Šta je novo?

Beogrid - internet + TV

Jesi probao na pc-u ne preko moba ja vec jedno mesec dana imam uzasne rezultate preko moba (probao sa vise mobilnih speedtest.net,ratel test), dok preko kompa lan ide ok i wifi neki tenda najeftiniji adapter ide 50/50.
u drugom delu stana opao je signal neznam jel do rutera ili sta mada pre je radilo ok a i nije zagusen toliko etar sa mrezama kod mene.
Probo sam u razlicito vreme ne samo ''prime time'' isti rezultati su jer nelogicno je da pola metra od rutera sa mobom nemam punu brzinu a komsija pored mene i iznad mene nemaju internet.
 
Jesi probao na pc-u ne preko moba ja vec jedno mesec dana imam uzasne rezultate preko moba

Jesam, čak je preko mobilnog bolji rezultat

Ovo ti se desava samo nocu ili inace? Sta kazu iz podrske?

Uvek uveče, jedno vreme se stabilizovalo, ali čim počnu HD kanali da seckaju odmah znam da nema download-a :(
Sinoć ih nisam zvao jer je prošlo 22, mada svaki put kad ih zovem nemam nikakvu povratnu informaciju, niti su me zvali da provere da li se nešto popravilo, uglavnom se čude i pričaju kako je nova/stara oprema (unapred pripremljeni odgovori)...
 
Nemoj meriti brzinu preko wireless-a, obavezno preko kabla. Skini sa interneta

https://www.pingplotter.com/
i
http://loggger.com/

napravi 24-satne snimke brzine pinga i gubitka paketa i lepo im odneses te snimke i kazes da dok ti ovo ne srede nemoj da ti salju racune inace ces iste dostaviti ratelu.
 
Možda je ovo razlog problema u bloku 28, ako je blok 28 povezan sa centralom Beogrid-a infrastrukturom u ulici Đorđa Stanojevića koja je u proteklih više od pola godine bila često pomerana i oštećivana?!

Zbog nekoliko prekida optičkog kabla SBB-a i Beogrid-a od strane radnika Beogradskog vodovoda i kanalizacije u ulici Đorđa Stanojevića, 3.3.2017. su radnici SBB-a i Beogrid-a nekoliko ulaza u naselju Belville u koje su uvedene i njihove usluge prebacili na drugi optički kabl koji ide drugom rutom i zaobilazi radove u ulici Đorđa Stanojevića, tako da u buduće nebi trebalo više da bude čestih prekida usluga.
 
A jeste im se podrska pokvarila otkako ih je preuzeo SBB. Ranije su uvek izlazili u susret korisnicima i dosta puta slali ekipe da utvrde u cemu je problem, a sad samo preusmeravaju i daju neke sablonske odgovore
 
Ja dok sam bio u bulevaru umetnosti (ona 4 ogromna solitera preko puta FDU) nikad nisam imao problema sa konekcijom, uvek full i brzina i sve je radilo. Moguce je sto rece Veks da je presecen neki kabl, a i SBB je kopao u omladinskih brigada prilicno agresivno, mozda su sami sebi ostetili nesto greskom.
 
tu je bilo bas kopanja i prekida puno kablova lani

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
IMG_2540.jpg

Možda je zbog kiše, možda kopaju kod Delta City-a, ali ja mislim da je vreme za Ratel.
 
Pa sta ti kazu kada prijavljujes problem? Jesu li izlazili na teren, menjali sviceve u ulazu npr?
 
P.S. Ja sam u soliterima u 28 i sve radi kako treba. Tako da radovi kod Delte nemaju veze sa tim.
 
Pa sta ti kazu kada prijavljujes problem? Jesu li izlazili na teren, menjali sviceve u ulazu npr?

Neki tehničar mi se danas javio posle email-a poslatog direktno SBB-u i urgiranja preko SBB podrške na twitteru...
- oprema je "stara" (a korisnik sam tek 3 meseca)
- doneće novi ruter, ali znaju da nije do njega jer preko dana net radi normalno
- moram da budem "strpljiv" do dolaska optike, jer ne mogu da reše problem jer im je oprema na krovu, kablovi idu po fasadi...

Sve ovo sam već čuo i u decembru, januaru...


P.S. Ja sam u soliterima u 28 i sve radi kako treba. Tako da radovi kod Delte nemaju veze sa tim.

Znam da nema veze, bilo je ironično :p
 
Definitivno su vise izlazili korisnicima u susret pre nego sto su postali deo SBB-a
 
Da li je još neko od vas imao prekid interneta i televizije danas, 17.3.2017. od 00:25 do 00:30?
Ne mislim na onaj uobičajni prekid kod Beogrid-a koji je kod mene oko 3:00 i traje oko 10s.
 
Pozdrav svima na ovom forumu.
Pitanje je SBB ili Beogrid SBB.

Pošto je SBB i definitivno dobio pravo da preuzme IKOM, koji je kod mene a obzirom da je i Beogrid od skoro u mom delu Bloka 70a, intetesuje me šta bi ste mi savetovali, da li da sačekam SBB ili da probam Beogrid.
Znam da je Beogrid u sastavu SBBa ali ne samo da je platforma drugačija, nego vidim da se i ponuda paketa u izvesnoj meri razlikuje.
Da napomenem, u mom ulazu nema razvedenih kanalica i kabla po hodnicima, već bi kabl išao spoljnom stranom zgrade do pojedinih stanova, što mi baš nešto i ne uliva poverenje.
U svakom slučaju, cenim da je ovo pravo mesto za informacije koje mi trebaju.

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока
 
I mene interesuje ali kod mene u zgradi ima samo IKOM infrastruktura razvedena....a nekao bih pre prešao na Beogrid nego na SBB iako je u principu isto ipak grid ima za nijasnu približnije cene IKOMovim paketima
 
Meni je grid kabal visio sa vrha solitera do stana oko 96m kabla 10 godina bez problema :p, nema razmisljanja ako imas uslove za Beogrid uvek oni > pa ostalo sve
 
^Upravo. Ne znam sta ti ne uliva poverenje, to sto je kabl napolju? Meni i dan danas visi njihov kabl sa vrha solitera od 20 spratova i nikada problema zbog toga nisam imao.

Bolje Beogrid-ov kabl napolju, nego od bilo kog drugog provajdera unutra :D
 
Hvala ljudi, to su upravo informacije koje mi trebaju, u razgovoru s još nekima, svi mi savetuju pre Beogrid :)

Inače čitam ovde da se neki ljudi žale na protok, svestan sam da je to prisutno kod bilo kog provajdera.
Tako da ako možete da mi kažete samo, koliko je stabilna mreža, tj. da li ima čestih prekida, kakva je tehnička podrška.
Inače ja sam na Bloku 70a.

Sent from Nexus 5x using Tapatalk
 
Mislim da slobodno mogu da kazem da procentualno, Beogrid ima najmanje prekida prateci teme o ostalim provajderima. Jeste da nemaju toliko korisnika i da su vezani samo za NBG ali bas zbog toga i mislim da se kod njih najmanje to desava.
 
Hvala ljudi, to su upravo informacije koje mi trebaju, u razgovoru s još nekima, svi mi savetuju pre Beogrid :)

Inače čitam ovde da se neki ljudi žale na protok, svestan sam da je to prisutno kod bilo kog provajdera.
Tako da ako možete da mi kažete samo, koliko je stabilna mreža, tj. da li ima čestih prekida, kakva je tehnička podrška.
Inače ja sam na Bloku 70a.

Sent from Nexus 5x using Tapatalk

Meni prijatelj zivi na pocetku 70a prva zgrada od honde (gleda na bele zgrade) i nema gubitke uopste ide perfektno beogrid, doduse ima samo net ako ti nesto znaci i ide sa krova kabl.
 
probleme sa Gridom imaju ljudi koji su jos bezicno optickim linkom povezani, a ne kablom, a koliko ja znam 90% korisnika je sad na kablu (zavisi gde zivis), ako ti je zgrada kablom vezana nemas sta da brines za protok ili ista, prekid se desi kao i kod svako provajedera 1 u nikad kad su neki radovi, ili nesto sto je izvan na spoljnom linku iz srb
 
Pitanje je SBB ili Beogrid SBB.

U jednoj zgradi nakon SBB-ovog preuzimanja Ikoma ne mogu ostati dve SBB-ove mreže.

Serbia Broadband - Srpske kablovske mreže d.o.o., се обавезује да ће дезинвестирати, односно да ће учинити све разумне напоре у циљу дезинвестирања – продаје паралелне секундарне кабловске инфраструктуре у зградама у којима постоје преклапања Инфраструктуре у његовој и својини Interaktivne kablovske objedinjene mreže - I.KOM d.o.o.

http://www.kzk.gov.rs/kzk/wp-content/uploads/2017/03/01-26-SBB.pdf
 
U jednoj zgradi nakon SBB-ovog preuzimanja Ikoma ne mogu ostati dve SBB-ove mreže.
Znam to i stvara zabunu.
Moraću da sačekam da vidim kako će se odvijati situacija pa ću videti.

Da bude najinteresantnije Beogrid nema kanalice i kabl unutar same zgrade, već sa krova kablove spušta atrijumom.

[emoji2] Ha ha, zašto prosto kad može komplikovano[emoji6]

Sent from Nexus 5x using Tapatalk
 
Da li je još neko od vas imao potpuni prekid usluga u četvrtak, 23.3.2017. od 00:04 do 01:25?
Navodno su bili radovi na mreži...

Nigde na SBB ili Beogrid sajtu ne vidim najave radova, da li su naši operateri u obavezi da negde javno najavljuju radove na mreži?
 
Ne znam sta sam juce jeo a ne da li je net pucao posle ponoci pre 6 dana...
 
Kako je sa cenama paketa po isteku ugovorene obaveze kod Beogrid-a?
Da li je potrebno produžiti ugovoreno obavezu pre isteka ili cena paketa ostaje ista i posle isteka ugovorene obaveze?

Ako mi sve ostaje isto od usluga kao i do sada za istu cenu i ako je jedini benefit podpisivanjem ugovora na 12 meseci 1 mesec za 1 dinar onda bi možda malo i sačekao sa potpisivanjem novog ugovora?!
 
jedini benefit free meseci
 
Mislim da ces se nacekati, vec godinama je tako
 
Nazad
Vrh Dno