Šta je novo?

eBay, pitanja, diskusija, saveti i preporuke

Enroute znaci preusmerenje. Vidjao sam takve trackinge, pa za sada nije nista strasno. U ovom periodu godine kada nastanu za redom , noc vestica, dan zahvalnosti , crni petak rasprodaja i ostale USA umobolije i njihova posta zna i te kako da kasni. Sve se to spoji sa Bozicem, jer ljudi vec sada narucuju za Bozic da bi se osigurali od kasnjenja .
 
Zapravo Enroute znaci "u putu" (ka destinaciji), a diverted ili nesto slicno bi znacilo da je preusmeren!!
 
sad stoji ovako u Shipment details-u:

Depart USPS Sort Facility
Oct-28-13, 00:00 AM, BETHPAGE, NY 11714


Processed through USPS Sort Facility
Oct-27-13, 12:52 PM, BETHPAGE, NY 11714


Processed through USPS Sort Facility
Oct-19-13, 00:36 AM, JAMAICA, NY 11430


Processed through USPS Sort Facility
Oct-15-13, 05:55 AM, JAMAICA, NY 11430


sta znaci DEPART?......ustvari,ima li neko ideju zasto je ta posiljka posle 8 dana iz JAMAICA, NY 11430 stigla u BETHPAGE, NY 11714?

jer,ponavljam,iz dosadasnjeg iskustva uvek su mi posiljke nakon Jamaica NY,(to im je izgleda neka posta iz koje posiljke napustaju SAD) nakon 7 dana najvise stizale u Srbiju na moju kucnu adresu.....inace,posaljilac je paket poslao jos 9 oktobra....
 
Zanima me sledece, porucio sam u cetvrtak neke ventove preko ebaya od istog prodavca ( 3 ista i 1 razlicit :d ) uglavnom iz Nemacke treba da se posalje i posto sam nesto izgleda zeznuo pri porucivanju obracunali su mi ona 3 venta zajedno a onaj 1 posebno od njih al aj to i nije bitno osim sto cu platiti malo vise za slanje. Nego sam ja prilikom placanja kontaktirao prodavca i trazio mu da sve posalje zajedno ( nije bitno sto sam platio za kao 2 odvojene posiljke ne trazim novac nazad posto bi me da je sve bilo zajedno izaslo 5e jeftinije) i trazim mu da mi da i tracking broj ( posto smo postali crna rupa) e sad ovde dolazimo do problema posto mi se prodavac jos nije javio a ja sam mozda njega na pogresnom mestu kontaktirao gde tacno trebam da ga kontaktiram i trazim tracking broj? I koja je procedura onda kod placanja, msm hoce li moci da mi ga daju naknadno posto sam ovo vec platio....
 
Imas listu kupljenih stvari, sa desne strane u odnosu na artikal koji si kupio imas link da ga kontaktiras.
Ovo da smo crna rupcaga tacno je, paketi nestaju u nenormalnom broju, pametno je ici na TN pod obavezno ako je vrednije nesto u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Kontaktirao sam ga sad i odatle i objasnio da sam narucio i platio i da je poruceno kao dve odvojene posiljke pa da ako moze da ih posalje zajedno kao jednu + ako moze da mi obezbedi TN i doplaticu nije problem, a sve sa slanjem kosta 125e pa mi malo trip ovako da salje bez tn a pogotovo tako odvojeno, pogotovo posle citanje nekih tema....
 
Oni cesto napisu da ne zele kombinovano slanje, videces vec da li ce ti ovaj prodavac izaci u susret.
 
Evo dobio sam odgovor "yes we send together. You become a Number from DHL automatic over Ebay. We Answer now, while last Friday in Germany Holiday " To je ceo odgovor, sad meni nije jasno sta su oni sad to ustvari poslali preko DHL-1 or what? o_O I koliko kopcam trebao sam dobiti broj preko ebaya, medjutim meni stoji da nije poslato, mozda izbaci da je poslato i dobijem broj u medjuvremenu kad prodje sve to kroz proceduru slanja kod DHL-a valjda, sad sam se totalno pogubio.... I jedno pod pitanje ako su i poslali preko DHL-a sta da ocekujem koliko ce me odrati ovi nasi ovde?
 
Trebao si i to da pitas. Jer DHL ima razlicite servise. One ekspres brze Kurirske, tu racunaj spediciju od 40 -tak Eura , ali i manji PDV nego u obicnoj post, a ima i DHL i spore servise koji idu kroz strukturu klasicnih posta , pa tako i stize klasicnom postom. Obicno po ceni postarine mozes i sam da zakljucis, jer je Kurirski DHL mnoooogo skuplji :)
 
Trebao si i to da pitas. Jer DHL ima razlicite servise. One ekspres brze Kurirske, tu racunaj spediciju od 40 -tak Eura , ali i manji PDV nego u obicnoj post, a ima i DHL i spore servise koji idu kroz strukturu klasicnih posta , pa tako i stize klasicnom postom. Obicno po ceni postarine mozes i sam da zakljucis, jer je Kurirski DHL mnoooogo skuplji :)

Kontam da je to sto kazes da je poslato klasicno preko poste posto sam postarinu platio oko 15e i to mojom greskom inace bi bilo 9-10e jer sam odvojeno narucio jedan vent, inace bi bilo za cetri venta postarina 6+1+1+1 a ovako je 6+1+1 i za taj jedan jos 6e.

Nego mi nelogicno kazu da su poslali a nije mi na ebayu otkaceno da je poslato + kazu da preko ebaya trebam dobiti TN ali nema ga, valjda ce to kasnije da se pojavi a + me nisu ni ocenili...
 
Registrovao sam PayPal nalog i želeo bih da prelistam eBay, interesuje me na koji eBay da idem .com? Ako je to uopšte bitno? I da li se mogu ulogovati sa PayPal podacima?
 
Na ebay imas u opcijama to da dodas pp, to jest da ih linkujes(spojis pp sa ebay), pa kreni od .com-a da cesljas.
 
Ali ne možeš da se loguješ sa PP podacima na eBay, moraš da otvoriš nalog na eBay-u, pa posle linkuješ naloge.
 
Evo stigao mi je danas email da je poslato "Shipped on Nov-05-13 Deutsche Post Brief " Tkd izgleda nisu poslali DHL-om nego klasicno postom, mada nisam dobio jos nigde TN sto me cudi, vidim kod porudzbine da ima kao pise ali je prazno pa ne znam sad o cemu se radi, sacekacu par dana pa ako ga ne dobijem opet cu kontaktirati prodavca da vidim sta se desava.
 
Ako su poslali obicnom postom, to je uvek za Nemacku malo nejasno jer je Dojce posta vlasnik DHL-a, mozda su poslali bez pracenja. Koliko te kosta postarina za to , po tome mozes da zakljucis kako je poslato ?
 
Ako su poslali obicnom postom, to je uvek za Nemacku malo nejasno jer je Dojce posta vlasnik DHL-a, mozda su poslali bez pracenja. Koliko te kosta postarina za to , po tome mozes da zakljucis kako je poslato ?

Vrlo moguce da su poslali bez tn posto mi nista nije stiglo od ebaya, a platio sam aj da kazem 15e postarinu a trebao sam 5e manje mojom greskom al nebitno. Kontaktiracu ih jos jednom da vidim kako su poslali, malo mi je nelogicna poruka koju su poslali juce "You become a Number from DHL automatic over Ebay"
 
Meni je nedavno Nemac slao preko Deutsche brief, tj. najjeftinije moguće pošiljke neku memoriju, i poslao mi je priznanicu na kojoj je bio TN, iako je rekao da neće imati. Ja mislim da Deutsche Post ima TN za sve.
 
27.9.2013 sam narucio neke folije za ekran za mob, jos nisu stigle i danas sam kontaktirao prodavca evo odgovora: "Dear, I feel so sorry for the shipping , As the Hong Kong Post announced that all items shipping by air are now subject to x-ray screening for regulated materials. This additional screening has cause delay in shipment. Could you pls be patient for 7-8 days around ,is that acceptable? And if you’d like a refund now , I’ll do it for you as promised ,Ok ? Waiting for your favorable reply. ". Sta da radim, da sacekam jos tih 7-8 dana mozda stignu, ili da trazim povracaj novca? Ili da sacekam tih 7-8 dana pa ako ne stigne onda da trazim povracaj novca?
 
Ako je preko Paypala nemoj cekati jos 8 dana, vec tamo nekog 43-tog dana, izracunaj za koliko je to dana, 3-4 zatrazi refund, jer je rok za zalbu 45 dana od dana uplate. Ne treba brinuti za prodavca, pisao sam o tome, i oni su zasticeni, pa ako je stvarno poslao , ima dokaz, njemu ce PP da isplati toliko koliko on tebi vrati. Posteni prodavac nikada nije na gubitku.
 
Trazio sam da mi vrati novac, pa ako nekad stignu folije kontaktiracu ga pa da mu uplatim novac.
 
Tako je. Kontaktiraj, plati tih par dolara...
 
Danas malo gledam po ebay-u i poceh da citam o eBay Buyer Protection process...

Znate li da je doslo do promene rokova (odnosno dolazi do promene rokova) za otvaranje rasprave u sucajunekih problema, narocito u sl. nedolaska posiljke ?

Sad se osnov stavlja na ocekivano vreme isporuke, pa ako prodavac npr. kaze za 6 meseci ce ti doci roba moras cekati tih (zamisljenih) 6 meseci i onda ne vise od 30 dana (za inostrane posiljke) cekanja nakon tih 6 meseci (zamisljenog roka za isporuku) podneti zalbu e-bay-u ...
Dobro obratite paznju na smisao reci koje su koristene da ne dodje do zabune!

http://pages.ebay.com/help/policies/buyer-protection.html

Evo dole izvod glavnog dela:

Update: The new timeline for opening a case is 30 days after the latest estimated delivery date.

To improve the resolution process for both buyers and sellers, the last day to open an eBay Buyer Protection case is changing from 45 days from payment date to no later than 30 days after actual (or latest estimated) delivery date*. This will give all buyers, international and domestic, the same amount of time after actually receiving or expecting to receive their item, to open an eBay Buyer Protection case. There is a transition period to make this go more smoothly.

The last day a buyer can open an eBay Buyer Protection case for transactions:

before October 26, 2013, is 45 days from payment date or 30 days after actual (or latest estimated) delivery date, whichever is later.

on or after October 26, 2013 with delivery dates on or before November 10, 2013, is December 9, 2013.

with actual or estimated delivery dates after November 10, 2013, is 30 days after actual (or latest estimated) delivery date.

*When we have no shipping or delivery information, we consider the latest estimated delivery date to be 7 days from payment date for transactions between a buyer and seller in the same country, and 30 days from the payment date for buyers and sellers in different countries.

Ovo sam citao na ebay-u, da li je doslo do istih promena i na PayPal-u?
 
Poslednja izmena:
Jel to znaci da kad ti pise ispod porucenog artikla "Don't forget to leave feedback! If there was a problem, please go to the Resolution Center by"..pa datum recimo 15.11.2013 sto bi onda znacilo da se case moze otvoriti do 15.12.2013 u ovom slucaju ili gresim negde ?
 
Gresis za 15 dana :) Po ovome su digli 15 dana , rok za Zalbu, jer je bio 45 dana od dana uplate , a po ovome je taj predvidjeni rok za inostrane posiljke 30, pa na to jos 30 dana , ukupno 60.
 
30 + max do 30 ako nije naveden datum do koga max treba da stigne posiljka i ako je iz inostranstva (za nas jedino i interesantno).
Barem ja tako shvatam...

Ako je naveden ocekivani datum prispeca (maximalni, "ono" datum porispeca od do) onda je valjda rok za zalbu maximalni datum prispeca + max do 30 dana...
Da li ja gresim u tumacnju ovih pravila?

Naglasavam da ima i prelazni period.

Ima li nekih promena i na PP?
 
Stigose mi danas folije za ekran za koje mi je prodavac vec vratio novac, koji je postupak da mu platim ponovo folije? Tj ima li na ebayu neka opcija ili da mu se javim pa da mu preko pp posaljem novac nevezano za ebay?
 
Nazad
Vrh Dno