, онда ће и однос DL:UL да буде бољи него код СББ-а. Ако је за утеху, а није.
Симетрија па симетрија али то не значи много ако други повећавају брзине па као и код ТТ постојеће буду премале. Да ли је боље 50/50 као што максимално нуди Беогрид или рецимо 220/70 као што нуде неки овдашњи и то као средњи пакет? А није симетрија.
 
Nazad
Vrh Dno