Šta je novo?

Beogrid - internet + TV

imam beogrid 40/40...
vec neko vreme uvece posle 9 do kasno u noc (bar do 04 kad legnem) internet mi ide 300kb/s

pitanje za legende iz beogrida: sta tacno izvodite i prestanite sa tim

EDIT: tek sad vidim ovo
"Poštovani korisnici,
Od 01. januara 2018. godine usled rasta troškova poslovanja, cena svih Beogrid paketa će biti povećana za 100 dinara.
Pretplatnici imaju pravo raskida ugovora pre isteka perioda na koji je zaključen, bez obaveze plaćanja troškova u vezi sa raskidom, u roku od 30 dana pre početka promene cene.
"
uh, odlicno.. ovo mi je leglo savrseno..
 
Poslednja izmena:
Orion da valja, ne bi ljudi bezali od njega.

A sto se tice uploada, istina je da Beogrid jedini ima simetrican upload ali to mahom ne treba obicnim korisnicima vec firmama.

Huh, danas upravo tipicnim home userima treba veci upload - zasto - pa torrent-ovanje pre svega. Da ne pricam "zasto mi sporo radi telefon kada saljem UltraHD album slika sa mora drugarici".... u jednom cugu salju 3 GB i ocekuju da to razumno traje. Sa tipicnim max 2 Mbit/s koliko svi imaju - to je jako tesko ostvarivo. Na 50/50 slanje ide ~5 MB (megabajta) po sekundi.

imam beogrid 40/40...
vec neko vreme uvece posle 9 do kasno u noc (bar do 04 kad legnem) internet mi ide 300kb/s

pitanje za legende iz beogrida: sta tacno izvodite i prestanite sa tim

Ja nemam tih problema, da li si zvao teh. podrsku? Sigurno je problem lokalne prirode.
 
Poslednja izmena:
[qoute]
Ja nemam tih problema, da li si zvao teh. podrsku? Sigurno je problem lokalne prirode.[/QUOTE]
[/qoute]

zvao.. kazu da sacekamo do sutra..
 
Pa eto :) Cimaj ih opet ako ne radi.... to im je posao a ti placas uslugu. I svima lepo (kada se resi naravno).
 
Nestao. A korisnicki servis iskljucen, nece da se javljaju... Kaze automat-teta, posaljite nam mejl.
 
Ocajna im je podrska otkako su pod SBB-om
 
Ko jos radi nedeljom popodne :d

Jesu li vam rekli sta je bio uzrok?

P.S. sve sto padne pod sake SBB-u neminovno ide na dole... xD nadajmo se da nece gore od ovoga.
 
A ni cetvrtkom nije red da se radi, posebno ne popodne. :)

Kako da nam jave, servisne informacije na sajtu im sluze samo da objave poskupljenje i izbacivanje decijih kanala.
 
Postali su pilićari, što se tiče administracije. Usluga se i dalje drži.

Pokušao sam da iskoristim ovu "ponudu" za raskid ugovora, tako da dobijem TV za dinar, pošto stare korisnike gledaju samo kada treba podsetiti za plaćanje računa. Otišao sam kod njih 13.12. sa namerom da sve to završim u jednom danu (raskid ugovora, potpisivanje novog, uzimanje TV-a :) ).

Prvo su mi rekli da ako ja raskinem ugovor, ne mogu da dobijem TV potpisivanjem novog ugovora, jer me i dalje vide u sistemu. Ok, potpisaće supruga, kao novi korisnik. Opremu moram sam da skidam i donosim kod njih.
Zatim, moraće da se čeka 5 dana za montažu, "velika im je gužva ovih dana" (u poslovnici sam bio samo ja i dvoje zaposlenih, telefon nije zvonio uopšte za tih pola sata koliko sam bio tamo). Dobro, ni to nije problem.
Ipak, moraće da provere i sa pravnom službom, pa će mi javiti. Dobro, nije problem, sačekaću.

Čekao sam do 25.12. da se jave, naravno da su ćutali. Kada sam ih pozvao, dobio sam odgovor da može ("upravo smo dobili potvrdu od pravne službe") ali je ovaj put rok za montažu povećan na 15 dana. Na moje pitanje što mi ne daju opremu, sam ću je postaviti, dijalog je bio sledeći:
- "Ne može, moraju serviseri"
- "Pa ako već sam skidam opremu i donosim, šta je problem da i sam postavim opremu?"
- "Pa takva su nam pravila"
- "Pravila su vam apsurdna"
- "Takva su, ne možemo da ih menjamo"
- "Potpisaću papir da sam preuzeo ispravnu opremu i da je sam postavljam na svoju odgovornost"
- "Ne može tako, moraju serviseri"

Tu sam naravno odustao. Držim se svojih 30/30 i ćutim dok se ne pojavi nešto bolje...
 
O cemu ti pricas meni su 10 dana aktivirali uslugu fixne IP....tj nije bila aktivirana dok se posle 10 dana nije konacno javila strucna osoba na telefon i zavrsila to za 2min...
 
Ja sam raskinuo ugovor sa njima, presao na Orion. Usluga im je uvek bila odlicna, internet radi full ali im je podrska znacajno opala.

Jos kada sam pitao da li mogu da raskinem ugovor, kazu ne moze, ugovor vam je do 2019. Ja je pitam, kako ne moze kada povecavate cene i na sajtu lepo pise da ugovor moze da se raskine, a kao, pa da, zbog toga moze.

Mislim se...
 
Pa gde si ti cuo da mozes bez penala da raskines Ugovor? Ako imas ugovornu obavezu? Nigde to nema. Zato i love korisnike na fore i promocije. Dakle mozes da se "skines" ali da platis unapred sve pretplate... do kraja. Tako je oduvek bilo kod svih usluga tipa mobilna telefonija i sl.
Ti kazes da su ti ipak odobrili raskid, jer si se pozvao na clan Ugovora gde nisu smeli da dizu cene? Hm, to vec mozda ima smisla (iz pravnog ugla), ali uvek mogu da se ograde i vrate staru cenu za korisnike sa UO. Cudi me da to nisu resili tako, kakav amaterizam?! :zgran:

I ja se "nerviram" sto imam UO do 2019 - a MTS uveo optiku pre 2 meseca u zgradu. Ali videcemo kakva ce im biti ponuda za tu optiku....


Inace sta je lose kod televizije - ali ovo ide na racun SBB-a.
HD kanali kao sto znamo ne mogu da se vracaju u rikverc.
Ali evo tokom ove NG promocije kada su nam dali HBO kanale na mesec dana - vidim da oni mogu?! Zasto? Zasto moj Cinestar Premiere 1 + 2 koji su isto premium movie kanali to ne mogu? A isto se doplacuje za njih.

Tako da SBB.... sta reci. *****izam. Imam uslugu koju polovicno mogu da koristim. Onda neka makar daju Cinestar Premimre nonHD verzije, pa da makar tamo moze da se gleda u riikverc kako i radimo za sve ostalo... HD vs. NON-HD...
 
Poslednja izmena:
Ovo je objava na njihovom sajtu:

"01. Decembar 2017.
Poštovani korisnici,

Od 01. januara 2018. godine usled rasta troškova poslovanja, cena svih Beogrid paketa će biti povećana za 100 dinara.

Pretplatnici imaju pravo raskida ugovora pre isteka perioda na koji je zaključen, bez obaveze plaćanja troškova u vezi sa raskidom, u roku od 30 dana pre početka promene cene."

Cak mi je rekla jedna zena da su im odobrili da ostave stare cene paketa korisnicima koji hoce da raskinu ugovor i sto je najgore, verovatno bih i ostao da nije dosla druga i bila u fazonu, hoce da raskine ugovor zbog povecanja cene od 100din!? Dobro, donesite mu onda da potpise raskid ugovora i ja lepo potpisao :D

Nemam zamerke na njihov net, samo sto su im vremenom brzine ostale male u odnosu na druge, a cene drze i dalje. 1500din optika 100/10, a kod njih 30/30 1790 sada. Pa ko bi normalan placao vise za manju brzinu ako ima alternativu naravno.
 
Ovo je objava na njihovom sajtu:

"01. Decembar 2017.
Poštovani korisnici,

Od 01. januara 2018. godine usled rasta troškova poslovanja, cena svih Beogrid paketa će biti povećana za 100 dinara.

Pretplatnici imaju pravo raskida ugovora pre isteka perioda na koji je zaključen, bez obaveze plaćanja troškova u vezi sa raskidom, u roku od 30 dana pre početka promene cene."

Cak mi je rekla jedna zena da su im odobrili da ostave stare cene paketa korisnicima koji hoce da raskinu ugovor i sto je najgore, verovatno bih i ostao da nije dosla druga i bila u fazonu, hoce da raskine ugovor zbog povecanja cene od 100din!? Dobro, donesite mu onda da potpise raskid ugovora i ja lepo potpisao :D

Nemam zamerke na njihov net, samo sto su im vremenom brzine ostale male u odnosu na druge, a cene drze i dalje. 1500din optika 100/10, a kod njih 30/30 1790 sada. Pa ko bi normalan placao vise za manju brzinu ako ima alternativu naravno.

Upload nema cenu....kome je to bitno ne gleda nista drugo
 
Upravo tako @Nekron.

@el_patron: dakle dali su da se raskine Ugovor, ali 30 dana pre pocetka poskupljenja? Dakle samo 1. decembra je to bilo moguce uraditi?!
 
Ceo decembar si imo za raskid ugovora ali to vervatno većina i nije ni videla pa kad im dođe u februaru račun za januar tek će tad saznati za poskupljenje ali onda neće moći da raskinu pošto je rok prošo.
 
Ko je hteo da raskine ugovor raskinuo je i sam je kriv sto neprati mada mislim da to nije ovde poenta kod el_patron-a (pisao je na temi u orionu https://forum.benchmark.rs/showthread.php?229973-Orion-Telekom&p=5354197&viewfull=1#post5354197) nego pasivnost samo beogrida na povecanje brzina (cak je i mrtva posta digla brzine :)) , ono sto ja im zameram odnos sa starim korisnicima jer izgleda nas dinar nevredi isto kao od novog jer oni se obavezu na 2 godine a primer dobijaju sta dobiju dok za nas stare korisnike to nevazi koji isto bismo bili u obavezi da se obazemo ugovornom obavezom sto se da videti iz prilozenog linka uz nepovecavanje download-a gde je najbrzi download 50mbit od decembra 2015 ako me secanje dobro sluzi.
https://prnt.sc/hy0aw5
http://beogrid.net/upload/document/beogrid_akcijski_cenovnik_01_2018.pdf

Isto je neverovatno da mogu HBO HD kanali da se vracaju unazad dok drugi ne mada mislim da to nije pitanje za beogrid nego sbb.

PLus je upload kome je bitan mada vecina ovde koji komentarisemo zivimo gde ima konkurencije za upload pa to nemoze biti adut(da zivimo negde gde je adsl itd jedina opcija pa i razumem), i druga stvar je stabilan net i nizak ping sto je za svaku pohvalu.
 
Isto je neverovatno da mogu HBO HD kanali da se vracaju unazad dok drugi ne mada mislim da to nije pitanje za beogrid nego sbb.

Kazu ovo je direktno na racun SBB-a. Sto i jeste tako, jer kao sto znamo D3i ciji su uredjaji i infrastruktura. Ja sam se zalio - zasto ja placam Cinestar Premiere 1 i 2 kao nekakve premium movie kanale - a nemam mogucnost vracanja unazad? Retko kad gledam TV ali kad gledam hocu da vratim ono sto me zanima. I bas to ne mogu jer je neki prch iz SBB-a smislio tako. A HBO moze - sto je direktna diskriminacija. Najmanje sto su mogli da urade jeste da ponude alnternativu - nonHD kanale. I ne bi bilo problema. Kao sto radimo za ostale HD i non-HD kanale kada hocemo da gledamo u rikverc. Ali ni to nisu ponudili (SBB).
SBB - the widow maker, eto sta su oni xD :d
 
Cinestar Premiere 1 i 2 neko reče da nemaju u nazad ni u Hrvatskoj ni u Sloveniji ali kod njih uz pretplatu ide i cinestar vod što je možda i bolje nego 72 sata u nazad
 
@Jok je objasnio sto se tice raskida ugovora.

@cole85 Upravo to, odnos prema starim korisnicima i pasivnost kod povecanja brzina. Ja se ne secam kada su zadnji put menjali brzine. Inace sam bio njihov korisnik od pocetka, imao sam paket 512/512kb/s i ponovicu jos jednom, nemam zamerki na kvalitet usluge u smislu stabilnosti internet konekcije i isporucivanja deklarisane brzine. Imam zamerke na support otkako su sa SBB-om.

Najgore od svega je to sto starim korisnicima nista ne daju. Ja sam u septembru cini mi se, hteo pored neta da ubacim i TV. Ugovor mi je isticao i pri potpisivanju novog paketa sam trebao da dobijem neke filmske kanale za dzabe na godinu dana. Posto ne gledam TV niti onaj ko ce koristiti TV nece to gledati, nisam hteo da prihvatim tu ponudu. Uspeo sam da izboksujem da dobijem akciju kao nov korisnik jer sam do tada svih godina koristio samo internet i dobio sam 4 meseca gratis.

Prakticno sam imao net i tv za dzabe i pored toga, nisu se potrudili da me zadrze vec su lagano pustili da odem. Meni je super ispalo u svakom slucaju :)

Inace, rekose mi da ne veruju da Orion moze da isporuci tih 100Mb/s posto sam im rekao da hocu da predjem tamo, reko super, ako ne mogu, raskinucu ugovor sa njima i vratiti se kod vas :)
Za sada su pogresili, videcemo u buducnosti.
 
Poslednja izmena:
Evo u Svedskoj sada uzeli 100/100 optiku, kao dobar dan. Kod nas ljudi mnogi i dalje se mole da li ce imati slobodnih portova na centrali za VDSL kad se presele. krastavac.

A to je tacno da Beogrid nema nikakav odnos prema starim korisnicima - meni su za najjaci paket proslog leta dali samo 2 meseca gratis. Za 2 god UO. krastavac, svako hoce max love da iscedi, uvek bilo i bice.
 
Problem Beogrida je UTP mreza, zato i nema povecanja brzine. Mogli bi da dignu brzinu na 70-80 MBPS ali ne svuda, ostace ove brzine sem ako ne predju na optiku (tesko).
 
Poslednja izmena:
Dobio sam informacije da se za sada još uvek neplanira povećanje brzine zato što većina mreže je još uvek na switch-evima koji imaju maksimalnu propustnost do 100 Mbps i UTP kablovima CAT5 i CAT5e (bandwidth 100 MHz). Da bi sistem sa postojećom opremo funkcionisao stabilno maksimalna brzina interneta je određena na 50/50 Mbps zato što uz internet ide još i telefonija koja istina ne troši mnogo propustne moći kabla ali ide još i televizija. Većina korisnika ima jedan STB ali oni dozvoljavaju još dva dodatna STB-a, ukupno tri. Gledanje televizije ne utiče na brzinu interneta. Tako da kroz jedan priključak koji je ograničen na 100 Mbps mora u najgoren slučaju da bez uticaja na kvalitet bilo koje od ponuđenih usluga prođe internet 50/50 Mbps, fiksni telefon sa do dva kanala (dva broja) i televizija sa do tri strima (tri STB-a). Određena količina bandwidth-a (brzine) kabla je ostavljena kao rezerva zbog spoljašnjih uticaja zato što svi kablovi nisu shield-ovani (FTP).

Nije u planu nabavka gigabitnih switch-eva već postepeni prelazak na FTTH GPON, tako da dok ne dobijete optički kabl do u stan nema povećanja brzine.
Izgradnja FTTH GPON mreže je počela još 2016. godine ali izgleda ide dosta sporo.
 
Poslednja izmena:
Dakle, oprema im polako zastareva, konkurentnost drasticno opada, pa umesto da smanje cene svojih usluga zbog toga, oni sta? Pa poskupe normalno :)

Tesko da je SBB-u namera da razvija Beogrid. Cedice iz te firme koliko se moze, bez vecih ulaganja.
 
Delimo isto misljenje. SBB je povecao cene zbog odrzavanja mreze ali uopste nema logicnog razloga da povecaju cene i kod Beogrida jer je sve isto. To im je samo neki glupi izgovor i tih 100din kada se pomnozi sa brojem korisnika koji ce da pristanu na to daje lepu sumu novca mesecno.

U Beogridu su mi spominjali da imaju u planu da uvedu optiku, ali kada ce to zaziveti verovatno zavisi od SBB-a. S obizrom da je SBB tu mnogo vise rasprostranjen, prvo ce ici kod njih pa tek onda kod Beogrida. To je makar moje misljenje, ako uopste dodje do toga, mozda samo ugase Beogrid i stave svuda SBB.
 
Da li korisnici Beogrid Powered by SBB Trio gold paketa koji su potpisali postpaid ugovor sa Telenorom pkaet Play+ 20 imaju pravo na Superset promociju?
 
@Sveki: trebalo bi da imaju, samo ti treba broj Ugovora (koji je sada u sistemu SBB-a). Ja nisam mogao da to aktiviram jer se ne vodi na mene Beogrid.


Inace, da, 100 Mbit/s su switch-evi, sto je limit kada imate TV, ja npr. imam tri D3i - oni znaju da povuku dosta protoka posebno HD kanali.
 
Rekli mojima u Telenoru da ne prolazi broj ugovora Beogrida , iako u ugovoru stoji SBB i da je paket Trio Gold, posle su isli i do SBB standa u Delti i tamo im rekli da se Beogrid gleda odovojeno od SBBa a Ikom ne?!
 
Nazad
Vrh Dno