Šta je novo?

eBay, pitanja, diskusija, saveti i preporuke

Da li postoji mogucnost da se eBay direktno kontaktira putem mail-a kako bih verifikovao broj telefona, vec nekoliko dana ne mogu da ga verifikujem (a dok ne verifikujem broj ne mogu nista da kupim posto me stalno redirektuje na stranicu za verifikaciju broja)? Prvo sam dobijao poruku "Sorry! We're currently experiencing technical difficulties and are unable to complete the process at this time." a nakon toga "We've tried to call you a few too many times, so you'll need to wait 24 hours before you try again.". Poruka da sacekam 24 sata mi se i dalje prikazuje a proslo je vise od jednog dana, skoro dva. Da li je neko imao slican problem i kako ga je resio?
 
Da li postoji mogucnost da se eBay direktno kontaktira putem mail-a kako bih verifikovao broj telefona, vec nekoliko dana ne mogu da ga verifikujem (a dok ne verifikujem broj ne mogu nista da kupim posto me stalno redirektuje na stranicu za verifikaciju broja)? Prvo sam dobijao poruku "Sorry! We're currently experiencing technical difficulties and are unable to complete the process at this time." a nakon toga "We've tried to call you a few too many times, so you'll need to wait 24 hours before you try again.". Poruka da sacekam 24 sata mi se i dalje prikazuje a proslo je vise od jednog dana, skoro dva. Da li je neko imao slican problem i kako ga je resio?

Napravi novi nalog sa drugim emailom, i ja sam imao taj problem i tako sam ga resio izgleda da imaju problema sa sistemom, uglavnom kad napravis drugi nalog i kad sve uneses od potrebnih podataka idi da povezes pp sa ebayom, ide na Account Setings i tu povezes>Personal Information i tu odmah povezi pp sa ebayom, valjda ga imas i tjt, tako je meni proradilo, a prvi put sam isao odmah na kupovinu a nisam povezao racun sa pp posto mi drugar rece da ce mi onda izbaciti da povezem i krenulo da mi izbacuje to za kod i 5 dana se zezao oko toga i nisam nista uradio.
 
Jedno hitno pitanje od početnika:

Obavih svoju prvu kupovinu na eBay-u jutros, pa sam u nedoumici da li će prodavac sam da mi pošalje tracking number ili treba da mu tražim? Za sada piše "Paid...", "Not shipped", a pored tracking number samo "--".
 
Jedno hitno pitanje od početnika:

Obavih svoju prvu kupovinu na eBay-u jutros, pa sam u nedoumici da li će prodavac sam da mi pošalje tracking number ili treba da mu tražim? Za sada piše "Paid...", "Not shipped", a pored tracking number samo "--".

Sve zavisi sta si narucio, koliko kosta, kako salju itd, uglavnom se Tracking Number dodatno placa.
 
Neku bateriju za mob. Oko 18 funti.

Trebao bi na email da dobijes poruku od prodavca kad posalje, ako je ozbiljniji i ako imas taj broj za pracenje poslace ti ga u toj poruci ... Ja uglavnom kad sam narucivao do 50e nikad nisam dobijao taj broj i dosta puta je free bilo slanje.
 
Veceras sam narucio neki omot za Samsung Note za sestru ali se ispostavilo da to nije taj koji je trazila a vec sam dobio email u vezi kupovine od PayPal-a kao i od eBay. Da li postoji mogucnost posto je ista cena da promenim narudzbinu? Da li treba da kontaktiram kupca ili postoji mogucnost stopiranja placanja?
 
Veceras sam narucio neki omot za Samsung Note za sestru ali se ispostavilo da to nije taj koji je trazila a vec sam dobio email u vezi kupovine od PayPal-a kao i od eBay. Da li postoji mogucnost posto je ista cena da promenim narudzbinu? Da li treba da kontaktiram kupca ili postoji mogucnost stopiranja placanja?

U ovom slučaju si ti kupac a treba da kontaktiraš prodavca kažeš da si zaj.. i pitaš dal može da se zameni. Sigurno za tako kratko vreme nije poslao već...
 
Samo da kažem, da sam poslao prodavcu pitanje šalje li taj tracking number i već posle par minuta mi je status pošiljke bio "Shipped" i pojavio mi se tr. number, a čovek mi odgovorio da je upravo poslao. Znači sve u redu.
 
U ovom slučaju si ti kupac a treba da kontaktiraš prodavca kažeš da si zaj.. i pitaš dal može da se zameni. Sigurno za tako kratko vreme nije poslao već...
"Please be advised that our system automatically captures the original item you’ve bid for during checkout from our online shop and once item has been paid we can no longer make any changes. But since we value you as a customer we managed to change your order to this one: HEAD CASE ALIENS MONSTERS GALORE DOODLE CASE FOR SAMSUNG GALAXY NOTE N8000 10.1." deo mail koji su mi odgovorili. Koliko sam shvatio promeniće mi porudžbinu.
 
"Please be advised that our system automatically captures the original item you’ve bid for during checkout from our online shop and once item has been paid we can no longer make any changes. But since we value you as a customer we managed to change your order to this one: HEAD CASE ALIENS MONSTERS GALORE DOODLE CASE FOR SAMSUNG GALAXY NOTE N8000 10.1." deo mail koji su mi odgovorili. Koliko sam shvatio promeniće mi porudžbinu.

Eto imao si sreće, sledeći put više obrati pažnju.
 
Poslednja izmena:
Šta se dešava ako mi stigne pošiljka kupljena na eBay-u, a ja sam van Beograda par dana?
Da li se ostavlja neka poruka u poštansko sanduče da se negde javim ili...?
 
Šta se dešava ako mi stigne pošiljka kupljena na eBay-u, a ja sam van Beograda par dana?
Da li se ostavlja neka poruka u poštansko sanduče da se negde javim ili...?

Pa ako nisi narucio trokrilni sifonjer :d donece ti postar na kucnu adresu, ako nisi kuci dobices izvestaj u sanduce u kojoj posti da podignes i tjt :)
 
Jasno, tako bi trebalo. Samo proveravam tuđa iskustva, pošto sudeći po brzini kojom putuje, upravo će mi se desiti da mi stigne dok sam away. Hvala.
 
Da znas samo: zvanicno ne moze niko da ti digne posiljku, bez neko ovlascenja...
nezvanicno ako ostavis nekom od ukucana licnu kartu ima sanse da je dobije (pogotovo ako treba pdv da se plati:))
 
^ako si dobar sa postarom moze sve da uzme umesto tebe, stavi u svoj auto i kad dodjes isporuci ti.
 
Ako ste away duze od 5 dana, pre puta pravac u Postu u kojoj podizete sve, trazite post restant, 44 din i sve se cuva 30 dana
 
Napravi novi nalog sa drugim emailom, i ja sam imao taj problem i tako sam ga resio izgleda da imaju problema sa sistemom, uglavnom kad napravis drugi nalog i kad sve uneses od potrebnih podataka idi da povezes pp sa ebayom, ide na Account Setings i tu povezes>Personal Information i tu odmah povezi pp sa ebayom, valjda ga imas i tjt, tako je meni proradilo, a prvi put sam isao odmah na kupovinu a nisam povezao racun sa pp posto mi drugar rece da ce mi onda izbaciti da povezem i krenulo da mi izbacuje to za kod i 5 dana se zezao oko toga i nisam nista uradio.

Kako uopste da vezemo PP sa ebay accountom kad ne dopustaju da se uopste pristupi bilo kakvim opcijama dok se ne dobije PIN kod? Inace imam isti problem sa njihovim slanjem poruka.
 
Ljudi, nemojte davati negativan feedback ako ste rešili problem sa prodavcem i dobili refundaciju para. To nije ni korektno i naravno da će i ebay reagovati ako primeti da se to često ponavlja. A drugo, niko ne želi da sarađuje sa takvim kupcem. Već nekoliko godina kupujem sa ebay-a i ima svakakvih ljudi i situacija, ali našao sam svoje pouzdane prodavce sa kojima često trgujem i nikakvih problema nema. Čak mi ne traže više ni sliku za potvrdu ako mi slučajno nešto stigne oštećeno. Ali to je rezultat dugotrajnog korektnog odnosa. Dakle, budite korektni prema prodavcima i uglavnom će biti i oni prema vama, a velika većina trgovaca na ebay-u je korektna. Takođe, rezultat toga je da do sada imam preko 300 pozitivnih feedback-a i nikad ni jedan negativan nisam dobio.

Što se tiče pošte, najduže vreme stizanja pošiljki je iz Kine (pogotovo oni sa "free shipment") i može trajati i do 2 meseca. Jednom mi se desilo da pošiljka nije ni stigla, kinez je bez ikakvih problema vratio pare. Iz USA obično treba 3-4 nedelje, UK do 2 nedelje, DE isto do 2 nedelje, Japan 10 dana do 3 nedelje. Opet, desi se nekad da pošta kasni pa mi je tako jednom pošiljka iz USA stigla posle 2 meseca, već sam sa prodavcem dogovorio refund, ali u poslednjem trenutku je stigla i sve ok.

Inače meni lično je taj rok od 45 dana potpuno d.ebilan jer lako može da se desi zastoj u pošti i da pošiljka probije rok, a to nije greška ni prodavca ni kupca (na kraju pošiljka stigne). Ima puno svetskih destinacija gde se čak taj rok podrazumeva za isporuku. Nadam se da će taj rok produžiti bar na 60 dana.
 
Poslednja izmena:
Kako uopste da vezemo PP sa ebay accountom kad ne dopustaju da se uopste pristupi bilo kakvim opcijama dok se ne dobije PIN kod? Inace imam isti problem sa njihovim slanjem poruka.

Prelistaj gore pisao sam o tome imao sam problem da nisam mogao da povezem pp i ebay jer mi je trazio kod a on nije stizao, onda sam lepo napravio drugi nalog sa drugom email adresom i normalno sve povezao, nije mi uopste ni trazio kod da unesem :) I posle toga vec narucivao i sve bilo ok :) Prva kupovina neke folije za ekran od moba iz HK slao covek stiglo posle 3 nedelje i bile free shipment :)
 
Poslednja izmena:
Kupio sam nesto iz Kine i platio slanje sa tracking number-om. Medjutim iako je covek, kako on kaze, poslao jos pre 5-6 dana, ja i dalje nigde ne mogu da proverim ovaj broj za pracenje. Da li neko ko je iskusniji malo moze negde da mi proveri ovaj broj? RB266077974CN
 
Nekad treba cekati 10ak dana dok ga ne unesu.
 
Ok, hvala. A reci mi da li znas koliko optrilike treba da paket stigne kada je poslato ovom skupljom varijantom, mislim da je expedited shipping?
 
Moze i za 5-7 radnih dana...a moze i 3 nedelje da putuje. Meni te skuplje stizu uglavnom za 7-10 dana.
 
Ove posiljke sa pracenjem, mogu ali i ne moraju da budu brze, od onih koje nemaju pracenje. U praksi jesu brze negde oko 7 dana . Ima ekstrema kad stigne i za 7 dana. a moze da ne dodje i za 2 meseca. U zadnje vreme je CN posta nesto brza od HK, tamo je totalni raspad.

Inace stvarno brza posta se zove EMS , to je neki polu kurirski sistem, al to kod nas retko ko koristi, jer je dosta skuplja. Ovo sto se placa doplata za registraciju par dolara nije brza posta, vec obicni Airmail sa registracijom posiljke. To sto Kinezi u sistemu Ebay-a pisu neke servise kao "Standard Int'l Postage" to su budalastine . Jer CN posta niti ima te servise niti ima te nazive. Americka drzavna posta USPS ima te servise, ali oni nemaju veze sa CN postom, kao sto na primer nemaju ni sa nasom i postama drugih zemalja. Svaka posta sama smislja nazive i sta ce da ponudi pod nekim imenom, a ovi sa Ebay-a kao da misle da na svetu postoji samo njihova posta. Tako im sistem prikazuje nazive.
 
Poslednja izmena:
Rookie pitanje : naručio sam dve stvarčice sa Ebay-a ( obe ispod 5 USD ) 15.08. Prvi item ( iz Hong Konga ) je dobio Shipped status 16.08. dok ovaj drugi ( iz United Kingdom ) je paid ali još uvek nije Shipped. Koliko vremena se obično čeka na Shipped status?
 
Rookie pitanje : naručio sam dve stvarčice sa Ebay-a ( obe ispod 5 USD ) 15.08. Prvi item ( iz Hong Konga ) je dobio Shipped status 16.08. dok ovaj drugi ( iz United Kingdom ) je paid ali još uvek nije Shipped. Koliko vremena se obično čeka na Shipped status?

Zavisi od prodavca, tj koliko mu treba da ode do pošte....
 
Nazad
Vrh Dno