Šta je novo?

Upravljanje widgetima u wordpresu

Maestro

Cenjen
Učlanjen(a)
23.02.2013
Poruke
182
Poena
169
Kako odjednom iskljuciti ili ukljuciti sidebar na svim stranama sajta ?
 
Poslednja izmena:
Da li uopste postoji neki css kod koji je u stanju da automatski ukloni sidebar ?
 
U zavisnosti od teme npr. kod mene Twenty twelve, na svakoj strani u opcijama osobine - šablon - moguće je postaviti tri opcije strane:
- šablon početne stranice
- podrazumevani šablon
- i šablon strane pune širine, bez bočnih traka.
 
Znam za tu opciju koja je odlicno resenje za manje sajtove ali je nije prakticna za vece sajtove koji imaju nekoliko stotina ili hiljada strana jer zahteva poprilicno vremena, plus vrlo lako se moze desiti da preskocis neku stranu. Mislio sam da ima neki plugin koji je to u stanju automatski da promeni ali nisam uspeo da ga nađem.
 
Poslednja izmena:
Jesu li u pitanju page, post ili archive stranica? Ako ne nadjes plugin da ugasis to iz cms-a mozes uvek u templejtu to uraditi...
 
U pitanju je page. Probao sam da nađem plugin koji to radi ali do danas nisam u tome uspeo.
 
Ako sam razumeo da oces da manipulises widgetom ja imam taj plugin.kupio sam ga
 
Mozda ovo moze da ti pomogne. Uglavnom ti za svaku stranicu mozes da definises sta hoces da ti se pojavljuje od widgeta na sidebaru. A i kao sto neko gore vec rece, imas one sablone u templatovima, da li hoces sidebar sa leve, desne ili da ga nema uopste. :)
 
Ako pricamo o self-hosted resenju (tj. mozes da modifikujes fajlove teme). Pronadji sve pozive get_sidebar("X") i stavi // ispred. X moze da bude broj, neki string, ili varijabla.

Funkcija get_sidebar se najcesce nalazi pri vrhu footer.php fajla, ili na dnu svih ostalih.

U slucaju da ne mozes da editujes PHP fajlove, ili jednostavno ne bi voleo to da radis. pronadji ID ili klasu tog diva i dodaj u cssu #nesto(.nesto) {display:none;}
 
Nazad
Vrh Dno