Šta je novo?

Beogrid - internet + TV

Kod nas je dosao promoter i rekao da je receno iz United Group-a da se Beogrid totalno gasi i da svi postojeci korisnici prelaze na SBB optiku i gledaju se kao novi korisnici. E sad, da li je svuda tako ili ce negde da vas prebace na obican SBB odnosno koaksijalni to ne znam. Samo da znate da se dugo ceka na uvodjenje, ali dok ne uvedu vama ostaje internet na Beogrid-u.
 
kao sto navprog kaze, kod mene su isto uveli optiku u zgradu i to je prica, United grupa je odlucila da gasi Beogrid zbog malog broja korisnika i sve na sbb
E sad, meni se ne prelazi (realno je veca cena) i poucen svim glupostima sto se desavaju sto verovati nekom promoteru ?
Nemam pojma
 
Ma slazem se, ni meni se ne prelazi zbog mnogih stvari. Beogrid je u jednom trenutku bio savrsen i sa cenom i sa uslugom. Ali ni oni vise nisu mogli da izdrze sa konkurentnom cenom. Povisili su cene dva puta za godinu dana a onda i presli na cenu paketa sbb-a a ostali takoreci sa istim uslovima. Neku alternative kod mene u zgradi nema. Nekad bio targo, sad ostali postari i Beogrid. Da li neko zna da li ce se dodatni risiveri naplacivati kao i do sad ili ce kao sto je sbb radio davati dva besplatno na koriscenje? Ne pricam o eon boxovima nego d3 mini. I da li cemo biti u obavezi da platimo neku prikljucnu taksu za eon koju namece sbb? Ako je neko slucajno pitao promotere?
 
Isplati se cena za prve dve godine tokom ugovorne. Meni je trenutno Beogrid 3720 (stariji paket Duo Diamond), a EON Premium ispadne 1999 prvih 12 meseci i ostalih 4999 sto ispadne 3499 mesecno. Ali nakon 2 godine verovatno necu moci da uzmem tu cenu nego ce biti skuplje, ali dobijam brzi net i sve kanale.
Slazem se totalno da je Beogrid bio najbolji sto se tice interneta, ali valjda i ovima optika valja. Ping 0ms na speedtest-u ka bilo kom serveru u Beogradu.
Pitanje je da li cete moci da ostanete na Beogridu s obzirom na to da se totalno gasi, verovatno ce morati svi da predju negde.
Sto se tice tih risivera d3i oni se menjaju uskoro za EOM Smart Boxove, sto znaci da ce i tu da poskupi. A kad prelazite na SBB optiku mozete uzeti samo jedan EON Smart Box i jos 2 uredjaja ali samo d3 mini ili karticu.
Prikljucna taksa se ne placa, bar meni nisu rekli da treba da se plati.
Iz licnog iskustva ne treba verovati promoterima jer obecavaju nesto sto ne mogu da ispune u tom roku koji su rekli.
@matke84 nemoj ni slucajno da uzmes postu, ja sam davno bio uzeo jer nije bilo Beogrida i odjavio sam posle par meseci jer im je usluga ocaj.
 
Najveći je problem što veliki broj Beogrid korisnika ima samo net, što je opcija na SBB optici koja nije u ponudi.
 
@navprog Hahaha. Ma necu naravno postare. Bio kod njih do pre tri godine, doduse samo tv. Beogrid sam oduvek imao kao net. Mene samo zanima da li cu placati 2x290 dinara za dva D3 minija kao sto sada placam Beogridu. Nije malo 580 dinara mesecno za dodatna dva tv-a. I onaj harac od 7000 dinara zvani prikljucna taksa nadam se da nam nece pokusati uvaliti. Zato sam i spomenuo da nemam neki preveliki izbor samo da se ljudski dogovorimo ako je ikako moguce.
 
@ matke84
Meni lik sto me zvao rece da ne placamo nikakve takse za prikljucenje
 
Da li ima neko strucan da pomogne kako jednim mreznim kablom omoguciti tv signal ka albis tv set top boxu i internet ka smart tv-u? Tv nema wireless modul, samo mrezni priključak.
Imam ruter Netis WF2411D. Koji bi teoretski mogao da glumi switch ili sta već, tako da jedan mrezni kabl uđe a dva izadju.
Trenutno mi je albis direktno vezan na mrezni kabl a netis preko wireless-a dobija signal i potom kablom do tv-a. Međutim, ovo poslednje ne radi uvek kako treba odnosno ima problema sa internetom na tv-u. Ipak je wired mreza pouzdanija za tako nešto.
Dakle, da li je moguće podesiti Netis ruter da tako radi da deli tv signal ka albisu a internet ka smart tv,? Unapred se izvinjavam na pogrešnim terminima, naravno, nisam strucan za ovu materiju, no nadam se da sam bio dovoljno jasan.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Da li ima neko strucan da pomogne kako jednim mreznim kablom omoguciti tv signal ka albis tv set top boxu i internet ka smart tv-u? Tv nema wireless modul, samo mrezni priključak.
Imam ruter Netis WF2411D. Koji bi teoretski mogao da glumi switch ili sta već, tako da jedan mrezni kabl uđe a dva izadju.
Trenutno mi je albis direktno vezan na mrezni kabl a netis preko wireless-a dobija signal i potom kablom do tv-a. Međutim, ovo poslednje ne radi uvek kako treba odnosno ima problema sa internetom na tv-u. Ipak je wired mreza pouzdanija za tako nešto.
Dakle, da li je moguće podesiti Netis ruter da tako radi da deli tv signal ka albisu a internet ka smart tv,? Unapred se izvinjavam na pogrešnim terminima, naravno, nisam strucan za ovu materiju, no nadam se da sam bio dovoljno jasan.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Malo gluplje rešenje je da uzmeš spliter dva etherneta od 100 Mbps (2 para / 4 provodnika) u 1 gigabitni odnosno sa 4 para tj. 8 provodnika. Tako sam ja jedan period prenosio IPTV i Net kroz 1 kabl.

Ovako nešto:

51wxUx%2BULvL._SX466_.jpg
 
Koliko to može da košta?

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Sam splitter bez kablova,verovatno imam kablove.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Ovaj sa slike je 600 din komad na KupujemProdajem, ključne reči "RJ45 Spliter", a generički je 90 din komad.
 
I to ce da radi? Super ako je tako jednostavno

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Beogrid poslovnica u Nehruovoj je zatvorena. Radnici su prebaceni u SBB TelePark. SBB poslovnica ostaje i funkcionise normalno.
 
Mozda je ovih dana i definitivno zatvorena, ja sam poslednji racun pre mesec dana platio u sbb-u kod radnice koja je bila u Beogridu do skoro jer ni tad niko nije sedeo u onom Beogrid kutku. Sta se desava sa prelaskom sa Beogrida na SBB? Ima li sta novo po ovom pitanju? Bilo je ovde na forumu reci o blokovima 71 i 72 da je krenulo prebacivanje?
 
Krenulo je pre dosta meseci, ali to ide baš sporo. Mene su prebacili na SBB optiku.
 
Sajt im i dalje radi, a stoji ponuda aktuelna do 30.6. Nadam se da će sada konačno i potencijalnim korisnicima gde imaju instalaciju omogućiti regularnu SBB ponudu, bez simetrije a uz brži net...
 
Kolike su brzine interneta na SBB optici?
I koji cenovnik je za pakete na SBB optici?
Hvala!
 
Kao što je @jok rekao, cene iste i duplo brži internet, samo vas gledaju kao nove korisnike i onda je veći popust. 12 meseci po 2000, a ostalih 12 meseci koliko piše u paketu.
Optika radi savršeno, za ovih nedelju dana i više nije bilo pada u brzini, ping 1-2ms.
 
Znači u paketu EON PREMIUM za 4999 RSD na optici dobija se brzina interneta 600/30 Mbps?
A za dodatnih 4000 RSD mesečno dobija se 1000/50 Mbps?
 
Poslednja izmena:
Znači u paketu EON PREMIUM za 4999 RSD na optici dobija se brzina interneta 600/30 Mbps?
A za dodatnih 4000 RSD mesečno dobija se 1000/50 Mbps?

Mislim da je trenutno 2000 din uz EON Full i EON Premium paket za nove korisnike neku akciju od 50% imaju za te giga brzine.
 
@navprog Reci mi molim te da li se doplacuje risiver za svaki tv kao kod Beogrida ili dobijas dva d3 mini risivera za dzabe? I da li su ti trazili da platis prikljucnu takasu za EON box?
 
@Dr.Veks Ta brzina se dobija, samo prvih 12 meseci placas po 2000. Za doplacivanje za 1000/50 ne znam.

@matke84 Za EON Box se ne placa prikljucna taksa. Dobijas jedan EON Box, a za ostale televizore mozes da biras izmedju D3 CAM i D3 mini. Preporuka promotera je bila da uzmem D3 mini posto D3 CAM ima nekih problema na nekim televizorima.
 
@ navprog
Jel su ti menjali instalaciju u stanu, tj jel su ti uvodili nove opticke ili koaksijalne kablove? Beogrid je u stan ulazio mreznim kablom do rutera pa od rutera opet mreznim kablom do albis uredjaja za tv ili do kompa za internet. Kako to sad izgleda na SBB optici?
Mozes li da uporedis kvalitet slike u odnosu Beogrid/albis? Jel posotoji razlika izmedju eon boxa i d3mini/cam uredjaja u smislu kvaliteta slike, sta je bolje?
Jeli Tv unazad radi i na d3mini ili samo na eon box-u?
 
@ navprog
Jel su ti menjali instalaciju u stanu, tj jel su ti uvodili nove opticke ili koaksijalne kablove? Beogrid je u stan ulazio mreznim kablom do rutera pa od rutera opet mreznim kablom do albis uredjaja za tv ili do kompa za internet. Kako to sad izgleda na SBB optici?
Mozes li da uporedis kvalitet slike u odnosu Beogrid/albis? Jel posotoji razlika izmedju eon boxa i d3mini/cam uredjaja u smislu kvaliteta slike, sta je bolje?
Jeli Tv unazad radi i na d3mini ili samo na eon box-u?

Opticki kabl je do stana odnosno do rutera. U zgradi su provlacili kroz postojece kanalice od Beogrid-a samo su dodavali ZOK kutije na nekoliko spratova. Od rutera do EON Box-a ide koaksijalni kabl i mrezni kabl (za premotavanje), a do D3 mini ide samo koaksijalni. Premotavanje radi samo na EON Box-u. Ja mislim da je minimalno bolja slika na EON Box-u, a slika na D3i i na D3 mini je slicna.
 
@matke84 Za EON Box se ne placa prikljucna taksa. Dobijas jedan EON Box, a za ostale televizore mozes da biras izmedju D3 CAM i D3 mini. Preporuka promotera je bila da uzmem D3 mini posto D3 CAM ima nekih problema na nekim televizorima.
Ok mogu da biram i neplacam nista dodatno za njih (onih 290 dinara po televizoru kao kod beogrida) ako sam te razumeo?
 
Opticki kabl je do stana odnosno do rutera. U zgradi su provlacili kroz postojece kanalice od Beogrid-a samo su dodavali ZOK kutije na nekoliko spratova. Od rutera do EON Box-a ide koaksijalni kabl i mrezni kabl (za premotavanje), a do D3 mini ide samo koaksijalni. Premotavanje radi samo na EON Box-u. Ja mislim da je minimalno bolja slika na EON Box-u, a slika na D3i i na D3 mini je slicna.
Kako si ti zadovoljan sa prelaskom? Ja još ništa nisam uradio... Ne znam do kada će traje ovakav status, da ništa sami ne promene
 
@matke84 Tačno tako.

@rastafarian Dugo se čeka na uvođenje, ali super radi i internet i televizija. Ja sam zadovoljan.
 
OK, iz svega prethodno pročitanog, izgleda da se meni, s obzirom da sam samo korisnik Beogridovog Interneta, ne isplati da ostajem kod njih (uskoro samo SBB-a), ako mi je jedina opcija da uskoro pređem na neki paket koji ukljucuje i TV, a koji je pride skuplji.

TV mi ne treba i ne mogu da opravdam da plaćam više, makar i posle inicijalne prve godine, za nesto to ne koristim.

Razmatram Orion single Internet paket, ovde u bloku 62. Čini mi se za sada kao najbolja opcija, s obzirom na moje potrebe.
 
Nazad
Vrh Dno