Šta je novo?

Beogrid - internet + TV

Download jeste 6 puta jači u korist SBB-a ali je i upload više od 3 puta jači u korist Beogrid-a.
Kao što sam već napisao svaki korisnik ponaosob mora da obluči šta mu je bitnije i korisnije.
Meni osobno svaki Mbps upload-a mnogo više znači.
Beogrid je među retkim operaterima koji ima tako visoke upload brzine i koji ima najmanje razlike između download i upload brzine.
Do pre pola godine su imali simetrične pakete download-a i upload-a.
Skoro 10 godina smo imali kod Beogrid-a brzine interneta koje su bile nezamislive za većinu korisnika u Srbiji,
prodali su se SBB-u i kao što je bilo očekivano nazadovali su sa tom prodajom.
 
:trust: Do pre pola godine?! Pa i sada su simetricni paketi - cak i ovi "novi" - dakle 50/50 je ono sto nude max, tj. to je zakovano jer neko od te ekipe smatra da su u 2019. godini Gigabitni switch-evi i pasiva skupi kao pre 15 godina. How yes no - SBB samo hoce da razvuce svoju prokletu koaksijalu i to je jedini razlog, sve drugo su izgovori i mlacenje prazne slame sa Beogridom.

Naravno ja cu biti korisnik dokle god ne ugase D3i kao servis/uslugu. Ili ako opet povecaju cene. Tog trenutka dovidjence.

Jedno si dobro rekao - nazadovali su kada ih je usisao SBB, to sam i ja ocekivao donekle. Ali ne bas ovako trapavo kako to rade.
 
Beogrid paketi više nisu simetrični (od kako je Beogrid preuzeo od SBB-a EON pakete), trenutni paketi imaju brzine: 50/15 Mbps (EON Light), 50/30 Mbps (EON Full) i 50/50 Mbps (EON Premium).
 
Nazalost od Beogrida onog koga znamo od pre par godina nista nije ostalo a uskoro Beogrida vise nece ni biti. Sve se svodi na jedno lepo secanje. Mene su danas kontaktirali i rekose mi da za nekih mesec, mesec ipo prelazimo na SBB (blokovi 71 i 72). Menja se oprema. Dobra stvar je sto nas prebacuju na optiku i tretirace nas kao nove korisnike. Kako ce to sve izgledati ostaje da vidimo.
 
Nazalost od Beogrida onog koga znamo od pre par godina nista nije ostalo a uskoro Beogrida vise nece ni biti. Sve se svodi na jedno lepo secanje. Mene su danas kontaktirali i rekose mi da za nekih mesec, mesec ipo prelazimo na SBB (blokovi 71 i 72). Menja se oprema. Dobra stvar je sto nas prebacuju na optiku i tretirace nas kao nove korisnike. Kako ce to sve izgledati ostaje da vidimo.

Odužiće se to na više od mesec dana. Šteta što gase Beogrid, jedini je bio sa simetričnim internetom koji je radio bez problema.
Dobra im je optika, prešao sam pre 3 meseca i radi bez problema.
 
Mislim da se Beogrid gasi samo u zgradama gde je prošao SBB sa optičkim kablom ili gde postoji SBB koaksijalna mreža.
Pošto nema smisla da jedan operater ima dve mreže u istoj zgradi.
A SBB je prvenstveno najveći kablovski (koaksijalni) operater.

Dok u zgradama gde nema SBB svoju koaksijalnu ili optičku infrastrukturu će i dalje ostati Beogrid sa svojom mrežom jer zašto bi se SBB povukao iz neke zgrade.

A mislim da je i RATEL tražio da operateri nesmeju da imaju dve mreže po zgradama i da jednu od dve mreže moraju da prodaju u nekom određenom vremenskom periodu.
 
Poslednja izmena:
Beogrid paketi više nisu simetrični (od kako je Beogrid preuzeo od SBB-a EON pakete), trenutni paketi imaju brzine: 50/15 Mbps (EON Light), 50/30 Mbps (EON Full) i 50/50 Mbps (EON Premium).

A to si mislio - sorry onda, my bad. Ja svakako imam 50/50 godinama tako da simetrija mi je u glavi default :)

Ostaje da vidimo kako ce ici "napredak" SBB-a i gasenje Beogird mreze.
 
Konačno da im se net mrdne sa 50 Mbps... Iz Duo Full paketa su izbacili HBO promo, ostalo je vrlo slično. I još Duo 4 meseca dinar, Trio 6 meseci. Napredak nesumnjivo, iako konkurencija po blokovima za manje pare daje više kanala i brži net, negde i optiku.
 
Da li je neko dobio pismo od Beogrida u vezi zamene D3i uredjaja za EON box? Neke stvari su malo nejasne. Sam naslov kaze zamena D3i uredjaja za novi eon smart box besplatno a zatim u daljem tekstu potrebno je potpisati novi ugovor na 24 meseca pa onda u daljem tekstu da im je u planu da do kraja 2019. zamene sve D3i uredjaje. Da li to znaci da ukoliko zelim da nastavim da koristim Beogrid uslugu moram da potpisem novi ugovor? Ne bih nesto da sad ulazim u pricu sa novim ugovorom ako ne moram posto je SBB dosao blizu moje zgrade sa optikom pa mi je u planu da predjem kod njih i ostvarim benifite kao nov korisnik posto mi je tako receno da ce tretirati stare korisnike Beogrida.
 
Dobio sam ja to pismo i verovatno da ću sad da ih šutnem. Nov ugovor je 40% skuplji, a oni nam čine "uslugu" da im plaćamo prvih 12 meseci po staroj ceni. Bio sam lojalan korisnik iako im je brzina smešna u poređenju sa optikom, a imam Orion i Mts u zgradi. Moraću da se odviknem od nekih kanala, ali šta je tu je.
 
Ja nazalost nemam nikakvu alternativu, ustvari imam postare ali oni se ne racunaju. Videcu ako budu zvali sta mogu da se dogovorim sa njima. Nadam se svakako sto skorijem prelasku na optiku.
 
Da li je neko dobio pismo od Beogrida u vezi zamene D3i uredjaja za EON box? Neke stvari su malo nejasne. Sam naslov kaze zamena D3i uredjaja za novi eon smart box besplatno a zatim u daljem tekstu potrebno je potpisati novi ugovor na 24 meseca pa onda u daljem tekstu da im je u planu da do kraja 2019. zamene sve D3i uredjaje. Da li to znaci da ukoliko zelim da nastavim da koristim Beogrid uslugu moram da potpisem novi ugovor? Ne bih nesto da sad ulazim u pricu sa novim ugovorom ako ne moram posto je SBB dosao blizu moje zgrade sa optikom pa mi je u planu da predjem kod njih i ostvarim benifite kao nov korisnik posto mi je tako receno da ce tretirati stare korisnike Beogrida.

Koji blok je u pitanju kolega? Jos nije dobijena ponuda od Beogrida za zamenu uredjaja, trenutno ide Eon full paket...
 
Dobio sam ja to pismo i verovatno da ću sad da ih šutnem. Nov ugovor je 40% skuplji, a oni nam čine "uslugu" da im plaćamo prvih 12 meseci po staroj ceni. Bio sam lojalan korisnik iako im je brzina smešna u poređenju sa optikom, a imam Orion i Mts u zgradi. Moraću da se odviknem od nekih kanala, ali šta je tu je.

Mene su uz to pismo vec i zvali telefonom da ponude prelazak na SBB pakete. Blok 62.
Sve sto nude je ili drasticno skuplje (EON FULL) ili nesto skuplje, a losije (EON LIGHT DUO) - manje TV kanala, duplo losija upload brzina, ali i 60% brzi download (a dovoljno mi je ovih 30Mbit, mnogo vise mi smeta losiji upload) i nova ugovorna obaveza...

Krece potraga za alternativom, samo je pitanje od svih zala najmanje izabrati :)
Tako sam i mobilnom operateru posle 20 godina rekao cao-zdravo jer su cicijasili dok sam bio korisnik i nudili neke sumanuto losije uslove a konkurencija nerealno bolje, a tek kad sam podneo zahtev za MPN zvali licno i obecavali drasticno bolje uslove od svih aktuelnih ponuda. E pa drugari, to se radi PRE nego sto izgubite kupca.
Mozda se i ovde ponovi isto...
 
Ostoja,

ti si imao od pre SBB koaksijalnu mrežu u zgradi ili si u skorije vreme dobio SBB optiku u zgradu?
 
Zvali su i mene pre 5-6 dana, kao "cenjenog lojalnog korisnika". Kad je izdeklamovala o najnovijoj, najboljoj, najmodernijoj platformi na svetu, postavio sam nekoliko pitanja u vezi nekoliko nelogičnosti. Super ekstra veća brzina 70Mbps brzina, dok konkurencija u zgradi nudi 1Gbps. Odgovor: EON je najbolji, bla, bla, bla. Poskupljenje sa 2800 na 4000 dinara (posle 12 meseci stare cene - prosek 3400 mesečno) i još moram da se vežem ugovorom na 2 godine. Nov korisnik ima 6 meseci po dinar pa mu prosečna cena izađe 3000. Tu baš i nije uspela da mi da odgovor, već smo skrenuli na temu gašenja D3i platforme i obaveznog prelaska na EON. Na kraju sam pitao do kada će da radi D3 platforma koju ja želim da nastavim da koristim. Nema preciznog datuma, ali je u planu njeno gašenje. Ništa, rekoh, ugasite me kad dođe vreme.

Šteta što sam bio na poslu, pa nisam mogao ozbiljnije da se upustim u razgovor, mada nije devojka kriva, ona radi svoj posao.
 
Ostoja,

ti si imao od pre SBB koaksijalnu mrežu u zgradi ili si u skorije vreme dobio SBB optiku u zgradu?

U zgradi nikad nije bio "pravi" SBB vec Beogrid preko bakra. Prisutni su jos i Orion i mts optikama i Radijus koaksijalnim kablovima.
 
Zbunilo me je ovo što si napisao 'ponuda za prelazak na SBB pakete',
pošto to nude tamo gde se gasi Beogrid mreža i prelazi se na SBB koaksijalnu ili optčku mrežu,
a ustvari oni su tebi ponudili prelazak sa starih Beogrid paketa (Silver, Gold, Platinum i Diamond) na nove Beogrid EON pakete (Light, Full i Premium).

Dobro je samo to što se Beogrid ne gasi u celosti i ostaje u zgradama gde SBB nije prisutan sa koaksijalnom ili optičkom mrežom.
 
Poslednja izmena:
Ja sam pre 2 i jace godine presao sa Beogrida koji je u to vreme bio najstabilniji i po meni najbolji provajder na Orion optiku. Kome treba samo internet, slobodno neka ide na Orion. Za tv su katastrofa.
 
Mene su zvali u toku prosle nedelje i u nekom dogovoru sa devojkom koja me je pozvala dosli smo do zakljucka da sacekam jos neko vreme posto je sbb optika dosla blizu mene pa bi prema nekim najavama trebalo da se uvede do kraja godine. Nadam se da ce tako i biti.
 
Zbunilo me je ovo što si napisao 'ponuda za prelazak na SBB pakete',
pošto to nude tamo gde se gasi Beogrid mreža i prelazi se na SBB koaksijalnu ili optčku mrežu,
a ustvari oni su tebi ponudili prelazak sa starih Beogrid paketa (Silver, Gold, Platinum i Diamond) na nove Beogrid EON pakete (Light, Full i Premium).

Dobro je samo to što se Beogrid ne gasi u celosti i ostaje u zgradama gde SBB nije prisutan sa koaksijalnom ili optičkom mrežom.

Malo se "izgubilo u prevodu", ali realno ovi novi paketi su cist SBB paket; nisu pominjali simetricni internet (niti se igde na sajtu pozivaju na isti), sto je bila specijalnost Beogrida...
Najmanja DUO pretplata im je 3099+290 za EON box, a konkurencija za manje od toga nudi vise kanala, (duplo) brzi opticki internet i 2-3 STB + fiksni (koji mi znaci ko lanjski sneg, al ide u paketu). I to oba opticka konkurenta.
Ako nesto ne izmene u ponudi ja ne prelazim na SBB paket. Super je bilo dok je (i dok jos bude)trajalo , a onda adio...
 
Mene su zvali u toku prosle nedelje i u nekom dogovoru sa devojkom koja me je pozvala dosli smo do zakljucka da sacekam jos neko vreme posto je sbb optika dosla blizu mene pa bi prema nekim najavama trebalo da se uvede do kraja godine. Nadam se da ce tako i biti.

Ako SBB dovede optiku, to je odlicno za one koji zele TV+NET. Mislim da ne postoji jeftinija opcija od Oriona za optiku trenutno, pogotovo sto mogu i neki popusti da se izvuku. Mada opet, to vazi samo za net.
 
Ja nemam nekog izbora kao sto sam vec u nekom od postova napisao. U mojoj zgadi ima samo Beogrid i postari koji ne dolaze u obzir. Nekad je bio i targo ali to je zavrsena prica. Tako da mi SBB optika ostaje kao jedina solucija a realno tv usluga im je mozda i najbolja od sve konkurencije. Jedino sto udaraju po usima ali to je vec neka druga prica.
 
Ima li neko problema sa netom? Poslednjih sat vremena nestaje i dolazi svakih 5 minuta.
 
Meni sve radi OK.
 
Na 19901 ide odmah saopštenje da imaju grupni kvar i da rade na rešavanju.
 
Nista od nekih novih ponuda, i dalje tante za kukuriku ponuda jel? :whip:
 
UP.

Jel neko uzeo ovo zamena D3i za EON box-eve? Ostaje ruter ovaj koji imamo, samo se TV box-evi menjaju.
 
Ja to dobih prije sat vremena. Sam box radi mnogo bolje (brze) od starog, mada ja ni ranije nisam nesto gledao tv pa mi ne znaci mnogo. Internet brzinu su mi podigli na 50/50 (bilo 30/30). Ranije sam doplacivao za staticki IP da ne bih bio iza NATa, sad mi rekose da ce mi dinamicka adresa biti javna - uglavnom placam 200 dinara vise nego do sada (3400 umjesto 3200), dobio sam brzi net, izgubio staticku adresu. Mrzi me da se cimam s mijenjanjem provajdera sve dok je cijena ista a internet dobro radi. Nije bilo promjena u povezivanju, i dalje mi mrezni kabl dolazi s krova :lupko:
 
Nazad
Vrh Dno