Šta je novo?

Beogrid - internet + TV

ali oni jesu na SBB Trio gold paketu, cak im i u ugovoru u tekstu svuda pise SBB?
 
Da stoji ali opet ti kazem sbb nije isto sto i beogrid zato sistem i nedaje aktivaciju jer kako da ti dodaju 10 mbit sa supersetom (dal uz to ide i upload posto beogrid praktikuje simetriju a cisto sumljam da daju to), plus to nemas nigde na sajtu beogrida za telenor i superset,a i dao sam sliku iz moj sbb naloga.
Nemoguce je preci na sbb pakete jer nije ista tehnologija, nazalost to jos nije cisto sta je beogrid a sta sbb pa to buni ljude(beogrid je kao ponuda d3i sto nude ista je lista kanala a oni nemaju superset koliko znam).
 
Haha - to je vec zasu. Kako moze da se gleda odvojeno kada na racunu jasno stoji SBB DOO, njihov ziro racun, njihov generisani poziv na broj?! Beogrid je ostao u totalnoj senci - samo logo stoji na koverti!

Sad cu iz principa da ih zovem da se zalim zasto ne mogu taj dual da aktiviram kod Telenora (imam ovaj novi Play paket pa mi je sve jedno inace :d)

SBB me podseca na Microsoft od pre 10-15 godina, imaju najveci udeo na trzistu (citaj: skoro pa monopol), pricaju bajke, a usluga sve gora i gora. Do mere da te prave budalom sa takvim pricama. xD
 
Sad cu iz principa da ih zovem da se zalim zasto ne mogu taj dual da aktiviram kod Telenora (imam ovaj novi Play paket pa mi je sve jedno inace :d)

Nažalost ništa od "Superseta" za Beogrid korisnike...

"Paket koji vi koristite ima identičan naziv, TRIO GOLD, međutim razlikuje se pre svega zbog drugačije mreže u odnosu na mrežu koju koristi sam SBB. Zbog toga vi imate privilegiju da koristite simetričan internet protoka 30/30 Mbps što recimo korisnici istoimenog paketa u SBB-u nemaju. Brzina protoka je naveden u ponudi sa cenovnikom. Opšti uslovi i ponuda naših usluga sa cenovnikom se nalaze na web stranici http://www.beogrid.net u odeljku korisnička dokumentacija, a posebni promotivni uslovi su takođe navedeni na pomenutoj web stranici (član 1. tačka 6 vašeg ugovora). Na žalost, telenor setup usluga nije navedena ni u jednom dokumentu i mi je ne nudimo našim korisnicima."

Nakon žalbe ratelu zbog obmane sa identičnim nazivima paketa i lažnim predstavljenjem kao da su i dalje posebno (ugašeno) privredno društvo,
jedino što su promenili je da sada svuda stoji " SBB d.o.o. ogranak Beogrid".

Mogao bih još da pišem Ratelu jer u ugovoru i opštim uslovima se nigde ne spominje "ogranak", tako da pravno gledano imamo pravo na "Superset"...

Srećom, pa mi uskoro ističe ugovor, jer za postojeće korisnike ne nude NIŠTA, internet se u većernjim časovima "vuče", paketi su im već zastareli, 3 godine nisu ništa ulagali...
 
... posebni promotivni uslovi su takođe navedeni na pomenutoj web stranici (član 1. tačka 6 vašeg ugovora). Na žalost, telenor setup usluga nije navedena ni u jednom dokumentu i mi je ne nudimo našim korisnicima."[/I]
E pa bas zato sto se izreklamirana usluga ne pruza svim SBB korisnicima na nacin na koji je izreklamirana a cak se ni ne nalazi ni u jednom dokumentu, bas zato je to dovodjenje SBB-ovih korisnika u zabludu laznim reklamiranjem.

Zar ne?

EDIT: portal i aplikacija za upravljanje nalogom je identicna za sve SBB korisnike pa i za Beogrid korisnike. Beogrid korisnici takodje koriste "mojSBB" nalog isto kao i svi drugi SBB korisnici kod pristupanja servisima poput "unifi", "unifon", "eon", "unifi travel"... ...i sad kad treba pruziti svim SBB korisnicima izreklamiranu uslugu, neko pokusava da objasni kako Beogrid korisnik nije isto sto i SBB korisnik?

Ako nismo SBB korisnici gde je onda "mojBeogrid" aplikacija ili "mojBeogrid" portal za upravljanje nalogom?

Astal da blista bejbi!
 
Poslednja izmena:
Beogrid ce od 16 aprila imati jace cene za nove korisnike. Do sada su davali 4 meseca po 1 dinar za ugovor od 24 meseca, sada ce davati snizene cene za 6 meseci. To snizenje je nesto sto lici na 2 meseca po 1 dinar, cak losije. Za Duo paket od 3590, 6 meseci se placa po 2600.
 
Pa da, uvodi SBB svoje cenovnike i svoje promocije
 
Daklem, usrali su Ikom, nema vise ni jedan digitalni kanal u "osnovnom" paketu za 1300 din. Pazi cak ni one sa nacionalnom frekvencijom ne daju - eeej, pa to je vec kriminal u kriminalnoj "drzavi".
A sada ce i Grid d'useru tj. vec uveliko rade na tome.
 
Ne brini, useravaju i Beogrid as we speak - juče su me prebacili na privatnu IP adresu tako da spolja ne mogu da pristupim svom računaru i sad me javna IP adresa košta dodatnih 400 dinara mjesečno. I do sada su svaku noć mijenjali adresu (za razliku od Targa kod koga mi je ista adresa trajala mjesecima ako ne i godinama), ali me to nije tangiralo.
 
Ne brini, useravaju i Beogrid as we speak - juče su me prebacili na privatnu IP adresu tako da spolja ne mogu da pristupim svom računaru i sad me javna IP adresa košta dodatnih 400 dinara mjesečno. I do sada su svaku noć mijenjali adresu (za razliku od Targa kod koga mi je ista adresa trajala mjesecima ako ne i godinama), ali me to nije tangiralo.

evo sad završio razgovor sa tehničkom podrškom... ni oni ne znaju da se desila promena. nisu normalni. kaže mi tip da zovem ujutru kad im bude prisutan koordinator pa da saznaju dal je ovo privremena il stalna mera
 
evo sad završio razgovor sa tehničkom podrškom... ni oni ne znaju da se desila promena. nisu normalni. kaže mi tip da zovem ujutru kad im bude prisutan koordinator pa da saznaju dal je ovo privremena il stalna mera

Ja sad pogledah ruter, adresa 100.96.86.191. Ne znam čemu onda sinhrona brzina interneta, osim da te navuku da plaćaš još više.
 
Mogu slobodno da ugase Beogrid. Ako sam ista čuo dobro i pozitivno za Beogrid, onda je to simetricni internet. To je taj momenat koji ih je izdvajao iz mora drugih i besmisla integracije sa SBB-om. Ljudi trpe svasta zarad benefita većeg uploada, i generalno okuplja ljude kojima je to bitnije od ostalog. Staviti ih iza CGNAT-a je ne promašaj, nego sadizam. Ako je došlo kao uslov iz SBB-a onda je jasan signal da hoće da se rese korisnika i izvuku iz ugovora.

Ništa bolje nije ni sa optikom i drugim ozbiljnijim varijantama interneta kod drugih provajdera. Moraju razlučiti da power user-i gravitiraju ka većim i skupljim internet paketima sa debelim razlogom.

Da, mnogo korisnika neće ništa primetiti, ali ako nemaju brzi opt-out iz CGNAT-a biće propast. Sve me ovo podseća na eru modema, BBS-ova, dvojnika, pupinizacije itd... kad smo se borili sa PTT-om i ‘majstorima’ da skapiraju da to sto se čuje neko sa druge strane ne znaci da parica nema smetnji. Sad će se svesti na ping i Speedtest na njihov server i to ti je internet, šta će ti više.
 
Nije mi jasno zašto su provajderi tolko lenji po pitanju IPv6 (da ne potroše neki dinar na implementaciju istog). Ako je već tako, bar napravite opt-out (jer sve jedno nemate dovoljno IPv4 adresa). Pa ko traži javnu, dajte, ko ne traži, on i ne zna u čemu je razlika.

SBB je po tom pitanju baš loš u odnosu na ostale.
 
He, ja od starta imam staticku. Ali to sto rade CGNAT je svakako target obican prosecan kucni korisnik. Budimo realni 99% takvih nece ni primetiti nista niti znaju sta je IP adresa uopste. Dodatno svakako kod Grid-a to i tako nije imalo smisla jer se svaki dan menjala adresa.

Dakle preostaje vam jedino standardno port 80/443 za neki tunneling kada niste kuci.


Nije mi jasno zašto su provajderi tolko lenji po pitanju IPv6 (da ne potroše neki dinar na implementaciju istog). Ako je već tako, bar napravite opt-out (jer sve jedno nemate dovoljno IPv4 adresa). Pa ko traži javnu, dajte, ko ne traži, on i ne zna u čemu je razlika.

SBB je po tom pitanju baš loš u odnosu na ostale.

Da su samo nasi, bilo bi lako. Ceo svet kaska za IPv6, tj. apsolutni prioritet je IPv4 i dalje nazalost. Svi zele maksimalnu kompatibilnost, i onda da dobijes negde samo IPv6 bez IPv4, QQ lele.
 
Poslednja izmena:
СББ додатно зарађује, ем не троши на 6 ем продаје другима 4. Не знам како је код других, да ли се ради на 6 или сви нешто чекају??

Е да, не разумем зашто сбб и остали не враћају јавну на захтев, то би било минимално а не би били пљувани. Врате једном јавну и натују десеторицу, не би се ни приметило.
 
Poslednja izmena:
Bio do poslovnice jutros i aktivirao fiksnu. Sležu ramenima, nisu imali pojma šta se dešava. Pitam za IPv6, kažu da se ne nadamo dobrim vestima u skoroj budućnosti. Ustvari, sad sve isključivo zavisi od SBB-a. Beogrid, u smislu uticaja na odluke u vezu usluga, apsolutno ne postoji

Sent from my TA-1012 using Tapatalk
 
Bio do poslovnice jutros i aktivirao fiksnu. Sležu ramenima, nisu imali pojma šta se dešava. Pitam za IPv6, kažu da se ne nadamo dobrim vestima u skoroj budućnosti. Ustvari, sad sve isključivo zavisi od SBB-a. Beogrid, u smislu uticaja na odluke u vezu usluga, apsolutno ne postoji


Aktivirao? Misliš platio? Koliko je doplata za fixnu?

Još malo pa će se pojaviti doplata za dinamičnu ip adresu. Pa polako prioritetni saobracaj, pa će nam uvesti zone saobracaja kao za telefoniju ;)
 
Pisao sam već ranije, čista matematika i internet ruting tabele ne lažu, SBB nije prestao da oglašava nijedan deo svojih adresa, sto bi bio prvi znak da prodaju adrese. Naprotiv, pojavljuju se novi mali IP opsezi stalno, sto znaci da definitivno kupuju adrese, a ne prodaju.

Znajući broj adresa koji SBB ima (oko 500.000) i broj korisnika (skoro milion) moj je zaključak da su već neko vreme u problemu sa nedostatkom IP adresa, sto objašnjava ovako agresivne prelaske na CGN.

Sto se tiče pitanja zasto ne vraćaju adrese na zahtev, na kablovskom se to problem jer bi morao da se alocira opseg koji bi zavisio KD očekivanja koliko će korisnika traziti nazad javnu adresu, pa bi došlo do situacija da bi negde te adrese bile slabo iskorišćene, a na drugim mestima bi bilo manjka. Na Beogridu gde se koristi PPPoE, to bi bilo lakše...


Sent from my Samsung G950FD using Tapatalk
 
Znajući broj adresa koji SBB ima (oko 500.000) i broj korisnika (skoro milion) moj je zaključak da su već neko vreme u problemu sa nedostatkom IP adresa, sto objašnjava ovako agresivne prelaske na CGN.

Pa ne objašnjava. Na portalu je bilo moguće videti mesečnu potrošnju, što znači da su u stanju da uključe CG NAT neaktivnijim korisnicima kad bi hteli, samo je očigledno da ne žele da se cimaju oko toga i da smatraju da ih postojeći negativni publicitet po forumima ne ugrožava.

Plus - odakle ti taj podatak o milion korisnika, ukupno je korisnika fiksnog broadbanda u Srbiji oko 1,5 miliona, od čega je SBB-ovo 32% (28 + Ikomovih 4), dakle manje od pola miliona.

P.S. Je l' te SBB-ove opsege pratiš na nekom javno dostupnom sajtu?
 
Hvala puno.

Ovaj je korisniji - piše da ima 516k IP adresa, a ima i grafikon kretanja njihovog broja u zadnjih godinu dana. Pre godinu dana bilo ih je 477k, a broj je značajno porastao samo jednom, u drugoj polovini maja prošle godine.
https://dnslytics.com/bgp/as31042

cTgE5RN.png
 
Kada vam se sad restartuje ruter za novu ip, pre je bilo posle ponoci negde oko 3 sad jedan dan pre ponoci drugi dan oko 8 usred dana sto se nikad nije deslio.
 
Da li postoji bilo kakvo rešenje nakačiti se na VPN Fritzbox-a sad kad je iza NAT-a?

Ne gine mi izgleda da izajmim statičku IP adresu za 390 kinti, bez bilo kakve potrebe. Ne mogu da verujem da Beogrid ima višak svojih korisnika, bez obzira što je sad to sve SBB.

Još jednu stvar sam provalio, možda će vam biti od koristi, ako se zbog dece aktivira Parental control, TV risiveri posle restarta ne mogu da se nakače na servere. Moraju da se stave u unrestricted polisu da bi proradili.
 
Nesto se cudno desava, nemaju opremu za prikljucenje novih korisnika... nesto je cudno.... jos ovo sa ip adresama... 390 je mnogo za ip adresu... trebali bi za ozbiljnije pakete da daju dinamicku javnu, ili doplata 100 din...
 
Bio sam kod njih pre mesec dana sa drugarom iz blokova, prelazio kod njih sa adsla, tad su nam rekli da su dobili nove uredjaje, da nema više TP-linka... možda je to to...


Sent from my Samsung G950FD using Tapatalk
 
Ja sam skoro dobio novi ruter innbox v45 kada sam potpisivao novi ugovor.
 
To je ruter koji u hrvatskoj dosta provajdera koristi. Kakav je Beogrid sto se podešavanja modema/rutera u Bridge mode? Jel daju parametre za PPPOE ili moraš da provaljues, kloniras mac adresu itd?
 
Nazad
Vrh Dno