Šta je novo?

Beogrid - internet + TV

Zovi ih kod mene u bloku 70 sve ide kako treba.

zovem ih skoro svaki dan, već mesec dana, a odgovori zavise od operatera:
"znaju za problem"
"čudi ih, tu je baš nova je oprema"
"da, na toj adresi nam je zastarela oprema"
"do kraja nedelje biće rešeno"
"sigurno je zato što kabl ide sa spoljne strane zgrade"

od 20h pa do 01h bukvalno nema protoka, ali važno da oni "vide moj ruter" :)
 
Neznam sta da ti kazem kod mene radi super net nepamtim kad je bio veci prekid mada losiji su nego pre to se vidi uticaj sbb-a nazalost pogotovu kad salju klince koje se se uce u sbb-u, vidi budi uporan mozda negde su i presekli kabl neznam kako dolazi do 28og beogrid uglavnom cimaj ih da poprave to koliko god mozes , znam da u 45 70 70a 61 tu znam ljude koji imaju beogrid njima radi normalno net.
 
U kojim si zgradama u B28? U soliterima radi OK.

Generalno, njihov korisnicki servis konstantno lupa gluposti. Ja sam pre 1,5 godine pitao za drugara u Kockicama da li moze kod njih, jer se muci sa Targom. Oni mi odgovorili da moze, imaju instalaciju u svim ulazima. Prijavio se on pre 6 meseci, dosli monteri i kazu, pa mi uopste nemamo instalaciju u zgradi. Pa se iscudjavaju, kako, sef rekao da ima, pa javlja da ipak nema ali ima saglasnost skupstine stanara, pa eto mogu iz druge zgrade spolja da udju, pa ispade da je onda kabl duzine 150m, pa ipak ne moze itd. Pa bice za 2 nedelje ubacena instalacija u ulaz, javice se. Posle mesec dana su dosli da uzmu potpise stanara da udju u zgradu. Prodje 6 meseci i dalje ih nema da se jave.

Slicne gluposti sam prosao i ja, kad sam ih uvodio pre 2 godine, iako je instalacija postojala u zgradi. Skoro mesec dana su me razvlacili, doci ce, pa nece doci. Ekipa se konacno najavi u 15h (ja izadjem sa posla zbog njih), ne dodju do uvece. Pa dodju, pa ne radi, pa pogresni pristupni podaci. Sutra, prekosutra, nakosutra... Javice se, pa se ne jave. A na svaki poziv korisnickom centru neka zbunjena reakcija. Posle mesec dana prestane da mi radi mejl (nebitan detalj, ali govori o njima). Posle nekoliko dana mlacenja sa korisnickim centrom, konstatujemo da je nekom adminu doslo, iz cista mira, da mi resetuje lozinku u neku genericku Beogrid28. Jos krenuli da me ubedjuju da mi je to sifra od pocetka, nego sam ja nesto zabrljao, dok im ja nisam rekao da imam Ugovor na kome lepo pise koji mi je user i pass.

Sto se tice usluge, meni radi veoma dobro, tu ne mogu da se zalim. Svega nekoliko prekida po max. 20 minuta i jedan malo duzi kada im je otisao neki ruter/svic u cvoristu, za ove dve godine. Srecom, sa korisnickim centrom se ne cujem, pa se ne nerviram oko toga. I da, stekao sam i ja utisak da je SBB dodatno pokvario njihov odnos prema korisnicima u medjuvremenu. Trenutno su mi ipak najbolji izbor, da ne budem pregrub da kazem najmanje zlo.
 
koji ulaz??? blize Veru???

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
aha, komsije smo samo sam ja 118

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
nemam ja to nego planiram da uvedem zbog uploada dobrog

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Kao sto rekoh, komsija :) , u soliterima radi ok tokom celog dana. Evo sad je "prime time":

6000754655.png


Ping mi je obicno oko 2ms, evo sad je nesto malo veci.
 
U prvom testu sam izabrao Telekomov server i ka tamo je 12ms, a svi ostali serveri su 2ms.

Evo ga ka SBB serveru:

6000766242.png
 
Na Telekomovom serveru je uvek veci ping, ne znam zasto
 
Prvi put cujem da Beogrid podrska daje ovakve odgovore, samnom su oduvek bili profesionalni. Kod njih sam vec 4 godine, cimao sam ih, maltretirao x broj puta i uvek su sve zavrsavali.

Pucanje veze se desilo 3-4 puta u protekle 2 godine, nista nije trajalo vise od 5-10 minuta.

Sto se brzine tice....

Telekom Speedtest
6008713982.png


Telekom Traceroute
Ok9JJZc.png



SBB Speedtest
6008731107.png


SBB Traceroute
CPdMxoa.png
 
@Dzoni_ Isto i kod mene. Jedini "problem" koji sam imao je sto sam cekao uvodjenje 2 meseca, ali to je najvise zbog komsija koji su se bunili sve vreme, nisu dozvoljavali izlazak na krov, itd. Na kraju su mi izasli u susret iz Beogrida i prokopali optiku da bi me povezali. Znaci trudili su se maximalno zbog jednog korisnika, a naravno posto je radijus vektor drzao monopol u zgradi preko 10 godina, dobili su sigurno jos par korisnika otkako sam ja uveo.
 
Dokle je Beogrid stigao na Bežanijskoj kosi? Zna li neko?

Kada sam ih dvaput pitao gde im je najbliže čvorište samo su mi odgovorili da ću biti obavešten kada prošire mrežu na BK...
 
Да ли неко зна да ли су проширили своју мрежу у Блок 29? Покушавам да нађем мапу покривености, али нигде је не налазим.
 
Да ли неко зна да ли су проширили своју мрежу у Блок 29? Покушавам да нађем мапу покривености, али нигде је не налазим.
jesu, ali silaze sa krova pa meni ne odgovara... pardon, pricam o bloku 28

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Kakva su iskustva za Blok 64? Doseljavam tamo u narednih nekoliko meseci, a izbegao bih Radius Vector i Telekom ako ikako mogu. Paket bi verovatno bio Duo Diamond.
 
U 60tim blokovima je uvek sve bilo ok, da ne ureknem. Neces se pokajati sigurno, pogotovo pored lelekoma i vektora
 
samo lud covek moze bilo sta sem grida u 6x blokovima :D
 
Bukvalno. Ne postoji bolji provajder od grida u blokovima
 
Super, odlicne vesti :) Pretpostavljam da sada uvek regularno prolaze kroz hodnike zgrada, a ne spolja (stan ce biti renoviran, pa cisto da znam kako da isplaniram kablove).
 
Isplaniraj mesto za ruter pored ulaznih vrata a sam provuci UTP kablove do pozicija gde ce ti biti racunari. Ne zaboravi UTP kabl do televizora, jer se D3i STB vezuje u mrezu preko ethernet-a.
 
Isplaniraj mesto za ruter pored ulaznih vrata a sam provuci UTP kablove do pozicija gde ce ti biti racunari. Ne zaboravi UTP kabl do televizora, jer se D3i STB vezuje u mrezu preko ethernet-a.

To se svakako podrazumeva, LAN do svake prostorije, pa gde je potrebno jos switch. Kada se vec sve renovira, sve ostalo bi bilo totalno glupo.
 
Poslednja izmena:
Meni nudili da mi sprovedu kroz ulaz al to znaci da opet moraju da mi buse zid. Reko neka hvala, super meni radi internet iako kabl ide sa krova :D
 
Nazad
Vrh Dno