Šta je novo?

eBay, pitanja, diskusija, saveti i preporuke

Stigose mi danas folije za ekran za koje mi je prodavac vec vratio novac, koji je postupak da mu platim ponovo folije? Tj ima li na ebayu neka opcija ili da mu se javim pa da mu preko pp posaljem novac nevezano za ebay?

Nadjes ga medju onim sto si narucivao, pa kontaktiras, pa mu kazes dosle ove folije, ja bi da platim, molim posaljite ponovo profakturu (nalog) za placanje i on sav sretan posalje i zahvaljuje ti se "do neba" ...
 
Nadjes ga medju onim sto si narucivao, pa kontaktiras, pa mu kazes dosle ove folije, ja bi da platim, molim posaljite ponovo profakturu (nalog) za placanje i on sav sretan posalje i zahvaljuje ti se "do neba" ...

Fala, sacu ga kontaktiram,a hoce li me castiti pivo ili tako nesto? :d
 
Kad mu navratis u kinu onda hoce, mozda...
 
Od kupusa ...
 
Hahaha ta je odlicna :D
 
Pozdrav, zanima me jel iko imao sličnu situaciju?

Leider können wir Ihre Zahlung nicht durchführen. Bitte gehen Sie zurück zum Händler und wählen Sie dort eine andere Zahlungsmethode aus

I slobodan prevod googla:

Нажалост, не можемо извршити уплату. Молимо вратите се на трговца, а затим изаберите други начин плаћања из..

E ovako, na računu kao i uvek ima 5-6 eura više, plaćanje pay palom kao opcija itd. Preko googla nailazim da je neki problem do samog Paypala i da proradi sam od sebe al rekoh da pitam vamo :) Intesa je u pitanju.

:wave:
 
Jel ste razmisljali nekada u koje vreme je najbolje licitirati neki predmet? :D
Mislim u smislu vremenskih zona, kada neki zainteresovani spavaju i tako to :D

Inace u poslednja 3 dana vijam neki wifi adapter. Dan kada sam naravno bio na faxu i zakasnio na 3 aukcije takvog adaptera, svi su otisli po 9-10$. Puna cena je 22$ kod svih uglavnom. A sada vec 2 dana odlazi do 15$ na aukcijama. Sva sreca ima svaki dan 4-5 aukcija istog tog adaptera, a to me je navelo na razmisljanje o vremenskim zonama. :d
 
Obicno je najbolje licitirati pred kraj aukcije. Ali nemas tu mnogo izbora - aukcija se zavrsava u zavisnosti kada je postavljena. Znaci, ako je prodavac recimo iz Kalifornije, moze da se desi da zavrsava u 4 ujutro po nasem vremenu.
 
Uh, treba mi savet, ako ste imali slična iskustva.

Našao sam artikal koji inače košta 50-60USD za 10+10USD shipping; ali kod prodavca koji ima ~150 ocena, od toga 2 negativne. Sem što će mi pare biti zarobljene mesec-dva (dok roba ne stigne, ili ne dođe vreme da se žalim), da li postoji neka druga opasnost - tipa, da mi ne vrate moj novac? Do sad nisam imao problema, ni sa isporukama, ali ni posla sa "neproverenim" prodavcima. Takođe, od ovih 150 ocena, po 5-6 su od istih kupaca, pa mi je i to sumnjivo. Konačno pitanje je: da li postoji opasnost da ostanem bez novca, ako ispratim sve eBay procedure (dispute itd)?
 
Sve sto je nerealno jeftino je sumnjivo, bilo da je nesto felericno, ukradeno, neisravno ili osteceno, pa do pokusaja prevare...
Znas da "nema dzabe ni u babe"...
Mada ako ti nije mnogo 10$+10$ da reskiras, mozes i da profitiras...
 
koliki rok na ebay prodavac ima da posalje stvar koja je dobijena na aukciji i uredno placena?.....tj nakon kog vremena kupac moze pokrenuti case za neslanje kupljene stvari od strane prodavca?

ne radi se o tome da predmet nije stigao,kasni itd,nego ga prodavac nije ni poslao uopste........obicno se desava da kupac pravi problem sa placanjem,ali eto ima i slucajeva da prodavac nikako da posalje predmet...
 
Poslednja izmena:
Opening a case when an item isn't received:

A buyer can open a case after an item's estimated delivery date. If no estimated delivery date is provided, a buyer can open a case 7 days after paying for an item if the item was shipped domestically, or 10 days after paying for an item if the item was shipped internationally.

Sto se mene tice ako ne posalje potvrdu da je poslao neki email kao info da je poslao ili TN pod kojim je poslao, ja bi kontaktirao prodavca i pitao da li je posalo, ako vrluda trazi refund, ako obecava ne veruj barabi jer nema robu i ceka da i njemu dodje, trazi refund odma i nemoj da masis 30 dana od pokretanja postupka (to je prakticno postavljeno pitanje prodavcu sta je sa robom) a da ne eskaliras ako ne vrati odma lovu...
Uvek je bolje traziti refund, pa onda ponovo kupiti istu stvar kod nekog drugog ili ako si bas lakoveran kod istog prodavca...
 
Poslednja izmena:
Nemaju oni sta da cekaju. Kada sam narucivao od Taobao agenta, znaci coveka koji nema nista na lageru, nego samo kupuje i prosledjuje tebi, poslao mi za dva dana.

Taobao(tamo se skoro svi Kinezi snabdevaju) ima iskljucivo ekspres dostavu unutar Kine i sve po Kini stize za 1. dan !!! Tako da oduglovacenje u slanju, je pre neki odraz lenjosti i nezainterestovanosti nego nemogucnosti nabavke robe u roku od par dana.
 
pa ovde se radi o prodavcu iz SAD....covek ima ebay scor 771 (1300 pozitivnih ocena,3 neutralne i samo jedna negativna)

dobio sam na aukciji 17 novembra par knjiga i stripova po vrlo maloj ceni (svega 10ak dolara,sa shipingom oko 18 dolara)....knjige inace vrede bar 3 puta vise,ali potrefilo se da niko sem mene nije licitirao.....ja sam platio 18og.....19 mi se javlja prodavac da je sve OK sa uplatom i da ce poslati knjige za par dana.........

od tada nikakvih vesti nema od njega,nije cekirana ona ikonica da je poslato......pitao sam ga sta se desava pre par dana,nikakav odgovor nisam dobio....(?!).....ne mogu da verujem da covek pored tolikih pozitivnih ocena sada rizikuje da dobije DRUGU negativnu zbog 20 dolara.....posto znam da je amerima na ebay bitan taj scor
 
Ne mora da znači da te namerno kulira, iako je moguće.
Ponovo mu pošalji fino skockan mail gde mu tražiš tracking za paket, pa ako te kulira ti mu za 2-3 dana zapreti da ćeš ga prijaviti ebayu, javiće ti se 100%.
 
Opening a case when an item isn't received:

A buyer can open a case after an item's estimated delivery date. If no estimated delivery date is provided, a buyer can open a case 7 days after paying for an item if the item was shipped domestically, or 10 days after paying for an item if the item was shipped internationally.

Zar su opet nešto menjali? Zar nisu promenili rok za otvaranje case-a na 30 dana "after estimated delivery date"?

Sad gledam i ništa mi nije jasno, ako pogledate timelines na ebay.com piše ovo što si ti citirao a odmah ispod "A buyer must open a case no later than 30 days after actual (or latest estimated) delivery date. " i ispod ima update.
A na ebay.co.uk u produžetku teksta koji si citirao piše "A buyer must open a case within 45 days of payment." i nema update, tj. po ovome ako se kupuje preko ebay.co.uk važi staro pravilo!?

Inače koliko razumem svuda pa i gore se pominje otvaranje case-a u određeno vreme posle predviđenog roka za isporuku, tj. posle slanja a ne u slučaju da prodavac uopšte nije označio pošiljku kao poslatu.

A evo na ovom linku piše o rokovima za pretprodaju (a lepo su dali i primere). To nije ovde tema, ali čisto radi poređenja rokova...
 
Poslednja izmena:
Nekada je bilo max 45 dana od placanja, sada je max 30 dana od poslednjeg navedenog roka za isporuku. Rokovi iz Kine su obicno 30-45 dana (usvojimo to kao tacno), sto po "novom" daje max 60-75 dana da dodje posiljka roba i smanji se broj refunda...
Isto tako , ako prodavac ne navede datum do kada treba stici isporuka, kupac moze otvoriti zalbeni postupak 7 ili 10 dana nakon placanja (zavisno da li je domaca isporuka ili medjunarodna) plus jos max 30 dana cekanja do otvaranja zalbe...
Ima i ovaj prelazni period koji istice cini mi se sa 09. decembrom...
Ovo sto sam citao je bilo sa ebay.com dakle americki ebay, moguce da ima razlike po ostalim drzavama gde je ebay aktivan, treba proveriti, mozda jos nisu stigli promeniti na sajtu, moze se i upitati da li pravila vaze za celi svet ili samo pojedinacni sajt, ako neko zna/sazna neka nam javi...
 
Ljudi moji zar je moguće da ja ne mogu da se registrujem na eBay? Znači ne mogu da pošaljem onaj confirmation code dva meseca, svaki put piše da imaju tehničke probleme..
 
Ljudi moji zar je moguće da ja ne mogu da se registrujem na eBay? Znači ne mogu da pošaljem onaj confirmation code dva meseca, svaki put piše da imaju tehničke probleme..

Moguce je, neces ni uspeti da ga posaljes, i ja sam se sa tim razvlacio nedelju dana i kad sam preko drugog emaila napravio nalog uspeo sam, nije mi ni trebao taj kod, tkd napravi par email adresa pa pokusavaj dok ne ubodes.
 
Ljudi moji zar je moguće da ja ne mogu da se registrujem na eBay? Znači ne mogu da pošaljem onaj confirmation code dva meseca, svaki put piše da imaju tehničke probleme..

Pre neki dan sam namestao bratu ebay nalog, znaci nema sanse da se to odradi, samo se dzabe nerviras. Cak sam i ovde na forumu trazio resenje ali nigde ga nije bilo.

Jedino sto radi je da se registrujes ponovo, ali nemoj na ebay.com nego na ebay.co.uk...Pri registraciji odma traze broj telefona ali nista ne salju i nikakav PIN ti ne treba. Samo onda dodaj jos taj novi email na paypal acc da imas ako hoces. Ili zatrazi prvo zatvaranje ebay.com naloga koji ce ti ugasiti za 7 dana pa idi na isti email na ebay.co.uk ;)
 
Ortak bi da naruci iz USA klip i klipnjacu za Audi (oglas), pa me zanima srazmerno sa ovom cenom, koji su mu troskovi kada to stigne kod nas (je l' postoji spedicija? I koliko ce ga izaci carina i pdv, jer ovo kod nas kosta ovako, klip=290e, klipnjace u paketu sve zajedno 1000e. Da li prolazi ebay/pp racun, kada je 15 puta jeftinije nego kod nas?). Ne razumem se u automobile, ako sam ispao glup oprostite (prenosim sta sam ja razumeo od njega :p).
 
Ovaj deo koji se prodaje je polovan . Znaci ne mozes porediti cenu novog kod nas i polovnog u SAD. Ko zna u kakvom je stanju, ko to sa ove slike moze da oceni. Inace cena je 50 $ i postarina 46 $ . Nema spedicije jer salje drzavnom postom SAD. A carina bi trebala da bude na ovih 96 10 %+ 20 % PDV.

Ako si zainteresovan za to trazi da ti prodavac stavi racun. Carina nasa vise veruje racunu iz SAD nego u sveto pismo :D
 
50$ je manje od limita za carinjenje, tako da bi trebalo da plati samo pdv na ceo iznos.
 
Da li je limit za ne carinjenje do 50$ sto ukljucuje i 50$ ili je limit od 50$ i vise sto onda ukljucuje 50$ za carinjenje...?
 
Pa limit je u evrima u tom iznosu, ne u dolarima.
 
Nazad
Vrh Dno