Šta je novo?

Beogrid - internet + TV

Da li može neko da okači sliku tog SBB uređaja (modema ili modem/routera) koji transformiše signal iz optike na mrežni i koaksijalni?
 
Da li je moguće dobiti od SBB-a 'bridge mode' na tom uređaju?
 
Mislim da ne, drugar je pokušavao da spoji nekog mikrotika, i na kraju odustao...
 
Da li može neko da okači sliku tog SBB uređaja (modema ili modem/routera) koji transformiše signal iz optike na mrežni i koaksijalni?

Dobio sam Huawei HG8247U i ne moze da se stavi u bridge mode. Takodje samo 2 porta su slobodna za internet, druga dva su za IPTV (ne radi EON Smart Box na tim portovima).
 
Albis 8083 usporeno radi, nema EPG ni premotavanje unazad. Ne pomaze restart ni rutera ni Albisa.
 
Ima li nekih novosti oko nove ponude? Na sajtu vidim i dalje ona glupost 12 meseci po ceni starog paketa a preostalih 12 po punoj ceni. A razlika tipa 200 din :d
 
Od juce je nova SBB ponuda. Vratili su 6 meseci dinar za nove korisnike i daju HBO i PINK pakete odredjeni period, u zavisnosti od paketa. Net 50/50, tu nema pomaka ocigledno, Beogrid ko ptica Feniks.
 
Bio sam pre neki dan do Beogrida odnosno SBB-a da platim racun i ponudise mi da predjem na EON. Ponuda im je takva da 12 meseci placam staru cenu paketa, dobijam valjda HBO i jos neke kanale pride, dobijam EON box za dz, sedam dana u nazad... Spomenem im ja da cekam uskoro prebacivanje na SBB (blokovi 71 i 72) i da bih to sacekao ali mi u poslovnici rekose sledece, nema razloga da cekate, mozete da uzmete neki od EON paketa Beogrida a onda kada dodju iz SBB-a samo predjete kod njih i bicete tretirani kao nov korisnik. Za to vreme mozete da imate neke povoljnosti za cenu koju vec placate jer se prebacivanje ocekuje do kraja godine sigurno, odnosno pre isteka promotivnog perioda od 12 meseci. Ovo deluje kao ok ponuda ali samo pod uslovom da se prebacivanje zaista i dogodi u narednih 12 meseci jer nakon toga bice dosta nepovoljnije samo iz razloga sto se kod Beogrida placaju dodatni d3 boxevi, 290 dinara svaki, a ja imam dva. Cinim se da vredi razmisliti o ovome.
 
Matke84
Bio sam juče u SBB. Kao korisnik Beogrida kome ističe ugovor.
Da nude mi da placam i dalje 3.480 din mesečno.
A novi korisnici imaju gratis period.
Nema šanse da im dozolim da me tako tretiraju. Još mi rekoše da je otkazni rok 30 dana tako da bi morao da im platim tij 20 dana preko isreka ugovorne obaveze.
Postoji alternativa.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
@daker Nude ti mozda kao Beogrid korisniku po istoj ceni Beogrid eon paket, ne sbb. Ja sam danas placao racun i pitao ponovo posto su mi bili juce u ulazu i polepili i izdelili propagandni materijal za SBB optiku. Znaci kada nas preuzme SBB, stare beogrid korisnike tretiraju kao nove sbb korisnike i vaze svi uslovi kao da smo novi, npr 6 meseci za 1 dinar. Ako hoces sad da uzmes eon kod beogrida e onda te ne tretiraju kao novog korisnika i nemas benefite tipa 6 meseci po 1 dinar.
 
Onda cu da raskinem ugovor.
Odnosno ističe 1.09. pa im vracam opremu tad najbolje i ranije

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Hvala matke. Kad razmislim na svako pitanje sam čekao odgovor posle savetovanja sa nekim, ili telefonom ili na ekranu računara.
Slično i u mts u immo centru na pitanja o supernovi.
Los menadžment

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Sbb-Beogrid, Blok 61 - Ne radi TV, radi net I fiksna, korisnicki centar nije dostupan.
 
Beogrid-Sbb, 61. blok - I dalje bez televizije (D3i) , a net I telefonija funkcionisu.
 
Zamolio bih korisnike Beogrid-a sa simetričnim internetom gde je upload minimum 50 Mbps da mi pošalju screenshot parametara modema, konkretno broj upload kanala i snagu signala. Hvala.
 
Beogrid svoju mrežu zasniva na FTTB optici do zgrade, pametnim switch-evima u zgradama i UTP kablovima do korisnika.
Ili GPON FTTH optičkoj mreži do korisnika.
Tako da korisnik u prvom primeru dobiva klasični kućni router ili u drugom slučaju GPON kućni router.

Tako da nema nikakvih parametara modema, kanala ili snage signala.

Razdaljina od pametnog switch-a do kucnog router-a može da bude putem UTP kabla do 100m bez gubitaka u signalu,
dok kod GPON optičke mreže pa do par kilometara može biti razdaljina od centrale do kućnog GPON router-a.
 
Poslednja izmena:
Jasno. Nisam znao odnosno nisam lepo pogledao, mislio sam da na DOCSIS-u dobijaju 50/50 Mb pa rek'o da vidim kako je to moguće. Mada, interesantno je da SBB nije povećao brzine na 100/100 Mb npr. pošto ako je infrastruktura Ethernet ili Fiber mogu i do 1000/1000 Mb da bez problema podižu i bez promene opreme. Svakako sam samo iz radoznalosti pitao.
 
Jel može neko da kaže šta se vraća od opreme kada se raskine ugovor?
Ja dobio neki papir traze samo albis tv uređaje i ruter. I adaptere ako ih imaju.
Ne treba daljinski, kablovi i slično?
Ja sam otplatio jedan albis verovatno 300x24din. Covek baš često ne razmišlja evo kao recimo ja :).

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Još uvek većina mreže je FTTB (UTP do korisnika), a i pametni switch-evi su 100 Mbps, a i UTP kablovi su CAT5e.
Pošto žele da je ponuda za sve Beogrid korisnika ista, gleda se na mogućnosti koje pruža najslabiji deo mreže.
50 Mbps čuvaju za do 3 STB za televiziju i za telefoniju.
Kroz kabl CAT5e do 100m ide 100 Mbps, 1000 Mbps pa od 30 do 50m.
Tako da kada bi želeli da povećaju brzine morali bi da menjaju i switch-eve, a najverovatnije i UTP kablove na višu kategoriju.
Većina korisnika je dobila na upotrebu TP-Link TD-VG3631 router koji isto podržava brzine do 100 Mbps.
Tako da bi morali dosta da ulože u mrežu i opremu kada bi hteli da ponude veće brzine interneta.
 
Poslednja izmena:
Deker,

koliko ja znam vraća se sva oprema koju si dobio od njih (router, STB, daljinski, kablovi (UTP, HDMI i telefonski kabl), fiksni telefon).
Pod UTP kablovi mislim na one koji se dobijaju uz router i STB, ne na onaj koji su ti oni uveli u stan do router-a.

Inače cene opreme ako se ošteti ili otuđi:
VoIP ruter TP-Link TD-VG3631 - 6000 RSD,
D3 Prijemnik Albis box - 8000 RSD,
Telefon OS-1300-B Dect telefon - 2200 RSD,
cena UTP kablova je 30 ili 40 RSD.
Neki su dobijali i FritzBox router, on je dosta skuplji, a koliko traže za njega stvarno neznam.
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovorima.
Mora da sam negde ostavio kutije oddl uređaja pa cu fino da im složim.


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
U principu mi placamo samo leasing opreme, cak i za ovaj treci D3i koji npr. ja imam. Dzaba sto ga placam 3 godine, nije moj na kraju, vec njihov. Lepo su to smislili (nisu ni prvi ni poslednji).

Uglavnom ugaseno je i prodajno mesto Beogrida u Bloku 62, sada je samo SBB. Sto znaci i definitivni kraj tj. dok SBB ne razvuce svoje, teracemo ovo ovakvko kakvo jeste. :whip:

A bedna ponuda za stare korisnike je i dalje tu... cuj imam sada IPTV na tri TV-a, a oni mi nude napredak na jedan TV uredjaj (EON box) plus smart app na drugom (ko ima smart ili ATV box). :d

Rodjaci, nece proci. A pitam cek za te novce SBB korisnik dobija 300 Mbit/s net, a mi da imamo 50?! Pa dal' je to realno? :whip:
 
Bravo Love Hunter.
Zato cu ja da prebegnem u Supernovu.
Imaju 120mbps
Plus 6meseci gratis plus 3 uredjaja odnosno 3 tv mozes da prikacis
Plus svi sportski kanali kome treba
Realno, mrzelo bi me da ista menjam samo da su ponudili isto sto i novim korisnicima.
Verovatno računaju na taj "faktor lenjosti".
No ustedeti za pola sata posla 20-ak hiljada dinara je super kinta zar ne?

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Dobro pogledaj sta ti nude tu gde je bio Beogrid, optiku ili coax. Usluga im nije baš na nekom nivou, na tih 120 zaboravi i spremi se na gubitke i prekide i kidanjd zivaca. Nije sve sto je jeftinije bolje, veruj mi.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Love Hunter ,

da li je realno da mi imamo kod Beogrid-a 50 Mbps upload-a, dok SBB korisnici imaju 15 Mbps upload-a za iste novce?
Uspoređujem odnos kod najskupljeg EON Premium paketa.
Svaki Mbps upload-a je mnogo skuplji od Mbps download-a.

Svi operateri imaju svoje pluseve i minuseve, a mi ponaosob kao krajnji korisnisi moramo odlučiti šta nam više znači i odgovara.
Ja iskreno nebi nikada sa optičkog ili UTP priključka išao na koaksijalni ili DSL jer mislim da su prva dva mnogo pouzdanija u odnosu na druga dva načina pristupa.
 
Poslednja izmena:
Po tom rezonu odnos dl/ul je neuporediv, jer 50:15 odnos velicina nije ni priblizno isto kao 300:50. Dakle downlod je 6x jaci u korist SBB korisnika.

Ono oko cega se apsolutno slazemo jeste optika/ethernet naspram koaksijale ili DSL-a.
 
Nazad
Vrh Dno