Šta je novo?

eBay, pitanja, diskusija, saveti i preporuke

Ja sam izbacio kvacice jer su mi par puta kinezi adresirali u hieroglifima adresu i prezime pa mi nikad nije ni stiglo poruceno, bas zbog nasih slova sa kvacicama.
 
I ja sam promenio kvacice u adresi, a ostalo š u imenu i uglavnom je tacno bilo to š ispisano... zato su č , ć bili hijeroglifi
 
Porucio sam pre 35 dana predmet koji jos ne stize i ne znam ni gde se nalazi trenutno.Da li da idem na resolution center,ili prvo da kontaktiram prodavca i da li nakon 45og dana ne mogu da pokrenem resolution centar?Hvala unapred.
 
Sacekaj 40 i neki dan, kontaktiraj ga prvo, mozda on zna nesto, mozda mu se vratilo itd...rez. centar ti pise za svaki item, ispod, kad mu je zadnji dan za pokretanje ako do toga dodje, ako prodje taj datum neces moci pokrenuti res. centar..
 
Znal li neko, preko kog posrednika kod nas šalje britanski ipostparcels?
Kupio sam nešto na ebay-u, prodavac mi preporučuje njih, ali ako je tu posrednik neka lokalna kurirska služba, onda će dažbine da budu jako velike.
Ja sam pre za parcelforce, jer sam čitao ovde da su ljudi primali pakete direktno preko naše pošte, bez posrednika, valjda zato što su oni deo royal mail-a.
 
Da li ste primetili da u poslednje vreme (otprilike od uvodjenja PP-a u Srbiju), mnooooogo kradu posiljke (prokleti carinici verovatno)? Meni se ranije desavalo da mozda od 5 posiljki 1 ne stigne. U poslednjih mesec ipo dana porucio sam desetak stvari i od toga su mi stigle dve stvari! Sa psotarom sam dobar, tako da ne verujem da on krade. Kupujem od ljudi koji su mi uglavnom poznati i od kojih sam i ranije kupovao. Dakle izgleda da ovi carinici kradu. Moze li se nesto uciniti tim povodom?
 
Da li ste primetili da u poslednje vreme (otprilike od uvodjenja PP-a u Srbiju), mnooooogo kradu posiljke (prokleti carinici verovatno)? Meni se ranije desavalo da mozda od 5 posiljki 1 ne stigne. U poslednjih mesec ipo dana porucio sam desetak stvari i od toga su mi stigle dve stvari! Sa psotarom sam dobar, tako da ne verujem da on krade. Kupujem od ljudi koji su mi uglavnom poznati i od kojih sam i ranije kupovao. Dakle izgleda da ovi carinici kradu. Moze li se nesto uciniti tim povodom?

Meni pada na pamet jedino da se doplati za tracking number.... Jesu li te posiljke imale tracking number ili nisu?
 
Moze li na aukciji da se ponudi kad ostane minut do kraja aukcije ili ima neki odredjeni vremenski interval od kad ne moze da se nudi?
 
Naravno da moze...
 
Moze li neko da mi u kratkim crtama objasni kako da izvrsim povracaj para za posiljku koju nisam dobio? Platio sam je jos 29 jula a sad je 8 oktobar? Mislim nisu neke pare u pitanju ali posto mi je to bila prva kupovina preko eBay-a vise nekako iz principa hocu to da regulisem. Posle ovoga sam kupio jos jednu stvar koja kasni ali iz Kine (prva je bila iz HK) ali me je prodavac za razliku od prvog kontaktirao i rakao da moze mozda da kasni roba i ako se to desi da ja njega kontaktiram.
 
Poslednja izmena:
Proslo je vise od dva meseca, da li si na vreme otvorio case u resolution centru pa ti nisu resili problem ili nisi uopste otvarao case ?
 
Izgleda da sam zakasnio jer nemam iskustva sa ovim vidom kupovine jer sam dobio meil od ebay-a:
"This case was automatically closed because the maximum amount of time a case can stay open has been reached.
You can view the details of this case in the Resolution Center.":( Nisam znao koliko vremena moze da prodje da bi otvorio case. kao sto rekoh totalno sam neiskusan za ovaj vid kupovine.
A ovo mi je skola(jedna vrsta iskustva) da znam kako u buduce da se ponasam kada je ovaj vid kupovine u pitanju. U pitanju je 12 $.

Edit: koliki je inace rok za otvaranje case?
 
Poslednja izmena:
Mislim da su slabe sanse, skoro pa nikakve da sad juris nesto...trebao si ipak u predvidjenom roku za to da otvoris case pa bi resio problem sasvim sigurno.
 
Ostalo mi je jos samo 2 dana za pokretanje resolution centra,a paket jos nije stigao.Prodavac hoce da uradi refund,ali ja hocu opet da mi posalje jer sam pobedio na aukciji i uzeo prilicno jeftino predmet.E sad da li on moze da mi posalje ponovo i da li se vreme za resolution center produzava,ili on moze samo da mi kaze da je opet poslao,a mozda nije,ali posle ja vise ne mogu da se zalim?
 
Ako se dogovorite da posalje opet, case ti ostaje otvoren jos neko vreme, ali ne dovoljno da ti posiljka stigne, i vise nemas mehanizama za povracaj novca, tj. ako pristanes da posalje opet, ako slaze da je poslao, ne mozes nista da uradis po tom pitanju posle.
 
Onda mu je najprostije i najsigurnije da uzme refund i kupi ponovo kod njega istu stavku.
 
Izgleda da sam zakasnio jer nemam iskustva sa ovim vidom kupovine jer sam dobio meil od ebay-a:
"This case was automatically closed because the maximum amount of time a case can stay open has been reached.
You can view the details of this case in the Resolution Center.":( Nisam znao koliko vremena moze da prodje da bi otvorio case. kao sto rekoh totalno sam neiskusan za ovaj vid kupovine.
A ovo mi je skola(jedna vrsta iskustva) da znam kako u buduce da se ponasam kada je ovaj vid kupovine u pitanju. U pitanju je 12 $.

Edit: koliki je inace rok za otvaranje case?

Rok je 45 dana od dana završetka aukcije, ali nikad nemoj da čekaš baš poslednji momenat.
Ako posle mesec dana ne dobiješ pošiljku, obrati se prodavcu i traži refund.
Uglavnom većina prihvata refund ali ako ne možeš da se dogovoriš ili ti se ne javi u roku od tri dana, onda otvori case i vidi da li će tada prihvatiti.
Ako i to ne prođe, onda će ebay pogledati slučaj i rešiti, najčešće u korist kupca.
Lično još uvek nisam imao slučaj da mi ebay rešava problem, uvek sam pre toga mogao da se dogovorim sa prodavcem.
Samo dobro isčitaj pravila, da bi znao koja su ti prava i obaveze i nema da brineš.
Takođe uvek obrati pažnju na tekst aukcije i proveri da li prodavac uopšte prihvata refund ili povraćaj jer neki unapred napišu no returns/refund accepted, a tada nisam siguran da li ebay može da te pokrije u slučaju gubitka.
 
no returns/refund accepted znaci da ne mozes da mu vratis posiljku, ne da ti nece refundirati za posiljku koju nisi dobio...
 
Poslednja izmena od urednika:
Rok je 45 dana od dana završetka aukcije, ali nikad nemoj da čekaš baš poslednji momenat.
Ako posle mesec dana ne dobiješ pošiljku, obrati se prodavcu i traži refund.
Uglavnom većina prihvata refund ali ako ne možeš da se dogovoriš ili ti se ne javi u roku od tri dana, onda otvori case i vidi da li će tada prihvatiti.
Ako i to ne prođe, onda će ebay pogledati slučaj i rešiti, najčešće u korist kupca.
Lično još uvek nisam imao slučaj da mi ebay rešava problem, uvek sam pre toga mogao da se dogovorim sa prodavcem.
Samo dobro isčitaj pravila, da bi znao koja su ti prava i obaveze i nema da brineš.
Takođe uvek obrati pažnju na tekst aukcije i proveri da li prodavac uopšte prihvata refund ili povraćaj jer neki unapred napišu no returns/refund accepted, a tada nisam siguran da li ebay može da te pokrije u slučaju gubitka.

Hvala
 
koja je najpouzdanija(da ima neki traking) i najjeftinija opcija za slanje robe kad narucujete sa ebay-a a prodavac je Amer.
 
USPS.
 
Stigao ovaj drugi paket poslat iz Kine posle 30dana.
 
Postavih pitanje na pp temi o dispute... pa da se nastavim ovde, jer ipak je reč o ebay-u.
Sad gledam ebay i ništa mi nije jasno! Kako se pokreće case, da li samo slanje poruke prodavcu da mi nije stigla roba znači da je case otvoren?
Koliko dugo može da bude otvoren?
Jel ima neko neki link ka helpu na ebay gde je to sve objašnjeno, ja nikako ne mogu da nađem, sve nešto tipa ako... onda... pa ako ni to ne reši problem onda... i na kraju kao što neko gore napisa, isteklo vreme.
Bilo bi lepo ako neko ko je baš upućen u sve to može to potanko da objasni oko otvaranje "slučaja" pa kasnije ekaliranja u "raspravu", "suđenje".... i postavi posebnu temu.

PS. Ja samo hoću da "produžim" vreme za žalbu. Pa ne bih da pokrećem neki refund odmah, tj. s obzirom da pošiljke iz usa sa najjeftinijom kartom znaju da putuju i po par meseci koliko se može produžavati to čekanje?

koja je najpouzdanija(da ima neki traking) i najjeftinija opcija za slanje robe kad narucujete sa ebay-a a prodavac je Amer.

Samo znaj da je najjeftinija Standard int. shipping ili First class int. shipping a to nemožeš da pratiš (tačnije možeš, ali samo dok ne izađe iz usa).
Sa praćenjem tek Priority mail int. i to ti stiže (bar je meni uvek bilo) za manje od 15 dana! Ali ako naručuješ nešto od desetak dolara (kao ja što sam sada) onda bi ti poštarina bila višestruko skuplja!

Ovo se nadovezujem na Lomnicin odgovor za USPS
 
Poslednja izmena od urednika:
da li se moze pretrazivati predmet na EBAY po broju prodatih stvari tih kojih trazim...jer ipak mislim da ako je negde kupljeno vise stvari da je kvalitetnije i ostalo..
a ne da trazim pojedinacno ovako 1000 oglasa pa gde je najvise prodatih

znaci tipa da mi izbaci ako trazim foliju za ekran da mi izbaci onog clana kod kojeg je najvise kupljena
 
Mislin da ne, ali dobro bi bilo da uvedu pretragu po rejtingu selera, artikla, datumu dodavanja itd..
 
Da li je moguce podesiti da Ebay pokazuje (preracunava) sve cene u evrima i da ih naplacuje kao evro?
 
Nisam primetio da tako nesto moze.
 
Jedno pitanje za iskusne lisce!

Na ebay.co.uk od prodavca iz UK sam stavio u korpu 2 predmeta zajedno 10gr. E sad moja krivica je što sam mislio da je drugi prodavac i ishitreno stavio u korpu što sam shvatio kada sam tražio invioce za combined shipping. kod prodavca od koga sam artikle stavio u korpu nema poštarine već se ona obračunava na zahtev. pa me je on venčao sa 12 funti poštarine za predmete vredne 6 funti i teške par grama, e sad uz to stoji da skida 20%VAT međutim na računu koji mi je poslao nije mi skinuo VAT. Moje pitanje je kako naj bezbolnije da rešim problem u koji sam upao mojom krivicom?
 
Da probas da ga zamolis da cancel-uje bez toga da te negativno oceni.
 
da li neko zna sta znaci ENROUTE u onom ebay-evom prozorcetu za pracenje posiljki iz USA?......tj stoji mi ovako:

Enroute

Oct-27-13, 12:52 PM, BETHPAGE, NY 11714



Processed through USPS Sort Facility

Oct-19-13, 00:36 AM, JAMAICA, NY 11430



znaci,jos 19 oktobra je bilo u "jamaica ny",a danas je stiglo u taj neki beathpage.....i stoji to enroute...

iz mog dosadasnjeg iskustva,kada se paket pojavi u toj jamajci,posle 5-6 dana najvise bude kod mene,a sada je skoro 10ak dana kasnije zavrsio u nekoj drugoj adresi u NY....
 
Nazad
Vrh Dno