Šta je novo?

Beogrid - internet + TV

Dobro, sad su povecali broj meseci za dz. sa 3 na 4, za ugovor na 2 godine.

Mogli bi malkice da podignu brzine, tek da isprate trend ostalih provajdera, dok dominiraju sa upload-om.

Inace, super je i to sto su poslusali zahteve korisnika i omogucili DUO paket NET+FIKSNI.
 
Bas sam o tome razmisljao pre neki dan, mogli bi malo da dignu brzine, nisu ih menjali vec dosta dugo. Nek ostane isti upload, nek dignu samo dl, tipa 20/15 ili nesto slicno
 
Simetrične brzine su ono u čemu su jedinstveni i zbog čega su najbolji. Ako bi napustili taj put onda bi pucali sebi u nogu, a što je još gore, učinili bi to i nama korisnicima.

Hteo bih usput da preporučim svima koji to mogu, da svakako uzmu Fritz ruter. Posle diskusija na drugim temama ja više nisam soguran da li mi jesmo ili nismo iza CG-NAT-a ali verujem da ni nas to neće zaobići čak i ako nas je do sad zaobilazilo. Naime, pored svega drugoga, Fritz nudi servise kojima se mogu bajpaspvati sva ta nat ograničenja ...a eno baš juče je bio OS update u kome je pored postojećih servisa napravljen pomak i sa naprednim portforwardingom ...nešto što oni zovu portshare.
NAS storage radi odlično, media server takođe, VPN isto ...ako hoćeš možeš da za sebe rezervišeš istu WAN IP dok god tebi ili provajderu ne nestane struje ...baza za fiksni ti ne treba, Fritz potpuno na sebe prihvata DECT aparate, radi uvoz google imenika ...ma svašta nešto. Zato, budite kreativni u smišljanju razloga za zamenu rutera. ;)
 
Ja sam dobio taj ruter ali pojma nemam sta si sad napisao :D

Neka dignu onda brzine na 20MB/s makar :)
 
Hteo bih usput da preporučim svima koji to mogu, da svakako uzmu Fritz ruter.

Bio sam ja kod njih da prebacim fiksni i pitao sam za Fritz, kazu nema i nece biti. To su uzimali samo kad nisu mogli da nabave TP-Link.

Ja ih ovde po temi malo hvalim, malo kudim, naravno po zasluzi. Ekipa tamo u centrali Beogrida je super, bude ti drago sto si njihov korisnik, ali sve sto je pod direktnom kontrolom SBB-a im kvari onu pricu koju svi pamtimo kad nisu bili pod njihovom sapom. Akcije koje nude vezano za uredjaje za dinar, sad vaze samo za NOVE korisnike. Takodje, svaka promena na Ugovoru (npr. ubacivanje fiksnog) podrazumeva obaveznu ugovornu obavezu. Sve po recepturi SBB-a. Ne znam da li je tim mozgovima koji smisljaju ta pravila jasno da to strasno iritira ljude. Tako sam ja npr. umesto planiranog prelaska na veci paket, ostao na slabijem iz revolta. Inace sam se nedavno selio, Orion mi na novoj adresi nudio optiku 1Gb/100Mb za 1499 din, ja sam odlucio da ostanem na Beogridu i PRESELIO sam prikljucak. I sad se kajem...
 
Bas se primecuje da vise nisu "oni stari". Kako bi sad islo ako sam vec pod ugovorom za internet, a hocu da ubacim i kablovsku? Da li se pravi nov ugovor ili samo dodaju kablovsku na postojeci?

Ako prave nov ugovor onda cu da ih pitam za promociju TV za dinar koja vazi trenutno
 
Ako si pod ugovornom obavezom i iskoristio si vec neku akciju (npr. 3 meseca za dinar), ne znam sta rade u takvim slucajevima. Ali ti su vec njihov korisnik i ako dodajes usluge, ostajes "stari" korisnik samo ti se dodaju usluge. Tako da TV za dinar ne mozes da dobijes, jer je to samo za NOVE korisnike. Postojeci korsnici dobijaju samo 4 meseca gratis za ugovor na 24 meseca.
 
Poslednja izmena:
Gluposti kao i obicno. Uvek novi korisnici imaju benificije, a mi koji smo skoro 10 godina kod njih nemamo nista...
 
Da novi korisnici uvek imaju beneficije, ništa čudno. Opet ni među novim korisnicima
nisu sve jednaki.

Da samo znate kakve su pogodnosti dobili pojedini ulazi u Belvilu. Beogrid sada njih "napada",
to je teritorija radijusa i ne žali akcije dodatne za njih.

Pričam o 24 meseca gratis hbo i cinemax paketima i slično.
 
Poslao im ja mail pre jedno nedelju dana, evo jos nisu odgovorili niti ce koliko vidim...
 
Koliko vidim Brzibg ti je dao tačne odgovore.

Mada msm da više ni tih 4 meseca gratis za postojeće ne postoji više, već
samo jedan mesec gratis.
 
Da, sad kad se cita svuda je naglaseno za nove korisnike, mada mislim da promo periov ipak vazi za sve, jer koja je onda poenta obavezati se na 24 meseca. Mada je njihov sajt pun nelogicnosti. Na glavnom baneru na naslovnoj strani pise da daju Teslu 3.1 LITE, a u svim cenovnicima pise Tesla 6.2 LITE. Ima jos bisera, da ne navodim...

@Muzickakultura, komso ti definitivno treba da potrazis drugog provajdera. Da li je bio Orion sa 1Gb/100Mb za 1499din. akcijom kod vas u zgradi?
 
@Muzickakultura, komso ti definitivno treba da potrazis drugog provajdera. Da li je bio Orion sa 1Gb/100Mb za 1499din. akcijom kod vas u zgradi?

Definitivno, ja im već nekoliko puta predlažem da se sporazumno rastanemo, međutim samo da "kolege pokušaju još nešto" pa se tako mučim već 5 meseci..
Orion optika je stigla i to tačno nedelju dana pošto sam sa njihovog "d@h"-a prešao na beogrid :(
 
Ako nisi koristio promociju tipa tablet ili TV za dz, bez problema ce ti dati raskid ugovora. Odes u poslovnicu, takva i takva stvar i gotovo, ne,a sta da se ubedjujes sa monterima.
Orion akcija vise ne vazi, sad su cene vise, mada i dalje ok. Mislim da je 100/10 2300 dinara.
 
Da, sad kad se cita svuda je naglaseno za nove korisnike, mada mislim da promo periov ipak vazi za sve, jer koja je onda poenta obavezati se na 24 meseca. Mada je njihov sajt pun nelogicnosti. Na glavnom baneru na naslovnoj strani pise da daju Teslu 3.1 LITE, a u svim cenovnicima pise Tesla 6.2 LITE. Ima jos bisera, da ne navodim...

@Muzickakultura, komso ti definitivno treba da potrazis drugog provajdera. Da li je bio Orion sa 1Gb/100Mb za 1499din. akcijom kod vas u zgradi?


Proveren info, onih 4 meseca za dinar u slučaju postojećih korisnika koji žele da produže ugovor, više ne važi.

Jedine pogodnosti koji oni mogu da dobiju jesu kombinacije sa HBO i Cinemax paketima.

Baner na sajtu je loš, novim korisnicima se nudi tesla 6.2 lite.

I još jedna stvar za postojeće korisnike, ukoliko su kod Beogrida nekoliko godina i za to vreme
nisu koristili nikakvu akciju tipa tv/tablet/mobilni i slično imaju mogućnost da ostvare pravo na te
akcije prilikom obnavljanja ugovora.

Inače, razmatra se da možda za postojeće uvedu 2 meseca za po jedan dinar u slučaju produženja ugovora
ali to je još uvek samo ideja.

Što se tiče varijaca u pogledu kvaliteta usluga kod Beogrida kod pojedinih korisnika, jedan deo njih
je nažalost još uvek povezan utp kablovima koji idu "vazdušnim" putem, kao lijane sa zgrade na zgradu.
Beogrid je krenuo taj problem da rešava, ali sporo ide pošto im za ulazak u ulaze i provlačenje kablova
standarnim putem kanalima kroz spratove treba saglasnost skupštine stanara. Tako da se negde dolazi
u situaciju da iako je Beogrid prisutan u samom ulazu "vazdušnim" putem isti nije dobio dozvolu od stanara
da izvrši propisno kabliranje kroz same spratove.
 
Poslednja izmena:
Proveren info, onih 4 meseca za dinar u slučaju postojećih korisnika koji žele da produže ugovor, više ne važi.

I još jedna stvar za postojeće korisnike, ukoliko su kod Beogrida nekoliko godina i za to vreme
nisu koristili nikakvu akciju tipa tv/tablet/mobilni i slično imaju mogućnost da ostvare pravo na te
akcije prilikom obnavljanja ugovora.

Nisam nikada uzeo uredjaj, samo inicijalni ugovor koji je morao da bude sa obavezom, dobio 1 mesec gratis. I sad uz povecanje paketa i pridodatu telefoniju nisu hteli da mi daju tel.
 
Pozvao sam ih ja danas i ovo su trenutne akcije za verne korisnike:

Svi postojeći pretplatnici internet usluge koji se opredele za prelazak na neki od DUO NET+TV, DUO NET+TEL ili TRIO paketa, uz minimalno korišćenje usluge 24 meseca, dobijaju sledeće pogodnosti:
• za prelazak na DUO NET+TV paket dobija prvih 6 meseci TV besplatno
• za prelazak na DUO NET+TEL paket dobija prvih 12 meseci Telefoniju besplatno
• za prelazak na TRIO paket dobija prvih 6 meseci Televiziju i Telefoniju besplatno

Svi postojeći pretplatnici DUO NET+TV usluge koji se opredele za prelazak na TRIO paket dobijaju prvih 12 meseci Telefoniju besplatno, uz minimalno korišćenje usluge 24 meseca.
Svi postojeći pretplatnici DUO NET+TEL usluge koji se opredele za prelazak na TRIO paket dobijaju prvih 6 meseci Televiziju besplatno, uz minimalno korišćenje usluge 24 meseca.

Svi postojeći korisnici DUO NET+TV ili TRIO paketa koji obnove ugovornu obavezu na 24 meseca, dobijaju pogodnost:
• 12 meseci besplatno HBO Cinemax i Cinestar Premiere HD paket (odnosi se na GOLD pakete);
• 24 meseca besplatno HBO Cinemax i Cinestar Premiere HD paket (odnosi se na PLATINUM pakete)
• 24 meseca besplatno HBO Cinemax (odnosi se na DIAMOND pakete)

Bez obzira ako neko nikada nije koristio promocije, nema nikakvih akcija za postojeće korisnike, osim ovih gore navedenih. SBB je ukinuo svaku priču o "komšijskoj mreži". Sada važe ista (po mom mišljenju nebulozna) SBB pravila, odeš raskineš ugovor, pošalješ drugog člana porodice da on postane novi korisnik i sklopi novi ugovor sa svim mogućim promocijama.

Definitivno, ja im već nekoliko puta predlažem da se sporazumno rastanemo, međutim samo da "kolege pokušaju još nešto" pa se tako mučim već 5 meseci..
Orion optika je stigla i to tačno nedelju dana pošto sam sa njihovog "d@h"-a prešao na beogrid :(

6273767205.png


Bolje ti proveri da li nekako možeš da iskoristiš onu akciju u Orionu, ako nije kasno. Pretpostavljam da nas je obilazio isti promoter, ostao mi je negde njihov flajer i kontakt, pa ako ti zatreba reci.
 
Da novi korisnici uvek imaju beneficije, ništa čudno. Opet ni među novim korisnicima nisu sve jednaki.

Da samo znate kakve su pogodnosti dobili pojedini ulazi u Belvilu. Beogrid sada njih "napada", to je teritorija radijusa i ne žali akcije dodatne za njih.

Pričam o 24 meseca gratis hbo i cinemax paketima i slično.

Beogrid je u naselju Belville prisutan od početka 2016. godine, a SBB je prisutan od 2014. ili 2015. godine.

Ako sam te dobro razumeo novim korisnicima u naselju Belville nude 24 meseca besplatno D3i dodatni paket HBO Cinemax (kanali HBO HD, CINEMAX, CINEMAX 2, CINEMAX HD, CINEMAX 2 HD, HBO 2 HD, HBO 3 HD) koji inače košta 600 RSD?!
Da li im još šta nude osim toga besplatno?
 
Čisto da javim - kod mene u Dr Agostina Neta počeli sa izgradnjom nove infrastrukture umesto vučenja kablova preko krovova.
 
Koji si broj zgrade?
Ja nigde nisam video majstore.
Planiram da predjem u Beogrid ako je to u vezi infrastrukture istina.
Ulaz 26 je u pitanju.
Izvinjavam se za off.
 
Posle 6 meseci natezanja, stigao optički kabl do ispred vrata, veći orman nisu mogli da nađu, pa sad "zabrinutim" komšijama i to smeta...
image1.JPG

Da ne ureknem, za sada je ok...30/30 na lan-u.
6293027507.png

edit: kabl sa krova nisu skinuli :type:
 
Meni nudise optiku al bi morali da mi buse po stanu, reko neka hvala, meni su max brzine i sa ovim kablom sa krova :)
 
Čisto da javim - kod mene u Dr Agostina Neta počeli sa izgradnjom nove infrastrukture umesto vučenja kablova preko krovova.

Da odgovorim sam sebi a i Batke-u - nisam mnogo kod kuće ovih dana, tako da majstore nisam ni video, ali okačiše na više mesta u zgradi obaveštenje da 11-13. rade instalaciju. Inače ja sam na broju 68, a njihova instalacija je na broju 70 (odatle mi vuku kabl preko krova).
 
Da li je neko prelazio na jeftiniji paket?
Odnosno da li se potpisuje novi ugovor sa obavezom na 2 godine ili se samo pravi aneks postojećeg bez nove ugovorne obaveze?
 
Nemam takvo iskustvo a da bih predupredio eventualne probleme oko eventualne promene paketa, ja sam iako želim da koristim trio diamond, UO potpisao na trio silver.
Mislim da ne možeš ići na niži paket od ugovorenog za vreme trajanja UO ali da si po isteku UO slobodni strelac i da slobodno možeš da šetaš od paketa do paketa. Tako je sigurno bilo pre utapanja u SBB.
 
Cisto da javim svoje iskustvo posle uvodjenja, Blok 64 je u pitanju. Diamond Duo paket (Net + TV), brzina na par ponovljenih merenja oko deklarisanih vrednosti (i Ul i Dl na 49-50). Do prosle nedelje sam na drugoj lokaciji bio na SBB kablovskoj, slika preko D3i je (za neverovati) bolja nego preko klasicnog dekodera (supruga koja je u prolasku prokomentarisala da je slika dosta bolja nego ranije i pitala sta je razlog).

Malo me je iznervirala oprema (ruter bez mogucnosti kacenja na zid, bez antenica, kao i samo 100Mb portovi), ali cu vec izmajmunisati nesto.
 
Ne nude za postojece korisnike akcije za produzenje U.O. Cudno, Telekom i drugi nude. Ovde samo prvi put dobijes akciju, posle ciao kad istekne 24m, sve po starom.

Ali i pored toga - keep up the good work! Vrlo sam zadovoljan, prezadovoljan LAN kvalitetom neta.
 
Celo vece se vuce net, a od ponoci mrtav skroz. Blok 28, ima li jos neko problema?
 
Nazad
Vrh Dno