Šta je novo?

Beogrid - internet + TV

Stabilizovalo se. Takodje, nesto posle osam, veoma los protok, Eon seckao pa se morao smanjivati kvalitet videa. Trenutno sve radi bez problema.
 
Tv se stabilizovao, ali net je oko 30/30+ Biće bolje kasnije računam, spavaće ljudi... Ono je neupotrebljivo bilo, čak i uz smanjen kvalitet slike.
 
Sto u Beogridu insistiraju da dodju njihovi tehnicari da izvrse zamenu d3i za eon? Potpuni je apsurd sad kad je situacija kakva jeste, i prica se izbegavajte kontakte oni po svaku cenu salju tehnicare u stan. Zar je velika mudrost spakovati u kutiju d3i i zameniti ga u poslovnici ili cak da posalju na kucnu adresu gde bih ja predao d3i i preuzeo eon.
 
koliko se ja sećam nije samo fizička zamena uređaja, kucaju se i neke šifre koje dobijaju od centrale [emoji16]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Mora da se promeni paket iz D3 u Eon, da se aktivira box i sve to sinhronizuje u sistemu. Paradoks je što je kod mene došao lik sve postavio i rekao da nije u mogućnosti da aktivira boks, već da će to potrajati neko vreme. Na kraju sam morao da zovem KS sutradan, da im diktiram kod sa ekrana... Realno je samo zamenio uređaje, a ostatak sam morao sam sa KS da rešavam. Sad u trenutku karantina bih potpuno izgoreo ceo dan bez TV-a. Net je radio normalno sve vreme.
 
Uglavnom se tako i zavrsava. Meni kad su menjali d3i posto nesto nije sljakao isto dosao lik i samo ga namestio. Posle toga sam se dva dana cimao sa KS da mi aktiviraju. Kad su menjali d3i risivere van sbb mreze samo posalju ljudima eon box i oni vrate njima d3i. Njima moze nama ne a sustina ista. Vidi velike filozofije da pozovem i izdiktiram par brojeva. Nego sto je zanimljivo kada su me zvali pre 20 dana za zamenu rekli saljemo na kucnu adresu. Ja tad bio u nekom haosu i nisam prihvatio. Pre par dana otisao u poslovnicu da platim racun i hteo to da zavrsim kad oni kao mora tehnicar i ceka se 7 dana. Ma vazi. Odlaze se do daljnjeg kad je tako.
 
Ima li jos neko problema sa d3i? Od jutros ne mogu da prebacim normalno kanal. Izbacuje stalno usluga nije dostupna. Resetovao vise puta i ruter i albise.
 
Na EONu sam ali isti problem danas, izgubi se kanal, izbacuje da je greska u konekciji. SBB je izbacio info da je neki veci problem na siroj teritoriji. Takodje, neke sajtove mi ne otvara ili se vuce net iako merenje pokazuje dobre rezultate.
 
Meni nije jasno šta je SBB hteo da kaže. Imali su napad, ok. Ispostavilo se da je sa open DNS sve radilo, dakle napad ili kvar je bio u DNS serveru. Kakve veze sa tim imaju eventualne SMS poruke koje je slao MTS? I šta je pisalo u tim porukama?
 
Aktivno su targetirali ljude koji su se javno žalili da im ne radi SBB juče.

Što ne implicira da je MTS imao nešto sa samim napad.

0095dd6aa16cd04b831b6cc91158300b.jpg



Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Hvala što si mi pojasnio, nisam nigde našao o kakvim je porukama reč, a ova njihova saopštenja samo služe da popljuju one druge bez konkretnih dokaza. Ovo mi deluje kao da su pojedini akviziteri nespretno pokušali da iskoriste situaciju, ali neću da idemo u off i da diskusija ode u čuvenu SBB vs. MTS prepisku. Neka se takmiče kvalitetom usluge i cenom, a ne tabloidizacijom konkurencije.
 
Kakav vam je download ovih mesec-dva dana?

Meni UL super ali ponovo problem sa DL. Doduse lokalni je problem do zgrade - izgleda im padne dolazni link sa 1 Gbit/s na 100 Mbit/s (pravo je cudo da uopste i radi onda???)
 
Prvih dana vanrednog stanja je bio DL jako loš. Prvo veče sećam se između 20-22h mislim čak da je pao na 10 Mbit/s. Tad ni EON nije normalno radio, tv bio negledljiv zbog prekida. Nakon toga je nastupio period umanjenog DL uveče u udarnom terminu, pa se moj paket 70/50 spuštao na 30-40. Poslednje dve nedelje sve odlično radi. Evo čak i sad je 67-70 Mbit/s.
 
Hvala DonVlad.

Kod mene na lokaciji B62 sa amazona download ide 200 KB/s (kilo-BAJTA!) u proseku. Upload na isti server ide 4.5 MB/s sto je u skladu sa ocekivanjima s obzirom da je South East Asia region gde mi je server. Ali download je patetika.
 
Jel ima neko jos prekid signala? Vise od 2 sata nemam ni net ni tv. Zvao sam ih pre vise od sat i rekli su da je grupni kvar i da ce brzo biti sanirano ali i dalje nema.
 
Sve radi kod mene. Danas par puta štucao Google, hoće neće otvori sajt ili pretraži nešto, ali u principu sve ok.
 
Opet sam ih zvao i sad su mi rekli sanirace ujutru kvar a ja da se slikam do ujutru. Stvarno bezobrazluk. Policijski cas, niti mozes otici negde a tv-a i neta nema.
 
Pozdrav svima,

potreban mi je savet oko interneta. Ja sam strimer, a decko se profesionalno bavi kanterom i potreban nam je dobar upload, odnosno vise stabilan. Ziveli smo u 61. Bloku i koristilli Beogrid za koji imamo samo reci hvale, medjutim preselili smo se u 72. Mileve Maric i tu ne postoji Beogrid... Uzeli smo Orion optiku, misleci da ce super da radi. Medjutim maaaaaalko smo se zeznuli. :D Uzas protok (iako je 200/30), ne izlaze na teren, i posle mesec dana kada izadju kazu da je to normalno ( da imamo ping 300). Odustajemo od Oriona, jer snage vise nemamo da molimo gospodu da nam pomognu. E sad, sta uzeti? Neko kaze MTS optika SUPER, neko kaze uzas, onda kazu SBB super, pa neki kazu da je ocaj internet... Ja ne znam vise kome da verujem i sta da radim. Da li postoji ovde neko ko moze da nas posavetuje... Jer oboje zivimo od toga i internet nam je preko potreban. Hvala na izdvojenom vremenu za citanje! Peace!
 
Nema Beogrida u ulazu, Orion se pokazao kao loš. Imate MTS optiku kao jedino rešenje? Dakle, nemate izbora u tom slučaju. SBB optika se širi po blokovima ali sporo. Ako je nemate u ulazu ne treba još računati na to. SBB optiku imam kod rodbine, sve dobro radi. O MTS optici sam takođe čuo uglavnom dobre stvari, posebno od ljudi koji ne gledaju tv (jer im je tv ponuda loša), a net koriste za posao. MTS optika podrazumeva fiksni telefon pa i to treba uzeti u obzir kad se donosi odluka.
 
U mom ulazu uskoro počinju radovi na zameni Beogrid mreže SBB optičkom mrežom, Blok 61. Dali smo potrebne potpise za radove. Bićemo tretirani kao novi korisnici, tj. 3 meseca/6 meseci dinar.
 
I kod nas su u bloku (72) poceli prebacivanje jos proslog avgusta. Bio promoter, nudio sve i svasta. Zavrsili red zgrada i stali. Zvao ih vise puta, svaki put ista prica. Tako da se nemoj nadati tako brzo.
 
Predjoh silom prilika na eon pre neki dan zbog gasenja d3i platforme. Medjutim imam problem sa netom. Do sada je bio 30/30 a sada bi trebao da bude 50/50 (eon light duo). Medjutim meni je brzina ne promenjena, i dalje je 30/30. Zvao sam Beogrid i rekose mi da su oni kod njih promenili brzinu na novu. Otvorili su nalog da dodju tehnicari da provere. Imam d-linkov ruter koji sam dobio od njih jos pre pet godina. On radi extra, domet mu je full. Ne bih rekao da on ima neki problem. Resetova sam ga vise puta medjutim brzina je i dalje smanjena. Merenje sam vrsio sa ugasenim eonimima. Znaci samo komp ukljucen. Ima li nesto jos da pokusam? Na wifi je ista brzina 30/30.
 
Očigledno ti još nije pušten novi net paket. Neka dođe služba da proveri na terenu, moraš da imaš 50/50. EON kraducka malo neta, tolika razlika ne bi smela da bude, prosto ti je ostao stari paket. Računamo samo LAN relevantan, wifi ništa, tu pravila i garancije nema. Da li su ti otključani svi kanali na EONu ili samo oni iz Light paketa?
 
Pazi aktivirali paket jesu. I na moj SBB portalu stoji da je aktiviran, čak sam i zvao danas i kažu da i kod njih stoji deklarisana brzina 50/50 a kod mene se ništa nije promenilo što se tiče brzine i dalje je 30/30 (naravno ni to nije full nego varira ispod toga). Javili su mi se dolaze sutra ujutru samo čisto sumnjam da je problem do mene. Otključani su mi za sad svi kanali ali to je verovatno promo mesec dana. Dobio sam Pink paket i Cinestar premiere 24 meseca, 12 meseci po ceni starog paketa EON paket i dobio sam dva EON boxa stim što za drugi plaćam 290 dinara dodatno. Meni je to sve ok samo i dalje čekam njihovu optiku koju su započeli još prošle godine u bloku ali nešto im slabo ide.
 
Dobro, ti si resetovanjem uradio šta je do tebe, moraju ipak oni da pogledaju i reše u saradnji s kolegama u centrali. Opa! Dobio si praktično EON full tv paket po ceni Light, to je sasvim korektna ponuda. Jasno je da moraju da se malo trude oko ustupaka jer mi imamo drastično sporiji net od klasičnog SBBa a plaćamo u dinar istu pretplatu. Mislim da ih je širenje Supernove, Oriona i MTS optike poguralo u blokovima, trebalo bi uskoro da uhvate korak. Da ne zaboravimo tad da ih podsetimo na besplatne mesece, obećali su takav tretman. ;)
 
Bio covek jutros, ustanovio da imam problem sa brzinom i da nije do mene. Nalog dalje prosledio centrali pa da proverim do kraja nedelje hoce li se nesto promeniti. Ukoliko se problem ne resi da zovem u petak ponovo.
 
Nazad
Vrh Dno