Šta je novo?

eBay, pitanja, diskusija, saveti i preporuke

Uglavnom salju za dan-dva..ako je duze napisace ti u ebay poruci.
 
Posto je bilo pitanje pre neki dan koliko dana treba da trecking broj iz CN poste postane vidljiv ? Neki standardni odgovor je 3-10 dana. HK posta po pravilu to resava za 3 dana, bar kod mene.

Posto su mi Kinezi poslali u petak code, malo pre je postao vidljiv na njihovom sajtu CN poste, znaci trebalo mu je 6 dana samo da se pojavi u njihovom sistemu. Na nasoj posti se jos ne vidi, obicno koada tamo prime paket vidi se i na nasoj posti, kao i kod odakle je poslato. Medjutim , ni to nista ne znaci, jer ima Kineza koji vole da posalju tudji kod, koji ide za Srbiju ali nekom drugom kupcu. Ne rade bas cesto ali rade.

Kada im 6 dana treba samo da ubace paket u sistem, upravo to pise da je " kolekt ". nece ovo skoro stici.
 
Poslednja izmena:
Ne treba njima 6 dana da posiljku ubace u sistem nego je kinez tek 6 dan od placanja fizicki otisao u poštu i predao paket. Isto vazi i za HK poštu. Svi oni imaju ugovor sa svojim poštama i on line uplate poštarinu, dobiju odmah tracking broj (pošalju kupcu odmah broj a paket nije ni spakovan) a u sistemu se pojavi tek kada ga stvarno i pošalju.
 
Sa njima je sve moguce. Ko ce ih znati. Jer ovo je dama iz Sangaja :D Bar po onoj sifri se vidi da je u pitanju Sangaj i to sam grad. Posto oni tamo nemaju nista na lageru, vec nabavljaju tek kad im platis, ipak bi trebali da ranije nabave. jer ovde je od tracking broja proslo 6 dana, samo broj nije poslat odmah jer je bar jos toliko proslo od uplate. A imaju oni tamo jeftinu kurirsku sluzbu koja za dan donosi manje pakete, za 5 yuana, znaci manje od jednog $ .

Poruce sa taobao-a i za max. 2 dana imaju to kod sebe, zasto razvlace i ko tu razvlaci 12 dana ko zna, zavisi od slucaja do slucaja. Bas da vidimo koliko ce dana trebati to da dopreme do Surcina.
 
Ja sam jos 29.07 kupio dodatak za tablet a nisam dobio nikakav broj za precenje. Iskreno neznam sta da radim da li da jos malo sacekam.
 
Kakav broj ? TRacking broj dobijas od selera uglavnom odmah, a u sistemu pretrage se pojavi uglavnom kroz par dana..
 
Prvi put sam kupovao nesto sa eBay-a. Dobio sam dve poruke prvog dana od PP-a da sam platio a drugog samo da je paket poslat sa brojem paketa i tansakcije kad odem na Order Details. I to je sve .
 
Broj za pracenje treba da ti prodavac, da , naravno ako si platio ili se sa njim dogovorio oko toga. Ako si narucio od Kineza, preko Ebay-a , po nekom nepisanom pravilu, ako je postarina free, podrazumeva se kod ogromne vecine prodavaca, da paket nema pracenje. A prodavci to precutkuju , da bi u startu imali sto nizu cenu.

Mada je paket bez pracenja dodatni rizik za sve. I za tebe kao kupca da na primer uopste ne stigne, ako ga je prodavac uopste poslao , jer nema podataka o paketu. Plus ti paketi sporije putuju , pa se cesto moze desiti da probiju termini Ebay-a itd. a sama registracija nije skupa . Na sajtu HK poste pise da je za sve pakete oko 1,7 US $.

Tako da dosta zavisi i od vrednosti. Ako na primer nesto kosta 7 $ , ja ne bih doplacivao pracenje, jer dosta dize cenu, ali ako je nesto 20-tak $ placeno, doplatiti 10 % za pracenje, je po meni prihvatljivo, za jos skuplje proizvode pracenje je neki imperativ.
 
Poslednja izmena:
Hvala ti na odgovoru. Nisam znao za ove stvari. Vrednost robe sa postarinom je 12 $.
 
Poslednja izmena:
Dear friend,really sorry to hear that,the low value item doesn't has tracking number,because if send it with tracking number,the package will cost extra $6. according the date we sent the package,i think it must be delayed in customs,then is it possible to send you refund first? and you can pay me again after you got the parcel,is it ok? best regards Victor" A ovo je dodatak: If you're satisfied with this solution, you can let the seller know by sending a message in the Resolution Center. If you don't want to accept this offer, we encourage you to send the seller a message with solution that you'd be happy with.

You can also view the details of this case in the Resolution Center.
Evo sta mi je prodavac odgovorio_Ovo za 6 $ mi je jasno ali ovo drugo nije pa bi voleo da mi neko ovo pojasni jer bas nisam najboljie razumeo. Iskreno neznam sta da odgovorim.
 
Poslednja izmena:
Kinezi bez obzira koliko se bave prodajom internacionalno, su u vecini slucajeva ocajni poznavaoci Engleskog jezika . Tako i za ovo ocigledno koriste Google translate pa sta ispadne :)

Prvi deo kaze da za predmete male vrednosti nije uracunato pracenje, i ko hoce moze da doplati citavih 6 $ za pracenje. Koji Lopov, napisao sam ti da je kod HK poste, ako nju koristi za sve pakete 1.7 $ ima i na njihovom sajtu samo treba preracunati iz HK $ u US $. Ne znam koliko je kod CN poste, ali verovatno slicna cena.

U ovom drugom delu , on je razumeo da se zalis na kasnjenje i nudi mogucnost da ti vrati pare nazad, jer je kako on kaze mozda paket zaglavio na carini , valjda njihovoj izlaznoj carini, pa da ako paket stigne ti njemu uplatis opet isti iznos. To mi je malo sumnjivo sto nudi refund, a proslo je koliko 15-20 dana ?? Jer je rok za zalbu 45 dana, sumnjivo mi sto tako brzo nudi refund, tako da mozda nije ni poslao.

Treci deo je o tome da ako si zadovoljan ovom ponudom posaljes mu poruku, a ako nisi , posaljes ti njemu kontra ponudu, sa nekim tvojim predlogom.
 
Poslednja izmena:
covek je narucio 29.7... kolko ja gledam na kalendar to je 40-i koji dan :)
 
Video masinicu za ribolov, niko ne biduje a cena za 40% manja od redovne, pogledam gde salje, kaze Varies, ne vidim nigde Excluded countries, pa bidujem... Elem, ostalo je jos 8 i kusur sati, i ja posaljem PP da pitam jel moze USPS-om ako pobedim, jer je suvise jeftino da bi mi slao kuririma i ne placa mi se spedicija preko njih, a ono u detail kad sam odabrao "Shipping" (o cemu zelim da ga pitam), kaze da NE salje internacionalno!!
Dodao sam to na kraju poruke naravno da sam tek sad video i da ne znam da li hoce da mi posalje, objasnio gde, ili nece da nekako storniramo bidovanje.

Odgovoreno mi je dosta brzo da nece da salje preko bare zbog toga sto mu se gubili paketi, i da mu ne smeta da ja ponistim bidovanje sa svoje strane!
Normalno pokusao sam, ali kaze posto sam jedini bidovao i ostalo manje od 12h (sad jos 3h mozda), ne mogu to, sto sam ga i obavestio i pitao da li moze on, i opet brzi odgovor da ce pokusati!

Sta je pitanje, pa ako ne moze ni on i aukcija se zavrsi tako sto ja ostanem jedini ponudjac, a ON NECE da salje meni, i nije jasno naglasio da ne salje internacionalno nego je stavio "Varies", sto sam ja shvatio kao da mogu da se dogovorim kako ce slati, da li hocu osiguranje... Ako ostane ovako da li on moze meni da zalepi negativnu, da li ja mogu tu negativnu da skinem sa tim opravdanjem da nije bio jasan u oglasu, da li on moze da skine moj bid, jer jos nije a uskoro ce biti kraj?
 
Iskreno ovo mi je prva kupovina (kod druge je sve u redu bilo). Ja sam odgovorio da ću sačekati još malo. I ja sam razumeo da bi mi vratio novac a ako stigne roba da platim.
 
Video masinicu za ribolov, niko ne biduje a cena za 40% manja od redovne, pogledam gde salje, kaze Varies, ne vidim nigde Excluded countries, pa bidujem... Elem, ostalo je jos 8 i kusur sati, i ja posaljem PP da pitam jel moze USPS-om ako pobedim, jer je suvise jeftino da bi mi slao kuririma i ne placa mi se spedicija preko njih, a ono u detail kad sam odabrao "Shipping" (o cemu zelim da ga pitam), kaze da NE salje internacionalno!!
Dodao sam to na kraju poruke naravno da sam tek sad video i da ne znam da li hoce da mi posalje, objasnio gde, ili nece da nekako storniramo bidovanje.

Odgovoreno mi je dosta brzo da nece da salje preko bare zbog toga sto mu se gubili paketi, i da mu ne smeta da ja ponistim bidovanje sa svoje strane!
Normalno pokusao sam, ali kaze posto sam jedini bidovao i ostalo manje od 12h (sad jos 3h mozda), ne mogu to, sto sam ga i obavestio i pitao da li moze on, i opet brzi odgovor da ce pokusati!

Sta je pitanje, pa ako ne moze ni on i aukcija se zavrsi tako sto ja ostanem jedini ponudjac, a ON NECE da salje meni, i nije jasno naglasio da ne salje internacionalno nego je stavio "Varies", sto sam ja shvatio kao da mogu da se dogovorim kako ce slati, da li hocu osiguranje... Ako ostane ovako da li on moze meni da zalepi negativnu, da li ja mogu tu negativnu da skinem sa tim opravdanjem da nije bio jasan u oglasu, da li on moze da skine moj bid, jer jos nije a uskoro ce biti kraj?

То је неки смрад. Имају они своје tools за то па може да бидује сам себи без проблема. Тако често дижу и цену својим артиклима. Контактирај и кажи му да није био јасан у опису. Ја му не бих платио и контактирао бих ebay. Он теби не може дати негативну уопште, тек након што то ebay одобри чини ми се, али то је већ друга прича(отварање случаја итд).
 
covek je narucio 29.7... kolko ja gledam na kalendar to je 40-i koji dan :)

Jeste, znam da je pitanje oko toga skoro bilo, ali nijednom nisam obratio paznju na datum koji pise. Zato sam se u odgovoru prebacio na neko sasvim drugo vreme, ovde je onda sasvim u redu da kad se vec nudi uzme refund, pa ako je prodavac uopste poslao, i paket stigne, uplati mu se ta suma opet.
 
Poz ljudi,
Ja sam kompletan ebay pocetnik i hteo bih da uskoro izvrsim svoju prvu kupovinu. Prodavac je iz Kine i izgleda da prethodni kupci nisu imali problema sa njim, sad me interesuje sta sve treba da znam kako bi sve proslo kako treba i da prodjem sa sto manjim troskovima prilikom slanja. Hvala!
 
Poz ljudi,
Ja sam kompletan ebay pocetnik i hteo bih da uskoro izvrsim svoju prvu kupovinu. Prodavac je iz Kine i izgleda da prethodni kupci nisu imali problema sa njim, sad me interesuje sta sve treba da znam kako bi sve proslo kako treba i da prodjem sa sto manjim troskovima prilikom slanja. Hvala!

Ukratko da ima rating oko 98-99%. Da šalje kod nas (mislim SRB), da ima mogućnost doplate za tracking, da ti stavi gift na koverat ili paket, da gleda Suljo nenad****vog, da mu je žena/ljubavnica/gospodarica dala ove lunarne godine, i šta te još zanima ne znam. Nisi morao tačno da kažeš šta kupuješ ali makar napomeni šta je (alat, deo za komp, nešto od elekttronike, nakit, odeća....). Mislim da se Milan Tarot penzionisao a ja nemam njegovu "moć" :d

P.S Počinje da me nervira skripta za blokiranje faul language. NE mogu da napišem Suljo Nenad Jeb ivi kako treba :d
 
Poslednja izmena:
U pitanju je tastatura :D Ima 99%, salje worldwide i moze tracking to sam pohvatao. To za gift nisam znao hvala, jos nesto da obratim paznju ili je to otprilike to?
 
То је неки смрад. Имају они своје tools за то па може да бидује сам себи без проблема. Тако често дижу и цену својим артиклима. Контактирај и кажи му да није био јасан у опису. Ја му не бих платио и контактирао бих ebay. Он теби не може дати негативну уопште, тек након што то ebay одобри чини ми се, али то је већ друга прича(отварање случаја итд).

Pazi kad uprkos dogovoru, koji sam mislio da smo napravili, NIJE prekinuo aukciju niti ponistio moj bid, i aukcija je zavrsena samnom kao jedinim ponudjacem minimalne cene! Ja sam i sad voljan da kupim jer je ispala dosta jeftina, i sa postarinom bi me izasla jedno 30% manje nego sto se kod nas prodaje, lep usteda, pokusacu da ga ubedim...
 
Verujem da ce ti poslati, jedino ako je ocekivao da ce imati vecu cifru na licitaciji onda ici ce na to da ne posalje.
 
Ipak nece, ostaje pri svome da Varies ne znaci nista jer nece da salje preko bare, drugim recima navlakusa i verovatno nije zadovoljan cenom, ali kaze trazio je od eBay-a ponistenje i odobrili su, ali tek 12.09. ne znam zasto!?
 
Ipak nece, ostaje pri svome da Varies ne znaci nista jer nece da salje preko bare, drugim recima navlakusa i verovatno nije zadovoljan cenom, ali kaze trazio je od eBay-a ponistenje i odobrili su, ali tek 12.09. ne znam zasto!?

Ne opterećuj se time nego traži dalje.
 
Dva konkretna pitanja vezana za eBay:

1) Da li, ako mi je u account-u stavljena Srbija za lokaciju, prilikom pretrage vidim samo one aukcije koji imaju worldwide shipping ili vidim i US shipping only?
2) Jel mogu da licitiram nekako i da kazem posle prodavcu da mi posalje na US adresu? Jel to po pravilima? Ili je bolje da svoju adresu u eBay accountu promenim na tu US adresu?
 
1. Moze sve da se podesi, zavisi sta ti treba. Ja sam podesio i da kada nisam logovan , prikazuje samo one koji salju za Srbiju. Kada mi treba drugacije promenim. Znaci ne moras da budes logovan da bi pretrazivao, a moze sve da se podesi.
2. Bolje je da imas Adresu u USA, jer mnogi prodavci nece da salju na adresu koja nije prijavljena na Ebay, paypal. Ima onih koji hoce , a to su mahom Kinezi i slicni, Amerikanci retko hoce to da rade.

Evo Lomnica ne moze na pecanje, bez masinice, ali Amer ne da :p
 
Poslednja izmena:
Ja ne mogu na pecanje zbog ispita a ne zbog masinice, imam ih vec nekoliko hvala bogu, 20 godina se bavim ovim sportom... ;)
 
Kupio sam dve stavke od dva razlicita kineza i prvi mi da traking broj i sajt hkipost.com(ovo je kao neki ebay partner) jos pre nekih 12 dana, tu kad unesem tr. broj pise da je poslato, pise zemlja itd...ali se nigde drugde vise ne vidi, probao sam i na http://www.17track.net/ koji samo kaze not found ali zbog zadnja dva slova kaze da je to hong kong posta..

Drugi kinez mi danas okaci traking broj koji počinje sa ALB107...njega kad unesem na domaci postin sajt, dobijem poruku unesite ispravan broj pošiljke :)...a i 17track kaze "Unknown Unable To Track", da napomenem samo da ovaj broj na kraju nema dva slova vec zavrsava sa brojem..

Jel ima neko iskustva sa ovim, da nisu mozda fake brojevi ili je ovako ok ?
 
@ Lomnica

Ovo je bila mala sala. Znam ja da ti ne treba ta masinica za pecanje , mozes da pecas i na povlacenje i bez stapa :D ili Dinamitom , snasao bi se ti vec :D

@ seizmos

To ocigledno ni jedno ni drugo nije ono sto bi trebalo da bude . Sta se desava kada onaj prvi broj uneses na zvanicni sajt HK poste ?

Ovo drugo je ko zna sta jer svi brojevi za pracenje imaju format 2 slova 9 brojeva 2 slova.

Ali kao sto sam napisao nije to poenta tracking broja, da samo ti mozes da znas da li je poslato ili nije. Jeste vazno , ali je vaznije da posiljka bude Registrovana u postanskom sistemu kod maticne Poste, i da u slucaju nekih problema koji mogu da nastanu u toku transporta, ima drugaciji status nego obicna neregistrovana.
 
Oficijalni sajt za pracenje hk ne pronalazi nista...sad probah. Onaj hkipost pokazuje mi ime prezime i drzavu gde kao ide paket i pise datum 30.08 kad je on poslao....

U cemu je fora, jel ovo neki free sistem za pracenje koji prodavci uzimaju ili neka druga varijanta :)
 
Kupio sam dve stavke od dva razlicita kineza i prvi mi da traking broj i sajt hkipost.com(ovo je kao neki ebay partner) jos pre nekih 12 dana, tu kad unesem tr. broj pise da je poslato, pise zemlja itd...ali se nigde drugde vise ne vidi, probao sam i na http://www.17track.net/ koji samo kaze not found ali zbog zadnja dva slova kaze da je to hong kong posta..

Drugi kinez mi danas okaci traking broj koji počinje sa ALB107...njega kad unesem na domaci postin sajt, dobijem poruku unesite ispravan broj pošiljke :)...a i 17track kaze "Unknown Unable To Track", da napomenem samo da ovaj broj na kraju nema dva slova vec zavrsava sa brojem..

Jel ima neko iskustva sa ovim, da nisu mozda fake brojevi ili je ovako ok ?


Evo ti moje iskustvo sa HK brojem. 3 nedelje ne mogu da vidim nista i danas pise izmenicna posta. Inace na sajtu HK poste mi je samo pisalo da je napustio HK 1 dan nakon sto sam platio. Znaci da se obradujem. Stvar je placena 14$ i postarina 6. Videcemo sta ce ispasti.


Epilog u slici
postacarina.jpg


Oficijalni sajt za pracenje hk ne pronalazi nista...sad probah. Onaj hkipost pokazuje mi ime prezime i drzavu gde kao ide paket i pise datum 30.08 kad je on poslao....

U cemu je fora, jel ovo neki free sistem za pracenje koji prodavci uzimaju ili neka druga varijanta :)

Cekaj 2 nedelje dok proradi kod na track17 i zavisi koliko si platio za posiljku :d
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno