Šta je novo?

Beogrid - internet + TV

Na osnovu čega to zaključuješ?



Sent from my Samsung G950FD using Tapatalk

Pitao sam direktno, da li ima sanse da ostanem na Beogrid-u. Dobio sam odgovor ne, Beogrid se gasi.
Zvacu sutra tehnicku podrsku, sada ne radi da proverim o cemu se radi.
 
Pitao sam direktno, da li ima sanse da ostanem na Beogrid-u. Dobio sam odgovor ne, Beogrid se gasi.
Zvacu sutra tehnicku podrsku, sada ne radi da proverim o cemu se radi.

Samo da se ispravim jer sam dobio losu informaciju.

Ne gasi se Beogrid nego ce samo prestati da pruza uslugu u delu grada gde sam ja pa svi koji zele biti prebaceni na SBB.

Info od podrske Beogrid-a.
 
To je to znači, nije me spinovao prodavac...
Jel se zna kada će to biti?
Koja se oprema uopšte dobija uz optiku?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Upravo sam pričao sa Beogridom i prelazi se na koax, a ne optiku pošto bi morali da vuku nove kablove, a ove imaju od IKOM-a.
 
Znaci blizi se kraj. Steta ako dodje do toga. Ja sam sve ove godine bio prezadovoljan Beogridom i njihovim simetricnim netom. Mnogi su mi zavideli na tome godinama.
 
Da , taj fazon. Više volim mojih 40/40 nego njihovih 200/20.
A i navikao sam se na simetriku kod Targa, pa Beogrida. Heh, 2 provajdera mi se ugasiše. Možda sam im baksuz. Ako SBB ovo pročita možda me odbiju [emoji3]



Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ode Beogrid, stigo SBB.
Latency je povecan u proseku za 4ms. Sto je se najvise vidi kod DNS-a gde je pre 1.1.1.1 bio na 2 ms a sada je na 6 ms.
 
6ms je odlično za kabl...


Sent from my Samsung G950FD using Tapatalk
 
Winter is coming
89e6ab46e32e4c306bc39cca073e0237.jpg
d5031d861e1e5acaeb2bb2102af811b2.jpg


Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Da li su poceli sa gasenjem korisnika?
mene su takođe zvali početkom avgusta sa ponudom da pređem na SBB na šta nisam pristao. Otišao sam direktno da se raspitam kod njih i rečeno mi je da isključuju korisnike u blokovima južno od Jurija Gagarina (45, 44, 70, 70a) i da ne postoji način da se ostane njihov korisnik.
 
Bio sam pre neki dan do Beogrida da platim racun i pitao sam sta se desava s obzirom da je sada na mestu Beogrida otvorena kancelarija SBB-a. Rekose mi da se radi kompletna integracija sa SBB-om, da je planirana optika koja bi trebala biti zavrsena do kraja 2019. godine i da ce prvi blokovi koji budu prebacivani na optiku biti Blokovi 71 i 72. Bice i nekih novih paketa. Koliko je sve ovo proverena informacija vreme ce pokazati.
 
Optika zvuci super, ali tesko da ce biti simetrija, cak ni 2:1. A o ceni bolje da ni ne govorimo.
 
Nema simetrije. SBBovi optički paketi su u ponudi

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ja bio juce bas da vidim o ovome sto se pise ove, oni u ofisu pojma nemaju ni okakvom prebacivanju ljudi sa beogrida na sbb, i proverili bas za moju adresu i kao sto sam i mislio ne radi se nikakva sbb integracija, verujem da negde rade al ocigledno je lokalnog tipa nije da se svi grid korisnici prebacuju
 
Iskreno, nisam ni pogledao SBB cenovnik optike pre pisanja komentara. Ali su mi pretpostavke bile na mestu. Koliko vidim i na optici je obavezan TV? Ja kod Beogrida koristim samo net i fiksni (da mogu da me zovu neki stariji bliski ljudi koji se od istog ne odvajaju). Sto ce reci da ako hocu da ostanem Beogrid/SBB korisnik umesto 1880 dinara, moracu da placam 3400. Zanimljivo. A kod Oriona to imam za 1600...

Pa dobro, ako su gadljivi na moje "sitne" pare, ima ko nije.
 
Ja bio juce bas da vidim o ovome sto se pise ove, oni u ofisu pojma nemaju ni okakvom prebacivanju ljudi sa beogrida na sbb, i proverili bas za moju adresu i kao sto sam i mislio ne radi se nikakva sbb integracija, verujem da negde rade al ocigledno je lokalnog tipa nije da se svi grid korisnici prebacuju

Ocigledno sve zavisi na koga se naleti kod njih, verovatno ne smeju na sav glas da to spominju. Momak kod koga sam placao racun mi je o sve o integraciji ispricao. Prebacivanje na SBB je vec pocelo u nekim blokovima sto ne znaci da ce odmah sve prebaciti, verovatno idu u nekim fazama. Kao sto sam rekao receno mi je da im je plan da se prebace na optiku do kraja 2019. A i ovo sto su otvorili prodajno mesto SBB-a ipak nesto znaci, Beogrid ima samo mali kutak i mali natpis tako da to svakako nagovestava skori kraj, i ako bih voleo da bude drugacije jer volim moj simetricni net. :)
 
Možda gase Beogrid infrastrukturu samo u zgrada gde je bio prisutan Ikom!?
Pošto je SBB kupio Ikom, integriše Ikom-ovu mrežu u svoju i zato ne želi da ugasi Ikom-ovu infrastrukturu.
Jer SBB je pretežno kablovski (koaksijalni) operater.
 
Juce sam sreo momke kako prikljucuju komsiju u Bloku 28. Potvrdili su pricu da ce se u narednih godinu dana preci na optiku. Koliko sam razumeo Beogrid je vec imao optiku do zgrade, ostaje im samo da zamene infrastrukturu unutar zgrade... nece se ici korak unazad sa koaksijalnim kablovima već se definitivno prelazi na SBB optika pakete...
 
Beogrid je imao optiku do zgrade (FTTB - Fiber To The Building) još pre par godina.
Optika do switch-a, a po zgradi UTP kablovi do krajnjeg korisnika (ETTH - Ethernet To The Home).

Kada su završili proces polaganja optike do svake zgrade odnostno switch-a (FTTB) polako su počeli da polažu optiku i do krajnjih korisnika (FTTH) u obliku GPON.

E sada mi samo nije jasno ko je sve konkurencija u zgradama ili blokovima iz kojih se Beogrid navodno povlači i dolazi ponuda SBB-a?

Jedan korisnik foruma je napisao da se Beogrid povlači iz blokova južno od Jurija Gagarina (44, 45, 70 i 70A) i ustupa mesto SBB FTTH, dok drugi da se izgradnja i prelazak na SBB FTTH pakete nagoveštava u blokovima 71 i 72.
 
Poslednja izmena:
Kod mene u zgradi (Blok 45) trenutno postoje sledeće instalacije SBB optika, Mts optika, Beogrid (fttb), Targo (ftth), Radijus Vektor i Masko.
Agent SBBa je i dalje uporan i zvrcka me s vremena na vreme

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Da li možda neko zna da li će i Beogrid da ponudi nove EON pakete pošto na njihovom sajtu još uvek nema nekih novih informacija?
 
I ja bih to voleo da znam. Danas idem da platim racun pa cu da se raspitam.
 
E ovako stoji situacija sa Beogridom, stim da uzmite sve sa rezervom do sledece nedelje kad zvanicno izlazi ponuda. EON ce biti i kod Beogrida sa cenama slicnim kao kod SBB-a. Nazalost gubi se simetrija. Tako ce recimo najjeftiniji paket duo biti sa brzinom 50/15, stim da postoji akcija ukoliko se produzi ugovor zadrzava se upload postojeceg paketa. Recimo ja imam gold duo 30/30 sto znaci da bi sada bio 50/30 a ukoliko se predje na trio bio bi 50/50 ako sam dobro razumeo. Jos jedna akcija ima za produzenje ugovora a to je da se i pretplata placa u prvih 6 meseci za duo odnosno prvih godinu za trio pakete u iznosu stare pretplate odnosno pretplate koju trenutno placate. Ono sto je dobro da se ne placa nikakva jednokratna naknada za EON box i bice u ponudi iskljucivo samo oni, stari boxovi se povlace naravno samo uz potpisan nov ugovor. Naknada za dodatni box nece biti vise 250 nego 290 dinara. To je ono sto mi je receno danas u Beogridu stim sto je sve ovo jos uvek nezvanicno, sledece nedelje izlaze zvanicno paketi pa cemo videti sve detaljno. Sve u svemu malo poskupljuje pretplata ali dobija se povecanje brzine i napokon sto se mene tice manjaju ovi Albisi koji su totalni krs.
 
Ima li nekih novosti, ja sam zvao početkom prošle nedelje, rekli su mi da ce izbaciti EON ponudu na sajt do kraja nedelje, ali i dalje nema informacija o novim paketima i promenama za Beogrid korisnike...
 
Mrtva firma da mogu sad bi ugasili beogrid cak ni ponudu svoju neazuriraju duze vreme vec.
 
Moji treba da produze uskoro ugovor, a na Beogridu su - a posto imaju 2 starija Tva (plazmu i lcd) dobro bi im dosao EON Box uredjaj kontam , jer nijedan TV im nije smart.

Stan je u Sasvkim blokovima , pa su me pitali da li Beogrid jos uvek nudi svoje pakete, jer su iz autobusa videli da je skinut natpis Beogrid kod poslovnice i pise samo SBB?
 
Moji treba da produze uskoro ugovor, a na Beogridu su - a posto imaju 2 starija Tva (plazmu i lcd) dobro bi im dosao EON Box uredjaj kontam , jer nijedan TV im nije smart.

Stan je u Sasvkim blokovima , pa su me pitali da li Beogrid jos uvek nudi svoje pakete, jer su iz autobusa videli da je skinut natpis Beogrid kod poslovnice i pise samo SBB?

Pise i dalje Beogrid samo ne onako jako istaknuto vec na prozoru kao promo plakat da stoji utisnutno na prozoru, a ispred je ono da se iz aviona vidi SBB
 
Nazad
Vrh Dno