Šta je novo?

eBay, pitanja, diskusija, saveti i preporuke

Mislim da se gleda cena+slanje, jer je to iznos koji ja iznosim iz zemlje i na koji bi trebao platiti porez (valjda). Vecita polemika na Benchu..

U svakom slucaju hvala na informacijama, a da li ce platiti jos 20-30e to njemu nije bitno jer koliko sam primetio ne moze nigde drugde da nabavi za neke normalne pare nego za minimum 5 puta vece.
 
@nvukelic da u pravu si 50€, povuklo me ono $ pa sam bez razmisljanja ...

E sad ja gledam u sitna crevca i opet pitam (sa ispravkom), da li se ne carini do 50€ ili preko 50€, da li se 49,99€ ne carini a 50€ se vec carini ili treba da bude 50,01€ da bi se carinilo...?
Po iskustvu sa SD, cini mi se, 50€ se carini, a 49,99€ se ne carini...

@Supreme.50 da li ce biti carine ili nece ne zavisi od postarine, ona (postarina) se uracunava tek ako bude carine.
npr. 40€ roba, postarina 19€, nema carine jer je vrednost robe manja od 50€, ima (moze biti a ne mora) PDV, ima carinski pregled i troskovi naplate pregleda.
npr. 70€ roba, postarina 20€, (70+20) x carina x PDV + carinski pregled i troskovi placanja
 
Kupio bih audio slusalice,od cini mi se radnje a ne fizickog lica.Po ocenama,prodavac je krajnje respektabilan,cena slusalica jako povoljna,on ih je oznacio kao nove,medjutim napisana je stavka da su vadjene iz kutije radi kao demonstration purposes,sta god to znacilo,
i da je cena korigovana zbog toga...
Vidim da ih je prodato nekoliko i da je nekoliko ostalo,moje pitanje je da li postoji mogucnost da ja kontaktiram kupce i pitam ih sta su dobili i jesu li zadovoljni?
 
Poslednja izmena:
mene su carinili na 45e (i to su i uzeli za carinsku osnovicu)...
 

Ne znam kako tacno, brat je bio zatrazio. Nadji tamo negde opciju.
Uglavnom on je bio zatrazio i onda smo odlucili da pokusamo jos jednom sa trazenjem PIN-a pa sam morao da idem na live chat da cimam nekog lika iz njihove podrske da ipak povrati nalog tj da prekine proces brisanja. Za taj "povrat" sa brisanja sam morao da mu dam sve informacije koje se inace traze za nalog kako bi potvrdio da je to stvarno moj nalog koji hocu da povratim.
Na kraju nismo vise ni brisali taj nalog, nego napravili drugi mejl i otvorili na ebay.co.uk i to mi se cini kao jedino dobro resenje ;)

Edit:

Inace koliko treba vremena da mi prodavac ubaci TN tamo kod predmeta da vidim? :O
U sustini ja nisam video u opisu predmeta da se dobija TN iako bi bilo dobro jer je vrednost oko 20$, ali cim sam kupio predmet ja sam poslao poruku prodavcu "da li se dobija TN za taj predmet" (jer nisam znao, pa reko da pitam)... Na sta mi je on rekao da ne brinem i da cu dobiti TN (nije licilo na neki automatski odgovor, ali mozda i moze da bude). 24og sam kupio i platio i dobio je status "Shipped" ali TN se jos ne pojavljuje tamo na ebay-u umesto onih crtica :O
 
Poslednja izmena:
Kontaktiraj ga, ako ti je obećao. Ja nemam baš mnogo kupovina, ali tn dobijam uvek odmah, čim piše shipped

Ortak bi da naruci iz USA klip i klipnjacu za Audi (oglas), pa me zanima srazmerno sa ovom cenom, koji su mu troskovi kada to stigne kod nas (je l' postoji spedicija? I koliko ce ga izaci carina i pdv, jer ovo kod nas kosta ovako, klip=290e, klipnjace u paketu sve zajedno 1000e. Da li prolazi ebay/pp racun, kada je 15 puta jeftinije nego kod nas?). Ne razumem se u automobile, ako sam ispao glup oprostite (prenosim sta sam ja razumeo od njega :p).

Što neko već reče treba porediti sa cenama na našim otpadima, ovde ga izađe minimum 70 € (pod uslovom da ima sreće pa mu ne naplate pdv, a ako naruči više komada onda i carinu).
Inače je napisao “This part comes as shown in the picture” pa ako je klip u lošem stanju nema nikakve šanse da dobije negativnu! A nije se potrudio ni garež da skine (skida se prilično lako), ja bi ovo zaobišao. Podseća me na lika koji je stavio na limundo korišćen (bukvalno blatnjav), gillete brijač na prodaju
 
Ima li neko odgovor na moje pitanje? Neko sa iskustvom kupovanja robe koja je oznacena od strane respektabilnog prodavca kao nova,medjutim otvarana je kao zbog demonstracije...
 
A sta sinko ocekujes od nas, da ti kazemo da li je roba izandjana ili ne od tog probamja, ostecena nekako ili "potrosena" pa spakovana u kutije prodaje radi... Mozda su sluske bile 6m u nekoj prodavnici na raspolaganju kupcima i do sada presle preko 23159 glava, a mozda su izvajdene 3x radi pokazivanja i probanja... ko to zna, prodavac je napisao, a ti trazi sliku, pisi mu da ti detaljno objasni kako i kolio su koristene te slusalice...
 
Poslednja izmena:
Sinko,pitao sam da li postoji mogucnost kontaktiranja kupaca tog istog proizvoda,posto je prodato vec nekoliko komada,da njih pitam da li su zadovoljni,a ne tebe da mi gledas u pasulj i gatas...;)
 
Lista sa kupcima na ebay je anonimna ili ne, ali su linkovi do kupaca u oba slucaja sakrivena.
 
Ima li neko odgovor na moje pitanje? Neko sa iskustvom kupovanja robe koja je oznacena od strane respektabilnog prodavca kao nova,medjutim otvarana je kao zbog demonstracije...


To nije nista cudno, i nemas tu nikakvog osnova za zalbu.

Meni je Kinez kada sam kupio punjac za telefon, vidi se otvorio originalno pakovanje, otvaranjem, je pocepao neku hologramsku traku, koje prilicno luksuzno izgleda za Kinesku robu, i unutra mi stavio gratis , adapter US- EU za struju. Mozda je isprobao da posle ne bi bilo nekih problema, reklamacija na ispravnost i slicno.

Tako i kod tebe , ako je novo ne znaci da prodavac ne sme da otvori pakovanje i proba ispravnost slusalica, a ne da mu se posle kupci zale da je poslao neispravne.
 
Poslednja izmena:
Kontaktiraj ga, ako ti je obećao. Ja nemam baš mnogo kupovina, ali tn dobijam uvek odmah, čim piše shipped



Što neko već reče treba porediti sa cenama na našim otpadima, ovde ga izađe minimum 70 € (pod uslovom da ima sreće pa mu ne naplate pdv, a ako naruči više komada onda i carinu).
Inače je napisao “This part comes as shown in the picture” pa ako je klip u lošem stanju nema nikakve šanse da dobije negativnu! A nije se potrudio ni garež da skine (skida se prilično lako), ja bi ovo zaobišao. Podseća me na lika koji je stavio na limundo korišćen (bukvalno blatnjav), gillete brijač na prodaju

Pise good working condition, nije neka nauka, 2 lika su kupila i dala pozitivne (mogu da daju negativnu, pogledaj za kakve gluposti su mu dali negativne), koliko vidim lik ima 7k prodaja i 99.5% pozitivan feedback, i radi full refund.
 
Ne znam koja tema bi bila adekvatna. Ali posto je ove nedelje neki Cyber week verovatno neki sajtovi daju dobre popuste na kupovinu pa bi valjalo kad bi neko ko vidi neke dobre popuste obavestavao negde nas na forumu, mozda nekome bude od koristi ;)
Pretpostavljam da ce neki veci store-ovi na eBay-u da imaju neke popuste pa bi valjalo znati ;)

Edit:
Kontaktiraj ga, ako ti je obećao. Ja nemam baš mnogo kupovina, ali tn dobijam uvek odmah, čim piše shipped

Kontaktirao sam brata Kineza i poslao mi je TN. Doduse nije postavio TN tamo kod predmeta jos, ali dao mi je preko poruke ;)
Da proverim samo, TN se zavrsava sa SE pa ce preko Svedske? Koja su iskustva o duzini putovanja tom rutom? ;)
Do sada sam porucio samo jedan paket koji je bio bez TN i dosao je za 20 dana sto je super, pa se nadam da nece preko SE ici duze ;)
 
Poslednja izmena:
Samo da proverim koji je rok sada za case na ebay-u? ;)

Citao sam da li u ovoj temi ili u nekoj drugoj da je paypal menjao neka pravila ili ebay pa znam da mi nije bilo bas najjasnije.
Znam da je bilo pre 45 dana od kupovine, ali ako se dobro secam govorilo se da je sada to onaj rok koji je prodavac naveo da stize pa + 30 dana. Pa ako moze sto jednostavniji i precizniji odgovor :)
Hvala ;)
 
Po meni mislim da Ebay daje sasvim jasan i konczian odgovor:

If there’s a problem, let the seller know via the Resolution Center by the time you should have received your item. Give the seller at least 3 business days to resolve the issue, but don't wait longer than 30 days.
After contacting the seller, it's up to you whether you want eBay to step in. You're eligible for the eBay Money Back Guarantee when you contact the seller within 30 days of actual or estimated delivery date of the item.

Pretpostavljam da na to misliš.
 
Da, da...to sam mislio ;)

Pa cini mi se da je pre bilo samo 30 dana, a sada je ustvari ako je prodavac procenio dostavu na 30 dana i ne stigne onda u sustini rok za zalbu ti je 60 dana ukupno. Zar ne?
 
Pre je bilo 45 dana od kupovine, sada je 30 od procenjene dostave.
 
Da, da...to sam mislio ;)

Pa cini mi se da je pre bilo samo 30 dana, a sada je ustvari ako je prodavac procenio dostavu na 30 dana i ne stigne onda u sustini rok za zalbu ti je 60 dana ukupno. Zar ne?

Upravo tako.
 
Ako ne navede prodavac rok isporuke, onda se matra za prodaju (slanja) unutar iste zemlje da je rok 7 dana za isporuku, a za slanje u drugu zemlju onda smatraju da je rok za isporuku 30 dana.
Tako ako prodavac iz Kine proceni (napise) da ti je zdnji rok za dostavu 55 dana od dana kad si platio ti mozes dodati jos max 30 dana i ukupno je to 85 dana od dana placanja.
Ja preporucujem da 25. dan nakon zadnjeg dana predvidjenog za dostavu, kontaktirate prodavca i time prakticno otvarate spor kod ebay, ako ne odgovori za 3-4 dana (retko se desi da su praznici duzi mada u Kini je ove godine bio neki od 7 dana) vi eskalirate slucaj i trzite da ebay refundira i povrati pare od prodavca. Ako odgovri i sve uljudno prodje vi mozete da cekate od dana otvaranja spora jos 30 dana da roba dodje i tu opet preporucujem 25-26 dana i nakon toga onda trazite refund, pa ako nakon refunda dodje paket vi kontktiranjte prodavca i platite ponovo, a ako ne doje vi niste na gubitku a prodavcu je to rizik poslovanja s kojim mora da racuna. Nemojte da mora racunati i na ljudsku pohlepu i bezobrazluk, budite "ljudi".
 
Poslednja izmena:
Tesko da Kinez moze sam da vrsi procene tog tipa. Stici ce za 85 dana ili 185. , zasto odmah ne stavi 3 godine.

Meni se cini da za sve vazi 30 + 30 a ne neke samostalne procene. Eventualno ako je dovoljno hrabar pa umesto 30 proceni dolazak za 20 dana, al nikako da uvecava kako mu padne.
 
Poslednja izmena:
Mislim da prodavac nema veze se izračunavanjem procenjengo vremena za dostavu paketa, već Ebay u zavisnosti od načina slanja koje prodavac odabere ima dostupne podatke o prosečnom vremenu za dostavu. Istao tako prodavcu je ograničeno vreme za obradu pošiljke na maksimum 30 dana. Ja sam na primer nešto naručio od Kineza i Estimated delivery date je bilo između 15 i 45 dana za najjeftiniji način slanja do 5-7 dana za slanje UPS-om. Kad bi svako stavljao šta hoće, to bi bila totalna anarhija, a na svu sreću Ebay =/= Limundo.
 
pokušavam da obavim svoju prvu kupovinu na ebay.com, ali ne ide, PP koji fantastično radi sa Tmart-om, odbija plaćanje sa Ebay-a.

poruka je:


Return to merchant and try a different payment method
We are not able to process your payment using your PayPal account at this time. Please return to the merchant's website and try using a different payment method (if available).


pokušavam da kupim ovo:
http://www.ebay.com/itm/TRANSCEND-M...3-0-Data-Recovery-FAST-TS-RDF5K-/231017167277


ima li neko ideju u čemu je problem?
 
Jel kupovao neko Levis 501 sa eBay-a ili da li bar ima neki link nekog proverenog prodavca. Nikako ne mogu da "nategnem":) 69$(ispod 50 e) da ne bi placao i carinu.
 
pokušavam da obavim svoju prvu kupovinu na ebay.com, ali ne ide, PP koji fantastično radi sa Tmart-om, odbija plaćanje sa Ebay-a.

poruka je:


Return to merchant and try a different payment method
We are not able to process your payment using your PayPal account at this time. Please return to the merchant's website and try using a different payment method (if available).


pokušavam da kupim ovo:
http://www.ebay.com/itm/TRANSCEND-M...3-0-Data-Recovery-FAST-TS-RDF5K-/231017167277


ima li neko ideju u čemu je problem?

Mozda nesto glupo tipa da nemas dovoljno kinte? I mene su tako zeznuli vec na prvoj kupovini, znam da imam dovoljno, cak i par € vise na kartici, ali stalno neka greska i greska, pitam ovde, pitam u banci, ovde mi kazu banka rezervise 6% vise za kursna kretanja, a u banci se prave ludi! Naravno poslusao sam forumase i doplatio jos 5€ da bih saznao da mi je falilo cela 0,04€ da mi prodje uplata!!!
Naravno posle su mi vratili tih 6% ali bas da nisu mogli neku objektivnu zastitu da stave ili da stave neki dodatak koji ce te sitne falinke do 10 centi recimo da zanemari...
 
:laugh: Banka DA ZANEMARI... XAXAXA !!!? :eyebrows:
 
Besplatna je, a stiže za 30-45 dana.
 
Nazad
Vrh Dno