Šta je novo?

Beogrid - internet + TV

Da, danas je konkretno DL umanjen. Moj net u paketu je 70/30, pušten 70/50, valjda promotivno veći UL neko vreme iako meni to ništa ne znači. DL je danas 40-55, a inače je 60-65 max. Sišao sam sa 75 Mb/s kod starog provajdera pa primećujem razliku. Ne znam što im je net tako nestabilan, ranije sam koristio samo net na drugoj adresi, jos od 2008. godine, bili su odlični. Nadam se da će biti bolji kad se zamene SBB optikom...
 
Kod mene standardno nista se nemenja ni brzina ni ponuda tako godinama bukvalno, da li je do optike sto ide do zgrade neznam ali ide sve ok

 
Meni je cca 15 Mbit/s DL. Dakle nikad gore. A imam premium EON, dakle 90 bi trebalo max. Zovem ih danas...
 
Postoji neki problem sa brzinama, ali se malo prave ludi, tj. izgleda da nemaju pojma u čemu je problem. Kod nekih je smanjen dl, kod nekih ul, kod nekih oba. Ko se žali, dođu zamene ruter i tako kupuju vreme.

Ista stvar kod mene već skoro mesec dana. Imam paket 50/50 a brzina je efektivno 10/25. Nosio sam (zamenjeni) ruter na drugu lokaciju koja takođe ima Beogrid link i isto se ponaša. Tek su mi pre par dana priznali da postoji i drugi korisnici koji imaju isti problem i da ga "rešavaju". Problem je što SBB podrška ne zna šta Beogrid podrška radi i obratno i sad nemam način da saznam šta se dešava.
 
Koja je fora sa ovim menjanjem boxa sa d3 na eon? Nisam ispratio, nisu mi zamenili, dodjem sa novogodisnjeg odmora i ne radi mi tv na boxu?
 
Ista stvar kod mene već skoro mesec dana. Imam paket 50/50 a brzina je efektivno 10/25. Nosio sam (zamenjeni) ruter na drugu lokaciju koja takođe ima Beogrid link i isto se ponaša. Tek su mi pre par dana priznali da postoji i drugi korisnici koji imaju isti problem i da ga "rešavaju". Problem je što SBB podrška ne zna šta Beogrid podrška radi i obratno i sad nemam način da saznam šta se dešava.

Da li se nekome stanje poboljsalo sa ovim DL-om? Ovo nije normalno. Radilo je od 2015. super. Od novembra negde stuca koliko sam primetio, tj. ne stuca nego je na kolenima.
 
Da li se nekome stanje poboljsalo sa ovim DL-om? Ovo nije normalno. Radilo je od 2015. super. Od novembra negde stuca koliko sam primetio, tj. ne stuca nego je na kolenima.

Stanje i dalje nepromenjeno. Razmišljam da ih tužim za neisporučivanje usluge koju plaćam.
 
Kod mene i dalje isto blok 70 lokacija je ako nesto pomaze, moguce da negde neki spliter zeza na vasem cvoristu znam da je pre bio problem kad udari grom ili slicno pa onda traze koji spliter je crkao itd.

 
Kod mene i dalje isto blok 70 lokacija je ako nesto pomaze, moguce da negde neki spliter zeza na vasem cvoristu znam da je pre bio problem kad udari grom ili slicno pa onda traze koji spliter je crkao itd.

Nije problem hardver jer komšije kod mene u ulazu imaju normalan protok, a ja sam nosio ruter sa mojim podešavanjima u blok 62 gde je takođe dobar protok, ali router sa mojim account prosto ne radi ni tamo - tj. radi ali je protok loš. Posle su me zvali iz Beogrida i priznali da je problem sistemski a ne hardverski i da ima još korisnika sa istim problemom (očigledno). Zašto ne uspevaju da reše - ne znam.
 
Pa cek igors - ako si nosio svoj ruter na drugu lokaciju gde je protok dobar, onda je do rutera zar ne? Ili mislis da su ti lock-ovali nesto na account-u?
 
Pa cek igors - ako si nosio svoj ruter na drugu lokaciju gde je protok dobar, onda je do rutera zar ne? Ili mislis da su ti lock-ovali nesto na account-u?

Da, do accounta je, to su mi i oni sami rekli. Neka brljotina u sistemu između paketa Beogrid/SBB, samo mi nije jasno zašto im treba mesec ipo dana da to reše - biće da se niko time ne bavi. A ruter je nov, to su prvo uradili - zamenili mi stari ruter da eliminišu to kao problem.
 
Strasno :smash:
Skidam fajl od 150 MB, i na kraju SFTP prijavi average da je bio: 605.0KB/s :whip:

Rade 2 EON boxa paralelno (na max kvalitetu - 7 Mbit/s).


Da li je neko cimao support, sta kazu za ovo? Cuj ne znaju gde je problem... :facepalm:
 
Strasno :smash:
Skidam fajl od 150 MB, i na kraju SFTP prijavi average da je bio: 605.0KB/s :whip:

Rade 2 EON boxa paralelno (na max kvalitetu - 7 Mbit/s).


Da li je neko cimao support, sta kazu za ovo? Cuj ne znaju gde je problem... :facepalm:

Svaki dan se čujem sa njima :) pokušavaju da reše, nadam se uskoro.
 
Ocigledno nisi naisao na pravog coveka kao ja :)

Doduse ovo je treci u nizu - ali pravi. :) Covek dosao u zgradu, otisao na vr' i zamenio centralni switch sa novim, i nalozio da srede dolazni kabl od cvorista do switch-a (nisam razumeo najbolje taj deo, uglavnom kabl je otisao).

I gle cuda - sve sljakenzi ponovo kako treba!!! Download se vratio u normalu, cepa pa rastura! :guitar: :wave:

Tako da - eto srecnog epiloga, hats off coveku koji je otisao na source da proveri stvar koja ocigledno godinama stoji uz pomoc Bozje volje jer je niko nije ni gledao :sceptic:
 
Ocigledno nisi naisao na pravog coveka kao ja :)

Doduse ovo je treci u nizu - ali pravi. :) Covek dosao u zgradu, otisao na vr' i zamenio centralni switch sa novim, i nalozio da srede dolazni kabl od cvorista do switch-a (nisam razumeo najbolje taj deo, uglavnom kabl je otisao).

I gle cuda - sve sljakenzi ponovo kako treba!!! Download se vratio u normalu, cepa pa rastura! :guitar: :wave:

Tako da - eto srecnog epiloga, hats off coveku koji je otisao na source da proveri stvar koja ocigledno godinama stoji uz pomoc Bozje volje jer je niko nije ni gledao :sceptic:

I kod mene su uradili istu stvar. Brzina se popravila ali to i dalje nije to kako je bilo. Vidi se da download varira između 40 i 50mbita. Verovatno ću da prelazim na Orion gde za manje para imam 20x veću brzinu.

Screen Shot 2020-01-30 at 00.15.48.png
 
A koliki paket imas? 50? Ja bi navodno trebalo da imam cak 90 Mbit/s na EON premium... jedino test kada sam radio sa majkrosofte sam uspeo da svucem win10 od 5 GB sa 11 MB/s u proseku, sto odgovara deklarisanoj brzini.

SPeed test mi je oko 50. Naravno fivi.


Nego da li je nekome stigao "pogresan" racun od prelaska na EON sa D3i? Meni vec drugi stize uvecan, nesto su debelo zeznuli. Izgleda me duze i dalje za 2x D3i plus jos 2 EON boxa :d
 
A koliki paket imas? 50? Ja bi navodno trebalo da imam cak 90 Mbit/s na EON premium... jedino test kada sam radio sa majkrosofte sam uspeo da svucem win10 od 5 GB sa 11 MB/s u proseku, sto odgovara deklarisanoj brzini.

SPeed test mi je oko 50. Naravno fivi.


Nego da li je nekome stigao "pogresan" racun od prelaska na EON sa D3i? Meni vec drugi stize uvecan, nesto su debelo zeznuli. Izgleda me duze i dalje za 2x D3i plus jos 2 EON boxa :d


Imam 50/50 onaj stari D3i paket. Čovek je testirao kod mene u ulazu na novom switchu službeni EON 90/50 paket i ne ide download više od 50.
 
I meni je tako preko WiFi. Direktno na kablu dogura izmedju 70-80 do 90, ali to bas ono za primer.

Nego carevi su nastavili da me zaduzuju sa 2x D3i i sa 2x EON boxa. :whip: Reklamirao sam naravno, pa ce da ponovo sracunaju :whip: :d
 
I meni je tako preko WiFi. Direktno na kablu dogura izmedju 70-80 do 90, ali to bas ono za primer.

Nego carevi su nastavili da me zaduzuju sa 2x D3i i sa 2x EON boxa. :whip: Reklamirao sam naravno, pa ce da ponovo sracunaju :whip: :d

Kod mene testirano na kablu sve i neće da prebaci 50.
 
To moras da cimas ove u beogridu sluzba koja je bas za to jer ja sam imao problem sa unifonom nije hteo da radi dok mi nisu dali mail direkt od sluzbe za unifon i resen problem bio.
Mislim da tamo zaposleni nema iste administratorske panele pa nevide sve kao i da negde u sistemu za tvoj nalog nevide da je zakljucano za 50/50 i to treba neko ili da obrise tvoj nalog pa ponovo napravi ko ima ta admin prava ili edituje a ove sa kojima si imao posla izgleda nevide to na panelu za korisnika ako nije hardver vec.
 
Poslednja izmena:
Od jutros sve crklo - blok 62. Na telefonu snimili poruku da je prekid totalni za NBGD, Vozdovac i Cukaricu??? Ocigledno je to poruka od SBB-a.

Ima li neko blize info? Da li je stvarno zveknuo SBB na tri opstine?
 
brate kod mene sve radi bez problema, bar za sad. jurija gagarina početak

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Raspad celo vece, nista ne radi. Blok 62 i koliko rekose na CC dobar deo svih okolnih blokova. Ocigledno B70 nije jedan od afektovanih.


Sada ide poruka da i Rakovica i Zvezdara i NBGD imaju grupni prekid. Sta je to, bermudski trougao? :d

Dodatno uber glupo sto stave SBB poruke na CC od Beogrida pa ne znas sta je pesnik hteo da kaze.
 
Blok 61 sve savršeno radi, radilo jutros, radi sad, sredinom dana par sati ne znam.
 
Blok 62 su opravili tek danas kasno popodne. :wall:

Imam osecaj da ce sada ova oluja da opet shebe nesto... :trust:
 
Da li su jos nekog kontaktirali ponovo iz SBB-a u vezi zamene risivera? Ja nisam u prvoj turi uzeo zato sto vec neko vreme cekam SBB optiku koja je dosla dve zgrade od mene i onda odjednom stala ali sad mi rekose da moram da zamenim do kraja marta ako zelim da ostanem kod njih jer se gasi D3i platforma. Ima li neko info o ovome ili pokusavaju da me nateraju da predjem na EON pakete?
 
I mene su zvali ponovo iz sbb-a kao gasi se d3i uskoro mi istice ugovor neznam sta cu imam izbora ali dvoumim se izmedju mts orion (oba optika) sbb sa ovim 600/50 sto dolazi ali coaxijala moram videti kako radi kod komsija to.
 
Ja se nisam jos prebacio, zivkali su u decembru pa prestali. Znaci da ocekujem pozive opet... smor.
Fini su operateri sa "centrale" ali ne mozes im objasniti da ti ne odgovara da placas vise za manje, a EON box koji toliko potenciraju mi je zadnja rupa na svirali. I jos dobijes bolji bonus kao novi korisnik nego kao postojeci koji se prebacuje, znaci loyalty im je nebitan.

U medjuvremenu kad konkurencija pokusava da ih satre ponudom oni im pomazu u tome, bravo za marketing/prodajni tim koji je smislio ponudu :trust:
 
Nazad
Vrh Dno