Šta je novo?

GeForce GTX 780 Thread

A za to vreme, u velikim (i dalekim) Amerikama... $650, verujem od prvoga dana, bas kao sto je i preporuceno.
U nama omiljenoj moneti - cirka 500 evra.

I to svuda isto (Newegg, Amazon), za sve referentne modele, nebitno koji proizvodjac bio... bukvalno se gadjaju u cent.
Jedino je EVGA nesto skuplja, sa onim svojim ACX i SC modelima, mada krajnje zanemarljivo, za - vec najavljenih - $10... kao i ASUS, sad vidim, koji opet glumi neko ludilo i trazi tih istih 10 dolara vise u odnosu na sve ostale referentne modele.
 
Gde ti vide to, 'leba ti... jerbo na ovom tvom linku, ispod 583,10 vala nema! :D:D:D
 
Gde ti vide to, 'leba ti... jerbo na ovom tvom linku, ispod 583,10 vala nema! :D:D:D

Ili je bila greska, ili su se rasprodale. Na sajtu je pisalo ~545e kada sam okacio. :p

A ni MSI se vise ne moze naci ispod 600e, izgleda da idu kao alva preko.
 
Nvidia bi morala da krene da deli packe svojim partnerima da se ovakve stvari sa precenjivanjem i lovom u mutnom pri pojavljivanju kartica ne dešavaju. Jedino na US tržištu je sve usklađeno i normalno..
 
Nvidia bi morala da krene da deli packe svojim partnerima da se ovakve stvari sa precenjivanjem i lovom u mutnom pri pojavljivanju kartica ne dešavaju. Jedino na US tržištu je sve usklađeno i normalno..

Srecno ti bilo da nadjes nekoga u toj firmi koji zna sta je Srbija, a onda da istog tog boli patka.
 
Jel se zna koliko trose ove karte? koja je arhitektura?
 
Ili je bila greska, ili su se rasprodale. Na sajtu je pisalo ~545e kada sam okacio. :p

A ni MSI se vise ne moze naci ispod 600e, izgleda da idu kao alva preko.

Ma verujem ti, naravno - pa nisi lud da kacis i tvrdis jedno, a na sajtu pak pise nesto sasvim drugo :D

Nego mi smesno sto se to tako dogodilo i jos tako brzo... sad gledam, ja udarih reply 2 minuta nakon tvog posta, a ono vec nije bilo tih za 545 :)
 
Colorful iGame GTX 780 Kudan

iGame-GTX-780-KUDAN-5.jpg

iGame-GTX-780-KUDAN-4.jpg


http://videocardz.com/42496/colorful-introduces-igame-gtx-780-kudan-and-igame-gtx-titan-ultra
 
Koji traktor :)
 
Taj rad...

Nakon one dizajnerske bravure od cooler-a na referentnoj karti, ovo je jednostavno grdoba.
Verujem da hladi za sve pare, u taj aspekt ne sumnjam i ovako na "nevidjeno"... isto kao i sto odaje mocan utisak, ovako vel'ko i masivno... ali je butt-ugly.
 
^ Realno ova ASUS karta je PRELEPA a i ZVERINA!!!! Ovo je must have karta :-DDD samo moram napajanje promeniti za ovo cudoviste :-D
 
Poslednja izmena:
Po ovom tekstu koliko vidim sve ce teze biti da se nabavi referentni GTX780, ili gresim? Ja sam bas bio zagrejan za referentni dizajn... i ako znam da Asus DCU, MSI twin frozr i ostala resenja imaju najverovatnije efikasnija resenja sto se tice hladjenja.
 
Stize zverina!

E samo da docekam da krenu review-i.
Ovo je stvarno posebna kartica ,samo da cena ne bude preterana,do sad je Gainward imao ok cenu!

Gainward GeForce GTX 780 Phantom GLH (Goes Like Hell) Edition

It's a name you don't hear that often anymore, but Gainward has released a new GeForce GTX 780, it will be released as the Phantom GLH (Goes Like Hell) Edition. And if something goes like hell, it better be fast. The Gainward GTX 780 Phantom "GLH" is a factory over-clocked Phantom version. It is factory over-clocked to 1033 Mhz boost clock (980 Mhz base clock) for those 2304 cores and 3072MB memory is over-clocked to 3100 Mhz (6200 MHz effective).

It performs up to 19% faster than original GTX 780 board. It already reaches the performance level of what GTX Titan board does. And his little brother - Gainward GTX 780 Phantom, factory over-clocked at 954 Mhz boost clock (902 Mhz base clock) for those 2304 cores, performs up to 5% faster than the original GTX 780 board...

http://www.guru3d.com/news_story/gainward_geforce_gtx_780_phantom_glh_(goes_like_hell)_edition.html
 
Polako se i kod nas stabilizuju cene, bas sada videh da ima drasticnih promena, znam da ne smem da navodim konkretna imena firmi, ali lako se pronadje. ;)
 
Palit GeForce GTX 780 JetStream

Sad gledam kako stoje cene i naleteh na ovu kartu Palit GeForce GTX 780 JetStream koja kosta 560 eur i privukla mi je paznju.
Palit ne volim ali ovo je najbrza single GPU karta koja postoji + sto moze da se dobro OC-uje ..

Oko 1200 Mhz ide boost sto je fantasticno..

http://hexus.net/tech/reviews/graphics/57437-palit-geforce-gtx-780-super-jetstream/?page=11

Zanimljivo je da recimo u igri Far Cry 3 koja je opet malo naklonjenija AMD karticama pravi razliku od
30 fps-a izmedju 7970 Ghz i ove karte u 1080p !

FCOC.png


Ceo review ovde :

http://hexus.net/tech/reviews/graphics/57437-palit-geforce-gtx-780-super-jetstream/

Sad sam na slatkim mukama :)
 
Poslednja izmena:
Super ako si u mogucnosti da je nabavis!

Stvarno super rezultate postize... I mene baca u dilemu, a bas sam zeleo sa referentnim dizajnom. :(
 
Poslednja izmena:
@PCBeast

Sacekaj i ovo cudo da vidimo kad se pojavi uskoro. ;)

MSI Releases GeForce GTX 780 Lightning Graphics Card Teaser Video
http://wccftech.com/msi-releases-geforce-gtx-780-lightning-graphics-card-teaser-video/


Pogledajte prilog 118312

Pa ja nigde i ne zurim..Cekam da te cene padnu jos malo.Zato i kazem da sam na mukama a graficku kad bi uzimao uzeo bih u Nemackoj!
Nego jedini razlog sto ne idem na SLI jeste sto mi je u kucistu guzva pa jos jedna karta ne moze da stane,knap je i sa zvucnom kamo li sa grafickom inace
bi spakovao dva Kepeca u ZLI i da vidimo ko kosi a ko vodu nosi :D

Do septembra kad planiram kupovinu mozda se promeni situacija posto vec dugo gledam Cosmos 2 pa ako on uleti
eto ga i ZLI ;)
 
Jao sta radi nvidia, pravi malu decu :D
 
Zaboravio si ono standardno "op, op".
 
Nazad
Vrh Dno