Šta je novo?

Beogrid - internet + TV

Beogrid neće sigurno uvoditi optiku. Ako hoćeš optiku uputiće te na SBB. Neće biti konkurenti jedni drugima. Ako hoćeš nešto drugo osim 50/50 sa TV-om jedino ako dignu na gigabit. Koliko znam Optika je do čvorišta tako da daljina ne bi trebala biti problem... samo je pitanje koliko je njima perspektivno ulaganje u tu opremu...
 
Po meni veliki problem su ti switch-evi ali ne zbog 100 Mbit/s brzine vec zbog nepostojanja bilo kakvog rezervnog napajanja. Tako se desilo da ceo dan nije bilo struje zbog EPS pajsera u susednoj lameli - i sve lamele "levo" ili "desno" od nje su bile afektovane, tj. nije radilo nista iako je bilo struje. Ajde makar UPS u mogli da stave, iako bi tesko izdrzao 9 sati bez struje, ali ipak koliko toliko.
 
Hvala svima na pomoci :) Juce sam produzio ugovor u Beogridu uz 10% popusta i HBO promo ceo ugovoreni period za Trio Diamond (taman sam napunio 21 mesec sto je bio uslov). Cinjenica je da cene usluga idu na dole (MTS) i da SBB - Beogrid trenutno drzi cene - pomalo i dize, ali je bar za mene kao korisnika Beogrida (ranije MTS) kvalitet usluge na boljem nivou i vredi tih hiljadu dinara vise na mesecnom nivou. Kako sam juce cuo u poslovnici Beogrida, od januara sa EON-om bi jedan Albis zamenili za EON box i to je otprilike to, zaposleni jos uvek nemaju zvanicnu ponudu paketa ali se ocekuje da brzine ostanu iste i da se TV usluga priblizi SBB EON paketima... Obzirom da mi android box nije nesto bitan (ni TV ponuda mi nije neki prioritet) pored racunara i tableta koje imam po kuci, mislim da je ovo bio pravi potez da se osigura povoljnija cena, a da se sutra (u toku naredne godine) saceka zvanicna ponuda, isprate iskustva korisnika i ako novi paketi donesu stvarno nesto bolje, postoji mogucnost da se u svakom trenutku predje na EON paket ukoliko opravda cenu.
 
Cek, rekli ti da bi jedan Albis (od max 3) zamenili sa EON STB-om? Nama koji i dalje imamo "nekomercijalne pakete"? Ili to da se predje na EON paket sa bednih 6 Mbit/s upload-a?
 
Rekli su da ce u slucaju da predjem na EON paket jedan Albis da zamene sa EON box, a da drugi Albis koji imam ostaje i dalje kod mene. Nema promene za nas koji imamo “nekomercijalne pakete”… Što se tiče brzina interneta rekli su mi da verovatno neće dizati više od sadašnjih 50/50 (verovatno nemaju teh. uslova), nisu mi spominjali nista u vezi smanjenja uploada, valjda neće toliko da zezenu “novu i bolju” EON ponudu…
 
Beogrid dobio novo dizajnersko rešenje sajta.
Novi EON paketi (light, full i premium) imaju i nove brzvine 50/15, 50/30 i 50/50 Mbps, a i nove cene 3499, 3999 i 4999 RSD.

Novi cenovnik od 17.12.2018. godine:
http://beogrid.net/Binary/20688/Beogrid-ponuda-sa-cenovnikom-17.12.2018.pdf

Akcijski cenovnik od 17.12.2018. do 31.12.2018. godine:
http://beogrid.net/Binary/20686/EON...EON-01-2018-17.12.2018.-do-31.12.2018.-v2.pdf

Cenovnik za stare pakete koji više nisu u komercijalnoj ponudi:
http://beogrid.net/Binary/20676/beo...komercijalnoj-ponudi-objavljen-01.12.2018.pdf
 
Poslednja izmena:
Kako su u LIGHT paketima zamislili vraćanje "7 dana unazad" kad korisnicima daju stari D3i?

Kad bih prešao sa "Duo Gold" na "Duo Light" sem uvećane cene izgubio bih i dodatne tv pakete, smanjen upload...

S U L U D O

Zamimljivo je i da su ponudu "unapredili" tako što više ne postoji mogućnost uzimanja samo NET paketa
 
Sad me je jasno da mi nista nije jasno. :D Sizofrenija se nastavlja dakle..... novi sajt al' i dalje stari naziv i domen... a paketi - verovatno jedini kompromis koji su uspeli da iznedre od SBB-a.

Pri cemu jasno stoji da je ova akcija do kraja godine namenjena iskljucivo novim korisnicima, do nivoa pominjanja babe i dede :d Gospode Boze!!! A sta ako neko ima dva stana, znaci u drugi stan ne moze da uvede nove famozne EON pakete jer u drugom stanu na isto prezime ima stare pakete... cccc :d

Trzisna ekonomija kaze da ovakva nestabilnost i neizvesnost je signal da sa njima ne treba potpisivati nikakav ugovor, trenutno.
 
Pa ova ponuda iz Beogrida nije realna. Iste cene kao sbb, brzine manje, ukinuli simetriju, naplacuju stari d3i, mnogo jace cene nego postojece. Ja nemam reci, ko im je ovo sastavljao i gde je ovde realnost situacije. Pa valjda se pravi neki kompromis sa cenom zbog ogranicene infrastrukture. Videcu da li imaju sluha za neki kompromis za obnovu ugovora ako ne najverovatnije odoh.
 
Dakle ostavice nam stare pakete i D3i do isteka UO. A mozda i pre toga jedno 5x povecaju cene pa da ljudi sami pobegnu. Vec vidjena sjajna SBB politika sa IKOM-om. "Izjednacavanje kvaliteta usluga" sa SBB-om, give me a break.
 
Uspoređujem paket TRIO DIAMOND (4230 RSD) i EON PREMIUM (4999 RSD).
Prelaskom na EON paket dobija se HBO Premium (720 RSD), Pink (310 RSD) i 7 dana unazad,
gubi se dodatni STB (290 RSD mesečna renta i priključna taksa za dodatni STB, D3i 2900 RSD, EON BOX 6900 RSD).

Prelaskom na EON PREMIUM do 31.12.2018. dobija se pogodnost plaćanja 6 meseca novog paketa po punoj komercijalnoj ceni starog paketa uz minimalno korišćenje usluga od 24 meseca.

Jedino što mi nije jasno da li se prelaskom na EON PREMIUM jedan D3i menja za novi EON BOX besplatno ili se plaća priključna taksa 6900 RSD?!
 
Pink paket vec ima u trio diamond paketima dobija se 7 dana unazad umesto 3, mada to je bilo moguce kroz eon app.
Prakticno dobijas samo hbo premium koji placas za razliku u cenu 5000 vs 4230a gubis dodatni box a za eon box i mene interesuje da li se placa dodatni uredjaj intstalacija.

Jedna mala napomena ja nisam znao za to a mozda nekome pomogne,kod prijatelja nisu mogli da instaliraju eon box jer ima samo hdmi a drugi tv je crt.
 
Da li je neko uspeo da pronadje cenu za fisknu ip adresu za Beogrid? Jel su i to promenili?
 
koliko znam nema izmene cene kod grida , koristim fiksu ako se ne varam 390din je, nikad nije bila koliko je i kod sbb, cak ako se ulogujes na moj sbb pise da je 690din na tvom nalogu iako grid naplacuje manje
 
Na mobilnoj aplikaciji pise 0.0 din, na moj sbb portalu pise 610 din... cena je bila 250, pa 390... call centar ne zna, ali znaju da nemaju istaknutu cenu. Tako da pojma nemam da li da raskidam ugovor, svi ostali nude bolje cene a o novim Beogrid paketima ne vredi ni razmisljati...
 
Da li je neko od korisnika Beogrida ovde imao problema sa aktivacijom EON smart TV app i da li tokom aktivacije mora da se bude na SBB mrezi jer sam probao iz firme gde mi je stigao TV box.
 
Da vas pitam za savjet - lokacija blok 62, imam opcije Orion - Radijus Vektor - BeoGrid ...
Istekla ugovorna na RV, imali HBO paket u prethodnoj ponudi.
BeoGrid najjači paket mi izgleda zanimljivo (sada je najvažnija televizija - supruga na 2-godišnjem porodiljskom pa je TV sadržaj prioritetan, mnogo manje bitna brzina interneta, nemam benefite od simetričnog uploada).

Generalno - kako ste zadovoljni BeoGrid-om?
Ima li mjesta da se pregovara srednji paket a da se i HBO uključi u TV paket?
 
Da vas pitam za savjet - lokacija blok 62, imam opcije Orion - Radijus Vektor - BeoGrid ...
Istekla ugovorna na RV, imali HBO paket u prethodnoj ponudi.
BeoGrid najjači paket mi izgleda zanimljivo (sada je najvažnija televizija - supruga na 2-godišnjem porodiljskom pa je TV sadržaj prioritetan, mnogo manje bitna brzina interneta, nemam benefite od simetričnog uploada).

Generalno - kako ste zadovoljni BeoGrid-om?
Ima li mjesta da se pregovara srednji paket a da se i HBO uključi u TV paket?

Beogrid ne postoji, to je sada SBB. TV ti je najbolji SBB pa RV, Orion i MTS su krs. Internet ti je Orion na prvom mestu (optika).
 
Postoji Beogrid. Jeste ih kupio SBB, ali nije ista mreža ni infrastruktura. Kod mene u zgradi je od skora stigao i SBB, a ja sam odavno Beogrid pretplatnik.

Televizija je SBB u okviru paketa, ali net paketi su drugačiji, simetrični.

Verovatno ide ka tome da ugase i objedine, ali to još uvek nije slučaj.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ako ti je bitan programski sadrzaj - onda SBB/Beogrid su tu broj jedan. Uzmi sta ti je povoljnije...
 
prešao prošle nedelje sa NET paketa na EON. prvi utisci odlični. mali problem se pojavio na mestu na kojem sam ga najmanje očekivao. tj. nisam ni razmišljao kakav problem može da se pojavi prebacivanjem telefona pod okrilje SBB-a :d. dobijem juče poruku da je izvršeno prebacivanje broja, pun entuzijazma, oću da testiram UNIFON al ne lezi vraže... telefon mrtav. pročitam još jednom poruku i sine mi da ja sada koristim VoIP i da mi moja telefonska linija više nije na parici koja se do sada koritilia no na kablu kojim stiže net. al' ja ne koristim BEOGRID modem! pre godinu dana ga izbacio iz setupa kad sam nabavio dva Mikrotik wireless AP-a... i sad nemam VoIP gateway
prvo krenem da se nerviram da ću morati da menjam edge device, razmišljm kako da setujem dolazni VPN, dal može da se od BEOGRID-a traži poseban SIP telefon... u očajanju, izvučem TP-Link itz ormara i zakačim mu WAN port na postojeći LAN. ulogujem se, gledam podešavanje EWAN i vidim da daje opciju Dynamic IP. prebacim, klik na Save i voila!!! za razliku od SBB-a, uređaji koje deli BEOGRID srećom nemaju VoIP deo skrivan od korisnika te se odmah vide dostupna podešavanja. kako je EWAN od Mikrotika dobio IP konfiguraciju, tako se sekcija VoIP popunila podešavanjima, pojavio se kućevni broj... uključim telefon i telefon radi! neočekivano, problem koji je pretio da mi zagorča život rešio se poprilično lako

da sve ne bude idealno, pobrinuo se TP-Link. izgasio sam NAT na EWAN, uključio RIP i momentalno na Mikrotiku (192.168.20.0/24) vidim da se pojavila ruta prema LAN subnetu TP-Linka (192.168.21.0/24) koja gađa na EWAN interface. reko odlično! obzirom da mi fali portova na ovom hAP ac2 u dnevnom boravku, razmišljam da prebacim računar na LAN TP-Linka. prebacim kabl, promenim IP konfiguraciju i internet proradi. taman sve da spakujem i otvoim pivo, probam da pristupim NAS-u i neće. probam ping prema NAS-u i neće. probam ping prema Mikrotiku (gateway router) i prolazi. ping Mikrotik cAP u dnevnoj sobi i neće, probam bilo šta drugo u 192.168.20.0/24 sem gateway-a 192.168.20.1 i ne prolazi. il' sam ja bio mnogo umoran sinoć pa sam napravio neku glupost il nešto u rutiranju ovog TP-Linka nije u redu. u web interface-u se ne vide rute, moraću popodne da probam da pristupim preko telneta da vidim dal se tamo nešto bolje vidi
 

Prilozi

  • LAN diagram.jpg
    LAN diagram.jpg
    82.8 KB · Pregleda: 73
Mogu da pogledam moj ruter pa da ti dam neki savet po mogustvu. Generalno za manjak portova je switch uvek opcija. Ali kapiram da si hteo da iskoristis i ovaj TP-Link gromadu kada si ga vec uposlio za VoIP.

Podrazumeva se da si iskljucio DHCP na TP-Linku? Dakle svaki uredjaj uboden u njegov LAN port bi trebalo da vidi sve drugo iz ostataka LAN mreze.

Edit: sad vidim da si ti bocnuo na WAN Port svoju postojecu mrezu. Probaj na LAN, a onda dodaj staticku rutu na TP-linku koja je potrebna za VoIP. Pricam malo napamet - pogledacu posle na njemu direktno.
 
Poslednja izmena:
moram da ubodem EWAN jer drugčije ne ume da prepozna gde bi mu bio gateway za VoIP. ne znam šta bi se desilo da premostim LAN na LAN i da mu dam 0.0.0.0 rutu prema 751gr3 (192.168.20.1). Čini mi se da u podešavanju VoIP ima opcija da se odabere gateway za VoIP i tu ima da se bira između ADSL ili EWAN porta. trenutno sam 99% ubeđen da ovo preko LAN neće da radi al' probaću. sad telefon funkcioniše, štampač sam nakačio preko QNAP-a koji ima dva LAN porta u bridžu. za sad sam knap. al nije komotno i bilo bi zgodno da se podesi da magement može da se radi iz smera EWAN-a. i definitivno ne bi ubacivao još jedan switch ako ne mora

backup varijanta mi je da prepečujem telefonski kabl obzirom da sam svojevremeno izvukao UTP namesto klasične parice pa da TP-Link direkno vežem na port ovog 751gr3. videću dal ima dovoljno kabla u dozni za ovu akciju. neće ovo da reši sve probleme al će barem da mi oslobodi jedan port
 
Da vas pitam za savjet - lokacija blok 62, imam opcije Orion - Radijus Vektor - BeoGrid ...
Istekla ugovorna na RV, imali HBO paket u prethodnoj ponudi.
BeoGrid najjači paket mi izgleda zanimljivo (sada je najvažnija televizija - supruga na 2-godišnjem porodiljskom pa je TV sadržaj prioritetan, mnogo manje bitna brzina interneta, nemam benefite od simetričnog uploada).

Generalno - kako ste zadovoljni BeoGrid-om?
Ima li mjesta da se pregovara srednji paket a da se i HBO uključi u TV paket?

Kao sto su ti clanovi vec rekli, za TV ti je najbolje da izaberes Beogird(SBB), za internet Orion optiku.
 
Beogrid se i zvanično gasi, tako je rečeno iz United Group. Kod mene u zgradi su nam dali ponudu da pređemo na SBB optiku. Što se tiče paketa slični su kao na sajtu SBB osim što je duplo brži internet i daju veći popust i tretiraju vas ko novog korisnika. Sad čekam da urade vertikalnu instalaciju i nakon toga rade do svakog.
Ko je jos uvek na Beogridu bolje nek se strpi još malo jer ponuda je po meni za sada najbolja.
 
Poslednja izmena:
@navprog: imas li jos info o toj ponudi? Cudi mi da bi SBB zadrzao koncept Beogrida a gase ih? Zar im nije jeftinije da grunu svoju prokletu koaksijalu kroz zgradu i vozi - svima ranilovka sto se tice paketa i ponude? Hmm

A sta je sa upload-om?! Kazes duplo brzi Internet - dakle sa vrhunskih 6 mbit/s daju 12 mbit/s upload? :d


EDIT: evo ponude koja je objavljena bas danas: http://beogrid.net/Binary/20773/Akc.-cenovnik-EON-Beogrid-03-2019-01.03.2019.-do-30.04.2019.pdf

Nista novo, s(r)tanje po starom...
 
Poslednja izmena:
Ja sam uzeo EON Premium Trio paket sa internetom 600/30 i 12 meseci je 1999 a ostalih 12 je 4999 sa ugovornom obavezom na 2 godine. Više se isplati uzeti Trio paket jer EON Premium paket na 2 godine izađe 11000 jeftinije. Već ima SBB u zgradi ali preko koaksijalnog, ne znam što su odlučili da pored tog uvedu i optiku u zgradu.
 
Nazad
Vrh Dno