Šta je novo?

eBay, pitanja, diskusija, saveti i preporuke

Ja sad probao, da mi popust svaki put.


Sent from my iPad Pro using Tapatalk
 
Zdravo svima, molim da ukoliko neko zna kako bih mogla da resim problem, da mi pomogne.
Naime, imam nalog na e bay-u dve godine, prvu kupovinu sam obavila tek pre mesec dana, od tada sam kupovala normalno od istog prodavca nekoliko puta.
Placala Visa electron karticom. Cak sam koristila ove popuste P20DESK, tu sam htela upotrebiti i popust na app i instalirala aplikaciju na telefon, tu mi je odbilo kupovinu, tako da sam obavila jos jednu kupovinu bez popusta preko racunara.

E sada, nakon nekih 15-ak dana ja zelim da kupim od istog prodavca predmet i odbija mi karticu. Imam dovoljno novca na racunu, obrisala sam kes, probala razlicite pretrazivace, na aplikaciji, napravila i drugi nalog posto prvi nije na moje ime, i i dalje ne funkcionise moja kartica, dakle, Visa elektron. Zatim sam probala jednu kupovinu na Aliexpressu i tu normalno funkcionise. Ne znam u cemu je problem, ne znam kako da kontaktiram e-bay, nemaju nikakav mail, bar ja nisam nasla.
Normalno sam placala u dolarima, sada sam pokusala i u dinarima iako je skuplja varijanta i nista.
Pay pal nemam, ali sam danas pokusala da ga registrujem i takodje mi odbija karticu i tamo. Sa karticom verujem da je sve u redu, normalno sam placala na Aliju kao sto rekoh, i normalno primala uplate i placala po pordavnicama.

Molim Vas ako neko ima volje da mi odgovori jer mi je zaista hitno i volela bih da sto pre ovo resim.

Hvala unapred
 
Da li je neko imao iskustva sa eBay servisom za internacionalno slanje - Global Shipping Program?

Kod nekih prodavaca koji salju internacioalno ova opcija posrtoji navedena tamo pored cene postarine i deluje fino jer ne razmiljas o dodatnm porezima, uvoznim carinama, taxama...
Screenshot_2.png

Kad se narucuje roba iz USA npr. za Evropu ili u druge zemlje koje su na listi u tom programu, prilikom check out-a unapred su izracunati komlpetni dosatni troskovi carinjenja, poreza i svih dazbina za tu zemlju koji se placaju unapred na eBay-u kada se chekira, ovaj servis to odradi sve i onda kada ti paket stigne u zemlju nista vise ne platis.
Naravno Srbija nije podrzana, ali sam ja iz USA narucio sa ovom uslugom robu da mi stigne kod rodjaka u zemlju u EU koja je na listi, pa me interesuje ako je neko imao takvih iskustva, koliko je cekao da paket stigne iz Amerike (pise tamo estimate delivery time, nekih max dve nedelje iz USA u EU), kao i da li je kojim slucajem i pored svega jos nesto ipak trebalo da se plati prilkom dostave?
GSP podrzava mnogo zemalja, i dobro je to sto unapred znas koliko ces platiti carinu i poreze te platis odma i nema lutrije kad nesto stigne u zemlju, kao kod nas.


https://www.ebay.com/help/global-shipping-program/default/global-shipping-program?id=4646
 
Poslednja izmena:
Da li se moze prebaciti jezik sajta na engleski?
Naime registrovao sam se na italijanskom ebay-u ali nista ne mogu da skapiram. Google translate ne moze da prevede celu stranicu koju gledam a rucno prevodjenje mi je bas smor.
Drugo pitanje je da li je neko kupovao od italijana i da li salju za Srbiju. Ovako nabrzaka koliko sam video uglavnom ne salju.
Stalno mi salju 5e kupon a ja nikako da ga potrosim :D
Danas je treci put kako su mi poslali :)
 
Dosta puta sam kupio i ako je pisalo da ne šalju iz raznih delova sveta ali mu pošalješ poruku i pitaš pre placanja

Sent from my MI MIX 3
 
Ja sam cak kupovao sa "Croatia" 11000 Beograd, pa oni vide da je kao greskom stiglo tamo i proslede do nas :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Od 05.10 mi stoji paket na carini, ovo je već bezobrazluk.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nađoh neke multimetre koji su dobrano jeftiniji kod ovog prodavca:

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https://www.ebay.com/ulk/itm/274047220150

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https://www.ebay.ca/ulk/itm/273977679148

Prodavac uredno odgovara na poruke da je project brand new i da nema bojazni za kupovinu, te da je sve dato u opisu predmeta. Prodavac je već duže vreme aktivan, par godina.

Ima li ko iskustva sa ovakvim ponudama - da li je klasična navlakuša ili možda i nije?

Ako i pazarim, a ispostavi se da je prevara, hoću li biti pokriven ebay povratom novca?

Hvala.
 
S jedne strane ima nekoliko reviewa na jedan model multimetra, a s druge skoro svi noviji reviewovi su na dva oglasa za resin i druge hemikalije, a tekst reviewa nema veze s oglasom, plus se ponavlja... E sad, očigledno budži pozitivne ocjene ali da je neko uzeo pa nije dobio proizvod bila bi negativna... Mislim da postoji šansa da prođeš okej, ali nije 100% safe. Najbolje platiti PayPalom za svaki slučaj.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Okej, hvala. Platio preko PP, pa ako ništa, da se parice prošetaju :).
 
Da se nadovežem na stvar... Naime, pazario oba uređaja pre dva dana, preko PP. Poslao sam par poruka prodavcu da imam neki odgovor od njega u smislu stanja uređaja, itd... Uredno se javio. Nakon toga ja pazario. Imao je 1k komada od jednog tipa, drugi tip je bilo 500. Pratio sam ga kako ide oko prodaje, te je zaključno sa današnjim danom ukupno prodao oko 30 komada. Jutros da proverim, nema više uređaja, nema ih listingu. U kupljenim stvarima uredno stoje. Ono što je interesantno, prodavac više nema niti jednu stvar u ponudi, sve je sklonio. I dalje stoji kao aktivan član. Poslao sam nekoliko poruka vezano za isporuku (za svaki uređaj posebno), i na iste je odgovorio da su uređaji poslati i da će stići za 12-22 dana. I dalje stoji pored kupljenih stvari da su plaćene, ali nisu poslate. Nađoh neke informacije da prodavci nisu u obavezi da promene status narudžbenice. Na osnovu svega, pa čak i da je neki zaheb, izgleda da ću morati da sačekam vreme koje je stavljeno kao rok za prispeće, pa tek onda da se žalim ako ne bude sve OK. Na neke poruke, tipa zašto je povukao svu robu i da sam hteo da pazarim joše neke stvari, nije odgovorio :).

Da li je neko imao slično iskustvo i šta je bio ishod cele priče?
 
Da se nadovežem na stvar... Naime, pazario oba uređaja pre dva dana, preko PP. Poslao sam par poruka prodavcu da imam neki odgovor od njega u smislu stanja uređaja, itd... Uredno se javio. Nakon toga ja pazario. Imao je 1k komada od jednog tipa, drugi tip je bilo 500. Pratio sam ga kako ide oko prodaje, te je zaključno sa današnjim danom ukupno prodao oko 30 komada. Jutros da proverim, nema više uređaja, nema ih listingu. U kupljenim stvarima uredno stoje. Ono što je interesantno, prodavac više nema niti jednu stvar u ponudi, sve je sklonio. I dalje stoji kao aktivan član. Poslao sam nekoliko poruka vezano za isporuku (za svaki uređaj posebno), i na iste je odgovorio da su uređaji poslati i da će stići za 12-22 dana. I dalje stoji pored kupljenih stvari da su plaćene, ali nisu poslate. Nađoh neke informacije da prodavci nisu u obavezi da promene status narudžbenice. Na osnovu svega, pa čak i da je neki zaheb, izgleda da ću morati da sačekam vreme koje je stavljeno kao rok za prispeće, pa tek onda da se žalim ako ne bude sve OK. Na neke poruke, tipa zašto je povukao svu robu i da sam hteo da pazarim joše neke stvari, nije odgovorio :).

Da li je neko imao slično iskustvo i šta je bio ishod cele priče?

Tebe ne treba da bude briga što je on povukao robu. Tebe je briga da li ćeš da dobiješ robu u predviđenom terminu i to je to...ako ima praćenje videćeš gde ti je roba ako nema sačekaj da prođe procenjeno vreme da ti roba stigne pa ćeš onda videti šta ti je činiti...prosto :)...
 
Poslednja izmena:
Ja sam dobio dva koda jedan na 10% preko web-a i 20% preko aplikacije.

Nego jel ovo neka sprdnja ili traje taj kupon do sledeće godine , tog datuma?

94161e2ed2a62c67947316d770b04105.jpg
 
Kad sam onomad porucio (i platio naravno) masazer, ubacio i kod za popusto od 10%, prodavac je povukao prodaju, poslao mi poruku da "roba nakon provere nije u saglasnosti sa njihovim (prodavcevim) zahtevima za kvalitetom iste" i ja kenjac ostao bez popusta, novac je vracen naravno... doticni kinez je nastavio istu kolicinu te iste robe da prodaje i dalje...
Toliko o popustima i postovanju istih.
 
Imam jedno pitanje, jer nikad nisam prodavala na Ebay-u, a sada bih htela jer imam neku antikvarnu lampu koju sam videla da tamo cene 10x vise nego kod nas. Bukvalno.
E, sad, okvirno sam videla da bi postarina bila oko 10 000 din.
Zanima me koliko uzima proviziju Ebay i sta sve treba od tih provizija jos da platim, da bih se preracunala, jer sam nasla i neke ljude koji za odredjen procenat takve stvari prodaju u inostranstvu.
Cisto da se preracunam da li mi je povoljnije sama da prodajem(mada moram priznati da mi je to tamo nekako sve komplikovano) ili da bolje dam tim ljudima.
 
Daj im ako ne uzimaju vise od 20-30% jer manje boli glava...

Prvo moze se lampa polomiti u putu, onda si u obavezi da vratis pare.
Drugo moras kojesta na posti/carini regulisati da bi mogla izvesti.
Ako je postarina 10.000rsd, koliko onda lampa vredi na ebay da se isplati tebi i kupcu ?!
 
Daj im ako ne uzimaju vise od 20-30% jer manje boli glava...

Prvo moze se lampa polomiti u putu, onda si u obavezi da vratis pare.
Drugo moras kojesta na posti/carini regulisati da bi mogla izvesti.
Ako je postarina 10.000rsd, koliko onda lampa vredi na ebay da se isplati tebi i kupcu ?!
 
Pozdrav svima, koliko vidim (izvinjavam se unapred ako mi je promaklo u search-u) ali ovde u temi gotovo da nije bilo reči o tzv. "Ebay Stealth" nalozima za prodavce. Mogao bi da se napiše mali vodič ili ti tutorial kako napraviti isti i na šta sve treba obratiti pažnju. Povod za stealth naloge najčešće jeste surovi (u bukvalnom smislu reči) Ebay sistem koji ne prašta apsolutno ni najmanju grešku/report i u velikom broju slučajeva nepravedno biva oštećena ni kriva ni dužna strana te vaš nalog olako biva suspendovan tj. banovan. Prodavci su oni koji bivaju uglavnom oštećeni što zbog raznih scammera što zbog malicioznih korisnika.
Stvar i ne bi bila toliki problem da se radi samo u banovanoj IP adresi već Ebay sistem ide dosta daleko pa tako proverava svaku moguću stvar koja može da se zamisli i veoma ga je teško zaobići ali je moguće upravo ovim stealth nalozima. U prevodu Ebay ne banuje samo vaš nalog i IP adresu, on vas banuje kao osobu bukvalno te vam je doživotno zabranjeno da koristite usluge. U prevodu koga jednom banuju taj je završio sa Ebay-om za sva vremena (na papiru).

Ja sam pokušavao da sam napravim svoj stealth nalog ali za sada bezuspešno pa bih molio nekoga ko je imao uspeha da nam svima (ako je dobre volje) ukratko pojasni ceo sistem kao i to na šta sve da obratimo pažnju.

- Koji VPN koristiti i koji najbolje podržava Srbiju ?
- Koji portable browser koristiti i kakva treba da su podešavanja istog ?
- Kako popuniti info na Ebay-u i Paypal-u ?
- Kako ubuduće postavljati oglase i na šta sve obratiti pažnju ?
- Kako i na koji način podesiti Windows tj. OS ?

Verujem da ima dosta ljudi koje ovo zanima jer mnogi u Srbiji žive od internet prodaje i veoma je lako postati žrtva u tom poslu. Molim moderatora da prebaci ovo u posebnu temu ako je potrebno mada ne znam ni da li je dozvoljeno uopšte pričati o ovakvim stvarima ovde pa bih takodje zamolio moderatora da pre eventualno brisanja posta makar naznači to u komentarima, hvala.

Takodje što se mene tiče mogu reći da imam poveliko iskustvo kada je u pitanju trgovina tj. prodaja na Ebay-u pa ako nekome treba neki info ili nešto slobodno neka puca sa pitanjima.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima, koliko vidim (izvinjavam se unapred ako mi je promaklo u search-u) ali ovde u temi gotovo da nije bilo reči o tzv. "Ebay Stealth" nalozima za prodavce. Mogao bi da se napiše mali vodič ili ti tutorial kako napraviti isti i na šta sve treba obratiti pažnju. Povod za stealth naloge najčešće jeste surovi (u bukvalnom smislu reči) Ebay sistem koji ne prašta apsolutno ni najmanju grešku/report i u velikom broju slučajeva nepravedno biva oštećena ni kriva ni dužna strana te vaš nalog olako biva suspendovan tj. banovan. Prodavci su oni koji bivaju uglavnom oštećeni što zbog raznih scammera što zbog malicioznih korisnika.
Stvar i ne bi bila toliki problem da se radi samo u banovanoj IP adresi već Ebay sistem ide dosta daleko pa tako proverava svaku moguću stvar koja može da se zamisli i veoma ga je teško zaobići ali je moguće upravo ovim stealth nalozima. U prevodu Ebay ne banuje samo vaš nalog i IP adresu, on vas banuje kao osobu bukvalno te vam je doživotno zabranjeno da koristite usluge. U prevodu koga jednom banuju taj je završio sa Ebay-om za sva vremena (na papiru).

Ja sam pokušavao da sam napravim svoj stealth nalog ali za sada bezuspešno pa bih molio nekoga ko je imao uspeha da nam svima (ako je dobre volje) ukratko pojasni ceo sistem kao i to na šta sve da obratimo pažnju.

- Koji VPN koristiti i koji najbolje podržava Srbiju ?
- Koji portable browser koristiti i kakva treba da su podešavanja istog ?
- Kako popuniti info na Ebay-u i Paypal-u ?
- Kako ubuduće postavljati oglase i na šta sve obratiti pažnju ?
- Kako i na koji način podesiti Windows tj. OS ?

Verujem da ima dosta ljudi koje ovo zanima jer mnogi u Srbiji žive od internet prodaje i veoma je lako postati žrtva u tom poslu. Molim moderatora da prebaci ovo u posebnu temu ako je potrebno mada ne znam ni da li je dozvoljeno uopšte pričati o ovakvim stvarima ovde pa bih takodje zamolio moderatora da pre eventualno brisanja posta makar naznači to u komentarima, hvala.

Takodje što se mene tiče mogu reći da imam poveliko iskustvo kada je u pitanju trgovina tj. prodaja na Ebay-u pa ako nekome treba neki info ili nešto slobodno neka puca sa pitanjima.

Šta niko ?! Ajme al zaostajemo po običaju ,)
 
Kad idem na placanje ne prihvata password za Paypal, na kraju sam platio direktno carticom.
 
^Meni uglavnom prođe nakon par pokušaja. Sa mobilne aplikacije radi uvek. Malo neozbiljno sa njihove strane ali eto.
 
Da li na eBay-u prodavci moraju da daju broj za praćenje ili to nisu u obavezi?
 
Nisu ali onda kupac može da kaže da nije stiglo. A ima i slučajeva da prodavac ima broj ali ga ne doda na eBay.
 
Pozdrav imam problem sa placanjem preko paypala sa karticom visa elektron banke intesa MC druge banke radi bez problema. Nisam kupovao nista godinama probao sam direktno sa kartice da platim isto nece a imam novca na deviznom racunu.



Probao sam vise puta da platim i sa aplikacijom sa telefona al dzabe jel zna neko do cega je?
 
Poslednja izmena:
Uzmeš internet karticu od intese pa probaj opet ;)

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Pa platio sam sa onom zelenom iz intese to je ta internet kartica vezana za devizni racun...
 
Nazad
Vrh Dno