Šta je novo?

eBay, pitanja, diskusija, saveti i preporuke

Koliko vidim ovaj prodavac ne šalje za Srbiju, pa ti ništa ni ne znači to što je shiping beslpatan.
 
Ah, da, u excluded countries stoji SRB.
 
kao sto je vec opste poznato, prodavcima je u interesu (gle chuda) da prodaju svoje proizvode, stoga, posalji mu privatnu poruku sa pitanjem da li hoce da posalje u Srbiju, i verujem da ce ti izaci u susret... U svakoj situaciji kada prodavac nije slao, posle pitanja da li je problem da salje kod nas, nisam dobio negativan odgovor, tako da slobodno pisi im verujem da nece biti frke, plus su kinezi...
 
Da, posalji PP i pitaj, ja sam tako radio vec x puta, otprilike 2/3 nije pravilo problem, od te 2/3 recimo da su isto 2/3 bili skroz OK, ostali su ili zarezali neku povecu postarinu, ili delovali onako malo sumnjicavo ili sta znam...
 
Hvala svima na odgovorima,poslao sam poruku pa cekam odgovor ;)
 
Upravo mi je stigao paket koji sam čekao. Međutim, umesto ranca sam dobio jednu minuđušu. Vidim da je taj prodavac sad dobio gomilu negativnih ocena, i siguran sam da će ih dobiti još - verovatno je prevario sve nas koji smo naručili taj ranac.

Interesuje me koja je procedura u ovom slučaju? Da li prvo otvaram dispute, ili prvo pišem da je paket stigao, ili? Ne bih da uradim nešto pogrešno i da mi žalba ne prođe...

Edit:
I da li mi eBay vraća vrednost robe i vrednost poštarine, ili? I da li moram da vraćam tu glupu minđušu nazad?
 
Poslednja izmena:
Cisto ga kontaktiraj forme radi, trazi refund, on ga nece dati naravno, onda pravac otvori case..
 
Pošto mene prijatelji i poznanici smaraju za ebay, pa im dodjem kao tehnička podrška, evo jedna greška koju svi rade.

Na primer kod vise virtun iz RF banke, račun na koji je vezana mora da ima minimalno 20 eura. Kada to koriste preko paypala za plaćanje na ebay, česta je greška da - na primer, nešto košta 55 eura, na računu imaju 60 - i onda, kako neće, imam dovoljno..
 
Kod inteze je drugacije, mozes da deljes do zadnjeg evra na deviznom, par puta sam probao kupovinom na ebay kad sam imao 1 ili 2 eura.
 
Pa da , za Intezu je dovoljno samo da imas onih 4 % vise.

E sad svi tvrde 6 % ali ne znaju da postoji vise vrsta Procentnih racuna. Zavisi sta je baza ;) Tu ugovor nije precizan , a pise provereno 4 %
 
Kod svake banke je drugacije, u Hypo Alpe je 30e minimum da se ima na racunu. Ja sam pre 2 nedelje skoro narucio neku futrolu za mobilni i nikad da posalju ja im pisem kazu nije stigla uplata , posaljite nam broj transakcije, ja posaljem i kao hvala vam, prodju 3 dana opet nisu poslali ja ih opet pitam zasto nije poslato kao nije prosla uplata, posaljite nam broj transakcije o_O ja posaljem i kao hvala vam provericemo, prodje vikend ponedeljak, utorak jos nije poslato, ja im opet pisem opet ista prica, ja vec iznerviran slikam im sve i strelicama oznacim sve sto im treba i kao hvala bila je greska u sistemu sad je sve ok, reko ok, nadam se da necu opet morati da pisem i posalju posle 2 dana, vec sam mislio da cu opet morati da im pisem, a iz Engleske sam uzeo futrolu, za neverovati...
 
Ma Hypo je Propala, bankrot banka. I to kod nas i tako, tako, nego u Matici, Austriji su bankrot. Njih je pre dve godine zbog dugova otkupila Austrijska drzava, tako da je to Drzavna banka, ali kao rupa bez dna. Sad u decembru drzava je trebala da im uplati Milijardu Eura, da ne bi bankrotirali.

Vec dve godine su dali oglas da se povlace sa celog Balkana i da sve prodaju, ali se niko ne javlja sa ponudom koja bi njih zadovoljila. A bili su pre 5-6 jedna od najjacih banaka kod nas. Sada su kao i Matica. Ja kod njih imam tekuci pa znam, nekada banka bila puna, pa prestala da radi Subotom, pa skratila radno vreme, i sad kad god naidjem zvrji prazna, nigde klijenata. Bar nema redova :), al dokle ce da raducka videcemo.

Sve afere od Slovenije pa na jug vezane su u zadnjih 10 godina , slucajno bas za ovu banku.
 
Poslednja izmena:
Pa da , za Intezu je dovoljno samo da imas onih 4 % vise.

E sad svi tvrde 6 % ali ne znaju da postoji vise vrsta Procentnih racuna. Zavisi sta je baza ;) Tu ugovor nije precizan , a pise provereno 4 %

Ma vazi da ne znamo da sumu koju su nam skinuli sa racuna podelimo sa 1,06 i dobijemo tacnu sumu koliko smo trebali da platimo prodavcu... Meni je prvi put uzeto 6,1%, drugi put 6%, treci, cetvrti, peti... sam prestao vise i da gledam, otvorio sam devizni racun za Intesa Internet karticu, Visa je u pitanju...
 
Lomnice jel si ti bese Student, ako se dobro secam ili si u medjuvremenu diplomirao ? Pitam te zbog toga sto ne znam koja je oblast , nauka kojom se bavis , ne mislim na Pecanje :D vec na skolovanje .

Postoje tri vrste procentnog racuna, al to ti je gradivo neke srednje skole , recimo ekonomske ili kako se to vec gde zove. Ako to nije tvoj fah rado cu ti u nekom narednom postu otkriti tajnu, al ne zivota, nego procentnog racuna :D
 
Poslednja izmena:
Otkrivaj... meni je 6% upravo 6% a ne 6,1% ili 5,2% ... zato "prosvetli nas"...
 
Evo ostavicu link, da ne bi smo mnogo isli u off, i kad je vec neko to na netu objasnjavao, da ja ne izmisljam toplu vodu.

Vidim sada da su to podigli na nivo Fakulteta, od Sega Mega do drzavnog, nekada sam ja to izucavao u srednjoj skoli.Mada moram da napomenem da banka Krije koje metode tacno koristi. Tako je ne samo ovde vec i kod Kamate na kredite, ono sto gradjanin dobije da potpise, apsolutno nema veze sa nacinom za izracunavanje rate itd. to je neka primenjena, uska Ekonomska matematika.

http://www.vps.ns.ac.rs/Materijal/mat6083.pdf

Po adresi ovog linka, reklo bi se da je u pitanju visa poslovna skola, nisam siguran.
 
Poslednja izmena:
Ma da visa strucna drparoska, uce ih drpati, iz oka bi ti suzu izvadili samo ako procene da ima koristi od nje...

Rodjak mi radi u banci (nije bankar a struco i fakultetsi obrazovano je lice, dakle nije cuvar sa pistoljem i sl. sluzbe...) i kaze da su bankari ubjedljivo najgori ljudi na svetu, za njih su advokati jos osnovci...
 
Lomnice jel si ti bese Student, ako se dobro secam ili si u medjuvremenu diplomirao ? Pitam te zbog toga sto ne znam koja je oblast , nauka kojom se bavis , ne mislim na Pecanje :D vec na skolovanje .

Postoje tri vrste procentnog racuna, al to ti je gradivo neke srednje skole , recimo ekonomske ili kako se to vec gde zove. Ako to nije tvoj fah rado cu ti u nekom narednom postu otkriti tajnu, al ne zivota, nego procentnog racuna :D

Arhitektura, samo 1. semestar se uci Matematika... Evo i danas mi nije skinuo koliko je trebalo nego nesto preko 6%, jbm li ga kako su to uradili, mozebiti da je njihova kursna lista pri prebacivanju iz € u $ napravila razliku, ali obrni okreni nije 4% nikako nego 6%.
 
" Nateraces " me da u ponedeljak zovem onaj njihovi Sugavi kol centar pa da to sa njima raspravim :D Ceka se i po 10 minuta da dobijes zivog coveka za razgovor, pa jos ako on ne zna, onda te prebacuje kod nekog drugog.

Kad budem bas Dokon obavezno zovem da vidim sta imaju da kazu u svoju odbranu :D
 
Ako ti je toliko bitno zovi, obrni okreni i kad placam u € sa kartice na kojoj su € i kad placam u $ sa te iste kartice, uvek bude 6%, to im je ta zastita od kursne razlike, prevelika po meni jer kurs ne skace toliko, pogotovo € prema $, rastao je godinama po cent-5, sad je tek oko 1,33:1 otprilike...
 
Platih 5,49$ ja bateriju za fotoaparat 09.10.2013.g. i skinuse mi u rajhfazan banci 4,09€, a refund mi uradise 19.12.2013. pa tih 5,49$ posta 3,93€... razlika 0,16€ . Dal' je sve u kursnoj razlici izmedju dolara i evra nastaloj u ova 2 meseca i 10 dana ili ima nesto i u marzi bankarskoj (lopovskoj) ne znam ali je tako...

Baterija jos nije stigla, verovatno i nece, moracu ovde da je platim 2-2,5k rsd ako hocu da imam rezervnu, spremnu za "skljocanje"...
 
Poslednja izmena:
Ako ti je toliko bitno zovi, obrni okreni i kad placam u € sa kartice na kojoj su € i kad placam u $ sa te iste kartice, uvek bude 6%, to im je ta zastita od kursne razlike, prevelika po meni jer kurs ne skace toliko, pogotovo € prema $, rastao je godinama po cent-5, sad je tek oko 1,33:1 otprilike...

1-2 % je najmanje Bitno. Ali sam radoznao da cujem sta imaju da kazu. U ugovoru koji sam potpisao pise 4 % , a kad uzimaju vise , voleo bih da cujem od njih cime to pravdaju.
 
Uh, ti bi da saznas zasto je vise, ja sam imao zesci problem da saznam zasto uopste uzimaju, ubedjivase me ljudi da tripujem, da je to PP skinuo vise, da to oni ne bi, nemaju zasto jer € predje odmah u $ ili se € prebaci odmah ako je € cena...
 
Jesi saznao nesto? Evo danasnji primer, ceh je $86, sto je po kursu NBS skoro ravno 63€, meni skinuto 66,25€ sto nije ni "tvojih" 4%, ni "mojih" 6%, nego nekih 5% odokativno!?
Nije da mi mnogo bitno, ali me nervira sto su SAD tako fleksibilni a kad mi zafalilo 0,04€ da prodje uplata, odnosno onomad 0,32€ (uplate preko 50€) onda sam morao da jurim do banke, jednom u 5 do 7 uvece, a sad kad mi nije bitno i imam viska onda moze i 5%, ma...
 
Nisam ih zvao, izgubio volju :)

Nego znas sta bi ti trebao da uradis , ono sto sam ja davno uradio, naravno i svi ostali koji bi da smanje vreme boravka u banci, u ovoj mojoj uvek je red ?

Otvoris lepo dva racuna devizna. Jedan vec imas to je taj sto je vezan za karticu, pa znaci otvoris samo jos jedan koji nije vezan ni za sta. Na taj nevezani , obicni uplatis novac koliko imas i koliko ces u neko dogledno vreme da potrosis , ajde na primer 100 Eura. I onda lepo preko Onlajn bankarstva iz fotelje u pola noci , tj. kad god ti zatreba bez ikakvih provizija prebacis sam od kuce, sa nevezanog , na vezani koliko ti treba.

U svako doba dana i noci, za par sekundi novac na vezanom racunu i odmah moze da se trosi a ustedeo si odlazak u banke i cekanja.
 
Nije meni problem ni na ovaj da stavim 100-200€ da stoje u smislu da se plasim da ce mi neko pokrasti, problem je u ovo vreme odvojiti trocifrenu € sumu da stoji, pa da se potrose sutra, za 3 nedelje, 2 meseca...
 
Ja imam dinarski i taj za Visa Internet karticu kod Bance Intese, povezano online.
Ali posto ja mozda 20e mesecno ako i toliko potrosim online onda mi nije problem sto mi euro prilikom kupovine sa dinarskog obracunaju po njihovom kursu koji je 2 dinara nepovoljniji pa me izadje 40 dinara vise nego da idem do banke i cimam se da odnesem 20e da uplatim.
 
Stig'o mi paket iz Kine, posle 111 dana! :D

2.jpg
 
Imam jedno pitanje, sta raditi ako vam stigne vise stvari nego sto ste platili tj narucili? :D Naime narucio sam neku futrolu za mob, uglavnom problem je bio kod prodavca neki pa nisu na ebayu stiklirali da sam platio i kontaktirao sam ih 3-4puta jer su mi svaki put posle kontakta govorili da im posaljem uvid sa pp da sam platio jer imaju problem u sistemu, i ja tako par puta slao i onda mi se izvinu i pise na sajtu poslato i placeno :D i posle 10 dana iz 2 puta stignu mi 3 futrole :D a ja platio jednu :D Sta da radim? Da se pravim blesav kao jel pojeo vuk magare ili da im javim ? :D
 
Nazad
Vrh Dno